تعمیرات پکیج و آب گرمکن

ارور پکیج لورچ | راهنمای کامل و قدم به قدم تشخیص و رفع خطاها

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

لورچ یکی از برندهای معتبر ایرانی است که در تولید پکیج دیواری فعالیت می کند. این پکیج ها دارای صفحه نمایشی هستند که کدهای خطا را در صورت بروز مشکل نشان می دهند. این کدها به شما کمک می کنند که علت خرابی را پیدا کنید و راه حل مناسب را انتخاب کنید. در این مقاله، قصد داریم که برخی از ارور پکیج لورچ را معرفی کنیم و روش های رفع آنها را بیان کنیم.

ارور پکیج لورچ

ارور پکیج لورچ یعنی کدهایی که در صفحه نمایشگر پکیج ظاهر می شوند و نشان دهنده اختلالات و خرابی های احتمالی در قطعات و سیستم های مختلف پکیج هستند.

این کدها با حرف E شروع می شوند و بعد از آن یک یا دو عدد دارند. هر کد خطا معنای خاصی دارد که باید برای رفع مشکل مربوطه بدانیم. برخی از این  ارور پکیج لورچ و راهکارهای آنها عبارتند از:

کد خطا E0

این ارور پکیج لورچ به معنای عدم اتصال پکیج با ترموستات زمان دار است. برای رفع این مشکل باید ابتدا از متصل بودن ترموستات به پکیج و روشن بودن آن اطمینان حاصل کنیم.

سپس باید کابل اتصال ترموستات را چک کنیم که قطع یا آسیب دیده نباشد. در صورتی که مشکل از این موارد نبود، ممکن است ترموستات یا برد الکترونیکی پکیج خراب باشد که باید توسط کارشناس تعمیر شود.

کد خطا E1

کد خطای E1 پکیج لورچ نشان دهنده ی عدم تشکیل شعله در پکیج می باشد. برای برطرف کردن این مشکل باید ابتدا بررسی کنیم که شیر گاز باز است و یا فشار گاز کافی می باشد؟

سپس باید الکترود و کابل اتصال آن را چک کنیم که سالم و تمیز باشند. در صورتی که مشکل از این موارد نبود، ممکن است شیر گاز الکترونیکی یا برد الکترونیکی پکیج خراب باشد که باید توسط تعمیرکار مجرب پکیج، تعمیر شود.

کد خطا E2

این ارور پکیج لورچ زمانی رخ می دهد که در سوئیچ هوا ایرادی وجود داشته باشد. برای رفع این مشکل باید ابتدا بررسی کنیم که دودکش پکیج انسداد نداشته باشد و هوای کافی به پکیج برسد.

سپس باید سوئیچ هوا و کابل اتصال آن را چک کنیم که سالم و تمیز باشند. در صورتی که ارور پکیج رفع نشده است، ممکن است سوئیچ هوا یا برد الکترونیکی پکیج خراب باشد که باید آن را تعمیر کنید.

علت ارور پکیج لورچ

علائمی که نشان می دهد پکیج لورچ دچار ارور شده است؟

برخی از علائمی که می توانند نشان دهنده ارور پکیج لورچ باشند عبارتند از:

روشن نشدن پکیج لورچ

اگر پکیج لورچ شما روشن نشود یا بعد از روشن شدن خاموش شود، ممکن است به دلیل خرابی برق، فیوز، ترموستات یا برد الکترونیکی باشد.

نشت آب از پکیج دیواری لورچ

چنانچه آب از پکیج لورچ شما نشت کند، ممکن است به دلیل شکستگی یا آسیب دیدگی لوله ها، شیرها، مخزن یا مبدل حرارتی باشد.

گرم شدن آب پکیج لورچ بیش از حد مجاز

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چرا پکیج‌ بوتان و ایران رادیاتور بوی گاز می دهند؟

اگر آب پکیج لورچ شما بیش از حد گرم شود یا به طور ناگهانی داغ و سرد شود، ممکن است به دلیل خرابی ترموستات، مبدل حرارتی، شیر گاز یا سنسور دما باشد.

