تعمیرات یخچال

راهنمای رفع خطای فیلتر یخچال بوش

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

در یخچال های بوش زمان تعویض فیلتر آب یخچال با روشن شدن چراغ آلارم نمایش داده می شود در نتیجه علت آلارم فیلتر یخچال بوش نیز تعویض فیلتر آب می باشد. فیلتر های آب درون یخچال ها بعد از گذشت مدتی به دلیل وجود آلایندگی ها در آب از کار می افتند و دیگر امکان تصفیه آب را ندارند و به همین دلیل باید با توجه به میزان مصرف شما از آب سرد کن یخچال هر چند ماه یکبار فیلتر یخچال خود را تعویض کنید. با تعویض فیلتر آب یخچال بوش می توانید دوباره آبی گوارا و تصفیه شده را از یخچال به دست آورید و با خیالی آسوده از آن آب استفاده کنید.

علت آلارم فیلتر یخچال بوش چیست

در زمانی که یخچال بوش نیاز به تعویض فیلتر آب داشته باشد آلارم فیلتر یخچال بوش فعال می شود. این آلارم بک علامت هشدار دهنده است که بر روی صفحه کنترل یخچال نشان داده می شود. بعد از روشن شدن آلارم فیلتر آب باید اقدام به تعویض این فیلتر نمایید. با توجه به مدل یخچال بوش و مقداری که از آب یخچال استفاده می کنید زمان تعویض فیلتر متفاوت است. بسیار مهم است که در زمان روشن شدن چراغ هشدار فیلتر آب این قطعه را تعویض کنید زیرا بعد از روشن شدن این آلارم دستگاه آب آلوده به شما تحویل می دهد و بعد از تعویض آن دوباره می توانید از آب سالم و تصفیه شده یخچال استفاده نمایید.

به چه دلیل چراغ فیلتر یخچال بوش چشمک می زند

اگر به صورت پیوسته چراغ هشدار فیلتر در یخچال های بوش چشمک می زند می تواند نشان دهنده وجود مشکلاتی در فیلتر آب و یا نمایشگر آن فیلتر باشد. در این قسمت دلایل چشمک زدن فیلتر یخچال بوش را برای شما شرح داده ایم:

 • فیلتر آب را درست نصب نکرده اید: اگر نتوانید درست فیلتر آب را نصب کنید و یا کامل در محفظه قرار نگیرد امکان دارد چراغ هشدار چشمک بزند. در این گونه مواقع باید فیلتر را جدا کرده و دوباره اقدام به نصب آن نمایید. این بار اطمینان حاصل کنید که فیلتر درست نصب شده است و در جای خود قرار گرفته است.
 • مسدود شدن فیلتر دلیل دیگر چشمک زدن چراغ : در صورتی که فیلتر آب مسدود شده باشد چراغ مربوط به این اخطار آلارم می دهد. این اتفاق در مواردی پیش می آید که فیلتر برای مدت طولانی تعویض نشود و یا منبع آب کثیف باشد. برای برطرف کردن این مشکل باید اقدام به تعویض فیلتر یخچال با فیلتر جدید نمایید.
 • سیستم نمایشگر فیلتر آب خراب : اگر نمایشگر فیلتر آب یخچال بوش شما خراب باشد باعث روشن شدن چراغ آلارم می شود. در این گونه مواقع با تعویض فیلتر آب نیز مشکل یخچال برطرف نمی شود و برای بررسی بیشتر یخچال بوش می توانید با تکنسین های حرفه ای مرکز تعمیرات ایبک امداد تماس بگیرید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر یخساز یخچال فریزر بوش BOSCH | علل خرابی و نحوه تعمیر آن

علت آلارم فیلتر یخچال بوش

روش رفع مشکل هشدار فیلتر آب یخچال بوش چگونه است

اگر مشکلاتی با آلارم های فیلتر آب یخچال بوش خود دارید می توانید برای رفع آن از موارد زیر استفاده کنید:

 • فیلتر یخچال بوش را ریست کنید: روی کنترل پنل یخچال بوش یک دکمه به اسم “Reset Filter” وجود دارد که با فشار دادن آن و نگه داشتنش به مدت سه ثانیه می توانید فیلتر یخچال را ریست کنید.
 • تعویض فیلتر آب یخچال بوش: اگر نتوانستید با ریست کردن فیلتر یخچال مشکل آلارم را برطرف نمایید باید اقدام به تعویض فیلتر یخچال کنید زیرا به احتمال زیاد دوره ی مصرف فیلتر به اتمام رسیده است.
 • بررسی کنید فیلتر درست نصب شده باشد: بعد از آنکه فیلتر را تعویض کردید بررسی کنید که فیلتر درست نصب شده باشد و همچنین به درستی در جای خود قرار گرفته باشد. نصب اشتباه فیلتر آب یخچال بوش باعث روشن شدن آلارم فیلتر می شود.
 • اگر نتوانستید با موارد ذکر شده در بالا مشکل فیلتر یخچال بوش را برطرف کنید می توانید برای بررسی بیشتر یخچال با مرکز تعمیرات ایبک امداد تماس بگیرید.
 • مرکز تعمیرات ایبک امداد برای تعمیرات فیلتر آب یخچال بوش به منزل شما اعزام می شوند و در کمترین زمان مشکل دستگاه شما را برطرف می نمایند.

روش ریست کردن فیلتر آب یخچال بوش

در این بخش یاد می گیریم که وقتی چراغ آلارم فیلتر یخچال بوش روشن شد چگونه باید آن را ریست کنید. زیرا حتی بعد از تعویض فیلتر آب یخچال نیز نیاز دارید که یکبار فیلتر آب را ریست کنید تا تنظیمات آن به حالت اولیه برگردد و دستگاه به درستی کار کند.

 • هر ۶ ماه یک بار باید فیلتر آب یخچال ساید بای ساید بوش را تعویض نمایید.
 • برای مدت سه ثانیه باید دکمه light/filter را نگه دارید.
 • با این کار چراغ مربوط به هشدار فیلتر آب یخچال بوش خاموش می گردد و تا زمانی که نیاز به تعویض فیلتر آب داشته باشید دیگر روشن نمی شود.

حذف فیلتر یخچال چگونه است

حذف فیلتر یخچال نیاز به نظر کارشناسان حرفه ای دارد. زیرا افراد حرفه ای فقط می توانند درباره ی روش حذف و امکان حذف فیلتر یخچال نظر دهند هرچند که کار بسیار آسانی است ولی در برخی از مدل های یخچال امکان دارد مشکلاتی را به وجود بیاورد.

 • در برخی از مدل های یخچال ساید بای ساید فیلتر درونی آب به صورتی تعبیه شده است که اگر آن را خارج کنید مسیر آب خروجی بسته می شود و آب سرد کن به صورت کامل از کار می افتد. در این گونه مواقع نمی توانید فیلتر آب را حذف کنید.
 • اما در برخی دیگر از مدل های یخچال بعد از برداشتن فیلتر آب همچنان مسیر آب به درون یخچال باز است و در این گونه مواقع می توانید به راحتی فیلتر آب را حذف کنید و مشکلی ندارد.

روش نصب فیلتر تصفیه آب در یخچال بوش

به صورت پیش فرض بیشتر ساید بای ساید هایی که در بازار موجود هستند دارای فیلتر تصفیه آب می باشند که خود شرکت تولید کننده روی این دستگاه ها قرار داده است. فیلتر های تصفیه آب را فیلتر داخلی می نامند. این فیلتر را در هنگام نصب یخچال تکنسین در قسمت مخصوص خود نصب می نماید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی بوش BOSCH

اما این فیلتر های تصفیه آب مشکلاتی نیز برای ساید بای ساید های بوش به وجود می آورند که در ادامه به برخی از آن ها اشاره کرده ایم.

عمر مفید این فیلتر های داخلی حدود ۶ ماه می باشد و بعد از پایان عمر مفید این فیلتر ها چراغ هشدار مربوط به آن روشن می شود. به صورت مرسوم تمامی تکنسین های یخچال در زمان نصب این دستگاه فیلتر داخلی را نیز در جای خود قرار می دهند و آن را نصب می کنند تا بتوانید از آبی گوارا و تصفیه شده در یخچال خود استفاده کنید. و در یخچال های ساید بای ساید برای عدم فراموش کردن تاریخ دقیق تعویض فیلتر داخلی چراغ آلارم مخصوص آن تعبیه شده است که بعد از تمام شدن تاریخ انقضای فیلتر آب آلارم فیلتر شروع به چشمک زدن می کند که باید اقدام به تعویض آن کنید.

علت آلارم فیلتر یخچال بوش

روش تعمیر آلارم فیلتر آب یخچال بوش

هشدار های مربوط به فیلتر آب یخچال معمولا به صورت بازه های زمانی از قبل تعیین شده مشخص می شود و در برخی از یخچال ها هر شش ماه یکبار و در برخی دیگر هر یکسال یکبار این آلارم روشن می شود. همچنین در برخی دیگر از مدل ها با توجه به شمارش لیتر آب در گردش از فیلتر آب این آلارم روشن می شود.

باید بدانید که هر موقع آلارم تعویض فیلتر را مشاهده کردید باید یکبار دکمه ریست را فشار دهید و اگر همچنان مشکل پا برجا بود اقدام به تعویض فیلتر نمایید تا به دیگر قطعات یخچال آسیبی وارد نشود.

برای اینکه بتوانید فیلتر یخچال بوش خود را تعویض کنید پیشنهاد می کنیم به مراکز تعمیرات معتبر از جمله مرکز تعمیرات ایبک امداد مراجعه کنید و یا تماس بگیرید.

روش خاموش کردن چراغ فیلتر آب یخچال بوش

چند روش ساده برای قطع چراغ هشدار وجود دارد که در ادامه ساده ترین روش را برای شما ذکر کرده ایم.

از ساده ترین روش های خاموش کردن چراغ فیلتر پیدا کردن دکمه light/filter و یا دکمه Filter Reset می باشد که باید بعد از پیدا کردن آن این گزینه را فشار داده و به مدت ۳ ثانیه نگه دارید تا چراغ فیلتر برای مدت زمانی خاموش شود.

نتیجه گیری

در این مقاله به دلایل آلارم فیلتر یخچال بوش و همچنین روش های رفع آن اشاره کردیم. فیلتر های آب یخچال ها مدت محدودی قابل استفاده هستند و بعد از آن باید تعویض شوند. اگر اقدام به تعویض فیلتر آب نکنید آب یخچال آلوده می شود و بر طعم و مزه ی آب نیز اثر زیادی خواهد گذاشت. وقتی آلارم فیلتر آب یخچال بوش چشمک می زند به این معنی است که باید این قطعه را تعویض کنید اما در برخی اوقات با تعویض این فیلتر نیز مشکل یخچال برطرف نمی شود که باید بیشتر مورد بررسی قرار گیرد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای رفع خطای فیلتر یخچال بوش

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای رفع خطای فیلتر یخچال بوش

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا