خدمات فاضلاب و لوله بازکنیخدمات

10راه آسان و سریع بازکردن لوله فاضلاب و حمام

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

آیا روش‌های ساده بازکردن لوله فاضلاب و حمام را می‌دانید؟. روش‌های ساده‌ای وجود دارد که شما به راحتی می‌توانید نسبت به باز کردن لوله فاضلاب و حمام اقدام کنید. لوله کشی برای اکثر ما به نوعی وجود دارد. ما زمان زیادی را صرف فکر کردن به آن نمی‌کنیم یا نگران حفظ آن هستیم. اما وقتی به طور ناگهانی به درستی کار نمی‌کند، یا به مشکلی بر می‌خوریم، متوجه می‌شویم!

گرفتگی خط فاضلاب اصلی ممکن است به نظر یک تهدید فوری برای خانه شما نباشد (مانند آتش سوزی)، اما این مسئله‌ای است که باید در اسرع وقت به آن رسیدگی شود. عواقب عدم رفع گرفتگی خط اصلی فاضلاب می‌تواند شامل سینک‌های پشتیبان متعدد و تخلیه زباله‌های توالت به داخل وان به جای خروج از خانه باشد.

اگر برای این کار عجولانه با یک لوله کش تماس بگیرید، احتمالاً با یک صورت حساب سنگین روبرو خواهید شد. با این حال، اگر می‌خواهید کمی تعمیر و نگهداری خانه را خودتان انجام دهید، می‌توانید با کسری از هزینه، گرفتگی خط فاضلاب اصلی را باز کنید. ما در این مقاله از سایت ایبک قصد داریم تا با شما عزیزان در رابطه با روش‌های آسان سریع بازکردن لوله فاضلاب بحث نماییم. با ما تا پایان این مقاله کاربردی همراه باشید.

بازکردن لوله فاضلاب و حمام

روش‌های سریع بازکردن لوله فاضلاب و حمام

هنگامی که مجرای حمام یا لوله فاضلاب شما مسدود می‌شود، می‌تواند باعث سردردهای شدید شود. به عنوان یک صاحب خانه، مهم است که بدانید چگونه گرفتگی فاضلاب وان حمام را تعمیر کنید تا بتوانید به روال روزانه خود بازگردید. در این بخش روش‌هایی را نام بردیم که می‌توانید برای سریع بازکردن لوله فاضلاب و حمام خود به کار ببرید.

آب جوش

اولین روش برای بازکردن لوله فاضلاب و حمام آب جوش است. شامپو و صابون می‌توانند باعث انسداد مجرای فاضلاب وان حمام شوند. برای رفع مشکل، یک قابلمه آب را روی اجاق گاز بجوشانید و به آرامی آن را در آبکش بریزید. در حالی که این نکته ممکن است برای همه انواع گرفتگی‌ها (مانند موهای مات شده) جواب ندهد، آب داغ می‌تواند بیشتر صابون‌ها را به سرعت حل کند. ابتدا این روش را امتحان کنید تا ببینید آیا گرفتگی فاضلاب را باز می‌کند یا خیر، وقت آن رسیده است که به روش دیگری بروید.

پیستون

پیستون یکی از محبوب‌ترین ابزارها برای جلوگیری از گرفتگی وان حمام است. میزان موفقیت شما به ماهیت گرفتگی و همچنین طراحی و اندازه فاضلاب شما بستگی دارد. یک پیستون بردارید و قبل از شروع به فشار دادن شدید، مقداری آب به وان اضافه کنید. مقدار کمی ژل نفتی در اطراف لبه پیستون می‌تواند به ایجاد مهر و موم بهتر کمک کند. این روش یکی از سریع‌ترین روش‌های بازکردن لوله فاضلاب و حمام است.

جوش شیرین و سرکه

اگر طرفدار استفاده از مواد شیمیایی نیستید، این محلول کاملا طبیعی ممکن است به رفع گرفتگی مجرای حمام کمک کند. با ریختن یک فنجان جوش شیرین در آبکش شروع کنید و بگذارید حداقل ۵ تا ۱۰ دقیقه بماند. در مرحله بعد، یک فنجان سرکه سفید را در زهکشی بریزید و اجازه دهید مخلوط جادویی خود را اعمال کند. ممکن است لازم باشد با ریختن مقداری آب جوش در فاضلاب کار را تمام کنید، اما این روش می‌تواند برای گرفتگی‌های خفیف به خوبی کار کند، زیرا جوش شیرین و سرکه فعال می‌شوند تا انباشته شده را از بین ببرند.

حذف دستی

یک راه تهاجمی تر برای یادگیری نحوه رفع گرفتگی فاضلاب وان حمام، برداشتن آن به سادگی با دست است. ممکن است بخواهید قبل از شروع فرآیند از یک جفت دستکش لاتکس یا لاستیکی استفاده کنید. این روش یکی از روش‌هایی است که به سادگی می‌توانید برای بازکردن لوله فاضلاب و حمام خود اعمال کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  شیرآلات چشمی دار چگونه عمل می‌کنند و باتری آن‌ها چگونه عوض می‌شود؟

درپوش تخلیه را بردارید (به دنبال هر پیچی بگردید) و سپس به پایین در فاضلاب نگاه کنید تا ببینید آیا می‌توانید گرفتگی را تشخیص دهید. اگر متوجه شدید مو و سایر مواد مسدود کننده زهکشی در دسترس هستند، به سادگی با انگشتان خود سعی کنید تا آنجا که ممکن است بیرون بکشید.

یک فنر لوله کش را امتحان کنید

فنر لوله کش یک ابزار مفید برای بازکردن لوله فاضلاب و حمام است که تقریباً در هر فروشگاه سخت افزاری می‌توانید پیدا کنید. فنر را به آهستگی از مجرای فاضلاب فشار دهید تا زمانی که فکر کنید به گرفتگی رسیده‌اید. شروع به چرخاندن دسته فنر کنید تا آن را بالا بیاورید و از زهکش خارج کنید. هنگامی که کارتان تمام شد، مقداری آب بریزید تا زهکشی را آزمایش کنید تا مطمئن شوید که گرفتگی کاملاً پاک شده است.

تله تخلیه را بردارید و تمیز کنید

گاهی اوقات یک گرفتگی در تله تخلیه قرار می‌گیرد که به آن لوله U نیز می‌گویند، که در زیر زباله دان زیر سینک قرار دارد. منطقه را پاک کنید و یک سطل زیر لوله U قرار دهید تا هر گونه آشغالی را بگیرد. از آچار لوله کش استفاده کنید تا مهره‌های دو طرف لوله را شل کنید و با دست دیگر آن را ثابت نگه دارید. لوله را داخل سطل خالی کنید و از نظر گرفتگی بررسی کنید. لوله U را تمیز کنید و پس از اتمام دوباره وصل کنید.

بازکردن لوله فاضلاب و حمام

پاک کننده‌های فاضلاب تجاری

اگر به چیزی قوی تر از جوش شیرین و سرکه نیاز دارید، پاک کننده‌های شیمیایی می‌توانند جایگزین خوبی باشند. طیف وسیعی از محصولات تجاری که به طور ویژه برای رفع انسداد تخلیه دوش شما طراحی شده‌اند در سوپرمارکت‌های مختلف و اکثر فروشگاه‌های سخت افزار وجود دارد. استفاده از پاک کننده‌های شیمیایی یک روش سریع، آسان و مقرون به صرفه است اگر بیش از حد مشغول هستید و نمی‌توانید زمان زیادی را صرف رفع مشکل خود کنید.

به سادگی مواد شیمیایی را در زهکشی بریزید و بگذارید تا عمل کنند. همیشه هنگام کار با مواد شیمیایی مراقب باشید، از قبل با اطمینان از تهویه مناسب اتاق و محافظت از دستان خود با چند دستکش لاستیکی، اقدامات احتیاطی کافی را انجام دهید. با این روش عالی می‌توانید به بهترین شکل ممکن نسبت به بازکردن لوله فاضلاب و حمام خود اقدام کنید.

از قلاب چوب لباسی برای بازکردن لوله فاضلاب و حمام خود استفاده کنید

یکی از قدیمی‌ترین و در عین حال موثرترین روش‌های بازکردن لوله فاضلاب و حمام، رخت آویز است. اگر سعی کردید انسداد را با دست از بین ببرید اما کاملاً نتوانستید به آن برسید، روش بعدی که باید امتحان کنید رخت آویز خم شده است. سیم را خم کنید تا بتواند به راحتی در سوراخ سوراخ قرار گیرد. قلاب را در انتها بگذارید تا زباله‌ها را از بین ببرند و شما یک راه حل آسان برای مشکل مسدود شدن زهکشی خود دارید.

انسداد را با فشار دادن رخت آویز به داخل لوله برطرف کنید تا زمانی که احساس کنید به انسداد برخورد کرده است. سپس، با چرخاندن ملایم رخت آویز، باید بتوانید انسداد را به سمت بالا و خارج از فاضلاب قلاب کنید.

مایع شستشو

می‌توانید از گزینه‌های دیگر برای بازکردن لوله فاضلاب و حمام خود استفاده کنید که پاک کننده‌های آنزیمی یا بیولوژیکی هستند که از باکتری‌های طبیعی برای از بین بردن گرفتگی‌ها استفاده می‌کنند. این ترفند در حمام بهترین عملکرد را دارد. فقط ۱/۴ فنجان مایع ظرفشویی را در کاسه بریزید در حالی که مقداری آب در کناره آن جوشیده است. شوینده ظروف به عنوان روان کننده عمل می‌کند و به از بین بردن باقی مانده‌های چرب کمک می‌کند. سپس آب داغ را پایین بریزید.

وکیوم مرطوب و خشک

یکی دیگر از ابزارهای عالی برای بازکردن لوله فاضلاب و حمام استفاده از جاروبرقی مرطوب و خشک است. اولین کاری که باید انجام دهید این است که آن را روی مایعات جاروبرقی بگذارید و دریچه هوا را بپوشانید تا از آشفتگی جلوگیری شود. بعد ایجاد محکم‌ترین مهر و موم ممکن بر روی زهکشی است. شما می‌توانید با این کار خلاق شوید. در نهایت، جاروبرقی را در بالاترین حالت خود قرار دهید تا به اندازه کافی قوی باشد که گرفتگی لوله را به داخل کیسه جاروبرقی بکشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات پرستاری در منزل برای کودکان چگونه است/خدمات پرستاری کودکان

چند نکته در رابطه با لوله فاضلاب

در بخش قبل با ۱۰ روش آسان برای بازکردن لوله فاضلاب و حمام آشنا شدید. در این بخش سعی داریم تا چند نکته در رابطهبا لوله‌های فاضلاب با شما در میان بگذاریم و بگوییم چه کارهایی را باید قبل و بعد از گرفتگی انجام دهید.

چربی یا روغن را در لوله نریزید

در ابتدا متوجه نمی‌شوید که چربی و روغن دارد لوله شما را مسدود می‌کند. فکر می‌کنید که کاملاً درست است و به عنوان یک مایع، سینک جایی است که باید برود. اما کم کم این گریس و روغن لوله‌های شما را مسدود می‌کند و شما را با مشکلات جدی لوله کشی مواجه می‌کند.

قبل از ریختن آن مایع پخت و پز در زهکشی، به لوله‌های خود فکر کنید و گزینه دفع ایمن تری را انتخاب کنید. به عنوان مثال، قبل از ریختن آن در سطل کمپوست، صبر کنید تا چربی جامد شود.

از صافی استفاده کنید

گرفتگی یکی از رایج‌ترین مشکلات لوله‌کشی است و وقتی صحبت از حمام یا تخلیه سینک می‌شود، به دلیل باقی‌مانده مو و صابون می‌تواند زشت و نامرتب شود. صافی به جلوگیری از یک کار وقت گیر و ناخوشایند در آینده کمک می‌کند.

در شست و شو دقت کنید

چیزهای خاصی هستند که باید شسته شوند و چیزهای خاصی هستند که قطعاً نباید شسته شوند. اگر شروع به شستشوی چیزهایی غیر از دستمال توالت و مواد زائد بدن در حمام کنید، ممکن است باعث گرفتگی‌های جدی شوید.

بازکردن لوله فاضلاب و حمام

مطمئن شوید که فاضلاب اصلی شما در دسترس است

در حالی که لوله کشی شما معمولاً از دید خارج است، مهم است که تخلیه اصلی فاضلاب شما همیشه آزاد و شفاف باشد. نقطه دسترسی زهکشی شما باید بدون پوشش باشد و دسترسی به آن آسان باشد.

از یخ زدن لوله کشی خود جلوگیری کنید

در حالی که در تابستان مشکلی نیست، هنگامی که زمستان فرا می‌رسد، ممکن است آب در لوله فاضلاب شما یخ بزند.  یکی از بهترین نکات لوله کشی که می‌توانیم به شما بگوییم این است که مطمئن شوید هوای شما همیشه در خانه شما گردش می‌کند و حداقل دمای آن ۱۶ درجه سانتی‌گراد است. همچنین باید تا حد امکان خطوط لوله کشی دیوار بیرونی را عایق بندی کنید تا از فجایع احتمالی جلوگیری شود.

اگر اتاقی دارید که در پاییز بسیار سرد و در زمستان کاملاً بد می‌شود، تا آن زمان منتظر نمانید تا به دنبال گزینه‌هایی برای گردش بهتر هوا باشید. ماه‌های گرم را در نظر بگیرید و راه حل‌هایی برای آن پیدا کنید.

نکته بالا : شیرهای آب در فضای باز نیز می‌توانند منجر به مشکلات لوله یخ زده شوند. مطمئن شوید که شیر شلنگ باغچه و خود شلنگ قبل از اولین یخبندان کاملاً از آب تخلیه شده باشد.

از پاک کننده‌های تخلیه شیمیایی اجتناب کنید

تمیز کننده‌های شیمیایی فاضلاب وقتی صحبت از سلامت و بازکردن لوله فاضلاب و حمام شما می‌شود بسیار خطرناک هستند. مردم تمایل دارند از آن‌ها استفاده کنند زیرا بسیار موثر هستند، اما می‌توانند در دراز مدت آسیب بیشتری وارد کنند.

بازکردن لوله فاضلاب و حمام

سخن پایانی

امیدواریم که از خواندن این مقاله تحت عنوان ۱۰ روش آسان برای بازکردن لوله فاضلاب و حمام خود استفاده کافی را برده باشید. اگر این مقاله را دوست داشتید آن را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید و با این کار خود از ما حمایت کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

۱۰راه آسان بازکردن لوله فاضلاب و حمام

امتیاز سردبیر

مقاله ای آموزشی برای آشنایی با ۱۰راه سریع بازکردن لوله فاضلاب و حمام

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا