تعمیرات جاروبرقی

جاروبرقی بخریم یا جارو شارژی | مزایا و معایب جاروها

جارو بخریم یا جارو شارژی؟| مزایا و معایب جاروبرقی‌ و جارو شارژی، مقایسه جاروبرقی و جارو شارژی

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

جارو شارژی و یا جارو بی‌سیم بسیار سبک می باشد و به وسیله باتری گرد و خاک های فضای مورد نظر را از بین می برد و محیط مورد نظر را تمیز می کند. جارو شارژی در اکثر منازل در کنار جارو برقی ها یا به تنهایی مورد استفاده قرار می گیرد. جارو شارژی از جمله وسیله های پرکاربرد است، که با توجه به طراحی بسیار مناسب و ظریف آن و همچنین با توجه به اینکه این دستگاه بی سیم است، به راحتی می توان شکاف‌ها، پله ها، پرده، مبلمان، قسمت هایی که در دسترس نیستند، قفسه ها و یا حتی درون ماشین را نیز تمیز کرد و گرد و خاک های موجود را به صورت کامل از بین برد. گنجایش و ظرفیت جارو شارژی نسبت به جارو برقی کمتر است و در نتیجه مخزن آن باید در فاصله زمانی کمتری تخلیه گردد و چون جارو شارژی با باتری کار می کند، عمر باتری این دستگاه هم محدود می‌باشد. قدرت و طول عمر مفید باتری جارو شارژی در خرید این دستگاه تاثیر زیادی دارد.

در صورتی که باتری جارو شارژی شما دارای توان کمتری باشد پس از کمی استفاده حتما باید آن را شارژ نمایید. انجام دادن این کار موجب اتلاف وقت زیادی خواهد شد. محدودیت هایی که برای جارو شارژی ذکر شد، در مواقعی که قصد داشته باشیم مساحت زیادتری را تمیز نماییم، کاربرد چندانی نخواهند داشت.

جارو شارژی دارای مزایای زیادی است، ولی چنانچه مدل با کیفیت و مناسبی را انتخاب و خریداری نکنید، در حین استفاده از این دستگاه با مشکلات زیادی رو به رو خواهید شد و پس از مدتی تصمیم بگیرید، که به صورت کامل جارو شارژی خود را کنار بگذارید و از خرید این دستگاه پشیمان شوید.

جارو شارژیانواع جارو شارژی

جارو شارژی دارای سه مدل پارویی، دستی و هوشمند می باشد، که بعضی از مدل های جارو شارژی دارای قابلیت پارویی و دستی به صورت همزمان می باشند و افراد قادر خواهند بود با توجه به نیاز و استفاده خود جارو شارژی را به صورت دستی و کوچک و یا عصایی و کارایی تبدیل کنند.

جارو شارژی دستی: جارو های شارژی دستی سایز کوچک‌تری داشته و در حرکت دادن آن محدود نخواهید بود و به سادگی می توانید درون کمد، کشو و… قرار دهید. برای تمیز کردن فضاهای کوچک، گوشه ها و مکان های غیر قابل دسترس، مدل های دستی کاربرد بیشتری دارند. جابجا کردن و حمل و نقل جارو شارژی های دستی راحت می باشد. چون وزن کمی دارند و سبک می باشند. برای تمیز کردن درون ماشین خود نیز می توانید از این دستگاه به راحتی استفاده نمایید.

حتما بخوانید:   ۱۰ نکته اساسی و مهم قبل از خرید جاروبرقی

جارو شارژی پارویی: جارو شارژی عصایی یا پارویی به جاروبرقی های سیمی و بخارشو ها شبیه می باشد و ابعاد آن در مقایسه با جاروبرقی معمولی کوچکتر است. جارو شارژی پارویی سبک بوده و جابجا کردن آن راحت است. برای تمیز کردن فضاهای غیر قابل دسترس و کوچک می توانید از سری های متنوع آن استفاده نمایید. جارو شارژی های پارویی نسبت به جارو شارژی های دستی سنگین تر و بزرگتر می‌باشند.

جارو شارژی هوشمند: بدنه این نوع از جارو شارژی ها سیم ندارد و توسط سنسورهایی که روی دستگاه قرار دارد به حالت عمودی و افقی حرکت کرده و تمام فضای خانه را به خوبی تمیز می‌کند. جارو شارژی هوشمند در حین حرکت به هیچ وسیله ای برخورد نخواهد داشت.

جارو شارژی

مزایا و فواید جارو شارژی

جارو شارژی ها دارای فواید و مزایای زیادی هستند، که بهتر است قبل از انتخاب جاروی خود آنها را بدانید و با توجه به شرایط و نیاز خود انتخاب مناسبی داشته باشید.

سبک‌تر بودن جارو شارژی

جارو شارژی ها نسبت به جاروهای برقی سبک تر می باشند. مدل جارو شارژی عصایی دارای ۳ کیلوگرم وزن می باشد، در حالیکه جاروبرقی های که سیمی هستند ۷ کیلوگرم وزن دارند. بنابراین نسبت به جاروبرقی های سیمی بسیار سبک تر هستند. جارو شارژی هایی که از نوع دستی می باشند، از جارو شارژی های پارویی سبک‌تر بوده و دارای وزن کمتری هستند. بنابراین وقتی که جارو شارژی را انتخاب و خرید می‌کنید، بدون آنکه به پریز برق نیاز داشته باشید، قادر خواهید بود در هر نقطه از آن استفاده کنید و این دستگاه را جابجا نمایید. در حالی که جاروبرقی های سیمی با توجه به اینکه به پریز برق نیاز دارند و وزنشان بیشتر است، جابجا کردن آنها مشکل تر خواهد بود.

محدودیت حرکتی کمتر

جارو شارژی ها چون دارای سیم برق نیستند، محدودیت حرکتی ندارند و افراد قادر خواهند بود به راحتی جارو شارژی خود را در زوایا و قسمت های گوناگون منزل خود حرکت دهند. این قابلیت موجب می شود، که تمیز کردن جاهایی که دسترسی به آنها سخت تر می باشد، آسان شود. با توجه به اینکه جارو شارژی به پریز برق نیازی ندارد، در تمام بخش های گوناگون منزل خود می توانید از این دستگاه استفاده کنید.

حتما بخوانید:   لیست قیمت قطعات جاروبرقی | انواع قطعات یدک جاروبرقی

صدای کمتر جارو شارژی

جارو شارژی ها دارای قدرت و توان متوسط هستند و این موجب می گردد، که صدایی که از آنها تولید می شود در مقایسه با مدل های جاروبرقی و بزرگتر کمتر باشد.

قابلیت مکش جارو شارژی

از جمله قابلیت‌های کاربردی جارو شارژی قابلیت مکش این دستگاه می باشد، که بعضی از این جارو شارژی ها حتی قادر به مکش آب و خاک نیز هستند. بنابراین علاوه بر جاروبرقی ها، جاروهای شارژی نیز می‌توانند این قابلیت را داشته باشند.

سری های مختلف جارو شارژی

جاروهای شارژی دارای سری های مختلف و متنوعی می باشند، که می توانید از آنها برای تمیز کردن فضاهای مختلف استفاده کنید. هر کدام از این سری ها برای تمیز کردن قسمتی مانند گوشه و… مناسب خواهد بود.

قابلیت تمیز کردن جارو شارژی و جاروبرقی

در مقایسه کردن جارو شارژی و جاروبرقی از فاکتورهای بسیار مهم قدرت آنها در تمیز کردن سطوح مختلف می باشد. جمع کردن گرد و غبار و تمیز کردن فرش بسیار مهم می باشد. به صورت میانگین جارو شارژی از فرش ۴۱% ذرات را جمع خواهد کرد، ولی جاروبرقی ذرات روی فرش را تا ۷۰٪ درصد تمیز می‌کند. در زمان انتخاب از بین این دو دستگاه، در صورتی که خانه شما با فرش پوشانده شده است، باید به این نکته توجه داشته باشید.

برای فضاهایی که دارای موکت و فرش هستند و دسترسی به برق در آن فضا وجود دارد، بهتر است، که از جارو برقی استفاده شود. اما برای فضاهایی که سرامیک و پارکت است و همچنین برای تمیز کردن صندلی و مبل، فضای درون ماشین و دیگر فضاهایی که دسترسی به برق وجود ندارد، استفاده از جارو شارژی پیشنهاد می شود.

جارو برقی

مقایسه عمر مفید جارو شارژی با جاروبرقی

وقتی که جاروبرقی برند خوبی داشته باشد و دارای کیفیت مرغوبی باشد، بسیار کم احتمال خراب شدن آن وجود خواهد داشت. فقط باید به صورت مرتب کیسه آن را تخلیه کرده و در برخی موارد که فیلتر جاروبرقی نیاز به تعویض دارد، باید آن را عوض کنید. در صورتی که جارو شارژی به صورت کامل شارژ شود، برای مدت ۲۰ تا ۴۵ دقیقه طول کار خواهد کرد. در صورتی که فضای مورد نظر بزرگ باشد، برای نمونه بخواهید تمام خانه را جارو بکشید، احتمالاً تمیز کاری شما بسیار طولانی خواهد شد. وقتی که با استفاده از جارو شارژی فرش را تمیز می کنید، شارژ باتری در زمان کمتری تخلیه خواهد شد. بنابراین بهتر است، که از جارو شارژی برای تمیز کردن فضاهایی استفاده نمایید، که فرش نشده است.

حتما بخوانید:   راهنمای عیب‌یابی و تعمیر جاروبرقی در صادقیه | مشکلات رایج جاروبرقی‌

مقایسه ظرفیت جاروبرقی‌ و جاروشارژی

یکی دیگر از معیارهای بسیار مهم در انتخاب جارو، توجه به ظرفیت دستگاه مورد نظر می باشد. جاروبرقی ها دارای ظرفیت بیشتری بوده و مخزن آنها بزرگتر می باشد. بنابراین مخزن آنها را به دفعات کمتری تخلیه خواهید کرد، اما جارو شارژی های گوناگون مخصوصاً مدل های رباتی و دستی کوچک هستند و در نتیجه مخزن آنها نیز کوچکتر است. بنابراین نیاز خواهد بود، که مخزن جارو شارژی ها زود به زود تخلیه شود.

مقایسه قیمت جارو شارژی و جاروبرقی

با توجه به امکانات و ویژگی های هر کدام از این دو دستگاه مانند قدرت مکش، برند، توانایی مکش آب و… قیمت آنها متفاوت خواهد بود. اما به صورت کلی قیمت جاروبرقی ها از جارو شارژی ها بیشتر است. هرچقدر که امکانات و قابلیت های جارو ها بیشتر باشد، به همان میزان به قیمت آنها اضافه خواهد شد. حتی در برخی مواقع ممکن است، که جارو شارژی ها از جارو برقی ها گران تر نیز باشند. این به علت قابلیت های منحصر به فرد دستگاه مورد نظر است.

سخن تکمیلی

در این مقاله با فاکتورهای انتخاب جاروبرقی و جاروشارژی آشنا شدید و در مورد ویژگی هر کدام از آنها را اطلاعات لازم را پیدا کردید.

  • در صورتی که فضای منزل شما کوچکتر است و زیاد ریخت و پاش و کثیفی ندارد، نیازهای شما با جاروشارژی نیز برطرف خواهد شد، اما در غیر این صورت بهتر است، که جاروبرقی تهیه کنید.
  • در صورتی که قدرت مکش، توان و ظرفیت زیاد جارو برای شما اهمیت زیادی دارد، برای رفع نیازتان باید جاروبرقی تهیه کنید.
  • اگر قصد دارید برای تمیز کردن گوشه ها، درز ها و دیگر فضاهای کوچک جارو تهیه کنید، جارو شارژی انتخاب مناسب تری خواهد بود.

به صورت کلی می‌توان گفت، که برای تمیز کردن و نظافت خانه، استفاده از جارو شارژی و جاروبرقی به طور همزمان پیشنهاد می گردد. وقتی که در منزل یک جارو شارژی و یک جاروبرقی داشته باشید، با استفاده از قدرت و مکش بالای جاروبرقی می توانید سطح زمین را در زمان کوتاهی تمیز نمایید و برای تمیز کردن محل هایی که دسترسی به آنها راحت نیست، می‌توانید از جاروشارژی خود استفاده نمایید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

جاروبرقی بخریم یا جارو شارژی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

مقایسه جاروبرقی و جاروشارژی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x