سر و صدای پکیج لورچ

در صورتی که پکیج لورچ شما سر و صدای غیرعادی یا بلندی ایجاد کند، ممکن است به دلیل انسداد دودکش، فشار آب کم یا زیاد، هوا در مدار گرمایشی، خرابی فن یا پمپ باشد.

کار نکردن دکمه های پکیج لورچ

چنانچه دکمه های پکیج لورچ شما کار نکنند یا عملکرد نادرستی داشته باشند، ممکن است به دلیل خرابی برد الکترونیکی، کابل ها، کلیدها یا ترموستات باشد.

جلوگیری از ارور پکیج لورچ

برای جلوگیری از بروز ارور پکیج لورچ ، باید برخی از نکاتی را رعایت کنید که عبارتند از:

نگهداری و تعمیر منظم پکیج لورچ

برای افزایش عمر و کارایی پکیج لورچ، باید به طور دوره ای پکیج را توسط تکنسین متخصص بررسی، تمیز و تعمیر کنید. این کار می تواند از بروز خرابی ها و ارورهای پکیج جلوگیری کند.

بررسی تنظیمات دمای آب و ترموستات پکیج لورچ

برای جلوگیری از ارورهای مربوط به دمای آب و ترموستات پکیج لورچ، باید مطمئن شوید که تنظیمات دمای آب و ترموستات با شرایط محیطی و نیازهای شما هماهنگ باشند. اگر دمای آب بیش از حد گرم یا سرد باشد، ممکن است باعث ارورهای E4، E5، E6 و E7 شود.

بررسی لوله های آب و گاز پکیج لورچ

برای جلوگیری از ارورهای مربوط به لوله های آب و گاز پکیج لورچ، باید مطمئن شوید که لوله ها انسداد، نشتی، آسیب یا فشار نداشته باشند. چنانچه لوله ها مشکل داشته باشند، ممکن است باعث ارورهای E1، E2، E3 و E8 شوند.

بررسی دودکش و فن پکیج لورچ

برای جلوگیری از ارورهای مربوط به دودکش و فن پکیج لورچ، باید مطمئن شوید که دودکش انسداد نداشته باشد و هوای کافی به پکیج برسد. همچنین باید فن پکیج را تمیز و سالم نگه دارید. اگر دودکش یا فن مشکل داشته باشند، ممکن است باعث ارورهای E2، E3، E9 و E10 شوند.

علت ارور E5 در پکیج لورچ

ارور E5 در پکیج لورچ به این معناست که مشکلی در مدولاسیون شیر گاز وجود دارد که باعث می شود شعله گاز کم شود. برای رفع این ارور، شما باید چند مرحله را طی کنید:

ابتدا بررسی کنید که شیر گاز پکیج سالم و باز باشد. سپس سوکت های مدولاسیون و سیم کشی آن ها را چک کنید و اگر آسیب دیده یا قطع شده باشند، تعویض یا تعمیر کنید.

در صورتی که مشکل از این موارد نباشد، ممکن است مدولاتور شیر گاز خراب شده باشد که نیاز به تعویض دارد. این ارور ممکن است باعث قفل شدن پکیج شود که در این صورت باید دکمه C را فشار دهید تا پکیج ریست شود.

علت ارور E7 در پکیج لورچ

دلیل ارور E7 در پکیج لورچ این است که سوئیچ فشار هوا دچار اختلال شده است. این سوئیچ مسئول تنظیم فشار هوا در داخل پکیج است و اگر خراب شود، باعث می شود که پکیج قفل شود و دیگر کار نکند.

