تعمیرات یخچالتعمیرات

روش تعمیر یخساز یخچال آریستون

چگونه می توانیم یخساز یخچال آریستون را تعمیر کنیم

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

روش تعمیر یخساز یخچال آریستون چگونه است؟ اگر شما هم در منزل خود از یخچال ساید بای ساید آریستون استفاده می کنید احتمال دارد که گاهی با مشکلاتی در کارکرد یخساز روبرو شوید برای اینکه این مشکلات را برطرف کنید نیاز به مهارت و تخصص دارید ولی بعضی از عیب های یخساز جزئی می باشند و شما می توانید در منزل آن را تعمیر کنید

ما در این مقاله از ایبک امداد برای شما روش عیب یابی در یخساز یخچال آریستون و برطرف کردن این عیب ها را توضیح می دهیم تا در صورت نیاز بتوانید آن را تعمیر کنید.

چگونه یخساز یخچال آریستون را فعال کنید؟

یخساز یخچال آریستون

 

برای اینکه شما بتوانید از یخساز استفاده کنید باید ابتدا آن را فعال کنید برای فعال کردن یخساز یخچال آریستون باید از دکمه on که روی بدنه یخساز قرار داده شده استفاده کنید اگر شما این دکمه را فشار دهید یخساز شما فعال می شود. احتمال دارد که یخساز شما برای فعال‌سازی دارای اهرمی روی یخ ساز باشد شما می توانید با کشیدن این میله آهنی به طرف پایین یخچال را فعال کنید.

چگونه می توانیم یخساز یخچال ساید بای ساید آریستون را غیر فعال کنیم؟

برای غیرفعال کردن یخساز یخچال باید ابتدا دکمه off را فشار دهید و اگر یخساز شما از نوع اهرمی بود باید اهرم را در زاویه ۹۰ درجه بگذارید.

ریست کردن یخساز یخچال آریستون

یکی از مشکلاتی که احتمال دارد برای یخچال فریزر آریستون شما به وجود بیاید اختلال در عملکرد یخساز می باشد اگر شما متوجه شدید که یخساز شما به طور طبیعی کار نمی کند نگران نباشید زیرا با ریست کردن یخساز می توانید این مشکل را به راحتی برطرف کنید فقط دقت داشته باشید که یخچال را به طور مکرر ریست نکنید زیرا احتمال خرابی در یخچال فریزر شما وجود دارد حالا می خواهیم ببینیم چه زمانی برای ریست کردن یخساز یخچال مناسب است، در موارد زیر شما باید یخچال فریزر خود را ریست کنید:

 1. به وجود آمدن صدای بلند هنگام یخ سازی یخساز
 2.  درست کار نکردن یخساز یخچال ساید بای ساید آریستون

روش ریست کردن یخساز چگونه است؟

اگر لازم شد که شما یخساز یخچال فریزر آریستون خود را ریست کنید ابتدا سینی یخ را برداشته و سپس دکمه ریست را که در پایین یخساز قرار دارد فشار دهید دکمه را ده ثانیه نگه داشته و سپس رها کنید به این صورت یخساز یخچال ساید بای ساید آریستون شما ریست خواهد شد.

دقت داشته باشید همانگونه که گفتیم نباید به صورت مکرر و با فاصله زمانی های کوتاه یخساز یخچال خود را ریست کنید زیرا ریست کردن متوالی باعث خرابی یخچال فریزر شما خواهد شد فقط در صورت نیاز میتوانید یخچال را ریست کنیم

چگونه می توانیم یخساز یخچال آریستون را تعمیر کنیم؟

یخساز یخچال آریستون

یخساز در یخچال آریستون قطعه ای بسیار قدرتمند می باشد ولی گاهی احتمال دارد دچار خرابی شود برای اینکه شما بتوانید آن را عیب یابی کنید ابتدا باید محل وجود مشکل را پیدا کنید ما در این مقاله می خواهیم شما را با مشکلات رایجی که احتمال دارد برای یخچال آریستون شما رخ دهد آشنا کنیم و راهکارهایی را هم برای رفع این مشکلات برای شما بیان کنیم.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  جنس بدنه یخچال|تمیز کردن بدنه یخچال

چرا یخساز یخچال کار نمی کند؟

اگر متوجه شدید که یخساز یخچال آریستون شما کار نمی کند باید سریعا آن را عیب یابی کنید تا باعث خرابی قطعات دیگر در یخچال فریزر نشود برای این منظور اقدامات زیر را انجام دهید:

 • احتمال دارد که لوله آب و یا شیر برقی در یخچال خراب شده باشد و این باعث اختلال در عملکرد یخساز خواهد شد
 •  اگر برد کنترلی و یا موتور یخساز خراب شود باید شما آن را عیب یابی و عیب را برطرف کنید.
 •  اگر درب یخچال شما به طور کامل بسته نشود باعث کار نکردن یخساز خواهد شد و یخساز یخ تولید نمی کند به همین دلیل باید میکروسوئیچ درب یخچال فریزر خود را بررسی کنید.
 • اگر متوجه کار نکردن یخساز شدید  فیلتر آب و سنسور یخچال را بررسی کنید زیرا خرابی این قطعات می تواند باعث کار نکردن یخساز شود.
 •  دقت داشته باشید اگر مشکلات فنی برای یخساز شما به وجود آمد برای  تعمیر کردن این قطعات باید به شخص متخصص مراجعه کنید زیرا این کار تخصصی می باشد و باید توسط افراد متخصص  انجام شود.

چرا از یخساز یخچال آریستون یخ خارج نمی شود؟

احتمال دارد شما مشاهده کنید که درون محفظه یخساز یخ تولید می شود ولی از محفظه یخ خارج نشود دلایل بروز این مشکل موارد زیر می باشد:

 • امکان دارد دمای یخ ساز پایین باشد و باعث آب شدن یخ های درون یخساز شود در این حالت یخ ها به هم می چسبند و قادر به خارج شدن از محفظه نمی باشند.
 • اگر شما برای مدت طولانی از یخساز خود استفاده نکنید باعث می شود که یخ روی هم انباشته شده و به همدیگر فشرده شوند و در این صورت یخ نمی تواند به راحتی از یخساز خارج شود.
 •  اگر شما برای مدت طولانی از یخساز یخچال آریستون خود استفاده نمی کنید بهتر است که آن را غیر فعال کنید تا هم یخ ها به هم نچسبند و هم در مصرف آب و انرژی صرفه جویی کرده باشید.

دلایل یخ ندادن یخساز در یخچال ساید بای ساید آریستون چیست؟

گاهی شما متوجه می شوید که یخ ساز درست کار می کند اما از آن یخ بیرون نمی آید اگر می خواهید دلیل بروز این مشکل را بدانید باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • احتمال دارد که سنسور یخساز یخچال خراب شده باشد و فرمان تولید یخ به وسیله یخساز صادر نمی شود.
 • خراب شدن شیر برقی می تواند باعث بروز این مشکل شود.
 •  دلیل دیگری که می تواند باعث خارج نشدن یخ از یخساز شود خرابی بازوی یخساز است در صورت بروز این مشکل باید حتماً آن را دقیق بررسی کنید.

چرا یخساز یخچال آریستون کم آبگیری می کند؟

یکی دیگر از مشکلاتی که احتمال دارد یخساز شما با آن روبرو شود کم آبگیری کردن یخساز یخچال آریستون می باشد اگر شما این مورد را عیب یابی نکنید احتمال دارد به بقیه بخش های یخچال شما آسیب وارد کند. پس در صورت مواجه شدن با این مشکل باید سریع آن را عیب یابی و برطرف کنید برای پیدا کردن دلیل بروز این مشکل شما باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • احتمال دارد که فشار آب ورودی کم شده باشد و آب نمی تواند درون قالب یخ ساز جمع شود
 • شما باید شیر ورودی آب را بررسی کنید احتمال دارد که شیر ورودی خراب شده باشد و یا لوله آب مسدود باشد.
 • پر شدن بیش از حد قالب یخساز می تواند باعث آبگیری نکردن درست یخساز شود در این صورت محفظه را تخلیه کنید.
 •  اگر شما فیلتر آب یخچال را برای مدت طولانی عوض نکنید باعث بروز این مشکل خواهد شد فیلتر یخچال باید هر چند وقت یکبار به طور منظم تعویض شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه تعمیر یخساز یخچال میدیا | نمایندگی تعمیرات یخچال میدیا

سنسور یخچال در کجا قرار گرفته است و چه وظیفه ای دارد؟

اگر شما هم بخواهید سنسور یخساز یخچال آیسان را بررسی کنید حتماً باید از محل قرارگیری آن در یخساز و همچنین وظیفه آن اطلاع داشته باشید باید بگوییم که سنسور وظیفه صدور فرمان برای یخساز را برعهده دارد و به طور معمول در قسمت پنل داخلی یخچال و همچنین در کنار برد کنترلی قرار گرفته شده است.

ترمودیسک یخساز چه وظیفه ای دارد و در کجا قرار گرفته است؟

یکی از قطعاتی که می خواهیم در این مقاله برای شما توضیح دهیم ترمودیسک کنترل کننده دما در یخچال می باشد که اجازه زیاد شدن دما را به المنت نمی دهد و در صورت نیاز هشدارهای لازم را به اواپراتور ارسال می کند ترمودیسک در مجاورت اواپراتور و یا المنت قرار گرفته است.

شیر برقی یخساز یخچال آریستون در کجا قرار گرفته است و چه وظیفه ای دارد؟

وقتی که یخساز شما خراب می شود یکی از مواردی که باید بررسی کنید شیر برقی یا همان شیر ورودی آب است که در قسمت پنل پشتی یخچال قرار گرفته است وظیفه شیر برقی این است که فشار مورد نیاز برای تولید شدن یخ را به وسیله لوله ها به یخساز منتقل می کند.

نتیجه گیری از تعمیر کردن یخساز یخچال ساید بای ساید آریستون

در این مقاله برای شما متداولترین دلایل خراب شدن یخساز یخچال آریستون را توضیح دادیم و شما را با دلایل خرابی این قطعه از یخچال فریزر آریستون آشنا کردیم و همچنین نحوه عیب یابی و روش های برطرف کردن عیب ها را هم توضیح دادیم همانطور که گفتیم برای محافظت بیشتر از یخساز یخچال فریزر آریستون خود هر چند وقت یکبار به فواصل معینی فیلتر آب یخچال را عوض کنید و همچنین هر گاه از یخساز استفاده نمی کنید آن را غیر فعال کنید زیرا در صورت استفاده نکردن طولانی مدت از یخساز باعث می شود که یخ ها روی هم انباشته شده و یخ به راحتی از یخچال خارج نشود و این امکان دارد به یخساز شما آسیب برساند.

اگر شما مهارتی در زمینه تعمیر یخچال فریزر ندارید و با توجه به مطالب گفته شده باز هم  نتوانستید یخچال فریزر آریستون خود را تعمیر کنید بهتر است که برای عیب یابی و رفع عیب یخساز یخچال آریستون به تعمیرکار مجاز یخچال فریزر ساید بای ساید آریستون مراجعه کنید.

امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

روش تعمیر یخساز یخچال آریستون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا از یخساز یخچال آریستون یخ خارج نمی شود

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا