تعمیرات جاروبرقی

بررسی مزایا و معایب جاروبرقی رباتیک | عملکرد جاروبرقی رباتیک

مقایسه جاروبرقی رباتیک به نسبت دیگر جاروبرقی‌ها | بررسی مشخصات جاروبرقی رباتیک

جاروبرقی یکی از لوازم مهم و کاربردی در هر خانه ای که امروزه انواع مختلفی از این دستگاه تولید و بازار عرضه شده که هر یک ویژگی های خاص خود را دارند. اما جاروبرقی رباتیک نوعی جاروبرقی متفاوت از دیگر مدل ها است که در این مقاله از ایبک امداد به طور کامل به بررسی مزایا و معایب جاروبرقی رباتیک و چگونگی کارایی آن می پردازیم.

مزایا و معایب جاروبرقی رباتیک به طور خلاصه

در این جدول به طور خلاصه به بررسی معایب و مزایای جاروبرقی رباتیک پرداخته ایم:

جاروبرقی رباتیک چیست؟ · رباتیک از جمله جاروبرقی های هوشمندی هستند که می توانند به صورت اتومات محیط را تمیز کنند.
چگونگی عملکرد جارو برقی رباتیک · طرز کار جاروبرقی رباتیک به شکلی است که با بهره مندی از برنامه هایی که به این نوع جاروبرقی داده می شود، می توانند اطراف را تمیز کنند.
مزایای استفاده از جارو برقی رباتیک ·  عملکرد صحیح روی انواع زمین· تمیز کردن تمامی قسمت های زیرین وسایل·  نگهداری آسان و بدون هزینه·  صرفه‌ جویی در زمان·  تمیز کردن محیط بدون دخالت انسان
معایب جارو برقی رباتیک · طول عمر کوتاه باتری· قیمت بیشتر·  قدرت تمیزکنندگی کمتر به نسبت دیگر جاروبرقی ها· عدم قدرت در تمیز کردن پله
ارزش خرید جاروبرقی رباتیک ·  ارزش آن برای برای افرادی است که دوست دارند همواره محیط را تمیز نگه دارند.· همچنین برای افرادی که توانایی تمیز کردن محیط را ندارند بسیار مناسب است.

جاروبرقی رباتیک چیست؟

حتما برای شما هم سوال پیش آمده که جاروبرقی رباتیک چیست و عملکرد آن به چه صورت است؟

 • جاروبرقی رباتیک ابزاری اتوماتیک و هوشمند جهت تمیز کردن فضا است.
 • این محصول که به صورت دایره ای شکل طراحی شده است، محیط مورد نظر را بدون دخالت دست انسان تمیز می کند.
 • جاروبرقی های رباتیک به جهت برخورداری از سیستم هوشمند خود در حین کار به هیچ مانعی برخورد نمی کنند و آسیب نمی بینند.
 • همچنین این دستگاه به شکلی تولید شده است که به راحتی از زیر میز، زیر صندلی ها و در گوشه های اتاق عبور می کند و به هیچ قسمتی نمی کند.

البته جاروبرقی رباتیک انواع مختلفی دارد که هر یک دارای عملکرد خاصی می باشند. به طور مثال، برخی از آنها علاوه بر جارو کردن فرش، برای جارو کردن زمین نیز کاربرد دارند، از طرفی برخی دیگر از جاروبرقی های رباتیک برای تمیز کردن موهای حیوانات خانگی مناسب هستند اگر قصد خرید جاروبرقی رباتیک را دارید، می توانید از مدل های معمولی آن خریداری نمایید البته با توجه به قابلیت های هر ربات جاروبرقی می توانید به سادگی مدل مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

عملکرد جارو برقی رباتیک چگونه است؟

عملکرد جاروبرقی های رباتیک به این صورت است که در هنگام مواجهه با گردوغبار همچون جاروبرقی های غول پیکر عمل می کنند به این صورت که:

 • از یک برس یا برس چرخان برای تمیز کردن گرد و خاک استفاده می کند.
 • عمدتا کثیفی قبل از اینکه وارد محفظه گرد و غبار شود، توسط یک فیلتر فشار داده می شود، اما برخی از جاروبرقی های رباتیک نیاز است که با دخالت دست انسان تخلیه شوند.
 • برخی از مدل های این دستگاه نیز به طور اتومات آشغال های محفظه گرد و غبار خود را در یک ظرف گرد و غبار تخلیه می کنند.
 • معمولا ربات های جاروبرقی به شکل دایره ای طراحی شده اند، به همین جهت امکان ورود به تمامی قسمت های محیط را دارند.
 • چند برس کوچک نیز در قسمت لبه جاروبرقی قرار دارد تا این اطمینان را به کاربر بدهد که زمین به خوبی از گردوغبار پاک شده است.
 • نوعی از جاروبرقی های رباتیک که قیمت بالاتری نیز دارند، از لیزرهای مادون قرمز جهت اندازه گیری و تصویرسازی شکل اتاق استفاده می کنند، اما مدل های ارزان تر این محصول به نوارهای مرزی فیزیکی که به صورت دستی روی زمین قرار می دهید تکیه می کنند تا اطمینان حاصل شود دستگاه صرفا همین منطقه مدنظر شما را تمیز می کند.
 • البته تفاوتی نمی کند در هر دو مدل جاروبرقی رباتیک معمولا به روشی خاص در اطراف فضا حرکت می کند و مطمئن می شود که تمامی نقاط به خوبی تمیز شده است.
 • این سنسورها زمانی که جاروبرقی بین اتاق‌ های طبقات مختلف مانند موکت یا کف سخت حرکت می‌کند، استفاده می‌ شود تا از گیر کردن بین این دو جلوگیری کند.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیرات جاروبرقی گردیک Gordik

مزایا و معایب جاروبرقی رباتیک

مزایای جاروبرقی رباتیک

جاروبرقی های رباتیک به خاطر مزایای بی شماری که دارند، در تعداد بالا تولید و روانه بزار می شوند. در ادامه به چند نمونه از مزایای این دستگاه اشاره می کنیم:

 • عملکرد درست و مناسب روی انواع سطوح
 • تمیز کردن قسمت های غیرقابل دسترس و زیر وسایل
 • نگهداری آسان و مقرون به صرفه
 • صرفه‌ جویی در مصرف وقت و عدم نیاز دخالت کاربر
 • پاکسازی محیط به طور دقیق

عملکرد مناسب روی انواع سطوح

جاروبرقی رباتیک به صورتی طراحی و تولید شده است که روی سطوح سخت عملکرد بهتری دارد. بنابراین در صورتی که کف محل کار یا خانه شما از سنگ یا سرامیک است، این دستگاه را برای شما کاربردی خواهد بود. زیرا جاروبرقی به راحتی روی سطوح سخت حرکت می کند و گرد و غبار و کثیفی های ریز را به خوبی تمیز می کند.

تمیز کردن نقاط غیرقابل دسترس

یکی از دغدغه های افراد هنگام تمیز کردن محیط، نظافت زیر مبلمان و نقاط غیرقابل دسترس است. جاروبرقی رباتیک به جهت اینکه ارتفاع کمی دارد، موجب می شود به راحتی در تمامی قسمت های محیط ورود کند و همه جا را تمیز کند. همچنین برس نصب شده در قسمت پایین ربات می تواند گرد و خاک را از اطراف خانه و زیر مبلمان پاک کند.

نگهداری آسان و مقرون به صرفه

نگهداری درست و تمیز کردن دائمی جاروبرقی باعث افزایش طول عمر و عملکرد بهتر دستگاه می شود. بعضی از انواع مدل های جاروبرقی رباتیک که در بازار موجود هستند، می توانند پس از حذف محیط و تخلیه مخزن خود، خود را شارژ کنند بنابراین خرید این نوع جاروبرقی کاملا مقرون به صرفه است.

صرفه‌ جویی در زمان

جاروبرقی های رباتیک می توانند به صورت اتوماتیک کلیه قسمتهای محیط را تمیز کنند و دردسر جارو نمودن منزل و محل کار را برای شما به حداقل برسانند. با خرید یک جاروبرقی رباتیک نیاز به دخالت دست شما نخواهد بود و آن زمان را می توانید به خود اختصاص دهید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیرات گام به گام جاروبرقی تیوا

تمیز نمودن محیط بدون دخالت کاربر

برخلاف جاروبرقی های سنتی که باید به توسط انسان کنترل شوند، جاروبرقی های رباتیک چنین دردسری ندارند و به صورت هوشمند تمام محیط را جارو می کند.

در صورتی که شاغل هستید می توانید دستگاه را در زمان خروج از خانه روشن کنید و پس از بازگشت خانه تمیزی داشته باشید. این ویژگی مخصوصا برای افرادی که مشکلات حرکتی دارند بسیار مناسب است.

معایب جاروبرقی رباتیک

در کنار مزایایی که برای جاروبرقی رباتیک ذکر کردیم، بهتر است معایب آن را نیز بیان کنیم تا اگر قصد خرید این محصول را دارید، با در نظر گرفتن مزایا و معایب جاروبرقی رباتیک اقدام به خرید نمایید. معایب این محصول عبارتند از:

 • طول عمر کوتاه باتری
 • قیمت بیشتر به نسبت دیگر انواع جاروبرقی
 • قدرت تمیزکنندگی کمتر
 • عدم قدرت در تمیز کردن پله‌

طول عمر کوتاه باتری

طول عمر کوتاه باتری و مدت زمان زیادی که برای تمیز کردن محیط صرف می شود، باعث می شود باتری جاروبرقی در میانه کار خالی شود و نیاز به شارژ مجدد داشته باشند. البته جاروبرقی های رباتیک ​​حدود دو ساعت شارژ خود را حفظ می کنند، اما برای اینکه به طور کامل شارژ شوند، نیاز به زمان بیشتری دارند.

قیمت بالا دستگاه

قیمت جاروبرقی های رباتیک به نسبت دیگر انواع جاروبرقی بیشتر است و باید بودجه مناسبی برای خرید جاروبرقی رباتیک در نظر بگیرید. البته به دلیل اینکه استفاده از جاروبرقی رباتیک موجب صرفه جویی در وقت کاربر می شود، پرداخت هزینه زیادی برای خرید این ابزار در درازمدت سودمند خواهد بود.

قدرت تمیزکنندگی کمتر نسبت به انواع دیگر جاروبرقی

قدرت پاک کنندگی جاروبرقی رباتیک از سایر جاروبرقی های معمولی کمتر است. همچنین ممکن است جاروبرقی رباتیک گاهی بین خطوط یا دیگر موانع گیر کند و نیاز باشد برای ادامه کار آن را جابجا کنید. این مشکل گاهی باعث می شود که جاروبرقی نتواند به درستی تمام مناطق مورد نظر محیط را جارو کند و عملکرد ضعیف تری نسبت به جاروبرقی های دیگر داشته باشد.

نداشتن قدرت در تمیز کردن پله‌ ها

همانطور که گفتیم برای محیط های مسطح و سخت جاروبرقی های رباتیک بسیار مناسب هستند اما برای فضاهایی که هموار نیستند همچون پله مناسب نیستند.

مزایا و معایب جاروبرقی رباتیک

نتیجه گیری

با توجه به مزایا و معایب جاروبرقی رباتیک که در این مقاله ذکر کردیم، می توان گفت که این دستگاه نظافت محیط را آسان تر می کنند، اما محدودیت هایی نیز دارد که برای تمامی کاربران مناسب نیست.

جاروبرقی های رباتیک بر روی سطوحی نرم همچون فرش و موکت عملکرد خوبی ندارند اما اگر کف محیط کاملا سرامیک یا پارکت است، می توانید این دستگاه را خریداری نمایید.

جارو برقی رباتیک می توانند در محیطی با حداقل موانع بسیار خوب عمل کنند و برای خانه هایی که مانع زیادی دارند، مناسب نیست.

حال پاسخ به این سوال که چه نوع جاروبرقی خریداری نمایید؟ کاملا به نیازهای شما، کیفیت و قابلیت‌های دستگاه و نیز بودجه‌ای که برای خرید اختصاص داده‌اید، بستگی دارد. جهت دریافت مشاوره های رایگان می توانید با کارشناسان مجموعه ایبک امداد تماس بگیرید.

مزایا و معایب جاروبرقی رباتیک

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بررسی مزایا و معایب جاروبرقی رباتیک و معرفی عملکرد آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا