مجله ساختمان

رایج ترین اشتباهات در دکوراسیون تخت خواب

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

یکی از مهم ترین کار هایی که روزانه بعد از بیدار شدن از خواب هر فردی انجام می دهد مرتب کردن تخت خواب است. در این کار هر فردی با توجه به سلیقه خود تخت را مرتب می کند. بعضی افراد به سادگی این کار را انجام می دهند و برخی دیگر تزییناتی مانند کوسن ها و روتختی های زیبا را برای مرتب کردن تخت انتخاب می کنند. برای اینکه بتوانید بهترین انتخاب را برای مرتب کردن تخت خود داشته باشید ابتدا باید با رایج ترین اشتباهات در دکوراسیون تخت خواب آشنا شوید.

جدا از نظرات و سلایق شخصی شما برای انجام این کار نکات مهمی وجود دارد که با رعایت آن ها دکوراسیون تخت خواب خود را هر چه بهتر می توانید انجام دهید. زیرا این نکات باعث مرتب تر شدن تخت خواب و همچنین نظم بیشتر در اتاق خواب شما می شود.

اشتباه اول: استفاده از لحاف بدون پوشش

استفاده از لحاف ها در فصل های سرد سال مزیت های زیادی دارد. برای مثال لحاف باعث راحت تر گرم شدن رخت خواب می شود و در طول شب گرما را حفظ می نماید. همچنین شستشوی لحاف ها کار آسانی است. اما در این زمینه یک مشکل رایج هم وجود دارد. مشکل این است که امکان دارد در طول شب لحاف از روی شما سر خورده و کنار رود. برای اینکه مشکلات این چنینی نداشته باشید به شما پیشنهاد می کنیم که لحاف را درون یک پوشش پارچه ای قرار دهید.

برای لحاف ها استفاده از پوشش های پارچه ای از جنس ملحفه بسیار کاربردی است و باعث زیبا تر شدن لحاف می شود. همچنین این کار باعث می شود در طول شب با چرخیدن های متداول لحاف پیچ نخورد و صبح می توانید راحت تر تخت خواب خود را مرتب نمایید.

اشتباه دوم: درون الیاف به اندازه مناسب الیاف وجود ندارد

تراکم الیاف درون لحاف را به اصطلاح وزن لحاف می نامند. این گزینه نکته مهمی برای مرتب کردن تخت خواب می باشد. استفاده از الیاف مزیت دیگری که دارد این است که الیاف آن برای فصل های مختلف تنظیم می شود. البته این نکته زمانی یک مزیت می باشد که بتوان الیاف درون لحاف را برای هر فصل تغییر داد.

حتما بخوانید:   لوستر چند ضلعی را در چه فضایی به کار ببریم

از پر قو به طور معمول برای پر کردن لحاف ها استفاده می گردد. ولی افرادی که نسبت به پر آلرژی دارند باید از پر کننده های طبیعی برای الیاف لحاف استفاده نمایند. این پر کننده ها مانند پر هستند و حسی به همان شکل دارند ولی ضد حساسیت می باشد. این نوع الیاف در فصل زمستان به دلیل مشکلات تنفسی کاملا ایده آل است.

اگر تصمیم دارید از لحاف پاییزی یک لحاف زمستانی برای خود آماده کنید باید اقدام به افزایش تراکم الیاف نمایید. در این مواقع نیاز است باید حدود 2 کیلوگرم به الیاف لحاف اضافه کنید. همچنین در فصل های پاییز نیز می توانید این مقدار الیاف را کاهش داده تا برای این فصل مناسب گردد. با این کار می توانید یک لحاف برای چهار فصل داشته باشید. همچنین برای مرتب کردن تخت خواب خود نیز می توانید از این لحاف استفاده کنید که باعث زیبای محیط اتاق می شود.

اشتباه سوم: لایه بندی نادرست بر روی تخت خواب

از دیگر اشتباهات رایجی که در مرتب کردن تخت خواب خود می کنید این می باشد که لایه بندی درستی را ندارید. حتی امکان دارد فراموش کرده باشید که روی تخت خواب را لایه بندی نمایید. تخت خوابی که با استفاده از لایه بندی مرتب شده باشد هم شیک است و هم باعث زیبایی چند برابری در فضای خانه می شود. اگر اطلاعاتی در رابطه با لایه بندی تخت خواب ندارید در ادامه مراحل آن را برای شما بیان کرده ایم:

  • استفاده از رو تختی مناسب
  • ست کامل ملحفه که شامل روبالشی هایی می باشند که ست با رو تختی هستند.
  • لحاف دارای پوشش پارچه ای
  • استفاده از کوسن ها به تعداد ۲ یا ۳ عدد
  • کوسن های تزئینی کوچک تر به تعداد ۲ عدد
  • یک عدد پتو از جنس کشمیر که طرح های مختلفی دارند و به اصطلاح شال تخت نامبرده می شوند و روی رو تختی قرار می گیرد.

اشتباه چهارم: از رو تختی غافل نشوید

بیشتر افراد علاقه دارند که روی تخت را با استفاده از یک لحاف یا رو تختی بپوشانند. رو تختی جدا از یک لایه اضافی برای فصل سرد زمستان با ظاهر زیبایی که دارد باعث مرتب شدن و ظاهر مناسب تخت خواب می شود. در شب های زمستان اگر در کنار لحاف از رو تختی نیز استفاده نمایید احساس می کنید که در یک تفریحگاه پیست اسکی شب را گذرانده اید. همچنین با گرم تر کردن فضای خواب می توانید خواب راحت تر و عمیق تری را تجربه نمایید.

حتما بخوانید:   روش های کاهش مصرف گاز در زمستان

دکوراسیون تخت خواب

اشتباه پنجم: تعداد کوسن نامناسب برای روی تخت خواب

برای نظم دادن به تخت خواب خود بسیار مهم است که مدل کوسن ها و چیدمان آن ها را به درستی انجام دهید. قرار دادن چند عدد کوسن بر روی تخت خود باعث ایجاد محیطی آرام در اتاق خواب می گردد. برای اینکه بتوانید به این اتفاق نظم خاصی بدهید باید از کوسن های مناسب و قشنگی برای این موضوع استفاده کنید. به سایز تخت بستگی دارد که چه تعداد کوسن روی آن استفاده کنید. در ادامه تعداد کوسن هایی که برای هر تخت لازم است را برای شما بیان کرده ایم:

  • تخت خواب دو نفره: برای این مدل از تخت ها تعداد ۴ کوسن مناسب است به صورتی که سه کوسن به صورت مربعی باشد و یک کوسن به صورت استوانه ای. البته می توانید از دو کوسن مربعی نیز استفاده نمایید.
  • تخت خواب یک نفره: برای این تخت ها باید از سه کوسن با سایز های مختلف استفاده کنید که یکی ۶۵ سانت و دومی ۵۶ سانت باشد و کوسن سوم به صورت استوانه ای باشد.

در مواقع انتخاب کوسن باید به جنس آن نیز دقت کنید. بهترین انتخاب برای این مورد استفاده از جنسی مشابه جنس روتختی می باشد که قابل شستشو است و به راحتی می توانید آن را شستشو دهید. کوسن هایی که دارای مدل پرز دار و پشمی هستند دارای جذابیت زیادی می باشند. اما باید این مدل کوسن ها را از جنس مرغوب انتخاب کنید زیرا جنس های ضعیف بعد از مدتی خراب شده و ظاهر زشتی پیدا می کنند و باعث ظاهر بد و شلخته شدن فضای تخت می گردد.

اشتباه ششم: عدم استفاده از ملحفه های فصلی

پیشنهاد ما به شما این است از ملحفه ها برای مرتب کردن تخت خواب خود استفاده نمایید. در منطقه شما دارای آب و هوای سرد است می توانید برای فصل های سرد سال از ملحفه های ضخیم به نام فلانل استفاده نمایید. فلانل همان جنسی می باشد که از زمان های گذشته از آن برای روکش لحاف های زمستانی استفاده می شده است. این پارچه دارای جنسی سبک، بسیار نرم و نخی می باشد. به دلیل اینکه در تولید این پارچه از الیاف پنبه ای استفاده شده است، دارای سطحی ضد حساسیت و قابل تنفس است. همچنین به علت اینکه این ملحفه سرما را نمیگیرد برای افرادی که سرمایی هستند در فصل زمستان بسیار مناسب می باشد.

حتما بخوانید:   نکات طلایی برای افزایش روشنایی در خانه‌ های کم‌ نور و تاریک

در فصل های سرد سال به علت اینکه این پارچه گرما را در خود نگه می دارد برای لایه بندی تخت خواب بسیار مناسب می باشد و می توانید با اطمینان خاطر بیشتری از این جنس برای رو کش تخت خواب های خود استفاده کنید و گرمای مناسبی را در زمان خواب تجربه نمایید.

اشتباه هفتم: قرار دادن پتوی پرتابی روی تخت

یکی از شیک ترین و مدرن ترین گزینه ها برای دکور اتاق خواب پتو های پرتابی هستند. اما وقتی که از پتو های پرتابی فقط برای عملکرد گرمایشی آن استفاده می نمایید مشکل ساز می شود. در این مواقع دیگر به ارزش زیبایی آن و استفاده ای که می توانید از آن برای دکور تخت خواب استفاده کنید را از دست می دهید.

پتو های پرتابی نوعی پتوی کوچک می باشند که روی کاناپه ها، مبل ها و تخت خواب ها قرار می گیرد. از این پتو هم می توانید برای گرمایش و هم دکوراسیون استفاده نمایید. جنس این پتو ها به طور معمول از جنس جیر، مخمل و یا خز می باشند. در قسمت های خودمانی خانه مانند اتاق خواب و یا اتاق نشیمن از این پتو ها می توان استفاده نمود.

بهترین گزینه برای اضافه کردن رنگ و لعاب به فضای تخت خواب یا اتاق خواب می توانید از پتو های پرتابی استفاده نمایید. این پتو ها علاوه بر زیبایی راحتی و گرما را هم برای شما ارمغان می آورند. با استفاده از این پتو ها می توانید شخصیت منحصر به فردی را که دارید در طراحی اتاق خواب به نمایش بگذارید. همچنین در فصل های مختلف می توانید از جنس های مختلف آن استفاده نمایید. به طور مثال برای فصول سرد زمستان می توانید از پتو های ضخیم و پشمی که بافت برجسته ای دارند استفاده نمایید.

دکوراسیون تخت خواب

نتیجه گیری

یکی از مواردی که هر روز با آن سر و کله میزنید مرتب کردن تخت خواب است. برای زیبایی و دکور تخت خواب خود می توانید از کوسن ها، پتو پرتابی ها و لحاف های زیبا استفاده نمایید. همچنین لایه بندی تخت نیز کمک بسیار زیادی به مرتب تر شدن اتاق خواب شما می کند.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

دکوراسیون تخت خواب

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

در این مقاله با شایع ترین اشتباهات دکوراسیون اتاق خواب آشنا می شوید.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x