تعمیرات پکیج و آب گرمکن

نحوه استفاده از پکیج آریستون مدل های جنوس او GENUSEVO

نحوه استفاده از پکیج آریستون مدل‌های جنوس او GENUSEVO | راهنمای استفاده از پکیج آریستون

پکیج‌ها از جمله سیستم‌های گرمایشی می‌باشند که به طور همزمان هم آب گرم مصرفی را تأمین می‌کنند و هم موجب گرمایش محیط می‌شوند.  از برندهای بسیار خوب پکیج گرمایشی برند آریستون است، که دارای مدل‌های گوناگونی می‌باشد. پکیج آریستون مدل جنوس او از جمله مدل‌های این برند می‌باشد. در صورتی که ایراد و خرابی برای این دستگاه به وجود آید، انجام دادن عیب یابی و تعمیرات آن پیچیدگی و سختی ندارد و می‌توان آن را به راحتی عیب یابی کرد. برای اینکه بتوانید از این دستگاه به راحتی استفاده نمایید، باید نحوه کار با آن را بدانید.

دکمه‌های پکیج آریستون مدل جنوس او

همه پکیج‌ها قسمتی به نام پنل فرمان دارند که فشارسنج، صفحه نمایش و دکمه‌ها بر روی آن قرار دارد. پنل فرمان بر روی دستگاه قرار داده شده است تا بتوان با استفاده از آن تنظیمات را به راحتی انجام داد و دسترسی به آن آسان بوده و می‌توان آن را مورد بررسی قرار داد. نمایشگر دیجیتالی در پکیج برای نمایش ساعت، تاریخ، ارورها، فشار و دمای آب و… است.

 • دکمه‌های منفی و مثبت که بین آنها علامت شیر آب وجود دارد و در قسمت چپ صفحه نمایش وجود دارد، برای تنظیم کردن میزان دمای آب گرم استفاده می‌شود.
 • دکمه‌های منفی و مثبت که علامت شوفاژ و رادیاتور در بین آنها قرار دارد و در قسمت راست نمایشگر است، برای تنظیم دمای مدار گرمایش می‌باشد.
 • دکمه روشن خاموش در قسمت زیر نمایشگر وجود دارد که برای خاموش و روشن کردن پکیج استفاده می‌شود.
 • دکمه تنظیم حالت زمستانه و تابستانه در قسمت راست دکمه روشن و خاموش است که با علامت رادیاتور و شیر آب مشخص است.
 • چراغ پایین دکمه تنظیم حالت و دکمه خاموش و روشن برای نمایش تشکیل شعله می‌باشد. یعنی وقتی در پکیج شعله ایجاد می‌شود، روشن می‌گردد.
 • سه دکمه زیر دکمه روشن و خاموش و تغییر حالت دستگاه برای تغییر پارامتر پکیج می‌باشد که به علت پیچیده بودن تنظیم‌های آن پیشنهاد می‌شود که این تنظیمات را فقط نمایندگان مجاز انجام دهند.
 • برای نمایش دادن فشار آب در پکیج از فشارسنج استفاده می‌شود.
 • برای اینکه پکیج را مجدد راه اندازی نمایید باید از دکمه RESET استفاده نمایید.
 • برای عملکرد خودکار پکیج دکمه AUTO بر روی دستگاه تعبیه شده است.
حتما بخوانید:   راهنمای کامل تعمیر پکیج/نمایندگی تعمیرات پکیج

پکیج آریستون

تنظیم فشار آب

 1. پیش از آنکه پکیج آریستون را روشن کنید، باید در پکیج فشار آب را تنظیم نمایید که این کار با شیر پر کن انجام می‌شود. فشار استاندارد در پکیج در حدود یک و نیم الی دو بار می‌باشد.
 2. در مواقعی که فشار پکیج افت پیدا می‌کند بر روی نمایشگر دستگاه کد خطا را مشاهده خواهید کرد. در این صورت برای اینکه دستگاه شما عملکرد درستی داشته باشد، باید فشار پکیج را تنظیم نمایید.
 3. برای اینکه بتوانید در پکیج آریستون فشار آب را تنظیم نمایید، شیر پرکن که آبی رنگ است و در قسمت زیر پکیج می‌باشد، به طرف پایین بچرخانید و پس از آن به طرف چپ بچرخانید تا آب به درون پکیج وارد شود و فشار آب در پکیج بالاتر رود.
 4. در این شرایط باید فشارسنج پکیج خود را به صورت مرتب مورد بررسی قرار دهید و وقتی که میزان آن استاندارد شد، آن را ببندید.
 5. در مواقعی که شیر پرکن بسته نمی‌شود و فراموش می‌کنید این کار را انجام دهید، مقدار فشار آب از سه بار بیشتر خواهد شد و شیر اطمینان باز می‌شود و تا رسیدن فشار به حالت استاندارد از شیر اطمینان پکیج آب بیرون خواهد آمد.

روشن کردن پکیج جنوس او

وقتی که فشار آب را در پکیج آریستون تنظیم نمودید، باید دستگاه خود را روشن نمایید. برای روشن کردن پکیج آریستون مدل جنوس او به این ترتیب پیش روید:

 • در ابتدا باید پکیج خود را به برق وصل نمایید و پس از آن دکمه خاموش و روشن را بفشارید تا دستگاه شما روشن شود. چنانچه در دستگاه و پکیج شما مشکلی وجود نداشته باشد، پس از مدت کوتاهی صفحه نمایش آن روشن خواهد شد.
 • در مرحله بعدی باید تنظیمات مربوط به حالت زمستانه و تابستانه را در پکیج آریستون انجام دهید.

تنظیم حالت تابستانه در پکیج آریستون مدل جنوس او

وقتی که پکیج در حالت تابستانه تنظیم می‌شود، مثل آبگرمکن فقط آب گرم را تأمین می‌کند. در این حالت دستگاه شما بر روی شمعک خواهد بود و وقتی که آب گرم را باز نمایید، پکیج روشن می‌شود و آبی که مصرف می‌کنید گرم خواهد بود. برای اینکه حالت تابستانه را در این پکیج فعال نمایید، مراحل زیر را انجام دهید:

 • در ابتدا نمایشگر یا صفحه نمایش پکیج خود را مورد بررسی قرار دهید و اطمینان حاصل نمایید که پکیج بر روی حالت زمستانه است و علامت رادیاتور بر روی نمایشگر وجود داشته باشد.
 • پس از آن باید دکمه تغییر حالت را بزنید.
 • وقتی که در پکیج حالت تابستانه تنظیم شده باشد، فقط علامت شیر آب گرم قابل مشاهده خواهد بود و علامت رادیاتور از روی نمایشگر محو می‌گردد.
حتما بخوانید:   نحوه ریست کردن پکیج های ایران رادیاتور و بوتان

تنظیم حالت زمستانه پکیج آریستون مدل جنوس او

وقتی که فصل سرد سال مانند زمستان فرا می‌رسد، باید سیستم گرمایشی برای محیط فراهم شود که در این حالت باید پکیج آریستون را بر روی حالت زمستانه تنظیم نمایید، تا محیط شما گرمای مطلوبی داشته باشد. وقتی که پکیج آریستون در حالت زمستانه تنظیم می‌شود، هم وظیفه آبگرمکن و هم وظیفه بخاری را به طور همزمان انجام می‌دهد. به همین علت دستگاه شما مدام روشن خواهد بود و آب گرم مورد نیاز دستگاه را تأمین خواهد کرد. همچنین در مواقعی که شیر آب را باز می‌کنید از شیر آب گرم خارج خواهد شد. برای اینکه حالت زمستانه را در پکیج آریستون فعال نمایید به این ترتیب انجام دهید:

 • برای اینکه بتوانید حالت زمستانه را در پکیج آریستون فعال نمایید، دکمه تغییر حالت را فشار دهید و نمایشگر را مورد بررسی قرار دهید.
 • در این حالت باید علامت شیر آب و رادیاتور را بر روی نمایشگر دستگاه خود مشاهده نمایید.
 • پس از آن تنظیم دمای دستگاه خود را انجام دهید.

تنظیم دمای پکیج آریستون

وقتی پکیج خود را راه‌اندازی نمودید، باید دمای آن را تنظیم نمایید. برای تنظیم دمای پکیج آریستون باید از دکمه‌هایی که روی پنل آن وجود دارد، استفاده نمایید.

تنظیم دمای گرمای محیط

 • برای اینکه دمای گرمایش را در پکیج آریستون را تنظیم نمایید، می‌توانید از دکمه‌های منفی و مثبت قسمت راست پنل استفاده نمایید. بر روی آن علامت رادیاتور را می‌توانید ببینید. این دکمه‌ها برای کاهش و افزایش دما در پکیج استفاده می‌گردند.
 • وقتی که از رادیاتورها استفاده می‌کنید، می‌توانید بر روی صفحه نمایش دمای گرمایش محیط را مشاهده نمایید.
 • برای گرمایش محیط میزان دمای استاندارد حدوداً بین ۳۵ تا ۸۲ درجه سانتیگراد می‌باشد.

تنظیم دمای آب گرم مصرفی

 • برای اینکه دمای آب گرم مصرفی را در پکیج آریستون تنظیم نمایید، از دو دکمه منفی و مثبت که در قسمت چپ پنل دستگاه قرار دارد و علامت شیر آب بر روی آنها وجود دارد می‌توانید استفاده کنید.
 • وقتی که شیر آب گرم را باز می‌کنید، قادر خواهید بود که بر روی صفحه نمایشگر دستگاه دمای آب گرم مصرفی را مشاهده نمایید.
 • دمای استاندارد در پکیج آریستون برای آب گرم در حدود ۳۶ تا ۶۰ درجه سانتیگراد می‌باشد.
حتما بخوانید:   عملکرد شیر برقی پکیج | مشکلات رایج در شیر برقی پکیج

پکیج آریستون

تخلیه آب پکیج آریستون مدل جنوس او

 • برای اینکه آب پکیج آریستون مدل جنوس را تخلیه نمایید، باید در ابتدا پکیج خود را از برق بکشید تا آبی که در آن وجود دارد، خنک شود.
 • پس از آن باید شیر ورودی آب سرد را محکم ببندید تا پکیج پس از تخلیه شدن مجدداً پر نگردد.
 • در مرحله بعد باید شیر کوچک سیاه رنگ که در قسمت پایین پکیج است را داخل ظرف بزرگ باز کنید، تا آبی که در پکیج وجود دارد، خالی شود.
 • وقتی که آب پکیج خالی می‌شود فشار سنج دستگاه خود را باید چک نمایید و وقتی عقربه آن روی عدد صفر قرار گرفت، اطمینان حاصل می‌کنید که آب پکیج به طور کامل تخلیه شده است.

جلوگیری از یخ زدگی

یکی از عملکردهای بسیار خوب پکیج آریستون حفاظت در برابر یخ زدگی می‌باشد که بر روی صفحه نمایش با علامت برف نمایش داده می‌شود.

 • وقتی که دمای پکیج کاهش پیدا می‌کند و به ۸ درجه سانتیگراد می‌رسد، چنانچه حالت یخ زدگی فعال گردیده باشد آب را با سرعت به گردش در می‌آورد و دما به ۱۵ درجه سانتیگراد خواهد رسید.
 • چنانچه دمای پکیج به ۴ درجه سانتیگراد برسد علاوه بر اینکه پمپ آب را با سرعت زیاد به گردش در خواهد آورد، مشعل پکیج نیز روشن می‌گردد و دمای پکیج را به ۳۳ درجه سانتیگراد خواهد رساند.

ریست کردن پکیج آریستون مدل جنوس او

در مواقعی که پکیج آریستون مدل جنوس او با مشکلاتی مواجه می‌شود، کدهای خطایی بر روی نمایشگر آن مشاهده خواهد شد. در این حالت برای اینکه مشکلات پکیج خود را برطرف کنید، بهتر است که آن را ریست نمایید. چنانچه با ریست کردن و راه‌اندازی مجدد دستگاه مشکل به وجود آمده برطرف نگردید، بهتر است که از مراکز معتبر تعمیر پکیج آریستون کمک بگیرید تا عیب یابی و رفع مشکل پکیج شما به صورت صحیح و اصولی انجام شود.

یکی از مزیت‌های بسیار مهم پکیج آریستون مدل جنوس او صفحه نمایش دیجیتالی آن می‌باشد. این نمایشگر خرابی‌ها و ارورهای دستگاه را نمایش می‌دهد. با استفاده از نمایشگر پکیج آریستون عیب یابی و تعمیر دستگاه بسیار راحت‌تر و آسان‌تر می‌باشد. در ورد پکیج آریستون باید به این نکته توجه داشته باشید که امکان دارد که دستگاه شما برای اینکه از خرابی‌های احتمالی جلوگیری کند به طور کلی خاموش می‌گردد.

31

نحوه استفاده از پکیج آریستون مدل‌های جنوس او GENUSEVO

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای استفاده از پکیج آریستون

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x