خدمات ساختمان

فنگ شویی اتاق خواب | تأثیر فنگ شویی در خواب آرام شبانه

قدمت فنگ شویی بیشتر از ۵۰۰۰ سال می‌ باشد ولی هنوز هم در زندگی ما می‌ تواند مفید واقع شود. در واقع با توجه به روش زندگی‌ های شلوغ و مدرن امروزی اهمیت دادن به علم فنگ شویی بسیار بیشتر از گذشته نمود پیدا کرده است. بیشتر نقاط خانه را می‌ توان بر اساس علم فنگ شویی چیدمان کرد. فنگ شویی اتاق خواب نیز دارای اهمیت می‌ باشد زیرا رعایت اصول مربوط به فنگ شویی می‌ تواند موجب خواب آرام شبانه شود و حتی در مواقعی نیز می‌ تواند انرژی‌ های بسیار زیادی را به طرف اتاق خواب سرازیر کند.

اصول مربوط به فنگ شویی اتاق خواب

رعایت اصول مربوط به فنگ شویی اتاق خواب می‌ تواند خواب آرامی برای شما رقم بزند. فنگ شویی اتاق خواب باعث ایجاد محیطی پر از انرژی و صلح‌ آمیز برای استراحت شبانه می شود. برای آنکه بتوانید چیدمان اتاق خواب خود را بر اساس علم فنگ‌ شویی انجام دهید لازم است موارد مهمی را مورد توجه قرار داده و به آنها دقت نمایید.

قرارگیری درست مبلمان و تختخواب

یکی از مهمترین اصول فنگ‌ شویی اتاق خواب که در مقاله‌ های مرتبط با آن و در جداول مربوط به فنگ شویی مشاهده می‌ شود روش قرارگیری صحیح مبلمان و تختخواب می‌ باشد. همچنین میز توالت و پاتختی‌ ها نیز باید به صورت درست در دکوراسیون اتاق خواب قرار گیرند. در واقع قرار گرفتن صحیح مبلمان بر اساس علم فنگ شویی اتاق خواب می‌ تواند خوابی پر از آرامش برای شما هدیه آورد. بهتر است تخت خواب خود را طوری قرار ندهید که روبروی درب اتاق قرار گیرد.فنگ شویی اتاق خواب | تأثیر فنگ شویی در خواب آرام شبانه اتاق خواب یک اتاق شخصی و خصوصی است و محل آرامش و استراحت شما می‌ باشد و به همین خاطر نباید روبروی درب که محل رفت و آمد است، تخت خود را قرار دهید. تاج تخت یا قسمت بالایی تخت باید طوری قرار بگیرد که ۵ سانتیمتر فاصله از دیوار داشته باشد تا انرژی بتواند آزادانه به طرف شما جریان پیدا کند. اگر تخت از طرفین به دیوار چسبیده باشند از لحاظ علم فنگ شویی درست نیست و می‌ تواند آرامش شما را به هم بزند.

عدم قرار گرفتن آینه روبروی تخت

آینه یا میز توالت را نباید روبروی تختخواب خود قرار دهید. بهتر است که آینه کنار تخت نصب شود. قرار گرفتن آینه روبروی تختخواب و یا جایی که بتوانید بعد از بیدار شدن در نیمه شب تصویر خودتان را در آن ببینید از نظر علم فنگ شویی درست نیست. به همین خاطر باید جهت آینه و محل نصب آن را عوض کنید. چنانچه اتاق خواب شما بزرگ نیست و نمی‌ توانید محل نصب آینه را تغییر دهید هر شب پیش از خواب آینه را با یک پارچه بپوشانید تا از نظر علم فنگ شویی مشکلی پیش نیاید و همه موارد به آن را رعایت کنید. به صورت کلی می‌ توانیم بگوییم بهتر است که استفاده از آینه در اتاق خواب محدود شود.

مرتب و تمیز نگه داشتن اتاق خواب

یکی از مدل‌های فنگ شویی اتاق خواب که با ساده‌ ترین لوازم ممکن انجام می‌ شود مدل مینیمال می‌ باشد. بهتر است تا جایی که می‌ توانید اتاق خوابتان را خلوت نگه دارید و انرژی‌ های بیشتری از اطراف جذب کنید. اتاق خواب شما نباید شلوغ باشد و همیشه باید آن را مرتب و تمیز نگه دارید. قرار دادن وسایل زیر تخت نیز توصیه نمی‌ شود. تختخواب باید ارتفاع مناسب از سطح زمین داشته باشد تا انرژی بتواند به راحتی در آن جریان پیدا نماید. این روزها معمولا تختخواب‌ ها طوری طراحی می‌ شوند که کمد و یا کشوهای کوچکی زیر آن قرار می‌ گیرند تا افراد بتوانند وسایل خود را داخل آن بگذارند اما این کار بر اساس علم فنگ شویی می‌ تواند از جریان یافتن انرژی در اتاق جلوگیری کند و خواب آرام را از شما بگیرد به همین خاطر بهتر است زیر تخت همیشه خالی باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  معرفی انواع بلوک در صنعت ساختمان و کاربرد آنها

حفظ تقارن در اتاق خواب

چنانچه اتاق خواب شما بزرگ است می‌ توانید تقارن و هماهنگی را در دو طرف تخت رعایت نمایید. در واقع ایجاد تقارن نمادی برای ایجاد فضای برابر در اتاق خواب برای شما و پارتنرتان می‌ باشد. قرار دادن دو پاتختی، دو آباژور، دو دکوری و … می‌ تواند به ایجاد تقارن کمک کند و از نظر بصری هم بسیار چشم نواز است ولی گاهی ابعاد اتاق خواب آنقدر کوچک است که نمی‌ توان تقارن را در آن فراهم نمود.فنگ شویی اتاق خواب | تأثیر فنگ شویی در خواب آرام شبانه در این شرایط می توانید مطابق با قانون فاصله ۵ سانتیمتری تخت خواب از دیوار عمل کنید.

استفاده از قالیچه یا فرش

گاهی اوقات برخی افراد از پهن کردن قالیچه یا فرش در اتاق خواب اجتناب می‌ کنند زیرا نمی‌ خواهند که هزینه زیادی برای اتاق خواب انجام دهند ولی یکی از اصول فنگ شویی این است که حتماً قالیچه یا فرش کوچکی را داخل اتاق خواب خود قرار دهید زیرا فرش می‌ تواند به عنوان دارایی ارزشمندی در اتاق خواب شما به نظر برسد. اضافه نمودن قالیچه یا فرش کوچک نزدیک تخت می تواند انرژی و تعادل را بین نیروهای یین و یانگ ایجاد نماید. یین یعنی بافت نرم و یانگ یعنی سطح سخت.

کنار زدن پرده‌ ها

یکی دیگر از اصول فنگ شویی اتاق خواب کنار زدن پرده‌ های اتاق خواب می‌ باشد. وقتی صبح از خواب بیدار می‌ شوید بهتر است پرده‌ ها را کنار بزنید تا نور طبیعی خورشید به شما انرژی داده و صبح خوبی را آغاز کنید. اگر شرایط جوی هم مساعد بود باز کردن پنجره می‌ تواند بسیار موثر تر باشد. با انجام این کار هوای تازه و انرژی نور طبیعی به داخل خانه شما تابیده می‌ شود و می‌ توانید بدون فیلتر و به صورت مستقیم از انرژی خورشید استفاده کنید ولی وقتی که شب شد پرده‌ ها را کنار کشیده، پنجره‌ ها را ببندید تا انرژی تازه در اتاق خواب شما در چرخش باشد و از اتاق خارج نشود. حتی می‌ توانید قبل از بیرون رفتن از خانه هم پرده‌ ها را کنار بکشید و اجازه دهید نور به داخل اتاق خواب بتابد و عصر وقتی برگشتید پرده‌ ها را بکشید.

عدم قرارگیری تختخواب کنار درب حمام

تختخواب خود را طوری قرار ندهید که در راستای مستقیم با حمام باشد. بعضی از کارشناسان فنگ شویی می‌ گویند که حمام باعث تخلیه انرژی می‌ شود و پیشنهاد آنها این است که از قرار گرفتن تختخواب کنار درب حمام جلوگیری کنید. درست است آب از مهم‌ ترین عناصر در علم فنگ‌ شویی می‌ باشد ولی توجه به این نکات نیز بسیار ضروری است. از قرار دادن عناصری مثل فواره و حوضچه هم در اتاق خواب جلوگیری کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تاریخچه ساخت انواع پنجره دوجداره upvc و چوبی و آلومینیومی

استفاده از رنگ‌ های خنثی روی دیوار

چنانچه می‌ خواهید رنگ‌ های غیر متعارف و تندی در اتاق خواب خود استفاده کنید بهتر است به صورت کلی قید فنگ شویی اتاق خواب را بزنید اما استفاده کردن از رنگ‌ های خنثی جهت رنگ آمیزی دیوار اتاق خواب می‌ تواند از نظر فنگ شویی درست باشد. زمانی که می‌ خواهید نقاشی دیوار اتاق خواب را انجام دهید دقت کنید که از رنگ‌ های خنثی استفاده کنید تا هنگام خواب بتوانید انرژی بیشتری از دیوارها دریافت نمایید. اگر رنگ‌ های گرم مانند قرمز، نارنجی و … را برای دیوار انتخاب کنید این رنگ‌ ها جاذب انرژی می‌ باشند و انرژی اتاق را به خود جذب می‌ کنند.

عدم قرار دادن تختخواب زیر پنجره

پنجره‌ ها معمولاً محل ورود و خروج انرژی می‌ باشند و اگر تختخواب شما زیر پنجره قرار بگیرد می‌ تواند آرامش خوابتان را مختل کند. به غیر از اصل فنگ شویی حتی باد و سر و صدا که از درز پنجره به داخل وارد می‌ شود می‌ تواند آرامش شما را به هم بزند. بنابراین دقت کنید تختخواب نباید زیر پنجره قرار بگیرد. اگر راهی به جز آن نداشتید می‌ توانید پنجره‌ ها را خیلی خوب درزگیری کنید و پرده‌ های نسبتاً ضخیمی برای آن استفاده نمایید.

عدم قرار دادن کتابخانه در اتاق خواب

یکی از مواردی که در اصل فنگ‌ شویی اتاق خواب باید رعایت کنید عدم قرار دادن قفسه کتاب و یا کتابخانه در اتاق خواب می‌ باشد. کارشناسان علم فنگ شویی بر این باورند که کتاب‌ ها انرژی فعالی دارند و می‌ توانند آرامش شما را پیش از خواب به هم بزنند. بنابراین قفسه کتاب‌ های خود را در محلی به جز اتاق خواب قرار دهید و فقط یک کتاب برای مطالعه کردن به رختخواب خود ببرید.

عدم قرار دادن وسایل الکترونیکی کنار تختخواب

یکی دیگر از مواردی که حتماً باید آن را مورد توجه قرار دهید و نه فقط از نظر علم فنگ‌ شویی بلکه از نظر علم روز نیز ثابت شده است، قرار ندادن وسایل الکترونیکی کنار تختخواب می‌ باشد.فنگ شویی اتاق خواب | تأثیر فنگ شویی در خواب آرام شبانه بنابراین بهتر است هنگام خواب مودم را خاموش کرده، گوشی را در اتاق دیگری قرار دهید و لپ تاپ را نیز از خود دور کنید تا میدان مغناطیسی آنها در سلامت و آرامش خواب شما اختلالی ایجاد نکند. صدا و نور وسایل الکترونیکی می‌ توانند باعث بیدار ماندن و هوشیار بودن شما در خواب شوند و یا خوابتان را به تاخیر بیندازند. بنابراین پیش از خواب این وسایل را خاموش کرده و آنها را از اتاقتان خارج کنید.

کلام آخر

یکی از اصول فنگ شویی اتاق خواب ایجاد امنیت، آرامش، احساس خوب، سلامت و … در افراد می‌ باشد و این امر بسیار ضروری و حائز اهمیت است. به همین خاطر نکاتی در مورد اصول فنگ شویی اتاق خواب به شما عزیزان آموزش دادیم تا بر اساس آن به دکوراسیون اتاق خواب خود و یا کودکانتان بپردازید. چنانچه شما نیز تجربه‌ ای در این زمینه داشتید حتماً آن را با ما در میان بگذارید.

فنگ شویی اتاق خواب

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

فنگ شویی اتاق خواب، تأثیر فنگ شویی در خواب آرام شبانه

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا