خدمات فاضلاب و لوله بازکنیخدمات

محلول رفع بوی بد فاضلاب /رفع بوی چاه فاضلاب آپارتمان

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

محلول رفع بوی بد فاضلاب /رفع بوی چاه فاضلاب آپارتمان، موضوعی است که در این مقاله از ایبک امداد برای شما توضیح می دهیم لطفاً با ما همراه باشید.

معمولاً یکی از مشکلات در ساختمان های اداری، مسکونی و تجاری بوی بد فاضلاب می باشد اگر شما با این مشکل روبرو شده باشید متوجه می شوید که آرامش اعضای خانواده سلب می شود و زندگی در منزل برای شما غیر قابل تحمل خواهد شد می خواهیم در این مقاله روش های برطرف کردن این مشکل را به طور کامل برایتان توضیح دهیم ابتدا شما را با دلایل بوی بد فاضلاب آشنا می کنیم.

گاز فاضلاب چیست؟

گاز فاضلاب شامل ترکیبی از گازهای آمونیاک، سولفید هیدروژن، متان، دی اکسید کربن، هیدروژن و نیتروژن است ممکن است این گازها برای شما معنی خاصی نداشته باشد ولی اگر با این گازها تماس مستقیم داشته باشید می تواند باعث بروز خطرات جدی برای شما شود استنشاق این گازها می تواند باعث آسیب رساندن به سیستم تنفسی شما شده و یا حتی امکان دارد باعث مرگ شود به همین دلیل باید بدانید که عوارض استشمام این گازها بسیار خطرناک می باشد البته گاز هایی که در ساختمان ها به مشام شما می رسد به طور معمول مضر نیست.

چرا فاضلاب بوی بد می دهد؟

باید بگوییم که ترکیب شدن این گازها که گفتیم با یکدیگر، باعث انتشار بوی بد خواهد شد اما اگر غلظت آن پایین باشد ممکن است شما این بو را تشخیص ندهید بعضی از این مواد برای انسان ضرر زیادی دارند ولی شما بوی بدی از آنها به مشامتان نمی رسد و تقریباً می‌توانیم بگوییم که این گازها بسیار خطرناک‌تر از گازهای بدبو می باشند. دلیل عمده بوهای فاضلاب آمونیاک و سولفید هیدروژن است.

دلیل بوی بد فاضلاب چیست؟

بوی بد فاضلاب

بیشتر گازهایی که برای شما نام بردیم می توانند به وسیله لوله کشی فاضلاب وارد طبقات ساختمان شوند در اصل می توانیم بگوییم دلیل بیشتر بودن بوی فاضلاب در طبقه اول هم همین موضوع می باشد و ساکنین طبقه اول بیشتر از این بوی بد شکایت دارند در بیشتر مواقع این گازها از توالت، زیر زمین، واحد های نگهبانی به طبقات بعدی نفوذ پیدا می کند.

در ادامه متداول ترین دلایل انتشار بوی بد در ساختمان را برای شما به طور کامل توضیح خواهیم داد:

۱- خشک شدن شتر گلویی:

دلیل بودن آب در لوله U شکل یا همان شتر گلویی این است که از ورود گازهایی که برای شما نام بردیم جلوگیری شود و نهایتاً بوی بد فاضلاب هم در خانه منتشر نشود آبی که داخل لوله U شکل قرار دارد مانع از بروز گازهای آمونیاک، سولفید هیدروژن، دی اکسید کربن، نیتروژن، هیدروژن و متان در محیط می شود آب داخل لوله باعث می‌شود این گازها نتوانند وارد محیط شده و منتشر شوند اگر مهندسی در ساختمان غیر استاندارد باشد و در سیستم لوله کشی ساختمان اشکالی وجود داشته باشد باعث می شود که شتر گلویی خشک شود نبودن آب در این قسمت باعث خواهد شد که بوی بد گاز ها وارد فضای ساختمان شود.

۲- وجود فضولات و جامدات در شتر گلویی

شکل U مانند شتر گلویی باعث می شود که این لوله مانند تله عمل کند و مواد جامد و فضولات که می خواهند وارد چاه شوند، در آنجا گیر کرده و باعث ایجاد بوی بد می شود مثل سینک ظرفشویی که شما وقتی از آن استفاده می کنید به مرور باعث می‌شود مواد غذایی که به لوله ها چسبیده، فاسد شده و بوی بد از فاضلاب آن به مشام برسد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  افتادن صابون در چاه دستشویی و روش های درآوردن آن
۳- گازهای سپتیک:

فضولات داخل چاه فاضلاب به وسیله باکتری های بی هوازی تجزیه می شوند وقتی این باکتری ها تجزیه می شوند باعث به وجود آمدن گاز هایی در چاه می شود مانند دی اکسید کربن، متان، هیدروژن، آمونیاک، نیتروژن و هیدروژن.

اگر غلظت این گازها کم باشد می تواند یکی از دلایل بوی فاضلاب در خانه باشد اگر غلظت آن زیاد باشد همانطور که گفتیم می‌تواند باعث صدمات جدی به افراد شود مانند صدمه دیدن دستگاه تنفسی و در صورت شدیدتر بودن حتی امکان دارد باعث مرگ شود. برای اینکه از انتشار این گازها جلوگیری کرده باشید باید از زانویی یا همان شتر گلویی استفاده کنید تا آب جمع شده در زانویی مانع از خارج شدن گاز های خطرناک به بیرون باشد.

۴- فاسد شدن باقیمانده مواد غذایی در لوله

البته بیشتر در فاضلاب آشپزخانه ها این اتفاق می افتد وقتی که شما از سینک ظرفشویی خود برای شستن ظروف استفاده می کنید مواد غذایی و چربی داخل چاه شده و بعد از مدتی آنجا رسوب می کند. این رسوبات فاسد شده و باعث به وجود آمدن بوی بد می شود برای اینکه این مواد را از چاه خارج کنید می توانید از فنر برقی استفاده کنید فنر برقی با حرکت دورانی خود تمام چیزهایی را که داخل چاه است چه مواد غذایی و یا موهای زائد و یا هر چیزی که وارد چاه شده را می تواند به بیرون بکشد.

۵- نشت چاه و یا پر شدن چاه

پر شدن چاه یکی دیگر از دلایل بوی بد در ساختمان است که می تواند باعث بروز این مشکل شود نشتی چاه می تواند به دلیل به وجود آمدن مشکلی در خود چاه و یا مرغوب نبودن زمین اطراف چاه به وجود بیاید معمولاً در این جور مواقع آب فاضلاب به قسمت های دیگر نفوذ می کند و باعث می شود بوی بد در ساختمان بپیچد.

چند روش موثر برای رفع بوی بد فاضلاب خانه

بوی بد فاضلاب

بوی بدی که وارد منزل می شود همانطور که گفتیم می‌تواند گاهی خطرناک باشد و برای سلامتی شما مضر باشد حتماً شما هم این تجربه تلخ را داشتید و سوال می کنید که چگونه می توانیم این بوی بد را از بین ببریم؟ در ادامه با ما همراه باشید تا برای شما چند روش خانگی را برای از بین بردن بوی بد فاضلاب بیان کنیم:

۱- استفاده از جوش شیرین و سرکه: می توانید یک چهارم فنجان جوش شیرین را درون چاه فاضلاب بریزید ۲۰ دقیقه صبر کنید بعد از آن یک فنجان سرکه سفید را هم روی آن بریزید ۳۰ دقیقه صبر کنید سپس آب جوش را داخل لوله خالی کنید به این وسیله می توانید بوی بد چاه فاضلاب را برطرف کنید البته این روش برای آشپزخانه هم مناسب می باشد شما می توانید از این روش برای فاضلاب چاه آشپزخانه هم استفاده کنید.

۲-پر کردن زانویی از آب: در این روش باید تمام قسمت هایی که زانویی دارند مانند حمام، روشویی، توالت، ظرفشویی را پر از آب کنید هر دو هفته یک بار مقداری آب داخل لوله ها بریزید این باعث می شود که آب داخل شتر گلویی از خارج شدن گاز جلوگیری کند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  روش لوله بازکنی فنر با دریل | فنر زدن لوله فاضلاب با دریل

۳- استفاده کردن از مخمر نان و آب: برای این منظور باید یک بسته مخمر نان تهیه کنید و آن را با آب جوش حل کنید سپس محلول را داخل لوله فاضلاب بریزید یک شبانه روز بگذارید بماند بعد از آن لوله را به وسیله آب سرد یا آب جوش بشویید.

۴- استفاده از ترکیب نوشابه جوش شیرین و سرکه سفید: برای استفاده از این ترکیب می توانید یک شیشه نوشابه را درون لوله خالی کنید بعد از آن یک فنجان جوش شیرین را هم به آن اضافه کرده و سپس یک لیوان سرکه را هم داخل لوله بریزید حدود یک ساعت بگذارید بماند بعد آب جوش را روی آن خالی کنید این روش برای برطرف کردن بوی سرویس بهداشتی بسیار کارساز است و به احتمال زیاد می تواند بوی بد توالت ایرانی و یا توالت فرنگی شما را برطرف کند این روش را حتماً امتحان کنید.

۵- استفاده از ترکیب جوش شیرین نمک لیمو و تکه های یخ: در این روش شما باید ابتدا نمک و جوش شیرین را باهم خوب ترکیب کرده و داخل لوله مورد نظر بریزید و روی آن مقداری آب بریزید و حدود ۳۰ دقیقه صبر کنید و بعد از آن تکه های بزرگ یخ و لیمو را روی لوله بگذارید تا یخ ها کم کم آب شود و در آخر کار تکه لیمو را بردارید و لوله را با آب خوب بشویید.

۶-  نمک و جوش شیرین: ترکیب جوش شیرین و نمک محلول بسیار قوی می باشد شما می توانید از این محلول برای از بین بردن بوی فاضلاب استفاده کنید به این ترتیب که یک لیوان نمک و یک لیوان جوش شیرین را داخل چاه بریزید.یک ساعت که گذشت با آب چاه را بشویید.

۷- استفاده از نوشابه: یکی دیگر از راه هایی که می توانید بوی بد فاضلاب و جرم های آن را از بین ببرید استفاده از نوشابه است نوشیدنی های گازدار خاصیت اسیدی بالایی دارند و می‌توانند بیشتر جرم های سرویس های بهداشتی و چاه را از بین ببرند و تا حدودی هم بوی نامطبوع فاضلاب را از بین خواهند برد.

۸- استفاده از چوب کبریت: هیچ چیز مانند کبریت نمی تواند بوی نامطبوع مکان هایی مثل حمام را از بین ببرد و برای این کار شما باید یک کبریت را چند بار روشن و خاموش کنید بوی گوگردی که حاصل از سوختن چوب کبریت است باعث می شود بوی نامطبوع را جذب خود کرده و مشکل بوی بد در منزل شما از بین برود.

۹- استفاده از خوشبو کننده: یکی دیگر از ساده ترین راه ها برای این که شما با بوی بد فاضلاب مقابله کنید استفاده از خوشبو کننده می باشد می توانید خوشبوکننده ها را خودتان در منزل تهیه کنید.

سخن پایانی

ما در این مقاله از مجله ایبک برای شما روش برطرف کردن بوی بد فاضلاب در منزل و آپارتمان را به طور کامل توضیح دادیم اگر با این مشکل روبرو شدید آن را جدی بگیرید زیرا امکان دارد بوی بد فاضلاب برای سلامتی شما و اعضای خانواده تان مضر باشد امیدواریم با روش هایی که برای شما بیان کردیم بتوانید این مشکل را برطرف کنید.

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

محلول رفع بوی بد فاضلاب

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلیل بوی بد فاضلاب چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا