تعمیرات پکیج و آب گرمکن

راهنمای رفع خطاهای پکیج آریستون | کدهای ارور پکیج Ariston

پکیج آریستون توانسته به عنوان یکی از معروف‌ ترین و محبوب‌ ترین پکیج های موجود در بازار معرفی شود. اگر شما هم در منزل و یا محل کار خود پکیج آریستون نصب نموده اید، حتما با کدهای ارور در آن مواجه شده اید. لازم است بدانید که همه دستگاه ها و با کیفیت ترین پکیج ها نیز ممکن است گاهی دچار مشکلاتی شوند که نیاز به تعمیر و بررسی پیدا می کنند.

تاریخچه برند آریستون

نام تجاری آریستون به گروه حرارتی آریستون متعلق می باشد که در سال ۲۰۲۰ توانست نود و نهمین سالگرد تاسیس شرکت خود را جشن بگیرد. آریستون از معتبرترین و محبوب‌ ترین برندهای پیشگام در صنعت ایتالیا می باشد. برند آریستون توانسته طیف وسیعی از پکیج شامل پکیج های ترکیبی، حرارتی، سیستمی و … را ارائه دهد که هم برای آپارتمان های کوچک و هم آپارتمان های بزرگ مناسب می باشد. اکنون که با تاریخچه برند آریستون تا حدودی آشنا شدید و محصولات آن را شناختید لازم است که در مورد کدهای ارور که بر روی پکیج آریستون نمایش داده می‌شود صحبت کنیم و روش های برطرف کردن آن را توضیح دهیم. چنانچه با مشکلی در پکیج آریستون خود روبرو شدید می توانید از تکنسین های ماهر ایبک امداد در این زمینه کمک بگیرید.

کدهای ارور در پکیج آریستون

در ادامه مطلب به بررسی کدهای ارور در پکیج آریستون می‌پردازیم و دلایلی که باعث بروز این مشکلات در پکیج می شوند را بررسی می‌کنیم و برای هر کدام از آنها راهکارهایی ارائه خواهیم داد.

کد ارور ۱۰۱ در پکیج آریستون

دلیل ایجاد این کد ارور داغ شدن بیش از حد ترموستات و یا سنسور NTC در مبدل حرارتی می باشد. این سنسور با دمای ۱۹۰ درجه به خوبی کار می کند و سیگنالهایی در رابطه با داغ شدن بیشتر از حد مایع خنک‌کننده نیز دریافت می کند. راهنمای کدهای ارور در پکیج آریستوندلیل اصلی نمایش کد ارور ۱۰۱ در پکیج آریستون عبارتند از:

  • زیاد شدن فشار خروجی شیر گاز که جهت برطرف کردن این مشکل بهتر است فشار را تست و تنظیم نمایید. اگر فیلتر کثیف باشد می تواند باعث بروز کد ارور ۱۰۱ در نمایشگر پکیج آریستون شود که در این صورت باید فیلتر تمیز شود. اگر مبدل حرارتی عملکرد مناسبی نداشته باشد و به علت رسوب نتواند کارکرد خوبی داشته باشد باید مبدل شست و شو داده شده و یا تعویض شود تا کد ارور ۱۰۱ برطرف شود. چنانچه پمپ سیرکولاسیون خراب شود باید تعمیر و یا تعویض گردد. چنانچه سنسور NTC و یا کارت الکترونیکی کنترل دچار آسیب شده باشد کد ارور ۱۰۱ نمایش داده می شود.
حتما بخوانید:   روش هواگیری کردن پکیج آریستون چگونه است؟

کد ارور ۱۰۲ در پکیج آریستون

خراب شدن سنسور فشار در مدار گرمایشی باعث بروز کد ارور ۱۰۲ خواهد شد. جهت حل این مشکل می توانید ولتاژ سنسور که روی برد ترمینال وجود دارد را بررسی کرده و اگر نیاز بود سنسور جدیدی نصب نمایید. ولتاژ ۰ و یا ۵ ولت می تواند منجر به ظاهر شدن کد ارور ۱۰۲ شود.

کد ارور ۱۰۳ در پکیج آریستون

یکی دیگر از کدهای ارور که در پکیج آریستون نمایش داده می شود ۱۰۳ می باشد و علت آن داغ شدن بسیار سریع و شدید محیط گرمایشی منبع تغذیه می باشد. چنانچه محیط بیشتر از ۷ درجه در مدت زمان یک ثانیه داغ شود در این صورت سرعت گرمایش بسیار زیاد است و می‌تواند منجر به ظاهر شدن کد ارور ۱۰۳ در پکیج آریستون شود.

کد ارور ۱۰۴ در پکیج آریستون

افزایش یافتن دما در لوله های رفت و برگشت به میزان بیشتر از ۲۰ درجه در یک ثانیه می تواند باعث نمایش دادن کد ارور ۱۰۴ در پکیج آریستون شود.

کد ارور ۱۰۵ در پکیج آریستون

علت بروز کد ارور ۱۰۵ در پکیج آریستون به دلیل اختلاف دمای بیشتر از ۵۵ درجه بین لوله رفت و برگشت می باشد.

کد ارور ۱۰۶ در پکیج آریستون

چنانچه دمای لوله برگشت از دمای لوله رفت ۱۰ درجه بیشتر باشد یعنی از حد استاندارد ۳ برابر بیشتر است و این اختلاف دما باعث بروز کد ارور ۱۰۶ در پکیج آریستون می شود.

کد ارور ۱۰۷ در پکیج آریستون

چنانچه دمای لوله برگشت از دمای لوله رفت بیشتر باشد این اختلاف دما باعث بروز کد ارور ۱۰۷ در نمایشگر پکیج آریستون خواهدبود.

کد ارور ۱۰۸ در پکیج آریستون

چنانچه کاهش فشار بیشتر از حد لازم در سیستم گرمایشی اتفاق بیفتد می‌تواند باعث نمایش کد ارور ۱۰۸ در پکیج آریستون شود. این شرایط معمولاً در پکیج هایی که دارای سنسور فشار هستند ایجاد می شود. در بیشتر موارد پس از آن که کد ارور ۱۰۸ نمایش داده شد با اضافه کردن آب به سیستم مشکل برطرف می شود. چنانچه باز هم این کد خطا نشان داده شد باید سیستم از نظر نشتی و یا وضعیت مخزن مورد بررسی قرار گیرد. همچنین تکنسین می تواند با بررسی کردن مبدل حرارتی لوله ها، مخزن انبساط اتصالات و رادیاتور ها کد ارور ۱۰۸ را برطرف کند.

کد ارور ۱۰۹ در پکیج آریستون

چنانچه فشار سیستم بیشتر از حد شود کد ارور ۱۰۹ در نمایشگر پکیج آریستون نشان داده خواهد شد.

حتما بخوانید:   چگونه پکیج را سرویس کنیم | نکات مهم در رابطه با مراحل سرویس پکیج

کد ارور ۱۱۰ در پکیج آریستون

خراب شدن ترمیستور در سیستم گرمایشی و منبع تغذیه آن که شامل مدار باز، اتصال کوتاه و بدون تماس می باشد می‌تواند باعث نمایش کد ارور ۱۱۰ شود.راهنمای کدهای ارور در پکیج آریستون

کد ارور ۱۱۱ در پکیج آریستون

این کد علتی مشابه با کد ارور ۱۰۸ در پکیج آریستون دارد.

کد ارور ۱۱۲ در پکیج آریستون

خراب شدن سنسور دما در لوله برگشت موجب ایجاد کد ارور ۱۱۲ در پکیج آریستون می شود که علت آن می‌تواند مدار باز و یا اتصال کوتاه باشد.

کد ارور ۱۱۴ در پکیج آریستون

چنانچه با سنسور دمای خارجی هیچ تماسی وجود نداشته باشد کد ارور ۱۱۴ در نمایشگر پکیج آریستون ظاهر می شود. گاهی ممکن است برد الکترونیکی در سیستم عامل دچار مشکل شده باشد.

کد ارور ۱۱۶ در پکیج آریستون

همانند کد ۱۱۴ به سنسور داخلی مربوط می‌شود و ایجاد مشکل در آن می‌تواند باعث بروز کد ارور ۱۱۶ در پکیج آریستون شود.

مشکلات مربوط به مدار NTC در پکیج آریستون

برخی از کدهای ارور به مدار NTC مربوط می‌شوند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

کد ارور ۲۰۱

علت بروز این کد عدم تماس سنسور تغذیه در مدار NTC می باشد.

کد ارور ۲۰۲

اتصال کوتاه سنسور در تغذیه مدار باعث ایجاد این کد ارور می شود.

کد ارور ۲۰۳

عدم تماس در سنسور دمای مخزن می‌تواند باعث ظاهر شدن این کد شود.

کد ارور ۲۰۴

اتصال کوتاه در سنسور دمای مخزن باعث ایجاد این کد ارور است.

کد ارور ۲۰۵

کد ارور مربوط به عدم تماس سنسور ورودی به مدار می باشد.

کد ارور ۲۰۶

اتصال کوتاه در سنسور ورودی به مدار می تواند باعث ایجاد کد ارور ۲۰۶ شود.

کد ارور ۲۰۷

داغ شدن لوله های کلکتور علت بروز کد ۲۰۷ می باشد.

کد ارور ۲۰۸

افزایش دمای لوله کلکتور می‌تواند باعث نمایش کد ارور ۲۰۸ شود.

کد ارور ۲۰۹

این کد زمانی نمایش داده می‌شود که دمای مخزن بیش از حد زیاد شده باشد.

کدهای ارور مربوط به واحد کنترل الکترونیکی در پکیج آریستون

کد ارور ۳۰۱

این کد مربوط به خراب شدن نمایشگر و یا مشکلات مربوط به ROM در پکیج آریستون می باشد.

کد ارور ۳۰۲

چنانچه در تبادل GP-GIU خطایی رخ داده باشد این کد ارور نشان داده می شود.

کد ارور ۳۰۳

این خطا مربوط به مشکلات داخلی کامپیوتری است.

کد ارور ۳۰۴

چنانچه این کد را مشاهده کردید باید پکیج را خاموش نموده و دوباره آن را روشن کنید.

کد ارور ۳۰۵

چنانچه در بلوک داخلی خطایی رخ داده باشد این کد ارور نشان داده می شود.

حتما بخوانید:   مقایسه بین پکیج دیواری و پکیج زمینی

کد ارور ۳۰۶

اگر در واحد کنترل داخلی مشکلی به وجود آمده باشد کد ارور ۳۰۶ نمایش داده می شود.

کد ارور ۳۰۷

چنانچه در بخش داخلی کامپیوتر در پکیج آریستون مشکلی به وجود آمده باشد این کد ارور نشان داده می شود.

کدهای ارور در پکیج آریستون مرتبط با احتراق

کد ارور ۵۰۱ در پکیج آریستون

این کد نشان می دهد که هنگام جرقه زنی و اشتعال هیچ آتشی در پکیج آریستون مشاهده نمی شود. بیشتر مواقع دلیل بروز این کد ارور بسته بودن شیر گاز می باشد. برای برطرف کردن کد ارور۵۰۱ باید از تمیز بودن سنسور شعله در پکیج مطمئن شوید. بررسی کنید که سنسور خم نشده باشد و یا سیم آن دچار شکستگی نشده باشد.

کد ارور ۵۰۲ در پکیج آریستون

این کد ارور در پکیج آریستون در مواقعی ظاهر می‌شود که با وجود آنکه گاز بسته است ولی شعله وجود دارد. گاهی نیز می‌ تواند مشکل مربوط به الکترود یونیزاسیون باشد. اگر الکترود مرطوب باشد این کد ارور نشان داده می‌شود. همچنین اگر شیر گاز خراب باشد می‌تواند باعث نمایش کد ارور ۵۰۲ شود.

کد ارور 5p1

اگر اولین تلاش جهت اشتعال ناموفق باشد این کد ارور ظاهر می شود.

کد ارور 5p2

اگر دومین تلاش جهت اشتعال شعله ناموفق باشد این کد ارور نشان داده می شود.راهنمای کدهای ارور در پکیج آریستون

کد ارور 5p3

در صورت جدا شدن شعله حین کار این کد ارور نمایش داده می شود.

کد ارور 5p4

چنانچه در چرخه کار شعله خللی ایجاد شود این کد ارور ظاهر خواهد شد. خطایی که در بالا بیان کردیم می‌تواند به علت ایجاد مشکل در الکترود یونیزاسیون و یا فشار گاز و یا جریان هوا رخ دهد. در این شرایط میعانات سرد به داخل دودکش نفوذ پیدا می کند و از حرکت هوا جلوگیری خواهد کرد. جهت حل این مشکل می توانید به بررسی نصب درست دودکش بپردازید و ببینید که آیا تخلیه مایعات به درستی انجام می شود یا خیر.

کلام پایانی

در این مقاله از ایبک امداد به بررسی کدهای ارور در پکیج آریستون پرداختیم. همانطور که می‌دانید چنانچه مشکلی در پکیج رخ دهد سیستم می تواند با نمایش کدهایی آن را هشدار دهد. اطلاع و آگاهی کافی از علت بروز کدهای ارور و روش رفع آنها می تواند به عیب یابی دقیق و به موقع پکیج کمک کند. چنانچه در مورد پکیج آریستون و تعمیر آن نیاز به کمک و راهنمایی داشتید کارشناسان ایبک امداد آماده اند تا در این زمینه به شما یاری برسانند.

31

راهنمای رفع خطاهای پکیج آریستون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای رفع خطاهای پکیج آریستون | کدهای ارور پکیج Ariston

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x