تعمیرات یخچال

چگونه یخساز یخچال آریستون را در منزل تعمیر کنیم

یخساز یخچال آریستون- تعمیر کردن یخساز در یخچال های مدل آریستون جزو مسئله‌هایی است که دغدغه اکثر مصرف کنندگان این مدل از یخچال ها است. تعمیر یخساز یخچال های مدل آریستون نیاز به تخصص و مهارت خاصی در این حوزه دارد و هرگونه خطا باعث می‌شود خسارات جبران ناپذیری به شما وارد شود اگر می‌خواهید یاد بگیرید که چگونه می‌شود یخساز یخچال آریستون را تعمیر کرد ما در ادامه قصد داریم، که در این مقاله از ایبک امداد به آموزش این مورد بپردازیم تا اینکه شما شخصا توانایی برطرف کردن ایراد یخچال آریستون خود را به دست بیاورید و در منزل خودتان اقدام به رفع ایراد یخچال آریستون کنید.

محتوا پنهان
1 روش های راه اندازی یخچال آریستون

روش های راه اندازی یخچال آریستون

با چه روش هایی می شود یخچال آریستون را غیر فعال کرد

روش های مختلفی برای خاموش کردن یخساز یخچال ساید بای ساید آریستون وجود دارد. اگر شما قصد دارید که یخچال را خاموش کنید، برای این کار می‌توانید از دکمه آف که روی یخساز تعبیه شده است استفاده کنید همینطور در مدل‌های مختلف این یخچال، اهرمی وجود دارد که برای این منظور در یخچال تعبیه شده است. شما باید اهرم را در زاویه نود درجه بگذارید تا یخچال خاموش شود.

یخچال آریستون122

برای اینکه یخچال آریستون را راه اندازی کنیم چه کاری باید انجام دهیم

اولین اقدام در موقع استفاده از یخساز آریستون راه اندازی این یخچال است. برای اینکه بتوانید یخساز یخچال آریستون را راه‌اندازی کنید باید از دکمه ON که روی بدنه یخساز قرار دارد استفاده کنید اگر این دکمه را فشار دهید یخساز فعال می شود و اما اگر یخساز یخچال آریستون شما یک میله آهنی داشت شما می‌توانید آن میله را به سمت پایین هدایت کنید تا یخساز یخچال تان روشن شود.

حتما بخوانید:   علل رایج صدای یخچال ال جی چیست؟

چگونه می‌شود یخساز یخچال ساید آریستون را ریست کرد؟

برای اینکه بتوانید یخساز یخچال آریستون را ریست کنید، در ابتدا لازم است سینی یخ را بردارید، و سپس بعد از اینکه این کار را انجام دادید، دکمه ریستی که در پایین یخساز یخچال آن را مشاهده می کنید قرار دارد باید این دکمه را فشار دهید و در مدت ۱۰ ثانیه این دکمه تنظیم مجدد را نگه دارید، تا یخچال شما ریست شود.

راهنمایی که توسط تعمیرکار ایبک امداد برای تعمیر یخساز یخچال های آریستون ارائه شده

برای اینکه شما بتوانید یخساز یخچال آریستون خودتان را به درستی تعمیر کنید نیاز است تا عیب یابی یخچال تان را درست تشخیص دهید همینطور باید بدانید که ایراد یخچال شما از کجاست؟ ما در ادامه به عمده مشکلات متداولی که برای یخساز یخچال آریستون پیش آمده اشاره می‌کنیم و راهکارهایی را که برای تعمیر این مشکلات کاربردی هستند را خدمت شما ارائه می‌دهیم

چرا یخساز یخچال آریستون کار نمی کند؟

هنگامی که شما در حال استفاده از یخچال آریستون شخصی خود شدید و متوجه این موضوع شدید که یخساز یخچال شما کار نمی کند باید هرچه سریعتر با توجه به مواردی که در زیر به آن اشاره شده اقدام به رفع ایراد از این بخش یخچال کنید:

ممکن است که شیر برقی یا لوله آب از کار افتاده باشد و این مورد می تواند منجر به عدم کارکرد صحیح یخساز شما شود.

 • امکان دارد موتور یخچال یا برد الکتریکی کنترلی یخچال دچار ایراد شده باشد که باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد.
 • اگر درب یخچال باز باشد و بسته نشود یخساز یخچال یخ تولید نمی کند به همین خاطر لازم است میکروسوئیچ قفل در را چک کنید.
 • همینطور لازم است که فیلترهای آب یخچال و سنسور‌ها را بررسی کنید.

یخچال آریستون

یخ چرا از یخساز یخچال آریستون بیرون نمی آید؟

گاهی اوقات یخ‌های تولید شده که داخل محفظه یخساز یخچال قرار دارند گیر کرده و از آن محفظه نمی‌توانند خارج شوند که دلایل متفاوتی می‌تواند داشته باشد که به آنها اشاره می‌کنیم:

 • گاهی اوقات که دمای یخ ساز ثابت نیست ممکن است یخ هایی که درون محفظه یخچال آریستون قرار دارند آب شوند و به همدیگر بچسبند. در این صورت این یخ ها نمی‌تواند از محفظه یخچال خارج شوند
 • اگر به مدت طولانی از یخساز یخچال آریستون خودتان استفاده نکنید یخ‌ها درون محفظه جمع شده و به حالت فشردگی تبدیل می‌شوند که مانع از خروج یخ ها از محفظه می شوند.
  کار درست این است که در صورتی که شما تصمیم دارید به مدت طولانی از یخساز یخچال آریستون خود استفاده نکنید. بهتر است که یخساز را از حالت فعال به حالت غیر فعال تغییر دهید و همیشه به دمای یخچال خودتان دقت داشته باشید و آن را کنترل کنید.
حتما بخوانید:   دلایل خراب شدن اورلود یخچال و تعمیر آن

دلایل یخ ندادن یخساز یخچال ساید بای ساید آریستون چیست؟

گاهی اوقات دیده شده که یخساز یخچال به درستی کار می کند ولی یخ از آن خارج نمی شود. اگر شما هم دنبال راهکار برای حل این مشکل هستید، برای اینکه یخساز یخچال آریستون را تعمیر کنید موارد زیر را مورد بررسی کنید:

 • امکان دارد که سنسور یخساز یخچال شما ایراد داشته باشد و توانایی ارسال فرمان تولید یخ، توسط یخساز را نداشته باشد.
 • از موارد مهمی که باعث ایجاد این مشکل می شود این است که شیر برقی یخساز گیر کرده باشد.
 • مورد بعدی اینکه باید بررسی کنید این است که بازوی یخساز به درستی کار کند.

چرا یخساز یخچال آریستون کم آبگیری می ‌‌کند:

یکی از مواردی که باعث می‌شود در سایر بخش های یخچال مشکل ایجاد شود این است که یخساز ساید آریستون کم آبگیری کند. به همین خاطر اگر چنین مشکلی پیش آمد بهتر است که برای رفع ایراد یخساز آریستون مواردی که در زیر به آن اشاره می‌کنیم را مورد بررسی قرار دهید:

 • گاهی اوقات آبی که وارد مغازه می‌شود فشار کمی دارد و درستی و به میزان کافی وارد محفظه یخساز نمی‌شود.
 • شیر ورودی را بررسی کنید و مطمئن شوید که راه ورود آب مسدود نشده است.
 • همینطور اگر محفظه مخصوص یخساز بیش از اندازه پر شده باشد یخساز یخچال آریستون به درستی کار نمی‌کند به همین منظور لازم است محفظه را تخلیه کنید
 • فیلتر یخچال را بررسی کنید زیرا ممکن است برای مدت طولانی آن را تعویض نکرده باشید که باید در سریعترین زمان ممکن فیلتر قدیمی را با فیلتر جدید جایگزین کنید.

سنسور در کدام قسمت یخساز ساید بای ساید آریستون قرار دارد؟

یکی از سوالات پر تکرار مصرف کنندگان یخچال ساید بای ساید آریستون این است که سنسور این یخچال در کدام قسمت آن قرار دارد اگر شما هم به این موضوع علاقه دارید و قصد دارید بدانید که سنسور یخساز یخچال آریستون در کدام قسمت قرار دارد در ادامه همراه ما باشید. همینطور اگر علاقه دارید با سنسور یخساز آشنا شوید به ادامه این متن توجه کنید. در واقع سنسور یخساز فرمان هایی که لازم باشد را برای یخساز ارسال می کند و معمولا در کنار برد کنترل و در پنل داخل یخساز قرار دارد.

یخچال آریستون12

آیا می‌ دانید ترمودیسک یخساز ساید آریستون در کدام قسمت از یخچال قرار دارد؟

مورد بعدی و قطعه بعدی که تصمیم داریم آن را بررسی کنیم ترمودیسک است کارایی ترمودیسک در یخچال این است که دما را کنترل کند و به المنت اجازه نمی‌دهد دما را افزایش دهد. و به اواپراتور یخچال هشدار هایی که لازم باشد را ارسال می کند. ترمودیسک در واقع همجوار با المنت یا اواپراتور است.

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده یخچال آریستون Ariston | عیب‌یابی،تعمیر،نظافت

شیر برقی که در یخساز یخچال آریستون قرار دارد در کدام قسمت این یخچال است؟

یکی از رایج ترین قطعاتی که مصرف کنندگان تصمیم بر عیب یابی و بررسی آن را دارند، شیر ورود آب یا شیر برقی است. شیر برقی در پایین یخچال و پشت پنل قرار دارد که از طریق لوله ها فشار آب را به یخساز انتقال می‌دهد.

قطعات یخساز یخچال آریستون را چگونه تهیه کنیم؟

اینکه یخساز ساید آریستون دچار ایراد و خرابی شود اکثر اوقات به خاطر مشکل های جزئی یا ایراد پیدا کردن قطعه‌هایی است که نیاز به تعویض دارند. در صورتی که نیاز به تعویض قطعه داشتید با پشتیبانی ایبک امداد تماس بگیرید تا قطعات اصلی و با کیفیت یخساز یخچال آریستون جهت تعمیر یخساز برای شما فراهم شود.

روشهای ارتباط با ایبک امداد برای تعمیر یخساز یخچال آریستون چگونه است؟

راحت‌ترین و سریع ترین راه دسترسی به ایبک امداد استفاده از شماره تلفن ثابت ایبک امداد است و همینطور می‌توانید به وب سایت ایبک امداد مراجعه کنید و درخواستتان را ثبت کنید بعد از ثبت درخواست، کد اشتراک شما همراه با نام متخصصی که قرار است کار تعمیر یخچال آریستون شما را انجام دهد برای شما پیامک می‌شود. متخصصی که برای کمک به شما اعزام شده است در کمتر از یک ساعت به محل ثبت درخواست شما مراجعه می‌کند.
ضمناً به این نکته توجه داشته باشید که بعد از این که کار متخصص اعزامی از طرف ایبک امداد برای شما تمام شد از متخصص مربوطه ضمانت نامه رسمی گرفته باشید.

تعمیر کردن یخساز یخچال آریستون در مکان شما

در کل این خدمت از ایبک امداد باعث این مورد شده است که کاربران رضایت بیشتری از این مجموعه داشته باشند از جمله مزیت‌های تعمیر یخساز یخچال آریستون در مکان شما می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • دستگاه شما به خاطر اینکه جابجا نمی شود طبیعتاً آسیبی هم به دلیل عدم جابجایی نخواهد دید.
 • یکی از مزیت های خوب این کار این است که شما عملکرد متخصص یخچال را شخصا حضوری و در محل می‌بینید.
 • مورد بعدی این است که در وقت و هزینه های تعمیرات یخساز یخچال آریستون صرفه‌جویی کامل می‌شود

جمع‌بندی تعمیر یخساز یخچال آریستون

در این مقاله با متداول ترین دلایل خرابی یخساز یخچال آریستون آشنا شدیم. و راهکارهای رفع این مشکلات را با هم بررسی کردیم همینطور گفتیم که ایبک امداد در صورتی که نیاز به کمک داشتید در کنار شما است برای این منظور می‌توانید با ایبک امداد تماس بگیرید.

111111111111111111

31

یخساز یخچال آریستون-روش های تعمیر یخساز یخچال آریستون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

تعمیر کردن یخساز در یخچال های مدل آریستون جزو مسئله‌هایی است که می‌شود هر نوع مشکل و ایراد در کارایی این قسمت را برطرف کند‌. تعمیر یخساز

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا