دکوراسیون داخلی

همه چیز در مورد انتخاب رنگ پارچه مبلمان

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

درست است که استیل، چوب و یا پایه مبل‌ ها در واقع ساختار اصلی آنها را تشکیل می‌ دهند ولی در نهایت آن چیزی که در زیبا سازی و مهم‌ ترین بخش مبلمان به چشم می‌ آید رنگ پارچه مبلمان می‌ باشد. جدا از آنکه روکش مبلمان پارچه‌ ای و یا چرمی باشد رنگبندی آن نیز بسیار اهمیت دارد و در دکوراسیون داخلی خانه، محیط‌ های اداری، مسکونی و تجاری از اهمیت ویژه برخوردار است. رنگ پارچه مبلمان باید با در نظر گرفتن فاکتورهای محیطی، ترکیب بندی رنگ‌ های فضا، سلیقه و علاقه افراد انتخاب شود تا هارمونی زیبایی در مکان ایجاد نماید.

انتخاب رنگ پارچه مبلمان برای سالن پذیرایی

رنگ پارچه مبلمان استیل که برای سالن نشیمن خانه مورد استفاده قرار می‌ گیرد بر اساس رنگ پرده‌ هایی که در آن به کار رفته و همچنین زمینه فرش‌ ها می‌ تواند انتخاب شود. چنانچه مایل هستید از دکوراسیون هماهنگ در خانه خود استفاده کنید حتماً باید به این موارد دقت نمایید. انتخاب رنگ پارچه مبلمان در سالن پذیرایی را باید بر اساس طیف رنگ‌ های فرش و پرده‌ ها انجام دهید ولی چنانچه می‌ خواهید دکوراسیون متضادی در خانه استفاده کنید باید رنگ پارچه مبلمان سالن پذیرایی شما با رنگ پرده‌ ها دارای تضاد باشد. به عنوان مثال اگر پرده‌ ها رنگ سفید دارند از مبلمانی با رنگ‌ های تیره و یا رنگ‌ هایی مانند سرمه‌ ای، طوسی و مثل آن استفاده نمایید. رنگ پارچه مبلمان در سالن پذیرایی بهتر است در تناسب با رنگ پرده‌ ها و وسایلی که در سالن موجود می‌ باشد و همچنین کفپوش باشد. رنگ سرمه‌ ای اگر با رنگ نقره‌ ای ترکیب شود و یا رنگ طوسی و صورتی یکی از زیباترین ترکیب‌ های رنگ برای سالن پذیرایی می‌ باشد. نکته‌ ای که باید آن را مد نظر قرار دهید این است که گاهی ممکن است دوست داشته باشید پرده سالن پذیرایی را عوض کنید.همه چیز در مورد انتخاب رنگ پارچه مبلمان در این صورت نمی‌ توانید همزمان مبلمان را نیز تغییر دهید به همین خاطر انتخاب رنگ پارچه مبلمان باید طوری انجام شود که بتوان آن را با رنگ‌ های دیگر که در سالن پذیرایی وجود دارد هماهنگ نمود. به عنوان مثال رنگ طوسی با بیشتر رنگ‌ ها می‌ تواند سازگاری داشته باشد و هارمونی ایجاد خواهد کرد.

حتما بخوانید:   راهنمای کامل خرید مبل چرمی

توجه به میزان نور در فضا

هنگام انتخاب رنگ پارچه مبلمان باید میزان نوری که از محیط دریافت می‌ شود را نیز مد نظر قرار دهید. چنانچه سالن پذیرایی شما دارای پنجره‌ های نورگیر بزرگ است این موضوع حتماً هنگام انتخاب رنگ پارچه مبلمان استیل و یا هر مبلمان دیگری باید مورد توجه قرار گرفته و لحاظ شود. واضح است که اگر فضا پر نور باشد رنگ‌ های مات و کمرنگ مورد مناسبی نیستند و می‌ توانند باعث بی‌ جلوه تر نشان داده شدن مبلمان شما شوند و از شکوه آنها بکاهند. حتی اگر شما بهترین مبلمان را با پارچه مات و روشن انتخاب کنید دکوراسیون خانه شما بی‌ روح می‌ شود. چنانچه سالن پر نوری دارید حتماً از پارچه مبلمانی استفاده کنید که جلوه بیشتر به خانه شما بدهد و گیرایی آن زیاد باشد و در فضای پر نور خانه بی‌ روح و بی‌ حالت دیده نشود.

انتخاب رنگ پارچه مبلمان برای سالن نشیمن

در سالن نشیمن معمولاً مبل‌ های راحتی قرار داده می‌ شود و انتخاب رنگ پارچه مبلمان خیلی هم به رنگ پرده‌ ها و فرش بستگی نخواهد داشت. در این محیط شما می‌ توانید مبلمان رنگین کمانی هم استفاده کنید و فضای گرمی در آنجا به وجود آورید. رنگ‌ هایی که دارای تناژ قهوه‌ ای و یا پارچه‌ های طرح‌ دار هستند و یا ترکیب رنگ‌ های طوسی و کرم، سرخ و آجری برای سالن نشیمن مناسب می‌ باشند. بهترین رنگ برای مبلمان راحتی را می‌ توانید در فضای سالن نشیمن با ترکیب رنگ‌ هایی که در آن به کار رفته است به دست آورید. به عنوان مثال می‌ توانید با استفاده کردن از رنگ مات در پارچه‌ های مبل خود و همچنین استفاده از کوسن‌ های رنگی که با آن متناسب باشد و با ترکیب رنگ فضا هارمونی داشته باشد. به یکپارچه ساختن دکوراسیون سالن نشیمن خود کمک کنید. رنگ پارچه مبلمان در سالن نشیمن باید معمولاً گرمتر باشد و روی پارچه آن طراحی وجود داشته باشد. در این صورت شما می‌ توانید فضای دوستانه و صمیمانه‌ تری در فضا به وجود آورید.

انتخاب رنگ پارچه مبلمان برای اتاق خواب

معمولاً یک کاناپه در اتاق خواب کنار تخت خواب وجود دارد. قانون مطلقی در مورد آن وجود نخواهد داشت و رنگ پارچه مبلمان برای کاناپه را می‌ توانید دقیقاً با رنگ پرده‌ های اتاق خواب و روتختی خود ست کنید. چنانچه از آن دسته افرادی می‌ باشید که روتختی اتاق خواب خود را گاه و بی گاه عوض می‌ کنید بهتر است کاناپه‌ ای با رنگ خنثی داشته باشید و با تعویض پارچه کوسن به راحتی می‌ توانید هارمونی را در اتاق خواب خود ایجاد کرده و بر اساس روتختی آن را ست کنید.

حتما بخوانید:   پارکت دیواری چیست؟ | مزایای پارکت و لمینت دیواری

انتخاب رنگ پارچه مبلمان برای اتاق کودک

معمولاً در اتاق کودک یک مبلمان راحتی قرار داده می‌ شود و از آنجایی که کودکان معمولاً خیلی زود مبلمان را کثیف می‌ کنند به همین خاطر از رنگ‌ هایی که روشن هستند و یا پارچه‌ هایی که غیر قابل شست و شو می‌ باشند نباید به عنوان پارچه مبل استفاده نمایید.همه چیز در مورد انتخاب رنگ پارچه مبلمان در واقع شما باید پارچه‌ ای انتخاب کنید که نظافت آن راحت و سریع انجام شود. هر چیزی که در اتاق خواب کودک وجود دارد در ریسک کثیف شدن با تکه‌ های شکلات، کاکائو، بستنی، پاستل، ماژیک و … می‌ باشد. به همین خاطر بهتر است رنگ پارچه مبلمان در اتاق کودک شما خیلی روشن نباشد و علاوه بر آن می‌ توانید از پارچه چرمی استفاده کنید که تمیز کردن و شست و شوی آن با دستمال مرطوب نیز امکان‌ پذیر می‌ باشد. همچنین پارچه‌ های طرح‌ دار نیز کمتر آلودگی را نشان می‌ دهند. اگر روکش مبل اتاق کودک شما قابلیت جدا شدن دارد می‌ توانید آن را باز کرده و داخل ماشین لباسشویی بیندازید و بشویید.

انتخاب رنگ پارچه مبلمان برای سالن اداری

به کار بردن روکش پارچه‌ ای برای مبلمان سالن‌ های اداری خوشایند نیست به همین خاطر بهتر است که از روکش چرمی با رنگ‌ های مات و تیره استفاده شود. رنگ‌ های قهوه‌ ای، عنابی، مشکی و زرشکی  به عنوان پارچه مبل می‌ توانند برای فضای اداری بسیار مناسب باشند. در واقع این رنگ‌ ها با زمینه تیره ای که دارند برای فضای اداری مناسب می‌ باشند و وجاهت خاصی به فضای اداری می‌ دهند.

انتخاب رنگ پارچه مبلمان برای مطب

معمولاً مطب‌ ها نیز به علت آنکه محیط پر رفت و آمدی هستند پارچه مبلمان تیره برای آنها مناسب می‌ باشد و ترجیحاً به کار بردن روکش چرمی که قابلیت نظافت آن راحت است توصیه می‌ شود. به علت رعایت بهداشت در مطب با ضریب بالا به کار بردن روکش پارچه‌ ای به هیچ عنوان توصیه نمی‌ گردد و معمولاً نیز مورد استقبال قرار نخواهد گرفت. رنگ پارچه‌ ای که برای مبلمان داخل مطب مورد استفاده قرار می‌ گیرد باید روشن باشد تا تمیز بودن آن به خوبی مشاهده شود ولی متأسفانه در بیشتر مطب‌ ها این مورد را نمی‌ بینیم.

حتما بخوانید:   همه چیز در مورد کاغذ دیواری نانو | مزایای کاغذ دیواری نانو

انتخاب رنگ پارچه مبلمان برای دفتر وکالت

دفتر وکالت یکی از محیط‌ هایی است که استفاده از رنگ‌ های زرشکی، سیاه و ارغوانی جذابیت زیادی به آن می‌ بخشد و می‌ تواند با دکوراسیونی  که به عنوان میز کار در اتاق قرار داده شده است و همچنین لوازم تحریر هماهنگی و همخوانی زیادی داشته باشد. در دفتر وکالت به کار بردن روکش چرمی برای پارچه مبلمان می‌ تواند وجاهت زیادی به محیط بدهد.

عواملی که در انتخاب رنگ پارچه مبلمان مؤثر هستند

برای انتخاب رنگ پارچه مبلمان عوامل مختلفی تأثیر گذار می‌ باشند که از آن جمله می‌ توانیم به موارد زیر بپردازیم.

  • میزان نور فضا

همانطور که پیش از این هم گفتیم میزان نورگیری فضا برای انتخاب رنگ پارچه مبلمان دارای اهمیت ویژه‌ ای می‌ باشد. انتخاب رنگ پارچه مبلمان باید بر اساس میزان شدت نور در محیط انجام شده و با آن هماهنگ باشد.

  • مساحت فضا

ابعاد محیط تعیین کننده رنگ پارچه مبلمان می‌ باشند. اگر سالن کوچک باشد مبلمان روشن می‌ تواند تأثیر زیادی در بزرگتر جلوه دادن محیط داشته باشد.

  • سبک زندگی

سبک زندگی افراد می‌ تواند تأثیر زیادی در انتخاب رنگ پارچه مبلمان داشته باشد. دکوراسیون کلاسیک و یا علاقه به مدل‌ های فانتزی نیز بی تأثیر نیستند. رنگ پارچه مبلمان باید بر اساس علاقه افراد و سبک دکوراسیون خانه آنها انجام شود.

  • دکوراسیون

هنگام انتخاب رنگ پارچه مبلمان باید اجزای دکوراسیون که در فضای داخلی خانه شما وجود دارد به دقت مورد بررسی قرار گیرد. همه چیز در مورد انتخاب رنگ پارچه مبلمانحتی گیاهان خانگی و یا وسایل تزیینی نیز در انتخاب رنگ پارچه مؤثر می‌ باشند.

  • میزان تردد و تعداد ساکنین

یکی از مواردی که حتماً باید در انتخاب رنگ پارچه مبلمان تأثیر گذار باشد تعداد ساکنین و میزان تردد در فضا است.

سخن پایانی

مساحت محیط، سبک دکوراسیون، میزان نورگیری، سبک زندگی افراد و سلیقه شخصی از فاکتورهای مؤثر برای انتخاب رنگ پارچه مبلمان می‌ باشند. به خاطر داشته باشید جهت انتخاب رنگ پارچه مبلمان حتماً فاکتورهایی که در این مقاله از مجله آی بک به آنها پرداختیم را در نظر بگیرید تا بتوانید گزینه بهتر را انتخاب نمایید. چنانچه سلیقه افراد خانواده را هم جویا شوید در نهایت می‌ توانید یک دکوراسیون داخلی در خانه خود پیاده کنید که برای تمام ساکنین آن آرامش را هدیه بیاورد.

 

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

همه چیز در مورد انتخاب رنگ پارچه مبلمان

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

همه چیز در مورد انتخاب رنگ پارچه مبلمان، عوامل مؤثر در انتخاب رنگ پارچه مبلمان

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x