برندها

اتو بخار بخریم یا بخارگر | مزایا و معایب اتو بخار ایستاده

اتو بخار بخریم یا بخارگر؟ | مزایا و معایب اتو بخار ایستاده، مزایا و معایب بخارگر

داشتن ظاهری آراسته و تمیز امروزه در اجتماع بسیار حائز اهمیت بوده و افراد را موفق تر نشان می دهد. وقتی که لباس ها به صورت صحیح اتو کشیده شده باشند، آراستگی و تمیزی بیشتر نمایان می شود. از جمله مهارت های اساسی در زندگی درست اتو کردن لباس ها می باشد و بهتر است، که اشخاص با آن آشنایی داشته باشند. در صورتی که چین و چروک لباس ها صاف نشود، پیراهن چند میلیونی با پیراهن صد هزار تومانی تفاوتی نخواهد داشت. اما بیشتر مردم وقت زیادی برای این کار صرف نمی کنند و از اتو کشیدن لذت کافی را نمی برند. برای از بین بردن چین و چروک لباس ها به دنبال روش های ساده و راحت هستند. از جمله راهکارهای ساده این است، که از بخارگر به جای اتو استفاده نمایید.

اتو بخار ایستاده یا بخارگر

پیش از آنکه بخارگر و اتو را با یکدیگر مقایسه کنیم، باید با دستگاه بخارگر و نحوه عملکرد آن آشنایی داشته باشید. در بازار لوازم خانگی به این دستگاه اتو بخار ایستاده نیز می‌گویند. اتو بخار ایستاده یا بخارگر یکی از راهکارهای بسیار خوب برای از بین بردن چین و چروک لباس ها می باشد. چون وقتی که آب درون مخزن گرم می‌شود، آن را به بخار تبدیل می کند و با استفاده از سری های مختلف که بخار از آنها خارج می شود، الیاف لباس شل شده و چین و چروک ها از بین می‌روند. بخارگر ها یا اتو بخار های ایستاده در مقایسه با اتو بخار کاربرد کمتری دارند، اما آسان و سریع خطوط و چین و چروک لباس را از بین برده و صاف می کنند.

مزایای اتو بخار ایستاده

برای اینکه اتو بخار بتواند کار خود را بهتر انجام دهد و از سوختن پارچه یا فرش جلوگیری شود، به میز اتو نیاز خواهد داشت، ولی بخارگر یا اتو بخار ایستاده نیازی به میز اتو ندارد. استفاده کردن از اتو بخار امری معمول و متداول است، ولی هنوز هم برخی از افراد نحوه استفاده درست و اصولی از آن را نمی دانند. اتو کردن درست لباس ها به تجربه و مهارت زیادی نیاز دارد و برای اینکه این تکنیک‌ها را فرا بگیرید، باید صبور باشید.

ولی استفاده کردن از بخار گر ها بسیار راحت و ساده می‌باشد. فقط کافی است، که بخارگر را از پایین به بالا حرکت دهید و اجازه دهید، که بخار و چروک‌ها و خطوط لباس را صاف کند. اما باید به این نکته توجه داشته باشید، که بخارگر قابلیت ایجاد خط اتو را نخواهد داشت. در صورتی که برای لباس و شلوار خود خط اتو می خواهید، باید از اتو بخار استفاده نمایید.

استفاده کردن از بخارگر موجب می‌شود، که در وقت شما صرفه جویی شود. در هنگام استفاده از این وسیله نیازی نخواهد بود، که برای اتو کشیدن لباس ها را روی میز اتو به صورت صاف پهن کنید و اتو را چند بار بر روی سطوح لباس بکشید. لباس خود را آویزان می کنید و سری بخار را بر روی آن بکشید. این حرکت موجب می شود، که شما سریع تر بتوانید لباس های خود را اتو بزنید و در وقت شما صرفه جویی زیادی خواهد شد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تفاوت محصولات بوش آلمان با بوش ترکیه

بخارگر فقط برای صاف کردن خط ها و چین و چروک لباس ها کاربرد ندارد. بلکه می توانید پرده و تختخواب خود را نیز با آن تمیز کرده و اتو کنید. چون بخار داخل مخزن بخارگر به اندازه‌ای گرم است، که می تواند میکروب ها را از بین ببرد.

بخارگر

معایب دستگاه بخارگر

همانطور که گفته شد دستگاه بخارگر می تواند لباس ها را صاف کند، ولی نمی‌تواند خط اتو ایجاد کند. علاوه بر اینکه صاف کردن چین و چروک عمیق با استفاده از دستگاه بخارگر کاری سخت است، امکان دارد، که وقتی لباس را جلوی نور خورشید بگیرید، این خطوط و چروک را به صورت واضح ببینید.

برای بخار دادن لباس‌ها باید لباس ها در دستان شما باشد. این می تواند برای افراد خسته کننده بوده و در مواقعی که لباس های زیادی برای اتو کردن دارید، این خستگی بیشتر خواهد شد. بنابراین باید به وزن دستگاه بخارگر و ظرفیت و میزان ظرفیت مخزن آن توجه کافی داشته باشید.

مزایای اتو بخار

دستگاه اتو بخار با کیفیت بر روی لباس شما اثرات واضح تری می گذارد، که بخارگر معمولی نمی تواند این کار را انجام دهد. اتو بخار علاوه بر اینکه می‌تواند خطوط و چین و چروک لباس ها را به طور کامل از بین ببرد، به خاطر وزن و کفش آهنی که دارد، می‌تواند بر روی لباس های شما خط اتو بیاندازد و به آنها ظاهر بهتری دهد. برای نمونه در شلوار های مردانه خط اتو بسیار حائز اهمیت است. برای اینکه که بتوان بر روی لباس ها و شلوار ها خط اتو ایجاد کنید، باید از اتو بخار مناسب استفاده کنید. همچنین وقتی از میز اتو برای اتو کشیدن لباس ها استفاده می شود، اتو کشی بسیار راحت تر و آسان تر خواهد بود.

مدل های گوناگون و متنوع میزهای اتو موجب شده است، که کاربران انتخاب راحت تری داشته باشند. در صورتی که جنس لباس شما به گونه ای است، که می ترسید با بخار حالت خود را از دست داده و خراب شود، می توانید بخار آن را خاموش کنید و فقط از اتو خشک آن استفاده نمایید. همچنین در مواقعی که مخزن اتو بخار شما خرابی و مشکل دارد، نیز می توانید این کار را انجام دهید، اما در دستگاه‌های بخارگر نمی توانید این کار را انجام دهید.

در صورتی که به هر دلیلی بخارگر شما مشکل و ایراد پیدا کند، نمی توانید از این دستگاه استفاده کنید. چون حالت اتو خشک ندارد.

معایب اتو بخار

کار با اتو بخار کمی پیچیده تر است و یادگیری آن به زمان نیاز خواهد داشت. امکان دارد، که در زمان اتو کردن امکان دارد در لباس ها چین و چروک بیشتری ایجاد شود یا امکان دارد، که خط اتو را کج و نامناسب بزنید و همچنین امکان سوختن لباس ها نیز وجود دارد. در صورتی که هنگام اتو کردن از میز اتو استفاده نکنید، امکان سوختن موکت یا فرش نیز وجود دارد. همچنین وقتی میز اتو می خرید، باید برای نگهداری از آن فضای مناسبی را در نظر بگیرید.

با توجه به اندازه و ابعاد کفی اتو باید زمان و انرژی بیشتری برای از بین بردن چین و چروک لباس ها بگذارید. همچنین از اتو بخار نمی توانید برای صاف کردن چروک ملافه و پرده استفاده کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  اکتیو اکسیژن چیست؟ | تکنولوژی جدید Active Oxygen

اتو بخار

بخارگر بخریم یا اتو کدام یک بهتر است؟

برای این سوال پاسخ قطعی وجود ندارد. چون همانطور که گفته شد، هر فردی باید با توجه به سلیقه و نیاز خود از بین این دو انتخاب خود را داشته باشد و کسی که می‌خواهد از این دستگاه استفاده کند، می تواند پاسخ این سوال را دهد.

بخارگر و اتو بخار برای از بین بردن چین و چروک لباس ها طراحی و ساخته شده اند و موجب می‌شوند که استایل ما ظاهری بهتر داشته باشد. هر دوی این دستگاه‌ها با استفاده از مخزن آب و بخاری که از داغ شدن این آب تولید می گردد، الیاف لباس‌ها را نرم کرده و چین و چروکی که روی آنها وجود دارد را از بین می برند. هر کدام از این دستگاه ها مزایا و معایبی دارند، که نمی توان یکی از آنها را انتخاب نمود. چون افراد مختلف نیازها و سلیقه های متفاوتی دارند و ممکن است، که یکی از این دو را ترجیح دهند.

همچنین برخی از افراد ترجیح می دهند، که هر دوی این دستگاه ها را برای رفع نیازهای خود تهیه کنند.

اتو بخار چه مارکی بهتر است؟

اتو بخار با مارک های مختلف در بازار موجود می باشد. از برندهای خارجی گرفته تا برندهای ایرانی. بهترین برند اتو بخار، برندهای فیلیپس، پارس خزر، براون، تفال، پاناسونیک و بوش هستند.

همچنین باید توجه داشته باشید، که برای این که بهترین اتو بخار را انتخاب کنید، باید به میزان بودجه خود نیز دقت داشته باشید.

نحوه استفاده از بخارگر

قبل از این که کاری انجام دهید، باید بدانید، که کدام پارچه ها مناسب بخارگر هستند و پارچه هایی که از جنس پلی استر، پشم، ابریشم و پنبه هستند، با استفاده از دستگاه بخارگر به راحتی مرتب و صاف خواهند شد. بعضی از پارچه ها نباید بخار بخورند. چون امکان دارد، که الیاف آنها ذوب شده و خراب شود. این لباس ها شامل کاپشن های شمعی و چرمی، پارچه های پلاستیک می باشند.

در صورتی که اطمینان ندارید پارچه و لباس شما در هنگام برخورد با بخار صدمه و آسیب خواهد دید یا خیر، باید در قسمت کوچکی از لباس مورد نظر که در دید نباشد آن را با دستگاه بخارگر تست کنید و به الیاف پارچه خود دقت نمایید.

بهتر است قبل از اینکه از دستگاه بخارگر استفاده کنید، برچسب مراقبت از آن را که در گوشه آن قرار گرفته است را بررسی کنید. وقتی که پارچه های ظریف را بخار می دهید، باید با احتیاط این کار را انجام دهید. برای لباس هایی که معمولی تر هستند، سری بخارگر را به لباس بچسبانید. اما بهتر است برای لباس هایی که حساس هستند، مانند لباس های ابریشمی سری بخارگر با لباس چند سانتی متر فاصله داشته باشد.

درون مخزن بخار آب ریخته و آن را در محل خود قرار دهید. اجازه دهید، که بخارگر آب را گرم کند. پیش از آنکه سری بخارگر را به لباس بچسبانید، مقدار بخار آن را بسنجید.

اتو بخار بخریم یا بخارگر؟ | مزایا و معایب اتو بخار ایستاده

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

مقایسه اتو بخار و بخارگر

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا