تعمیراتتعمیرات یخچال

روش تعمیر یخساز یخچال زانوسی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

اگر شما هم در منزل از یخچال فریزر ساید بای ساید زانوسی استفاده می کنید احتمال دارد با مشکلاتی در یخساز خود روبرو شوید ما در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم برای شما تعمیر یخساز یخچال زانوسی را بیان کنیم. قبل از هر چیز باید این مورد را تذکر دهیم که تعمیر یخساز زانوسی تخصصی می باشد و شما باید برای تعمیر آن از افراد متخصص با مهارت بالا، کمک بگیرید ولی گاهی امکان دارد مشکل یخساز جدی نباشد و شما با یک تنظیم ساده بتوانید مشکل یخساز خود را حل کنید.

ما در این مقاله می خواهیم آموزش تعمیرات یخساز یخچال زانوسی و مشکلات رایج مربوط به این یخساز را هم برای شما بیان و بررسی کنیم لطفا با ما همراه باشید.

روش فعال سازی یخساز یخچال زانوسی چگونه است؟

در بسیاری از مدل های این یخچال وقتی که شما یخچال را روشن می کنید سیستم یخساز هم فعال می شود ولی گاهی احتمال دارد که شما متوجه شوید سیستم یخساز یخچال شما روشن نشده و باید خودتان یخساز را فعال کنید برای این کار، دکمه on روی بدنه دستگاه قرار داده شده می توانید با استفاده از این دکمه دستگاه یخساز را روشن کنید و اگر این دکمه در روی دستگاه شما قرار نداشت حتما سیستم یخساز شما از نوع اهرمی می باشد و شما باید با کشیدن اهرم به سمت پایین یخساز را فعال کنید.

چگونه می توانیم یخساز یخچال زانوسی را خاموش کنیم؟

یخساز یخچال زانوسی

اگر شما برای مدت طولانی نمی خواهید از یخساز یخچال خود استفاده کنید بهتر است آن را خاموش کنید. برای این کار موارد زیر را انجام دهید:

 • اگر یخچال شما از نوع اهرمی می باشد اهرم را به طرف بالا و در زاویه ۹۰ درجه قرار دهید تا یخساز خاموش شود.
 • در مدل های دیگر یخچال زانوسی، علامت هایی مانند اهرم و دکمه برای روشن یا خاموش کردن یخساز وجود ندارد و شما باید از دفترچه راهنمای این یخچال استفاده کنید.
 • اگر یخچال زانوسی شما دکمه off یا on داشت برای خاموش کردن یخساز باید دکمه را روی off بگذارید.

چه زمانی باید یخساز یخچال را ریست کنیم؟

اگر متوجه شدید که در عملکرد یخساز شما اختلالی به وجود آمده است و دیگر مانند گذشته کار نمی کند به هیچ وجه نگران نباشید شما می‌توانید یخساز خود را ریست کنید تا مشکلات درست کار نکردن این سیستم، برطرف شود. البته قبل از اینکه یخچال را ریست کنید باید از نیاز ریست کردن یخساز، مطمئن شوید و اطمینان پیدا کنید که یخساز دچار مشکل شده است. اگر اطمینان نداشتید که دستگاه نیاز به ریست کردن دارد دستگاه را ریست نکنید زیرا ریست کردن زیاد باعث آسیب رساندن به یخچال فریزر شما خواهد شد. زمان هایی که برای ریست کردن یخساز مناسب می باشد عبارتند از:

 • به وجود آمدن صدای بلند در هنگام یخ سازی یخچال زانوسی
 •  اختلال در کارکرد صحیح یخساز در یخچال زانوسی
پیشنهاد آی‌بک امداد :  کدهای ارور یخچال نیکسان به چه معناست؟

چگونه یخساز یخچال زانوسی را ریست کنیم؟

اگر مطمئن شدید که یخساز شما نیاز به ریست کردن دارد، برای ریست کردن و برگردانیدن یخساز به تنظیمات اولیه، باید به روش زیر عمل کنید:

 • در مرحله اول هنگامی که فریزر روشن است درب آن را باز کنید و محفظه بیرونی یخساز را بردارید.
 • بعد از اینکه درب یخساز را برداشتید گزینه ی Reset switch را خواهید دید.
 •  برای اینکه یخساز یخچال خود را ریست کنید لازم است که حدود هشت ثانیه این دکمه را نگه دارید و سپس آن را رها کنید.
 •  حالا یخساز شما ریست شده و به تنظیمات اولیه برمیگردد.

چگونه می توانید یخساز یخچال زانوسی خود را تعمیر کنید؟

یخساز یخچال زانوسی

 

ما در ادامه مطلب می خواهیم برای شما متداول ترین مشکلات یخساز یخچال زانوسی را و همچنین روش های برطرف کردن این مشکلات را بیان کنیم. به طور کلی می‌توان گفت که برطرف کردن مشکلات یخساز بدون کمک تعمیرکار کار سختی نیست و احتمال دارد شما با یک تنظیم ساده بتوانید مشکل یخساز خود را برطرف کنید ولی گاهی امکان دارد مشکل فنی باشد و نیاز به تعمیر کار متخصص داشته باشید در این صورت سعی کنید به تعمیرکار مجاز یخچال زانوسی مراجعه کنید.

دلیل کار نکردن یخساز یخچال چه می باشد؟

اگر متوجه شدید که یخساز یخچال شما از کار افتاده است برای اینکه آن را عیب یابی کنید باید موارد زیر را انجام دهید:

 • اگر شیر برقی خراب شود آنگاه آب لازم برای یخساز تامین نخواهد شد و یخساز کار نمی کند.
 •  بسته شدن راه ورودی آب به داخل یخساز باعث می شود که یخساز کار نکند باید راه ورودی آب را بررسی کنید.
 •  خرابی موتور یخساز، برد فرمان و سنسور یخساز می تواند باعث بروز این مشکل شود.
 • اگر با این مشکلات روبرو شدید حتما از تعمیرکار متخصص بخواهید تا موارد بالا را بررسی کند. و تعمیر یخساز خود را به تعمیرکار بسپارید.

چرا در یخساز یخچال زانوسی یخ ها به همدیگر می چسبند؟

یکی از مشکلات متداولی که در بیشتر یخسازها اتفاق می‌افتد چسبیدن یخ ها به همدیگر است برای اینکه این مورد را عیب یابی کنید باید موارد زیر را چک کنید:

 • امکان دارد که یخساز شما روشن باشد و شما برای مدت طولانی از آن استفاده نکنید این کار باعث تجمع یخ ها در محفظه یخساز و چسبیدن آنها به همدیگر می شود.
 • اگر دمای فریزر کم شود باعث می شود که یخ ها آب شده و به همدیگر بچسبد و همچنین امکان دارد که فن فریزر خراب شده باشد.

چرا در یخساز یخچال زانوسی یخ ساخته نمی شود؟

اگر متوجه شدید که در یخساز یخچال شما یخ ساخته نمی شود برای عیب یابی موارد زیر را بررسی کنید:

 •  امکان دارد دلیل بروز این مشکل خاموش بودن یخساز باشد در مرحله اول از روشن بودن یخساز اطمینان پیدا کنید.
 • اگر تامین آب یخچال با مشکل روبرو شود آب مورد نیاز برای ساخته شدن یخ تامین نخواهد شد.
 •  در مرحله بعدی فیلتر آب را چک کنید که مسدود نشده باشد و در صورت لزوم آن را عوض کنید دقت داشته باشید که فیلتر آب باید هر ۶ ماه یکبار تعویض شود.
 •  دمای یخچال بالا برود و سرما کم شود باعث می شود تا آب درون یخساز یخ نزند.

 چرا یخساز یخچال زانوسی آبگیری نمی کند؟

اگر شما در یخساز خود با مشکل آبگیری نکردن روبرو شدید باید برای عیب یابی موارد زیر را بررسی کنید:

 •  اگر شیر آب ورودی خراب شود آب مورد نیاز برای آبگیری وارد یخ ساز نمی شود و باعث بروز این مشکل خواهد شد.
 • اگر دمای فریزر شما به طور مناسب تنظیم نباشد باعث می شود که آب گیری درست انجام نشود در این صورت دمای فریزر را تنظیم کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از یخچال بهی Behi

 

سنسور یخساز زانوسی در کجا قرار گرفته است؟

احتمال دارد که شما هم این سوال را داشته باشید که سنسور یخساز در کدام قسمت یخچال قرار گرفته است، تا بتوانید مشکلات یخساز را بررسی و عیب یابی کنید. باید بگوییم که سنسور یخساز معمولاً در قسمت پنل داخلی یخساز و کنار برد کنترلی قرار گرفته است و وظیفه سنسور این است که فرمان لازم را برای ساختن یخ به یخساز صادر کند.

ترمودیسک در یخساز یخچال زانوسی در کجا قرار گرفته است؟

یکی از قطعات مهم در یخساز یخچال، ترمودیسک می باشد. ترمودیسک از زیاد شدن دمای المنت جلوگیری می کند در مدل های مختلف یخچال زنوسی، محل قرارگیری ترمودیسک با یکدیگر فرق می کند اما معمولاً در کنار ترموستات و المنت برفک زدا، قرار گرفته است.

شیر برقی یخساز یخچال زانوسی در کجا قرار گرفته است؟

اگر شما در یخساز خود با مشکل مواجه شدید یکی از قطعاتی که باید بررسی کنید شیر برقی می باشد شیر برقی یا همان شیر ورودی در قسمت پایین یخچال و پنل پشتی قرار گرفته است و وظیفه آن این است که آب مورد نیاز را به وسیله لوله ها به یخساز منتقل کند.

دلیل ایجاد برفک داخل یخساز چیست؟

یکی از مشکلات رایجی که در تمام یخساز ها به وجود می آید ایجاد برفک می باشد تقریبا می توان گفت یکی از دلایل کار نکردن یخساز برفک زدن آن است برطرف کردن این مشکل کار سختی نیست و شما می توانید به راحتی آن را برطرف کنید برای خارج شدن یخ از یخساز یخچال فریزر، شما باید بتوانید درب یخساز ( که به آن درب دمپر هم می گویند) را ، به راحتی باز و بسته کنید. این درب به وسیله مواد خاصی پوشش داده شده که در مقابل فشار یخ مقاوم باشد به مرور زمان احتمال دارد که گرد و غبار روی درب دمپر بنشیند و درب به طور کامل باز و بسته نشود و این باعث نفوذ هوا به داخل یخساز خواهد شد این نفوذ هوا باعث می‌شود که برفک ایجاد شده و همچنین محیط یخساز به طور کامل خنک نشود برای برطرف کردن این مشکل بهترین راه تمیز کردن این قسمت است.

 

نتیجه گیری:

در این مقاله از ایبک امداد برای شما دلایل خراب شدن یخساز یخچال زانوسی را بیان کردیم و همچنین راه های برطرف کردن این مشکلات را هم گفتیم البته بعضی از مشکلات یخساز جزئی می باشند و شما می توانید بدون داشتن مهارت آنها را برطرف کنید ولی اگر با راهنمایی های ما نتوانستید مشکل یخساز خود را برطرف کنید بهتر است که به تعمیرکار مجاز یخچال زانوسی مراجعه کنید و تعمیر یخساز خود را به آنها بسپارید.

امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

روش تعمیر یخساز یخچال زانوسی

امتیاز سردیبر

مجموع امتیاز

دلیل ایجاد برفک داخل یخساز چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا