خدمات فاضلاب و لوله بازکنیخدمات

راهنمای خرید چند لوله بازکن قوی و فوری

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

اگر شما هم با گرفتگی لوله های فاضلاب روبرو شده اید حتما این سوال را می کنید که قوی ترین مایع لوله باز کنی چیست؟ در این مقاله از مجله ایبک برای شما راهنمای خرید چند لوله بازکن قوی و فوری را توضیح می دهیم تا بتوانید در صورت لزوم بهترین لوله بازکن قوی را برای حل مشکل فاضلاب توالت و حمام خود انتخاب کنید البته شما باید این لوله بازکن های مایع را کاملا بشناسید تا بتوانید با شرایط ایمنی از آنها استفاده کنید.

آشنایی با لوله باز کن های قوی

لوله بازکن قوی

ما می خواهیم در این مقاله چند لوله باز کن قوی را به اضافه مزایا و کارایی آنها به شما معرفی و شما را با کیفیت آن آشنا می کنیم تا بتوانید بهترین نوع آن را تهیه کنید البته دقت داشته باشید که وقتی می خواهید با این مواد کار کنید نکات ایمنی را کاملاً رعایت کنید زیرا احتمال دارد در اثر بی احتیاطی دچار سوختگی شدید شوید زیرا این مواد اسیدی می‌باشند و در اثر هرگونه تماس با پوست بدن ایجاد سوختگی می کنند.

۱- مایع لوله بازکن اکتیو

اگر شما قصد خرید محلول لوله باز کن اکتیو را دارید و می خواهید به کمک آن چاه توالت را باز کنید باید برایتان بگوییم که این محصول از سال ۱۳۸۷ به بازار آمده است و کیفیت خوبی هم دارد ترکیبات این لوله بازکن بسیار روان است و در دسته بندی خاص و متفاوتی قرار دارد که مورد استقبال مصرف کنندگان هم قرار گرفته است لوله باز کن اکتیو یکی از بهترین محلول های لوله بازکنی برای توالت به حساب می‌آید ترکیبات این محصول بسیار قوی و کاربردی عمل می‌کند و می‌تواند در زمان بسیار کمی، گرفتگی های ناشی از جمع شدن چربی ها و رسوبات را از بین ببرد این محصول ویژگی های خاص و مخصوصی دارد که باعث می شود مصرف کنندگان زیادی از این مایع لوله بازکن استفاده کنند که این ویژگی ها عبارتند از:

 • دارای مواد تمیز کننده و ضدعفونی کننده
 • نابود کننده بوی نامطبوع و زننده فاضلاب
 • داشتن ترکیبات محافظت کننده در برابر پوسیدگی و خوردگی لوله های فاضلاب
 •  قابل استفاده برای تمام گرفتگی های لوله فاضلاب حمام، ظرفشویی، دستشویی و… که باعث می شود این محصول به عنوان یک محلول چند منظوره مورد استفاده قرار گیرد.

۲- مایع لوله بازکن تنطور

یکی از بهترین محلول لوله بازکن ها برای گرفتگی لوله فاضلاب، لوله بازکن تنطور می باشد که اسیدی قوی، برای بازکردن لوله فاضلاب است این محصول در حجم های ۵۰۰ گرمی در بازار موجود می باشند و دارای مجوز از وزارت صنعت و معدن هستند ویژگی های بارز محلول تنطور که باعث جلب نظر مشتری شده موارد زیر می باشد:

 • اسید قوی برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب در کوتاه ترین مدت
 • استفاده از لوله بازکنی تنطور باعث برطرف شدن بوی بد فاضلاب خواهد شد.
 •  ترکیبات عالی دارد که باعث خوردگی لوله های فاضلاب نمی شود.

۳- مایع لوله بازکنی رخشا

این مایع لوله بازکنی از شرکت پاکسان، تقریباً یکی از موفق ترین شرکت های تولید کننده محصولات شوینده و بهداشتی در ایران می باشد از این محصول به عنوان یک محلول قوی لوله بازکنی نام برده می شود محلول مایع لوله بازکنی رخشا با استفاده از فناوری روز دنیا درست شده و مصرف کنندگان بسیاری، از آن استقبال می کنند فروش زیاد رخشا نشان دهنده این می باشد که مورد توجه مردم قرار دارد مزایای محلول لوله بازکنی رخشا عبارتند از:

 • اسیدی بسیار قوی برای گرفتگی لوله فاضلاب، توالت، حمام، سینک ظرفشویی و …
 • دارای موادی که پاک کننده قوی هستند و چربی ها و رسوبات دیواره لوله ها را به سرعت پاک می کند.
 • دارای خاصیت روان بودن زیاد که باعث عملکرد سریع آن می شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  رفع گرفتگی لوله فاضلاب ناودان پشت بام ساختمان

۴- لوله بازکن راه گشا

می توانیم بگوییم موادی که در داخل محلول راهگشا به کاربرده شده مواد خاصی می باشند که کارایی آن را تقریباً دو برابر کرده است این اسید قوی، دو فاز برای باز کردن گرفتگی ها دارد فاز اول آن، چربی ها را حل کرده و فاز دوم موهای فشرده زائد را حل می کند که این دو فاز مکمل یکدیگرند و همین باعث شده که یکی از بهترین محلول های لوله بازکن توالت به حساب بیایند البته قیمت این محصول ثابت نیست و نمی توان مقدار مشخصی را برای آن تعیین کنیم ولی بیشتر لوله بازکنی های موجود در بازار یک محدود قیمت مشخصی دارند مایع لوله بازکنی راهگشا قابلیت های زیر را دارا می باشد:

 • با محیط بسیار سازگار هستند.
 •  پاک کننده و ضدعفونی کننده هم می باشند.
 • سخت ترین گرفتگی ها در مسیر لوله فاضلاب را باز می کنند.

۵- محلول لوله بازکن اتک

لوله بازکن قوی اتک در بازار فروش بسیار خوبی دارد و مجوز خود را از سازمان غذا و دارو گرفته است و این باعث شده که این ماده به عنوان یکی از بهترین مواد لوله بازکنی شناخته شود زیرا از قابلیت‌های زیر برخوردار است:

 • هرگونه گرفتگی در لوله های فاضلاب آشپزخانه و ظرفشویی را برطرف می کند.
 • محلول لوله باز کن اتک بسیار قوی می باشد و می تواند چربی ها و گرفتگی های انباشته شده را برطرف کند.
 •  محلول اتک بوی بد فاضلاب را از بین می برد.
 •  مایع لوله باز کن اتک قابلیت استفاده برای حمام و همچنین دستشویی را دارا می باشد و بهترین و قویترین محلول لوله بازکنی است.

۶- محلول لوله بازکنی کوبایاشی

محلول لوله بازکنی کوبایاشی حالتی پولکی و فوم مانند دارد که می تواند مجاری انواع لوله های فاضلاب را به طور موثر باز کند و شما می توانید در لوله های آشپزخانه، حمام، توالت، ظرفشویی و روشویی از آن استفاده کنید لوله بازکنی کوبایاشی بسیار قوی بوده و مزایای زیادی دارد که می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • این محلول آنتی باکتریال و ضد عفونی کننده قوی است.
 •  در آب گرم حل می‌شود.
 • بهترین لوله بازکن توالت می باشد.
 • بوی بد فاضلاب را از بین می برد.
 •  تخم های سوسک و پشه که در اطراف دهانه لوله قرار دارد از بین می برد.

لوله بازکن های موجود در بازار که در بالا برای شما نام بردیم به دلیل این ویژگی ها و همچنین در دسترس بودن محلول، باعث شده که بهترین اسید برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب به حساب بیایند. اسیدهای لوله بازکن، بسیار قوی بوده و عملکرد آسان و سریعی دارند که در انواع مختلف برند ها تولید شده و بسیار هم پرفروش هستند.

از دیگر لوله بازکن های موجود در بازار می توانیم لوله بازکن تیرک، چنته، صاف، کانتین، روان، محشر و… را نام ببریم که تقریبا می شود گفت این لوله بازکن ها مزایای یکسانی دارند و جزء چاه بازکن های قوی به حساب می آیند.

خطرات و معایب استفاده از مایع لوله بازکنی های قوی

لوله بازکن قوی

در ادامه می خواهیم برای شما خطرات و معایب استفاده از این لوله بازکن ها را بیان کنیم:

 1. دقت داشته باشید گازهایی که از این لوله بازکن ها متصاعد می شود برای ریه، مری، شش ها و معده شما بسیار مضر است و نباید آنها را تنفس کنید هرچه این لوله بازکن ها قوی تر باشد ضرر بیشتری برای ریه های شما دارد.
 2. اگر مایعات لوله بازکن روی پوست شما بریزد ایجاد سوختگی و زخم های شدید و عمیق می کند.
 3. تماس این لوله بازکن های قوی با چشم بسیار خطرناک است و گاهی باعث نابینایی می شود.
 4. مارک ها و برند های ارزان قیمت این لوله بازکن ها باعث خراب شدن لوله کشی فاضلاب شما خواهد شد لذا باید همیشه از مایع لوله بازکن استاندارد و قوی استفاده کنید.
 5. هیچگاه بطور مکرر از محلول چاه بازکن استفاده نکنید زیرا باعث پوسیدگی و خوردگی لوله های فاضلاب خواهد شد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه نصب و بستن سیفون ظرفشویی | راهنمای نصب سیفون ظرفشویی

شاید باور نکنید ولی باید بدانید که سوختن با اسید لوله بازکن آنقدر زیاد است که باعث می‌شود گاهی انسان جان خود را از دست بدهد پس در هنگام استفاده از این لوله باز کن ها باید شدیداً جانب احتیاط را رعایت کنید. اسیدهای لوله بازکن در کنار همه مزایای خود خطرات احتمالی هم دارد که شما در صورت نداشتن اطلاعات از این خطرات و هرگونه سهل انگاری در هنگام استفاده از آن، باعث به وجود آمدن خسارات جبران ناپذیری می شوید.

محلول لوله بازکن قوی خانگی

اگر شما نمی خواهید از اسیدهای لوله باز کن استفاده کنید یا اینکه لوله فاضلاب شما قدیمی است و احتمال دارد که اسیدها باعث از بین رفتن لوله ها شوند، اصلا نگران نباشید می‌توانید برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب خود از روش‌های خانگی استفاده کنید تقریبا می توان گفت بهترین مایع لوله باز کن خانگی، ترکیبی از جوش شیرین و سرکه است که می‌تواند به برطرف کردن گرفتگی بوی بد فاضلاب هم کمک کند البته از سایر ترکیبات هم می توانید استفاده کنید:

 •  ترکیب نمک, آب گرم و جوش شیرین
 • مخمر نان

البته باید بگوییم که بین این همه محلول لوله بازکن، انتخاب بهترین، بسیار سخت است و کار ساده ای نمی باشد فقط دقت کنید که لوله بازکن های ایرانی با توجه به اینکه تولید داخلی هستند و غلیظ تر هم می باشند استفاده از آن اقتصادی تر است.

سوالات متداول:

چرا به لوله بازکن راهگشا لوله بازکن دو فاز هم می گویند؟

زیرا این لوله بازکن دارای دو فاز برای باز کردن گرفتگی ها می باشد فاز اول چربی ها را در خود حل می کند و در فاز دوم موهای فشرده شده و زائد حل می شود البته این دو فاز مکمل یکدیگر هستند.

بهترین، سریعترین و تضمینی ترین اسید برای گرفتگی لوله فاضلاب چیست؟

برندهای تنطور، رخشا، چنته، صاف، تیرک و روان و … از برندهای بسیار معتبر برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب می باشند که می توانید در صورت لزوم از آنها استفاده کنید.

سخن آخر

ما در این مقاله از مجله ایبک برای شما راهنمای خرید چند لوله بازکن قوی و فوری را توضیح دادیم اگر در هنگام گرفتگی لوله فاضلاب خود متوجه شدید که گرفتگی لوله از نوع سخت می باشد بهتر است که برای بازکردن لوله فاضلاب از متخصصین کمک بگیرید تا با استفاده از وسایل مخصوص و فنر برقی اقدام به باز کردن لوله فاضلاب شما کنند ولی اگر گرفتگی لوله از نوع سخت نیست و سطحی می باشد شما می توانید به کمک لوله بازکن هایی که برای شما نام بردیم و همچنین به کمک روش های خانگی این مشکل را برطرف کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای خرید چند لوله بازکن قوی و فوری

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای برای آموزش راهنمای خرید چند لوله بازکن قوی و فوری

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا