خدمات ساختمان

راهنمای خرید مبلمان منزل | نکات مهم پیش از خرید مبلمان

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

معمولا جهت خرید لوازم خانگی حساسیت‌ های زیادی وجود دارد به ویژه زمانی که قرار باشد لوازم منزل تناسب و زیبایی زیادی از خود نشان دهد. یکی از وسایلی که وجود آن در خانه معمولاً ضروری است و خرید آن ممکن است افراد را با چالش روبرو کند مبلمان می‌ باشد. خرید مبلمان مناسب و انتخاب آن نیاز به اطلاعات و آگاهی کافی و شناخت از سبک خانه و سبک مبلمان دارد. برای آنکه مبلمان مناسبی برای خانه خود انتخاب کنید باید نکات متعددی را مد نظر قرار دهید. برخی از این نکات بسیار واضح می‌ باشند و می‌ توانید آنها را نادیده نیز بگیرید و برخی دیگر بسیار برجسته و مهم هستند و نمی‌ توان از آنها چشم پوشی نمود.

توجه به سبک مبلمان

برای آنکه مبلمان مناسبی در خانه خود انتخاب کنید لازم است نخست سبک مورد نظر خود را انتخاب نمایید. دو نکته اساسی در این باره وجود دارد که حتماً باید به آنها توجه شود. انتخاب سبک از عوامل بسیار مهم است و به موارد مختلفی نیز بستگی دارد.

  • برای خانه‌ هایی که کوچک هستند بهتر است سبک مدرن انتخاب شود.
  • برای خانه‌هایی که بزرگ هستند می‌ توانید سبک کلاسیک و یا سبک مدرن انتخاب نمایید.

توجه به فضای موجود

نکته مهمی که لازم است به آن توجه نمایید فضایی است که می‌ خواهید مبلمان را در آنجا بچینید. باید ببینید که آیا این فضا ظرفیت مبلمان انتخاب شده را دارد یا خیر؟ چنانچه برای سالن نشیمن و یا سالن پذیرایی خود فضای بزرگی داشتید می‌ توانید گزینه‌ های متعددی برای مبلمان داشته باشید ولی فضاهای کوچکتر معمولاً شما را با محدودیت مواجه می‌ کنند.راهنمای خرید مبلمان منزل | نکات مهم پیش از خرید مبلمان سعی کنید مبلمانی خریداری کنید که همه فضا را پر نکند. معمولاً مبلمانی که ظریف‌ تر هستند برای فضاهای کوچک مناسب‌ تر می‌ باشند. امروزه مبلمان ظریف دارای تنوع بسیاری در طرح هستند و گزینه‌ های مناسبی در ابعاد کوچک دارند که شما می‌ توانید بر اساس سلیقه خود گزینه مناسبی انتخاب نمایید.

حتما بخوانید:   ایده های کلاسیک و مدرن برای طراحی و رنگ آمیزی آشپزخانه | اصول نقاشی آشپزخانه

انتخاب رنگ برای مبلمان

یکی دیگر از نکات مهمی که برای خرید مبلمان وجود دارد انتخاب رنگ می‌ باشد. بسیاری از موارد بر این نکته تاکید دارند که حتماً باید رنگ متناسبی با دیگر لوازم منزل خود انتخاب کنید ولی نکته بسیار مهم اینجاست که رنگ مبلمان می‌ تواند روی دیگر لوازم و وسایل منزل تأثیر گذار باشد به عنوان مثال رنگ‌ های خنثی مثل طوسی، شیری و کرم برای مواردی مناسب می‌ باشند که رنگ خاصی در ذهن شما نباشد و این رنگ‌ ها می‌ توانند زمینه‌ ای برای رنگ‌ های تند باشند. رنگ‌ های خنثی به طور معمول با همه وسایل و لوازم خانه همخوانی دارند و می‌ توانند زیبایی چشمگیری به منزل شما بدهند ولی نکته مهم این است که در فضاهایی که کوچک می‌ باشند بهتر است رنگ‌ های روشن استفاده کنید. فضاهایی که بزرگتر هستند این امکان را به شما می‌ دهند که بتوانید رنگ‌ های متنوع‌ تری را انتخاب کنید. شما می‌ توانید از رنگ‌ های تیره و روشن و حتی طرح‌ دار نیز انتخاب نمایید. نکته مهم در انتخاب رنگ مبلمان این است که چنانچه کودک و یا حیوانات خانگی دارید بهتر است رنگی انتخاب کنید که کثیفی و آلودگی را خیلی زود نشان ندهد.

انتخاب جنس مبلمان

یکی دیگر از مواردی که هنگام خرید مبلمان وجود دارد جنس رویه آن می‌ باشد. این نکته تأثیر زیادی در انتخاب مبلمان دارد. برای اماکنی که خیلی پر رفت و آمد هستند مانند ادارات و یا خانه‌ هایی که مهمانی در آن زیاد است جنس مبلمان بسیار حائز اهمیت می‌ باشد. اگر برای مکان‌ هایی که رفت و آمد در آنجا زیاد است مبلمان خریداری می‌ کنید بهتر است که رویه آنها از جنس نانو یا چرم انتخاب شود. به این خاطر که بتوانید آنها را پاکسازی کرده و شست و شو دهید اما اگر برای منزل و یا مکانی که رفت و آمد در آنجا کمتر می‌ باشد مبلمان خریداری می‌ کنید می‌ توانید از روکش‌ های پارچه‌ ای، مخملی، کتان و … استفاده نمایید.

انتخاب طرح پارچه مبلمان

چنانچه قصد دارید که پارچه مبلمان را به صورت طرح‌ دار انتخاب نمایید بهتر است مواردی را در نظر بگیرید که با سایر لوازم منزل مخصوصاً فرش و پرده‌ ها تناسب داشته باشد. بهتر است همه پارچه‌ های مبلمان طرح‌ دار انتخاب نشود مخصوصاً اگر مبلمان شما به سبک مدرن می‌ باشد به همین خاطر بهتر است یک یا دو صندلی را حتماً با رویه ساده انتخاب نمایید و تعادل مطلوبی ایجاد کنید.

حتما بخوانید:   تایل سقفی چیست | روش اجرای انواع تایل سقفی

توجه به راحت بودن مبلمان

یکی دیگر از نکات مهم هنگام خرید مبلمان توجه به راحت بودن آن می‌ باشد. حتماً هنگام خرید به استاندارد بودن مبلی که خریداری می‌ کنید توجه نمایید. مبلمان را باید طوری انتخاب کنید که به راحتی بتوانید از آن استفاده نمایید و همه استانداردهای لازم را داشته باشد.

  • زاویه مناسبی برای کمر باید داشته باشد.
  • قسمت نشیمن مبلمان متناسب باشد.
  • گردن باید در زاویه مناسبی قرار گیرد.
  • متریالی که در آن به کار برده می‌ شود باعث تعریق زیاد نشود.

توجه به کیفیت مبل

زمانی که به فروشگاهی جهت خرید مبلمان مراجعه می‌ کنید حتماً از فروشنده در مورد جنس داخلی و فنرهایی که داخل مبلمان به کار رفته است پرس و جو کنید. حتماً بپرسید که داخل مبلمان چه نوع الیاف، فوم و یا متریالی به کار رفته است و کیفیت طول عمر و کارایی آن چطور می‌ باشد.راهنمای خرید مبلمان منزل | نکات مهم پیش از خرید مبلمان چهارچوب مبلمان نیز بسیار مهم است و حتماً باید دارای استحکام خوبی باشد. کلافی که در ساخت مبلمان به کار رفته است باید از مقاومت زیادی برخوردار باشد. تعداد فنرها و فاصله آنها با یکدیگر نیز از موارد بسیار مهمی است که حتماً باید مورد توجه قرار گیرد زیرا شکل مبلمان بعد از مدتی تحت تأثیر فنرها قرار خواهد گرفت.

انتخاب مبلمان با توجه به کاربری آنها

چنانچه فقط می‌ خواهید مبلمان راحتی خریداری کنید گزینه‌ های متعددی برای شما وجود دارد اما چنانچه برای موارد نیمه رسمی هم نیاز به مبلمان دارید مبلمان نیمه راحتی می‌ تواند هر دو این موارد را پوشش دهد. برای فضاهای بزرگ مبلمان گزینه بسیار مناسبی می‌ باشد ولی مبلمان‌ مدرن طوری طراحی شده‌ اند که بتوان از فضا حداکثر استفاده را کرد. اما برای فضاهایی که کوچک هستند مبلمان ظریف مناسب‌ تر است.

توجه به قابلیت شست و شوی مبلمان

یکی از نکات اساسی و بسیار مهم در خرید وسایل و منزل از جمله مبلمان قابلیت شست و شوی آنها می‌ باشد. به هنگام خرید مبلمان باید به این مورد توجه کنید و از آن غافل نشوید. مبلمان نانو گزینه بسیار عالی می‌ باشد که در برابر نفوذ مایعات نیز مقاوم است. چنانچه این مبلمان دچار آلودگی و کثیفی شود با پارچه نمداری هم می‌ توان آن را کاملاً تمیز کرد. هر چقدر چوب بیشتری در مبلمان به کار رفته باشد تمیز کردن آن نیز راحت‌ تر است.

توجه به تعداد مبلمان

یکی دیگر از مواردی که هنگام خرید مبلمان باید به آن توجه کنید تعداد مناسب ست می‌ باشد. امروزه بیشتر مبلمان طوری طراحی شده‌ اند که دو کاناپه سه نفره و دو صندلی تک نفره در ست آن وجود دارد اما مبلمانی نیز هستند که به صورت یک کاناپه سه نفره، یک کاناپه دو نفره و دو صندلی یک نفره می‌ باشند. شما باید با توجه به تعداد اعضای خانواده خود و میزان رفت و آمد در منزل به انتخاب مورد مناسب بپردازید.

حتما بخوانید:   غلتک یا قلم مو؟ | بهترین ابزار برای رنگ آمیزی ساختمان

توجه به اندازه و ارتفاع مبلمان

زمانی که تصمیم به خرید مبلمان راحتی برای خانه خود می‌ گیرید تلاش کنید که حتماً ارتفاع و اندازه مبلمان نیز متناسب باشد. ارتفاع مبلمان باید به شکلی باشد که نشستن و برخاستن شما از روی آن خیلی راحت انجام شود و فشاری به شما وارد نکند. چنانچه پای شما فاصله‌ ای از زمین داشته باشد و یا روی آن کشیده شود، بنابراین ارتفاع مبلمان مناسب نیست. بهتر است مبلی خریداری کنید که از نظر فیزیکی هم برای شما متناسب باشد و در طولانی مدت به بدن شما آسیب وارد نکند.

توجه به پایه‌ ها و دسته‌ های

یکی دیگر از موارد مهم هنگام خرید مبلمان توجه به پایه‌ ها و دسته‌ های مبل می‌ باشد. بهتر است این قسمت از مبلمان استاندارد مشخصی داشته باشد یعنی آنکه پایه‌ ها خیلی محکم باشند و پس از مدتی استفاده کردن و نشستن و برخاستن از روی آن لق نشوند و دچار شکستگی نگردند. دسته‌ های مبل به سلیقه شما بستگی دارد.راهنمای خرید مبلمان منزل | نکات مهم پیش از خرید مبلمان برخی از افراد ترجیح می‌ دهند که دسته مبل آنها هم پارچه‌ ای باشد و یا برخی دیگر دسته‌ های چوبی را ترجیح می‌ دهند. چنانچه چوب در ساختار مبل به کار رفته بهتر است که از جنس گردو، محکم، مرغوب و سبک باشد. دقت کنید پایه‌ ها و دسته‌ های مبل باید دارای استحکام کافی بوده و مقاومت خوبی داشته باشند.

سخن پایانی

هنگام خرید مبلمان بیشتر از طرح و زیبایی آن استانداردهای سلامت، استحکام و کیفیت مبلمان از اهمیت ویژه‌ ای برخوردار است. مبلمان راحتی دارای انواع مختلفی می‌ باشند و هر خانواده با در نظر گرفتن فضا و نیاز خود نوع خاصی را خریداری می‌ کند. در این مقاله تمامی مواردی که هنگام خرید مبلمان باید به آنها توجه کنید را توضیح دادیم. امیدواریم با مطالعه آن بتوانید بهترین انتخاب را برای خرید مبلمان داشته باشید.

 

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

راهنمای خرید مبلمان منزل

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای خرید مبلمان منزل، نکات مهم پیش از خرید مبلمان

امتیاز کاربر: 4 ( 1 نتایج)

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x