خدمات نظافتی

به راحتی برای پاک کردن برچسب از هر چیزی دست به کار شوید

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

کندن برچسب تولید کنندگان، برچسب قیمت و برچسب کارتونی بچه‌ها از روی دیوارها می‌تواند لکه‌هایی را روی سطوح باقی بگذارد. از بین بردن باقیمانده برچسب از سطوح پلاستیکی، شیشه‌ای، لباس و دیگر موارد راهکارهایی دارد.

زمانی که یک لیبل یا برچسب محصول را از روی سطحی جدا می‌کنید، امکان دارد که  سطح مقداری از آن باقی بماند. در برخی مواقع پاک کردن برچسب و لکه‌های آن کار دشواری می‌تواند باشد. برخی از افراد ممکن است که برای از بین بردن این لکه‌ها از کاردک فلزی یا چاقوی تیز استفاده کنند، اما این کار امکان دارد که به سطح زیر برچسب آسیب‌هایی برساند.

طریقه پاک کردن برچسب

قبل از انجام دادن هر کاری باید تا حد امکان باقیمانده برچسب را با انگشت خود پاک کنید. اگر در حال پاک کردن برچسب از روی لباس هستید قبل از اینکه چسبندگی به صورت کامل برطرف شود ید اقدام به شستشوی لباس کنید چون پس از شستشو پاک کردن برچسب سخت‌تر می‌شود در مواقعی که لکه را تا جایی که امکان دارد با دست پاک نمودید از شیوه‌های زیر برای پاک کردن برچسب می‌توانید استفاده نمایید:

پاک کردن برچسب با کاردک پلاستیکی

وقتی که برای پاک کردن برچسب از کاردک فلزی استفاده می‌شود، ممکن است که به سطح مورد نظر آسیب‌هایی برسد. اما وقتی برای این کار از کاردک پلاستیکی استفاده می‌کنید، دیگر این مشکل را نخواهید داشت. برای از بین بردن بقایای برچسب از روی سطوح مختلف می‌توانید از اسکاج یا مداد پاک کن استفاده کنید.

این راهکارها برای پاک کردن برچسب مناسب می‌باشند، اما در صورتی که این کار را با احتیاط انجام ندهید، امکان دارد که سطوح شیشه‌ای دچار خط و خش شده و خراش ببینند.

استفاده از آب داغ برای پاک کردن برچسب

در ظرفی آب داغ بریزید و چند قطره مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید. در صورتی که امکان دارد برچسب را داخل آب داغ فرو ببرید و چند لحظه اجازه دهید که لکه برچسب نرم شود. بر روی بقایای برچسب ناخن یا سوهان پلاستیکی بکشید تا جایی که به صورت کامل برطرف شود. باید بدانید که آب سرد نسبت به آب داغ برای پاک کردن باقیمانده برچسب مناسب نیست.

حتما بخوانید:   ترفندهای عالی برای تمیز کردن آشپزخانه

پاک کردن برچسب با استفاده از سشوار

یکی از بهترین شیوه‌ها برای پاک کردن برچسب و کندن آن این است که از سشوار استفاده نمایید. شما باید باد سشوار را به طرف لکه برچسب مورد نظر بگیرید و اجازه دهید که هوای داغ سشوار موجب شود برچسب شل گردد. پس از آن می‌توانید لکه برچسب و بقایای آن را برطرف نمایید.

پاک کردن برچسب با الکل

در صورتی که می‌خواهید بقایای برچسب را از سطوح شیشه‌ای، چوبی یا پلاستیکی پاک کنید، باید بدانید که الکل حلالی موثر خواهد بود. همچنین استفاده از الکل برای بیشتر سطوح با جنس‌های مختلف بی خطر است. برای انجام دادن این کار باید پارچه دستمال تمیز آغشته به الکل نمایید و بر روی لکه برچسب بمالید.

برای برچسب‌هایی که سرسخت‌تر هستند، باید دستمالی که به الکل آغشته کرده‌اید را بر روی آن قرار دهید و پس از گذشت چند دقیقه اقدام به پاک کردن برچسب از روی سطح مورد نظر نمایید.

پاک کردن برچسب

کندن انواع برچسب با استفاده از کره بادام زمینی

در صورتی که می‌خواهید برچسب را از روی پلاستیک، شیشه یا چوب پاک کنید، می‌توانید از کره بادام زمینی استفاده کنید. برای استفاده از این راهکار برای پاک کردن برچسب کره بادام زمینی را روی محل مورد نظر بمالید. باید اجازه دهید که کره بادام زمینی بر روی سطح تا نرم شدن برچسب باقی بماند. پس از آن با استفاده از پارچه تمیز برچسب و بادام زمینی را پاک کنید.

اسپری همه کاره

اسپری همه کاره در منازل دارای کاربردهای گوناگونی می‌باشد. یکی از کاربردهای اسپری همه کاره این است که می‌تواند در پاک کردن برچسب از روی سطوح مختلف کمک کننده باشد. برای استفاده از این شیوه باید اسپری را روی برچسب بزنید و اجازه دهید که چند دقیقه بماند. پس از آن می‌توانید برچسب را به صورت کامل پاک کنید.

استفاده از روغن زیتون یا روغن کانولا

به کمک انواع روغن پخت و پز می‌توانید بقایای لکه برچسب را نرم کنید. ابتدا روی باقیمانده برچسب کمی روغن ریخته و اجازه دهید که روغن روی برچسب چند دقیقه بماند و اثر کند. پس از آن باید باقی‌مانده‌ی برچسب را با سوهان پلاستیکی، ناخن یا چاقوی پلاستیکی پاک کنید. وقتی بقایای برچسب کنده شد، می‌توانید روغن اضافه را به سادگی پاک کنید.

حتما بخوانید:   روش پاک کردن برق اتو از روی پارچه | از بین بردن برق اتو از لباس

سرکه سفید برای پاک کردن برچسب

وقتی که برای پاک کردن برچسب از راهکارهای خانگی و وسایلی که در خانه وجود دارد استفاده می‌کنید، موجب صرفه‌جویی در هزینه شما خواهد شد. حوله کاغذی یا پارچه را در سرکه سفید بخیسانید و بر روی بقایای برچسب بمالید. اجازه دهید که سطح مورد نظر چند دقیقه با سرکه سفید خیس بخورد. پس از آن می‌توانید اقدام به پاک کردن برچسب نمایید.

استفاده از مداد پاک کن برای کندن برچسب

کاربرد مداد پاک‌کن‌ها فقط برای پاک کردن مداد نمی‌باشد. می‌توانید از پاک کن برای از بین بردن لکه برچسب نیز استفاده نمایید. سطح لاستیکی مداد بقایای برچسب را به حالت لوله لوله در آورده و موجب می‌شود که به آسانی بتوانید اقدام به پاک کردن برچسب نمایید.

پاک کننده‌های تجاری

برای پاک کردن برچسب بعضی از پاک کننده‌های تجاری می‌تواند کاربردی باشد. دستورالعمل تولید کننده بر روی این گونه محصولات آورده شده است که باید آن را با دقت مطالعه نمایید و پس از آن اقدام به کندن برچسب کنید. در اغلب مواقع محصول بر روی لکه مالیده یا اسپری می‌شود. پس از آن باید اجازه دهید که برچسب به خوبی نرم شود. آخر باید با استفاده از پارچه تمیز محل مورد نظر را پاک کنید.

کندن برچسب از روی لباس

معمولاً برچسب‌هایی که بر روی لباس‌ها قرار دارند بدون هیچ دردسر و به راحتی جدا می‌شوند. اما در صورتی که لباس برچسب‌دار را شسته‌اید، کمی کار برای شما مشکل‌تر خواهد شد. برای پاک کردن برچسب می‌توانید از مراحل زیر استفاده کنید. باید بدانید که در ابتدا باید شیوه مورد نظر را بر روی ناحیه‌ای که در دید نیست یا پشت لباس آزمایش نمایید، پس از آن می‌توانید بر روی کل لباس آن را پیاده کنید.

تا جایی که ممکن است برچسب روی لباس را با انگشت خود بردارید. سپس با توجه به اینکه لباس از الیاف مصنوعی ساخته شده است یا الیاف طبیعی، باید از شیوه‌های مختلفی برای پاک کردن برچسب لباس استفاده نمایید.

  • لباس دارای الیاف طبیعی

برای اینکه بتوانید از روی لباس‌هایی که از الیاف طبیعی هستند، برچسب‌ها را پاک کنید، باید پارچه‌ای تمیز را به کمی استون آغشته نمایید و آن را بر روی برچسب بکشید تا به صورت کامل پاک شود. پس از آن لباس را با راهکار همیشگی شسته و خشک نمایید.

  • لباس با الیاف مصنوعی

اگر قصد پاک کردن برچسب از روی لباس با الیاف مصنوعی را دارید، باید آن را برای ۴۵ الی ۹۰ دقیقه در یخچال فریزر بگذارید. پس از آن لباس را بیرون آورده و فوری آغاز به کار نمایید و تا جایی که امکان‌پذیر است تکه‌های سفت شده برچسب را تند تند بکنید. پس از آن با آب آن را مرطوب نمایید و چند قطره مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید. حالا باید پارچه‌ای میکروفایبر را بر روی برچسب با احتیاط بکشید تا بقایای آن پاک شود و در آخر لباس را شسته و خشک نمایید.

حتما بخوانید:   بهترین راهکار برای تمیز کردن و برق انداختن پنجره دوجداره

پاک کردن برچسب از ظروف چینی یا سرامیک

برای ظروف چینی یا سرامیکی اکثر شرکت‌ها از برچسب‌های کاغذی استفاده می‌کنند که امکان دارد جدا کردن و پاک کردن برچسب این ظروف کمی مشکل باشد. چون آنها پاره می‌شوند. بنابراین هنگام برداشتن برچسب ممکن است که فقط چند قطعه کوچک در دست شما باقی بماند. در حالی که بخش‌های بیشتری از برچسب بر روی ظروف مانده است.

برای از بین بردن این برچسب‌ها می‌توانید از سرکه سفید استفاده کنید. برای انجام دادن این کار در ابتدا سرکه سفید را روی اجاق گاز یا مایکروویو گرم نمایید، طوری که نجوشد. وسیله مورد نظر را داخل مایع گرم قرار دهید. اگر امکان‌پذیر نیست، می‌توانید در مایع پارچه‌ای را آغشته کرده و بر روی ظرف قرار دهید. سرکه سفید داغ باید برای ۱۵ الی ۳۰ دقیقه بر روی برچسب‌ها بماند.

سپس جسم را از درون سکه سفید بیرون آورید یا پارچه آغشته را از روی آن بردارید. حالا می‌توانید و برچسب را به آرامی جدا نمایید. با استفاده از اسفنج مرطوب می‌توانید بقایای آن را از سطح ظرف مورد نظر پاک کنید. در آخر ظرف را خشک نمایید.

پاک کردن برچسب

سخن تکمیلی

در برخی مواقع امکان دارد که در حین کندن و پاک کردن برچسب و لیبل از روی سطوح مختلف فقط یک لایه کاغذ را جدا نمایید و چسب پشت آن با لکه‌هایی بر روی سطوح مختلف باقی بماند. برای از بین بردن و پاک کردن برچسب می‌توانید از ترفندها و روش‌های گوناگونی استفاده کنید. برای اینکه بتوانید بدون دردسر برچسب را از روی سطح بکنید، باید شیوه‌ای را انتخاب نمایید که با سطح مورد نظر بیشترین همخوانی را داشته باشد.

نوع سطحی که برچسب روی آن وجود دارد، تأثیر زیادی بر روی شیوه انتخابی شما خواهد داشت و تعیین می‌کند که از کدام پروسه برای پاک کردن برچسب استفاده کنید. برای پاک کردن برچسب می‌توانید از سرکه سفید، استون و… استفاده نمایید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

به راحتی برای پاک کردن برچسب از هر چیزی دست به کار شوید

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی راهکارهایی برای پاک کردن برچسب از سطوح مختلف

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x