برای برطرف کردن این ارور، شما باید پرشر سوئیچ هوا را تعویض کنید. این کار نیاز به دانش فنی و تجربه دارد و بهتر است توسط یک تعمیرکار مجرب انجام شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چگونه می توانیم گرفتگی لوله را در آبگرمکن دیواری باز کنیم؟

چه ارورهایی ممکن است باعث قفل شدن پکیج لورچ شوند؟

برخی از ارورهایی که ممکن است باعث قفل شدن پکیج لورچ شوند عبارتند از:

 • E1: عدم فعال شدن جرقه زنی در پکیج و یا وجود اختلال در فرآیند جرقه زدن به اشتعال پنکه دستگاه
 • E2: وجود ایراد در قطعه سوئیچ فشار هوای دستگاه
 • E3: ایراد و مشکل سنسور دما و یا NTC سیستم گرمایشی دستگاه
 • E4: مشکل در سنسور دما یا NTC آب گرم مصرفی دستگاه
 • E5: مشکل در قطعه مدولاسیون شیر گاز
 • E7: مشکل در سوئیچ فشار هوا
 • E8: افت فشار آب سیستم گرمایشی
 • E9: رسوب گذاری در مبدل حرارتی دستگاه

برای رفع این ارورها، می توانید دکمه C را فشار دهید تا پکیج از حالت قفل خارج شود. البته برای برطرف کردن مشکلات فنی پکیج، بهتر است توسط یک تکنسین مجرب و کاربلد انجام شود.

چه زمانی باید پکیج لورچ را ریست کرد؟

ریست کردن پکیج به معنای راه اندازی مجدد آن است و معمولا زمانی که در تنظیمات کلی پکیج اختلال به وجود آمده و نمی توانید آن را رفع کنید، از این روش برای بازیابی کارکرد طبیعی پکیج استفاده می کنید. برخی از مواردی که ممکن است نیاز به ریست کردن پکیج داشته باشید عبارتند از:

پکیج قفل شود

زمانی که پکیج قفل شده باشد و کد خطایی را نشان دهد. در این صورت برای خارج شدن پکیج از حالت قفل،باید دکمه C را فشار دهید تا مجددا راه اندازی شود.

پکیج خاموش شده باشد

در مواقعی که پکیج به دلیل قطع و وصل شدن برق خاموش شده باشد. در این صورت باید دکمه روشن/خاموش را فشار دهید تا پکیج روشن شود و دوباره راه اندازی شود.

تغییرات ناگهانی دمای آب

زمانی که پکیج به دلیل افزایش دمای آب سیستم گرمایش به صورت موقت خاموش شده باشد. در این صورت باید منتظر بمانید تا دمای آب کاهش پیدا کند و سپس دکمه C را فشار دهید تا پکیج دوباره راه اندازی شود.

نگهداری از پکیج لورچ

نگهداری از پکیج لورچ یکی از موارد مهمی است که برای حفظ عملکرد بهینه و افزایش عمر مفید این دستگاه لازم است. برای نگهداری از پکیج لورچ، شما باید چند نکته را رعایت کنید:

 • پکیج لورچ را در محلی مناسب و دور از رطوبت و گرد و غبار نصب کنید.
 • به صورت دوره ای (حداقل یک بار در سال) پکیج لورچ را توسط یک تعمیرکار مجرب سرویس و تعمیر کنید.
 • پکیج لورچ را از رسوب زدایی و شستشوی مبدل حرارتی محروم نکنید.
 • با استفاده از شیرهای تنظیم فشار آب و گاز، پکیج را مطابق با دستورالعمل تنظیم کنید.
 • پکیج لورچ را در صورت بروز هرگونه خطا یا اختلال، با فشار دادن دکمه C ریست کنید.
 • پکیج لورچ را در فصل گرما به حالت تابستان تنظیم کنید تا فقط آب گرم مصرفی تولید کند.

بررسی ارور پکیج لورچ

جمع بندی

در این مقاله از آی بک امداد، به بررسی انواع ارورهای پکیج لورچ و راهکارهای رفع آنها پرداختیم. ما امیدواریم که این مقاله برای شما کافی بوده باشد و بتوانید با استفاده از آن، مشکلات پکیج خود را حل کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

ارور پکیج لورچ

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بررسی علت های ارور پکیج لورچ

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا