تعمیرات یخچالتعمیرات

یخچال بلومبرگ Blomberg و بررسی و رفع 10 نمونه از کد خطای آن

بررسی و رفع 10 خطا و ارور یخچال بلومبرگ(Blomberg)

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یخچال بلومبرگ یکی از انواع پرطرفدار یخچال در خانه هاست. در این گفتار از قسمت تعمیرات سایت ایبک پیغام‌های خطای یخچال بلومبرگ (Blomberg) با کدهای مشخص شده مربوط به این خطاها کاملا مورد بررسی قرار گرفته و شرح مفصلی از ارورهای به وجود آمده ارائه  خواهد شد تا بتوانید با خیال راحت و بدون مراجعه به تعمیرکار و نمایندگی مشکل مربوطه توسط کد مندرج شده را به آسانی  شناسایی و در صدد رفع نواقص احتمالی برآیید.

در ادامه به معرفی، بررسی علت و ارائه راهکارها کدهای ارور یخچال فریز بلومبرگ می‌پردازیم. برای برطرف کردن اشکالات، راه‌حل‌های گوناگونی وجود دارد. در صورتی که یک راه‌حل موثر واقع نشد می‌توان از گزینه‌های دیگری که در لیست موجود می‌باشد جهت رفع نقص به وجود آمده استفاده کرد.

مفهوم کدهای خطای (Error)‌ یخچال بلومبرگ و رفع آن ها

یکی از ملزومات مهم در هر آشپزخانه‌ای  یخچال فریزر است که برای نگهداری مواد غذایی از آن استفاده می‌شود که به قدری این وسیله مهم و ضروری است اگر به هر دلیلی در عملکرد این دستگاه خللی به وجود آید با مشکلات عدیده‌ای روبرو خواهیم شد و مواد غذایی در اثر کارکرد و فرآیند نامناسب  خنک کردن  این وسیله برقی فاسد خواهد شد.

زمانی که عملکرد اجزاء یخچال فریزر بلومبرگ دچار بی‌نظمی و ناهماهنگی شود و نتواند به درستی فعالیت خود را انجام دهد یک پیام خطا که به صورت کد در صفحه نمایشگر قابل رویت خواهد بود  که نمایانگر  وجود مشکل در بخشی از سیستم یخچال فریزر است. این کدها متفاوت بوده و هر کدام نشان دهنده آسیب در بخش مشخصی از یخچال فریزر بلومبرگ می‌باشد. هر کد خطا در یخچال فریزر مربوط به بخش از  خرابی دستگاه بوده که با آگاهی از مفهوم کد مورد نظر می‌توانیم عیب را مشخص کنیم.

یخچال فریزر بلومبرگ و رفع ارور آن

مفهوم ارور E0در یخچال فریزربلومبرگ

به نظر شما علت ارورE0  در یخچال فریزر بلومبرگ چه مفهومی دارد؟ اگر با این ارور مواجه شدید به این دلیل است که  فن یخچال فریزر و کمپرسور به طور دائمی فعالیت کرده تا بتواند دمای فریزر و یخچال را در حالت نرمال نگه دارد و این عملکرد هر ۴۰ دقیقه یک بار انجام می‌شود و برای رفع آن  باید اطمینان حاصل کنید که سرمای درون یخچال و فریزر نرمال و ایده‌آل باشد. احتمال بوجود آمدن این مشکل می‌تواند باز بودن زیاد در یخچال به مدت طولانی باشد، لذا توصیه می‌شود حتما عملکرد کمپرسور بررسی شود.

علت کدخطای E1 در یخچال فریزربلومبرگ

زمانی که در سنسور اپراتور فریزر اختلالی ایجاد گردد این کد نمایش داده می‌شود لذا توصیه می‌شود در اسرع وقت نسبت به رفع این اختلال اقدامات لازم انجام گیرد. در گام اول برد الکترونیکی و اتصالات مربوط به آن را بررسی کنید چرا که برد الکترونیکی اگر به درستی کار نکند فضای درون یخچال به درستی خنک نمی‌شود.

در یخچال فریزرها برای جلوگیری از برفک زدن  عمل دیفراست یا یخ‌زدایی انجام می‌شود که در این زمان عملکرد هیتر ۲۵ دقیقه خواهد بود.  عملکرد مناسب سنسور دیفراست  از آسیب‌دیدگی به اپراتور جلوگیری می‌کند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آموزش ریست کردن یخچال بلومبرگ بصورت قدم به قدم

ممکن است برای رفع این مورد نیاز به تعویض سنسور اواپراتور فریزر باشد. چک کردن و بررسی قطعات دیگر همچون ترمودیسک و ترموفیوز  هم توصیه می‌گردد.

رفع مشکل در کد خطای E2 در یخچال بلومبرگ

مسئولیت عمل سرماسازی در یخچال بر عهده سنسور اواپراتور است. در هنگام نمایش این کد باید به نقص در سنسور اواپراتور فریزر اشاره کرد. علت مشکل در سیستم سرمایشی یخچال فریزر نیازمند تعمیر اواپراتوراست. بنابراین باید سنسور اواپراتور داخل فریزر بررسی شده چرا که زمان خاموش شدن هیتر توسط این سنسور مشخص می‌گردد.

موتور یخچال برای تنظیم دمای ایده‌آل خود هر ۴۰  دقیقه یک بار فعالیت می‌کند بنابراین حتما عملکرد موتور را در زمان ذکر شده مد نظر قرار دهید. بازبینی مورد بعدی که برای رفع این مشکل توصیه می‌شود   کیفیت کارکرد برد الکترونیکی یخچال نیز بررسی شود.

شناسایی کدخطای E3 در یخچال بلومبرگ

زمانی که نمایشگر یخچال بلومبرگ این کد را نشان دهد به معنی این است که سنسورهای هوای یخچال به درستی کار نمی‌کند در نتیجه کمپرسور که وظیفه سرمایش در یخچال را بر عهده دارد فعالیت خود را آغاز کرده  تا میانگین دما به حالت نرمال باشد.

حال باید در صدد رفع این نقص برآمده و کنترل‌های لازم را انجام داد در این وضعیت یخچال بلومبرگ به طور متوالی تا ۴۰ دقیقه فعالیت می‌کند و تا رساند دما به حد نرمال کمپرسور به کار خود ادامه می‌دهد.

همان‌طور که می‌دانید  فعالیت فریزرها  به صورت دائمی هست همین امر باعث خنک بودن هوای داخل یخچال می‌شود تا  از مواد غذایی به خوبی نگهداری شود. زمانی که در یخچال زیاد باز بماند اثرات مخربی  به همراه داشته و یخچال فریزر دچار مشکلات اساسی خواهد شد که یکی از این موارد خطای عنوان شده می‌باشد.

بررسی و رفع ارورهای یخچال بلومبرگ

دلیل ایجاد آلارم E4 در یخچال بلومبرگ

در یخچال‌های قدیمی که برفک ایجاد می‌شد ما خودمان بالاجبار باید این برفک‌ها و یخ‌های ایجاد شده را جمع کرده و یخچال برفک‌زدایی می‌شد  که این کار بسیار مشکل و دردسرساز بود. طی فرآیندی در  نسل جدید یخچال‌ها  این مشکل با اضافه شدن قطعاتی  حل شد. لذا عمل دیفراست یا یخ‌زدایی باعث از بین رفتن برفک می‌شود.

این کد بیانگر این است که  دیفراست به صورت سه بار متوالی بیشتر از ۶۰ دقیقه ادامه پیدا کرده است و علت این رویداد را می‌توان در اختلال در المنت دیفراست دانست.  بنابراین برای رفع این مشکل باید  عملکرد سنسور دیفراست و برد الکتریکی بررسی شود در صورتی که در این قسمت‌ها مشکلی نبود نسبت به تعویض هیتر دیفراست اقدامات لازم انجام گیرد.

  اخطار E8 در یخچال ساید بای ساید بلومبرگ

از آنجایی که سنسورها قطعات الکترونیکی بسیار حساسی هستند  و علت این رویداد نقص در سنسور یخ‌ساز می‌باشد که باید مورد بررسی قرار گیرد. در مرحله بعدی و در صورتی که مشکل همچنان ادامه داشت امکان تعمیر و تعویض برد یخچال  وجود دارد.

اخطار  E9 در یخچال ساید بای ساید بلومبرگ

زمانی که این کد بر روی نمایشگر ظاهر می‌شود از آسیب دیدن موتور یخساز خبر می‌دهد که  می‌توان با راه‌اندازی مجدد یخساز یخچال ساید و همچنین تعمیر و تعویض این قطعه در صدد رفع این عیب برآمد.

 علت هشدار E10 یخچال ساید بای ساید بلومبرگ

کد E10  نشان می‌دهد که سنسورهای هوای فلکسی زون  دچار آسیب شده است. اگر فلکسی زون نتواند در ۴۰ دقیقه سرد کند فن آن و همچنین موتور یخچال تا ۴۰ دقیقه به فعالیت  خود ادامه داده و  سپس باز ایستاده تا دچار مشکل حادی نشود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر درب یخچال زیمنس Siemens

جای بسی خوشحالی است که این ارور نیازی به برطرف کردن ندارد.

علت هشدار E11 یخچال فریزر بلومبرگ

این هشدار خبر از آن می‌دهد که زمانی که یخ زدایی فلکسی زون شروع به کار می‌کند هیتر پس از ۲۵ دقیقه کار کردن متوقف می‌شود.

برای رفع این هشدار باید اوپراتور فلکسی زون را مورد بررسی دقیق قرار دهید.

دلیل کد خطای E12 در یخچال فریزر بلومبرگ

علت آن نقص در هیتر نوفراست می‌باشد که پایان فعالیت هیتر فلکسی را بیان می‌کند و نیازی به برطرف کردن آن نیست.

یخچال بلومبرگ و رفع ارورهای آن

به چه نحو در صدد رفع کد هشدار یخچال بلومبرگ در خانه باشیم؟

کدهای خطای یخچال بلومبرگ مساله‌ای نیست که رویت آن در نمایشگر چندان خوشایند باشد. به طور کلی ارورها نشان داده شده به دو دسته تقسیم می‌شود: ارورهایی که به خاطر استفاده نادرست کاربر بوجود می‌آید و  گروه دیگر ارورهایی است که بخاطر اختلالاتی که به دلیل نقص فنی  یخچال فریزر می‌باشد.

اما با این تفاسیر تمامی ارورها احتیاج به رسیدگی توسط کارشناسان و متخصصین را نداشته و چه بسا در مواردی با انجام چند کار ساده می‌توان این پیام‌های خطا را برطرف نمود.

این کدها تمام نواقص موجود را شناسایی کرده و در نمایشگر نشان می‌دهند، باید توجه داشت که کدهای ارور تنها علت مشکل را بیان می‌کنند و هیچ‌گاه جایگزینی برای توانایی در  عیب‌یابی متخصصین  فنی و کارآزموده  نخواهد بود.

در صورتی که عملکرد یخچال غیر طبیعی بوده یا به هر دلیلی  نتوانستید در صدد رفع آنها برآیید بهترین راهکار این است که از متخصصین با تجربه در این زمینه یاری گرفته و مشکل به وجود آمده را حل کنید چرا که ممکن است متحمل پرداخت هزینه بیشتری برای تعمیر یا جایگزین قطعات شوید. همچنین نمایندگی تعمیرات یخچال بلومبرگ در آی‌پی امداد قادر است به شما در زمینه برطرف نمودن ارورهای موجود مساعدت نماید.

برداشت نهایی از  ارورها و خطاهای یخچال بلومبرگ

هدف ما از مطالب عنوان شده بررسی دقیق و شرح کامل ارورها و پیام‌های خطا یخچال بلومبرگ می‌باشد.در صورتی که با مواردی برخورد داشتید که به آن کد اشاره‌ای نشده و  خودتان نمی‌توانید مشکل به وجود آمده را حل کنید مناسب ترین شیوه این این است که با نمایندگی مجاز یخچال بلومبرگ در ارتباط باشید. نمایندگی های معتبر به راحتی ایراد یخچال شما را شناسایی و برطرف می کنند.

از راهنمایی‌های کارشناسان در جهت عیب یابی دستگاه استفاده نموده و متخصصین حرفه‌ای و کاربلد در محل حضور پیدا کرده و بعد از عیب‌یابی رایگان و تخمین هزینه تعمیر یخچال فریزر شما را با بهترین کیفیت تعمیر می‌کنند.

پیشنهاد می کنیم در صورتی که هیچگونه مهارتی و آگاهی در زمینه تعمیرات یخچال فریزر ندارید دست به هیچگونه اقدامی نزنید. زیرا ممکن است باعث ایجاد خرابی های جبران ناپذیری در یخچال شما شود. این آسیب ممکن است باعث شود تا شما هزینه زیادی پرداخت کنید تا یخچال شما به شرایط اولیه باز گردد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

آموزش یخچال بلومبرگ Blomberg

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله آموزش یخچال بلومبرگ Blomberg و بررسی و رفع ۱۰ نمونه از کد خطای آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا