تعمیرات اجاق گاز

دلیل خرابی ولوم اجاق گاز چیست

آموزش دلایل خرابی ولوم اجاق گاز به روش ساده | چگونه ولوم اجاق گاز را تعمیر کنیم؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

اجاق گاز یکی از مهم‌ترین لوازم هر خانه و آشپزخانه‌ای می‌باشد و بدون آن پخت و پز غذا دچار مشکل خواهد شد، بنابراین توصیه می‌کنیم در استفاده و همچنین نگهداری از این دستگاه مانند دیگر لوازم خانگی خود دقت لازم را داشته باشید تا مجبور نباشید که اجاق گاز خود را تعمیر نمایید و همچنین ممکن است دچار مشکل شوید. اگر علاقه‌مند به دانستن دلیل خرابی ولوم اجاق گاز چیست؟ در این مقاله از سایت ایبک امداد به نکات خیلی مهمی از جمله روش تمیز نمودن ولوم اجاق گاز، تعمیرات ولوم اجاق گاز و تعویض نمودن ولوم اجاق گاز در ادامه اشاره خواهیم نمود.

خلاصه ی دلایل خرابی ولوم اجاق گاز

دلیل خرابی ولوم اجاق گاز چه می باشد؟
 • کیفیت نامناسب اجاق گاز
 • گرمای زیاد
 • روش استفاده ی نادرست از دستگاه
چگونه ولوم اجاق گاز را تمیز کنیم؟
 • اول از همه دسته ها را بردارید.
 • در مرحله بعد دسته ها را در ظرفی از آب و سرکه قرار دهید.
 • بعد از چند دقیقه دسته ها را با اسکاچ به خوبی بشویید تا روغن و کثیفی های موجود روی دسته ها از بین برود.
 • اگر کثیفی ها از بین نرفت روی آن ها جوش شیرین بریزید تا به خوبی کثیف شود.
 • در آخر باید دسته ها را به خوبی با مایع شستشو دهید.
 • بعد از آنکه به طور کامل شسته شد اجازه دهید تا خشک شوند.
 • و در آخر دسته ها را در جای خود قرار دهید.
چگونه ولوم اجاق گاز را تعمیر کنیم؟
 • با آب کردن ولوم جدا شده و قرار دادن آن در جای خود می توانید مشکل را حل کنید.
 • می توانید به جای ولوم پلاستیکی از ولوم فلزی استفاده کنید.
 • اگر نتوانستید مشکل را حل کنید باید ولوم ها را تعویض کنید.
چگونه ولوم اجاق گاز را تعویض کنیم؟
 • ابتدا ولوم های قدیمی را در آورید.
 • در مرحله ی بعد ولوم جدید را جایگزین کنید.

دلایل خرابی ولوم اجاق گاز چه می باشد

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث از کار افتادن ولوم اجاق گاز می‌شود. یکی از دلیل های خرابی ولوم اجاق گاز گرم شدن بیش از حد آن است. تمامی اجاق گازها در برندهای مختلف تولید متفاوتی دارند. اگر طراحی دستگاه اجاق گاز به درستی و مطمئن نباشد امکان دارد اتفاقات متعددی مانند شعله‌های نزدیک به ولوم رخ دهد. در هنگام خرید اجاق گاز بهتر است توجه کنید که فاصله ی شعله ها تا اجاق گاز زیاد نزدیک نباشد. از اجاق گاز در طول روز برای پخت و پز انواع غذا ها استفاده می شود و اگر این دستگاه به صورت استاندارد تهیه نشده باشد امکان دارد ولوم دستگاه داغ شده و بسوزد.

به طور مثال باید گفت که دلایلی مانند افزایش همزمان شعله ها با هم و یا زیاد کردن شعله ها تا مرحله ی آخر باعث داغ شدن بیش از حد اجاق گاز می گردد. اگر چه امکان دارد این گرمای بیش از حد به افراد آسیبی وارد نکند ولی در کل باعث اختلال در کار اجاق گاز می شود. ولوم در اجاق گاز ها به عنوان یک قطعه ی کاربردی می باشد و برای این دستگاه بسیار مهم می باشد. زیرا با استفاده از ولوم می توانید به آسانی اجاق گاز را روشن و راه اندازی کنید. در ادامه نکاتی را که باعث افزایش عمر ولوم و همچنین خود اجاق گاز می شود را برای شما بیان کرده ایم:

پیشنهاد آی‌بک امداد :  انواع مختلف ماشین لباسشویی دوقلو | بررسی و دقت به برچسب لباس

دلیل خرابی ولوم اجاق گاز

 • پس از هر بار استفاده بلافاصله اجاق گاز را تمیز نمایید.
 • همیشه و مرتبا از محلول آب و سرکه برای تمیز کردن ولوم های اجاق گاز استفاده نمایید.
 • در هنگام خرید اجاق گاز از یک برند معتبر اجاق استاندارد خریداری کنید.
 • در این دستگاه ترموستات گازی را جدی بگیرید.

استفاده از قطعات بی کیفیت

اگر متریال ولوم اجاق گاز کیفیت خوبی نداشته باشد، ممکن است گرمایش ولوم مربوط به کیفیت پایین آن باشد. بهترین راه حل برای رفع این مشکل، تعویض ولوم با کیفیت بالا است. برای خرید ولوم مناسب اجاق گاز می توانید با نمایندگی اجاق گاز تماس بگیرید و از مشاوره آنها استفاده کنید.

طراحی ضعیف اجاق گاز

در برخی موارد دلیل گرم شدن حجم اجاق گاز ممکن است به دلیل طراحی نامناسب اجاق گاز باشد. البته این عمدتا مربوط به اجاق گازهای اداری است. اگر فاصله بین ولوم و صفحه گاز استاندارد نباشد، ممکن است با روشن شدن شعله اجاق گاز، ولوم گرم شود. نصب صفحه نسوز روی دسته می تواند راه حلی برای گرم شدن بیش از حد آن باشد.

به این ترتیب شما نمی توانید کار خاصی انجام دهید. البته می توانید با تنظیم دمای شعله روی متوسط، از گرم شدن ولوم کمی جلوگیری کنید.

عدم رعایت نکات ایمنی در حین استفاده

گاهی علت گرم شدن حجم اجاق گاز بستگی به نحوه استفاده مصرف کننده از اجاق گاز دارد. به عنوان مثال، تنظیم شعله بزرگ اجاق گاز در حداکثر حد خود می تواند باعث گرم شدن دسته شود. به همین دلیل توصیه می شود همیشه دمای شعله را روی متوسط ​​قرار دهید.

عایق بندی ضعیف

عایق کاری اجاق گاز با پشم شیشه راه حل مناسبی برای جلوگیری از اتلاف حرارت است. اگر عایق بندی اولیه انجام نشود، انتشار حرارت می تواند تا حدی حجم اجاق گاز را گرم کند.

درب فر را به درستی نبندید

اگر درب فر به درستی بسته نشود، به دلیل خروج گرما از داخل محفظه فر، ولوم ها ممکن است گرم شوند. ایجاد مشکل و آسیب رساندن به واشر درب فر می تواند از محکم بسته شدن درب فر جلوگیری کند. بنابراین لازم است پلمب ها و درزگیرهای درب بررسی و در صورت مشاهده ایراد نسبت به تعمیر و یا تعویض آنها اقدام شود. برای افزایش ایمنی لازم است قبل از هر گونه بازرسی از خاموش بودن اجاق گاز و قطع برق اطمینان حاصل شود.

چگونه ولوم اجاق گاز را تمیز کنیم

ولوم یا همان دسته ی اجاق گاز از قطعه هایی می باشد که می توان با آن اجاق گاز را زیاد و یا کم کرد. اکثر افراد این قطعه ها را در اجاق تمیز نمی کنند شاید به این دلیل که فکر می کنند تمیز کردن ولوم های کار بسیار سختی است. اما شما با استفاده از یک سری از نکات آسان به راحتی این قطعات را تمیز نمایید:

 • ابتدا ولوم‌ها را از جای خود جدا کنید.
 • در مرحله بعد ولوم‌ها را در ظرفی پر از محلول آب و سرکه قرار دهید.
 • اجازه دهید چند دقیقه ولوم‌ها درون محلول آب و سرکه بمانند و بعد با اسکاج کثیفی‌ها و روغن آن‌ها را به خوبی پاک کنید.
 • اگر روی ولوم‌ها هنوز لکه و کثیفی وجود دارد روی آن‌ها جوش شیرین بریزید تا به خوبی تمیز شوند.
 • در آخر این قطعات را به خوبی با مایع ظرفشویی و آب گرم شستشو دهید.
 • بعد از آن که به خوبی خشک شدند آن‌ها را در جای خود قرار دهید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  لوله جاروبرقی را چگونه تمیز کنیم؟

چگونه ولوم اجاق گاز را تعمیر کنیم

بیشتر ولوم ها در اجاق گاز ها پلاستیکی یا فلزی می باشند، دلایل باعث نیاز به تعمیر یا تعویض این قطعات می شود، عدم رعایت نمودن فاصله مناسب و عادی در ساخت اجاق گاز، عدم امکان استفاده از لوازم با کیفیت در هنگام ساخت، و به خراب نمودن این قطعات کمک می‌کند. در بیشتر اجاق گاز های موجود در بازار شعله ها نزدیک به ولوم می باشند و امکان آسیب ولوم ها وجود دارد، بنابراین اگر ولوم های اجاق شما محافظ ندارند بهتر است هرچه سریع تر برای این قطعات محافظ قرار دهید. باید بگویم که در هنگام خرید توجه کنید که ولوم ها جنس فلزی داشته باشند زیرا ولوم های پلاستیکی در اثر گرما سریعا آسیب دیده و خراب می شوند.

سعی نمایید تا جایی که امکان دارد از ریختن مواد غذایی روی ولوم های اجاق گاز جلوگیری کنید. زیرا انجام این کار باعث آسیب به قسمت های متفاوت اجاق گاز می شود. همچنین می توانید روی ولوم های دستگاه یک تکه ورق آلومینیومی بکشید تا از کثیف شدن این قطعات جلوگیری کند. اگر متوجه ی سفت شدگی در ولوم های اجاق خود شدید برای حل کردن این مشکل می توانید با متخصصین این کار تماس بگیرید تا این مشکل را برای شما حل نمایند. اما اگر عیب در پلاستیک و یا سری ولوم می باشد می توانید به آسانی مشکل دستگاه را حل کنید. اگر ولوم دستگاه دچار هرز شدگی می باشد اگر پلاستیکی است این قطعه را کمی گرم کرده و با آب کردن آن قطعه را جا بیندازید و مشکل را حل نمایید. ولی اگر مشکل قطعه جدی می باشد پیشنهاد می کنیم که ولوم را تعویض نمایید.

چگونه ولوم اجاق گاز را تعویض کنیم

چگونه ولوم اجاق گاز را تعویض کنیم

عوض کردن ولوم اجاق گاز ها کار بسیار آسان و ساده ای است که می توانید با کمی فشار دادن به ولوم آن را از جا بیرون بیاورید و ولوم جدید را نیز به همین ترتیب در جای خود قرار دهید. برای این کار می توانی از دفترچه ی راهنما استفاده کنید و اگر مهارت کافی برای انجام این کار را ندارید فقط کافیست با ایبک امداد تماس گرفته و از متخصصین این مجموعه برای تعمیرات اجاق گاز خود بهره مند شوید.

سایر مشکلات دسته اجاق گاز

در این مقاله سعی شده است در مورد علت گرمایش ولوم اجاق گاز و نحوه رفع آن توضیحات کاملی ارائه شود. علاوه بر داغ شدن و سوختن، مشکلات دیگری نیز برای دسته اجاق گاز به وجود می‌آید. مثلا برقی بودن و روشن نشدن ولوم اجاق گاز که ممکن است مربوط به خرابی ترانس جرقه و اتصال در سیم‌های چینی فندک باشد.

توصیه می‌کنیم در صورت آسیب جدی به ولوم اجاق گاز با مرکز تعمیرات اجاق گاز ایبک امداد تماس بگیرید. توجه داشته باشید که گاهی اوقات غفلت از مسائل به ظاهر جزئی می‌تواند مشکلات بزرگتری برای شما ایجاد کند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

دلیل خرابی ولوم اجاق گاز

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

در این مقاله آموزش داده ایم چگونه ولوم اجاق گاز خود را تعمیر نمایید.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا