تعمیرات اجاق گاز

خدمات تعمیر تخصصی اجاق گاز اپکس در تهران | تعمیرات اجاق گاز APEX

نحوه عیب یابی و تعمیر اجاق گاز اپکس | ایرادات متداول اجاق گاز

در تمامی خانه ها پختن و گرم کردن غذاها توسط اجاق گاز صورت می گیرد. چنانچه این وسیله مهم در آشپزخانه، حتی برای مدت کوتاهی دچار خرابی یا مشکل شود، در کلیه امور مرتبط با پخت و پز اختلال به وجود می آید. اجاق گاز از جمله وسایلی است که به صورت مستقیم به گاز شهری متصل می شود. گونه های جدید اجاق گازها نیز برای انجام برخی کارها مانند فندک جرقه زن، نیاز دارند که به برق ساختمان متصل شوند. هرچند اجاق گازها به ظاهر دارای سیستم پیچیده ای نیستند. ولی دارای استانداردهای طراحی و تولید دقیق و ظریفی می باشند. بنابراین چنانچه به وسیله یک تعمیرکار مبتدی، تعمیر شوند، امکان دارد علاوه بر اینکه مشکل اصلی برطرف نشود، بلکه خطراتی بیشتری را نیز در پی خواهد داشت. در چنین مواقعی بهتر است تعمیر اجاق گاز خود را به مراکز تعمیر اجاق گاز اپکس در تهران بسپارید.

تعمیر اجاق گاز اپکس در تهران

تعمیر اجاق گاز به دلیل حساسیت ویژه ای که اجاق گازها دارند، دارای اهمیت بسیاری است و باید توسط تعمیرکاران حرفه ای و مراکز تعمیراتی با تجربه کاری بالا صورت گیرد. در این صورت آسیبی به اجاق گاز وارد نخواهد شد. تعمیر اجاق گاز به وسیله شخصی بی تجربه و غیر حرفه ای باعث می شود که اجاق گاز به طور صحیح رفع عیب نشود. علاوه بر این ممکن است به دیگر قطعات و قسمت های اجاق گاز صدمه وارد شود.

اینکه بتوانید در منزل خدمات تعمیرات گاز را دریافت کنید، از مزایای بسیاری برخوردار است. چراکه این کار را به خدماتی ضروری تبدیل می کند، که با بهره گیری از تعمیرات در منزل دیگر نیاز به حمل و نقل و جابه جا کردن لوازمی سنگین همانند اجاق گاز یا یخچال به تعمیرگاه ها نیست. بنابراین در هزینه و زمان صرفه جویی بسیاری صورت می گیرد.

افزون بر این موارد، به دلیل عدم ضرورت جابه جا کردن اجاق گاز، خرابی های ناشی از جابه جایی تقریباً به صفر می رسد. از طرفی می توانید در تمامی مراحل تعمیر بر کارکرد متخصص نظارت داشته و دستگاه را بعد از تست کارکرد درست آن، از تعمیرکار مراکز تعمیر اجاق گاز اپکس در تهران دریافت کنید.

ایرادات متداول اجاق گازها و طریقه تعمیر گاز

در حالت کلی مراقبت از تجهیزات خانه به خصوص اجاق گازها، آسان ترین شیوه برای پیشگیری از صدمه دیدن آن ها است. در نتیجه باید از این وسیله پرمصرف در خانه به طرز ویژه ای نگهداری کنیم. اجاق گازها برطبق گونه و مدل هایشان، با ایرادات بسیاری روبه رو می شوند. کار نکردن فندک، گرم نشدن فر، روشن نشدن اجاق گاز، شکستگی شیشه فر، عدم کارکرد صفحه دیجیتالی، خرابی برد الکترونیکی، خرابی ترموکوپل و … از جمله ایرادات شایع در اجاق گازها می باشد. در ادامه با ما باشید تا نحوه بررسی و رفع این ایرادات را برای شما توضیح دهیم.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات اجاق گاز دوو DAEWOO

علت جرقه زدن بعد از روشن شدن گاز

 در بعضی مواقع دیده می شود که، بعد از روشن شدن گاز، جرقه زدن های فندک همچنان ادامه دارد. این ایراد معمولاً به علت رطوبت درون فندک بروز می کند. کثیف بودن فندک باعث به وجود آمدن اختلال در کارکرد فندک و جرقه های بی دلیل آن می شود. از علت های دیگر این موضوع، خرابی در سیم کشی داخلی است که می تواند موجب جرقه زدن های پی در پی شود.

در نتیجه در چنین شرایطی برای تعمیر کردن گاز نیاز است نخست فندک را تمیز کرده و چنانچه مشکل برطرف نشد، سیم کشی های داخلی را مورد بررسی قرار دهید.

دلیل آبی نسوختن شعله اجاق گاز

رنگ طبیعی و عادی شعله گاز در زمان استفاده از آن، بایستی به رنگ آبی باشد. چنانچه شعله گاز به رنگ نارنجی یا زرد بسوزد، دارای مشکل بوده و می تواند مخاطره آمیز باشد. به جهت برطرف کردن این ایراد از نحوه درست جای گیری سر شعله مطمئن شوید. از موارد دیگری که باید برای رفع این مشکل انجام دهید بررسی عدم مسدودی شیارهای خروجی مخصوص توزیع شعله و عدم مسدودی نازل های شعله است.

علت استشمام بوی گاز در اطراف اجاق

استشمام بوی گاز یکی از موضوعات بسیار مهم در علل تعمیر اجاق گاز است و نباید به سادگی از کنار آن رد شد. برای بررسی کردن این ایراد، در ابتدا شیلنگ گاز را کنترل کنید و از صحت متصل شدن آن مطمئن شوید. در قدم بعدی محل قرارگیری کپسول را مورد بررسی قرار دهید و از نبود نشتی گاز در اطراف آن اطمینان حاصل کنید. در صورتی که شیلنگ دچار آسیب دیدگی یا پارگی شده است، اقدام به تعویض آن کنید.

علت خاموش شدن اجاق پس از رها کردن ولوم

در برخی مواقع با رها سازی ولوم اجاق گاز، شعله سریعاً خاموش می شود. در بیشتر مواقع گزینه ای که موجب ایجاد چنین اتفاقی می شود، خراب شدن ترموکوپل است. زمانی که شعله گاز و سنسور پیرامون آن خنک شد، ترموکوپل از ورود گاز به کوپل جلوگیری می کند. اگر که سنسور کوپل دچار ایراد شده باشد، شعله روشن نمی شود. برای برطرف کردن مشکل خرابی ترموکوپل باید از تکنسین های تعمیر اجاق گاز اپکس در تهران کمک بگیرید.

خراب شدن یا شکستگی ولوم گاز

چنانچه ولوم اجاق گاز دچار مشکل شده باشد، بایستی ولوم گاز را تعویض کنید. امکان دارد بعضی از ولوم ها در بازار موجود نباشند. ولی مدل های نزدیک به آن ها می تواند  کار شما را راه بیندازد. البته ولوم بیشتر اجاق گازهای تولید داخل در بازار موجود می باشد و تنها ولوم بعضی از اجاق گازهای خارجی در بازار کمیاب و یا نایاب است. ولوم اجاق گازهای قدیمی به علت اینکه دیگر این اجاق گازها تولید نمی شوند، نیز در بازار به ندرت یافت می شود.

تعمیر اجاق گاز اپکس در تهران

عدم کارکرد فندک گاز و تعمیر گاز

در زمانی که فندک گاز کار نمی کند، امکان دارد چدن ها و یا سر شعله ها جابه جا شده باشند. در نتیجه چنانچه فندک گاز کار نمی کند، بایستی همه سر شعله ها را مورد بررسی قرار دهید. اگر که سرشعله ها ایرادی نداشتند، باید جرقه زن، سیم فندک، ترانس و … را مورد بررسی قرار دهید. به منظور بررسی این قطعات به دلیل اینکه امری تخصصی می باشد بهتر است از متخصصان تعمیر اجاق گاز اپکس در تهران کمک بخواهید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت خاموش شدن فر اجاق گاز

وجود صدای ناهنجار پس از روشن شدن شعله گاز

در زمانی که بعد از روشن کردن شعله گاز صدای غیرطبیعی از آن شنیده می شود، باید به سرعت در جهت تعمیر اجاق گاز اقدام کنید. چراکه این ایراد می تواند به شدت مخاطره آمیز باشد. تعمیرکار اجاق گاز بایستی اتصالات داخلی را بررسی کند تا ببیند دارای نشتی نباشند. در مورد این ایراد نباید بی توجهی به خرج دهید و فوراً برای رفع آن اقدام کنید.

نحوه صحیح تمیز کردن اجاق گاز

برای تمیز کردن اصولی و درست اجاق گاز به روش زیر عمل کنید.

اجزای دارای لعاب را با آب ولرم و جوش شیرین پاک سازی کنید. برای این بخش ها نباید از مواد شوینده مخصوص گاز استفاده کنید. سر شعله ها را نیز بهتر است اول با آب داغ و سپس با مواد شوینده به خوبی بشویید. دقت کنید که از مواد شوینده خورنده به هیچ عنوان استفاده نکنید. از وسایلی هم چون سیم ظرفشویی و یا پدهای تمیز کننده نیز نباید برای تمیز کردن اجاق گاز استفاده کنید.

نکاتی مهم هنگام خرید اجاق گاز

در زمان خرید اجاق گاز باید یکسری نکات بسیار مهم را در نظر داشته باشید تا بتوانید گازی مناسب را برای خانه خود تهیه کنید.

  • در خرید اجاق گاز، تعداد شعله های آن را در تناسب با اعضای خانواده و احتیاج روزانه خود درنظر بگیرید.
  • به خاطر داشته اجاق گازهای ترموکوپل دار و دارای فندک از امنیت بیشتری برخوردار هستند. بنابراین اجاق گازی را انتخاب کنید که دارای پیلوت است. زیرا در زمان سر رفتن غذا و یا خاموش شدن به دلیل وزش باد از انتشار گاز در محیط خانه جلوگیری می کند.
  • اجاق گازی با کیفیت تهیه کنید تا در آینده ناچار به پرداخت هزینه برای تعمیرات زیاد آن نباشید.

تعمیر اجاق گاز اپکس در تهران

نکاتی مهم در زمان نصب اجاق گاز

برای نصب اجاق گاز هم چون دیگر وسایلی که در آشپزخانه قرار می گیرند و باید برای نصب آن ها نکاتی را رعایت کرد، در نصب این وسیله حساس نیز باید نکات زیر را رعایت کرد:

  • در زمان نصب اجاق گاز باید دقت کنید که آن را در فضاهای کوچک و خفه قرار ندهید. زیرا گازهای حاصله از سوختن شعله امکان خروج را نخواهند داشت.
  • بهتر است اجاق گاز را همسو با وزش باد نصب نکنید.
  • در زمان متصل کردن دو سر لوله به لوله گاز اجاق بایستی از بست مخصوص این کار استفاده کنید.
  • طول لوله و شیلنگ اجاق گاز از ۱.۵ متر نباید بیشتر شود و از لوله های مخصوص اجاق گاز استفاده کنید.
  • بعد از نصب اجاق گاز، محل متصل شدن دو لوله را به لحاظ نشتی گاز با کف صابون کنترل کنید.

نتیجه گیری

تعمیرات ماهانه یا سالیانه لوازم برقی و گازی دارای اهمیت بسیاری می باشد. در حقیقت در فرایند تعمیر، کارکرد دستگاه بررسی می شود و در صورت وجود ایراد، توسط متخصصین برطرف می گردد. بنابراین اگر حتی یک خرابی کوچک در لوازم برقی یا گازی خود مشاهده کردید برای تعمیر آن اقدام کنید.

تعمیر اجاق گاز اپکس در تهران

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

خدمات تخصصی تعمیر اجاق گاز اپکس در تهران

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا