تعمیرات پکیج و آب گرمکن

مشکلات رایج در آبگرمکن ایران شرق | عیب یابی آبگرمکن ایران شرق

یکی از بهترین برندها که تولید کننده وسایل گرمایشی هستند، برند ایران شرق است که محصولات مختلفی مثل بخاری، آبگرمکن و… را تولید می‌کند. ایران شرق جزو برندهای محبوب و با کیفیت است ولی با این حال محصولات ایران شرق هم مانند تمام وسایل گرمایشی دیگر امکان دارد دچار خرابی شده و به خوبی کار نکنند. مشکلات رایج آبگرمکن ایران شرق بسیار متفاوت بوده و گاهی ممکن است شما بتوانید به راحتی آن را تشخیص داده و حتی برطرف کنید، ولی گاهی امکان دارد این مشکلات تخصصی بوده و مربوط به خرابی قطعات آبگرمکن باشد. در این صورت توصیه می‌کنیم حتماً از تعمیرکار آبگرمکن برای این منظور کمک بگیرید.

مشکلات رایج در آبگرمکن ایران شرق

موارد زیادی می‌تواند باعث شود آبگرمکن ایران شرق شما به تعمیر نیاز پیدا کند. در این مقاله بعضی از مشکلات رایج را در آبگرمکن ایران شرق با هم بررسی می‌کنیم تا شما با مشاهده علائم خرابی، برای عیب یابی و تعمیر آن اقدام کنید. دقت داشته باشید که دلایل زیادی می‌تواند باعث بروز مشکل در آبگرمکن شما شود. ممکن است این مشکلات به طور همزمان به دلیل خرابی چند قطعه مثل جرقه زن، شمعک و… ایجاد شود، به همین دلیل باید برای عیب یابی و بررسی کردن دقیق مشکل آبگرمکن ایران شرق، حتماً به تعمیرکار مراجعه کنید. تعمیرکار بعد از بررسی های دقیق، دلیل بروز مشکل را پیدا کرده و آن را برطرف می کند. اگر شما به طور مرتب آبگرمکن خود را سرویس کنید و خدماتی مثل تنظیم شعله، جرم گیری آبگرمکن و… را انجام دهید، مسلماً به طور پیش بینی نشده مجبور به تعمیر آبگرمکن هم نخواهید شد.

در ادامه مقاله، جهت عیب یابی آبگرمکن ایران شرق شما را با مشکلات رایج این آبگرمکن آشنا می‌کنیم تا مواردی را که جزئی هستند خودتان بدون نیاز به تعمیرکار رفع کنید. البته اقدامات فنی، حتماً باید به وسیله اشخاص متخصص انجام شود ولی بعضی از مشکلات به این صورت نیستند. توصیه می‌کنیم با دقت بررسی کرده و اگر متوجه شدید مشکل پیش آمده جدی است حتماً به تعمیرکار ماهر مراجعه کنید. البته گاهی اوقات سرویس آبگرمکن می‌تواند به رفع مشکل کمک کند.

حتما بخوانید:   چگونه آبگرمکن گازی جدید خود را نصب کنیم ؟

۱- دلایل گرم نشدن آب آبگرمکن ایران شرق

یکی از مشکلات رایج در این آبگرمکن این است که آب را گرم نکند. اگر متوجه شدید که آب خوب گرم نشده است، مسلماً در فعالیت هایی مانند لباسشویی، ظرفشویی، حمام رفتن و… دچار مشکل خواهید شد. مهمترین دلیل گرم نشدن آب، خرابی ترموستات است. در این صورت باید برای تعمیر و یا در صورت نیاز، تعویض ترموستات اقدامات لازم را انجام دهید.

آبگرمکن ایران شرق

۲- دلایل نشتی آب در آبگرمکن ایران شرق چیست؟

اگر متوجه شدید آبگرمکن شما دچار نشتی آب شده است، باید بدانید که این خرابی جزو مشکلات رایج آبگرمکن می باشد. در این صورت احتمال دارد بخش ها و یا قطعاتی در آبگرمکن شما دچار پوسیدگی شده و یا در اثر ضربه، سوراخ شده باشد. برای اینکه مشکل را برطرف کنید در مرحله اول، آبگرمکن را کاملاً باز کنید و قسمت های مختلف آن را چک کنید تا مکان نشتی را پیدا کنید. بعد از آن برای تعمیر محل مورد نظر، اقدامات لازم را انجام دهید.

 ۳- خراب شدن سنسور حرارتی در آبگرمکن ایران شرق

یکی دیگر از مشکلات در این آبگرمکن خراب شدن سنسور حرارتی می باشد. همانطور که می دانید آبگرمکن ایران شرق سنسور حرارتی دارد که باعث می‌شود دمای آب اندازه‌گیری شود. اگر این سنسور خراب شود آبگرمکن قادر نیست دما را به خوبی اندازه‌گیری کند. به همین دلیل آب در دمای مشخص و ثابتی باقی خواهد ماند. احتمال دارد سنسور حرارتی دچار کثیفی شده و یا حتی شکسته باشد و یا ترک ریزی برداشته باشد. اگر نتوانستید مشکل را رفع کنید باید سنسور حرارتی را تعویض کنید.

۴- چرا آبگرمکن ایران شرق خاموش می‌شود؟

ممکن است در هنگام استفاده از آبگرمکن متوجه شوید که دستگاه خاموش شده است. حتماً برای شما هم پیش آمده که در هنگام حمام کردن، آب ناگهان سرد شده و آبگرمکن خاموش شود. دلایل زیادی باعث بروز این مشکل می‌شود که مهم‌ترین آن هم می‌تواند ارتفاع بالای شمعک، خراب شدن مشعل، خرابی ترموکوپل، خراب شدن واشر دیافراگم می باشد. در صورتی که مهارتی در تعمیر آبگرمکن دیواری دارید، باید این قطعات را بررسی کرده و در صورت نیاز آنها را تعمیر کنید و اگر هم در این زمینه تخصصی ندارید، بهتر است از تعمیرکار کمک بگیرید.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر آبگرمکن ایران شرق | نمایندگی تعمیرات ایران شرق

۵- دلایل کم شدن فشار آب خروجی چیست؟

یکی دیگر از مشکلات متداول در آبگرمکن های ایران شرق، کم شدن فشار آب خروجی است. در این صورت احتمال دارد قطعات آبگرمکن و یا لوله های آب، دچار رسوب و گرفتگی شده باشند. پس می توانید با رسوب زدایی فشار آب را چند برابر کنید.

۶- چرا آب آبگرمکن ایران شرق سرد و گرم می شود؟

باید بگوییم که کمتر این مشکل برای آبگرمکن های ایران شرق به وجود می آید ولی اگر در هنگام استفاده از آبگرمکن، متوجه بالا و پایین شدن دمای آب شدید، ممکن است که لوله کشی ساختمان شما درست انجام نگرفته باشد. البته فشار پایین آب و شعله نامناسب در آبگرمکن هم می تواند باعث بروز این مشکل شود.

۷- چرا آبگرمکن ایران شرق روشن نمی شود؟

یکی از نشانه های مهم خرابی آبگرمکن ها، روشن نشدن آنها است. آبگرمکن های ایران شرق، الکترود جرقه زن دارند که در صورت به وجود آمدن رسوب در الکترود، آبگرمکن روشن نخواهد شد. اگر الکترودها فاصله کمی با شمعک داشته باشند و یا رسوب و گرد و غبار این قطعه را از کار بیندازد، آبگرمکن دیواری شما روشن نمی شود.

شمعک جزو قطعات مهم آبگرمکن می باشد که در صورت روشن نشدن، آبگرمکن شما کار نخواهد کرد. اگر مجرای نازل شمعک رسوب گرفته باشد و یا شیر پروانه ای بسته شده باشد، باعث خواهد شد شمعک روشن نشود. برای اینکه شمعک را تمیز کرده و یا آن را تعمیر کنید، توصیه می کنیم از تعمیرکار کمک بگیرید. هیچگاه تلاش نکنید به وسیله اشیا نوک تیز و یا سوزن، مجرای شمعک آبگرمکن را باز کنید زیرا این مجرا باریک بوده و احتمال دارد به آن صدمه بزنید.

گاهی ممکن است شمعک روشن شود ولی وقتی ولوم را رها می‌کنید، دوباره شمعک خاموش شود. در این صورت باید بوبین، دودکش، سنسور دود، سنسور جوش و ترموکوپل را بررسی کرده و مشکل را پیدا کنید. معمولاً اگر ظاهر ترموکوپل را نگاه کنید می توانید خرابی آن را تشخیص دهید. در صورتی که جای اتصال دو فلز دچار سوختگی شده باشد و یا اتصال قطع باشد، نشانه خراب شدن ترموکوپل است. برای اینکه بوبین و ترموکوپل را بررسی کنید راه هایی وجود دارد که باید به وسیله تعمیرکار انجام شود.

حتما بخوانید:   روش هواگیری کردن پکیج آریستون چگونه است؟

۸- چرا آب خروجی آبگرمکن ایران شرق تغییر رنگ داده است؟

یکی دیگر از خرابی‌ ها و مشکلات آبگرمکن، تغییر رنگ در آب خروجی آبگرمکن است که حتماً باید بررسی شود. ممکن است لوله های مسی در آبگرمکن شما مشکل پیدا کرده و نیاز باشد آنها را تعویض کنید. البته کمتر دیده شده که این مشکل در آبگرمکن ایران شرق ایجاد شود و معمولاً به علت پوسیدگی لوله آب ساختمان، شما تغییر رنگ آب خروجی را مشاهده خواهید کرد.

برای جلوگیری از خرابی آبگرمکن ایران شرق چه کار کنیم؟

اگر می‌خواهید آبگرمکن شما عمر بیشتری داشته و بهتر کار کند، توصیه می‌کنیم برای جلوگیری از خرابی آبگرمکن، حتماً به طور دوره ای آن را سرویس کنید. اکثراً املاحی که در آب وجود دارد، باعث به وجود آمدن رسوب در قسمت های مختلف آبگرمکن ایران شرق خواهد شد. رسوبات و جرم ها باعث می شوند آبگرمکن درست کار نکند. برای سرویس کردن آبگرمکن ایران شرق، حتماً از افراد متخصص و با تجربه کمک بگیرید تا در زمان کم و پرداخت هزینه مناسب، آبگرمکن دیواری شما به شکل اصولی سرویس شود.

آبگرمکن ایران شرق

سخن پایانی

آبگرمکن جزو وسایل بسیار ضروری و کاربردی در تمام منازل است. برندهای زیادی در زمینه تولید این وسیله فعالیت می‌کنند که برند ایران شرق جزو با کیفیت ترین و بهترین آنها می‌باشد ولی با وجود این، آبگرمکن ایران شرق هم مانند تمام وسایل گرمایشی دیگر ممکن است به مرور زمان و یا حتی استفاده نادرست، دچار خرابی و مشکلاتی شود که در کارکرد دستگاه تأثیر بگذارد.

در این مقاله از ایبک امداد شما را با مشکلات رایج آبگرمکن ایران شرق آشنا کرده و روش رفع مشکلات را هم برایتان توضیح دادیم. اگر شما مهارتی در زمینه تعمیر آبگرمکن دارید، می توانید به راحتی مشکل را برطرف کنید ولی در صورتی که اطلاعات کافی در زمینه تعمیر آبگرمکن ندارید، توصیه می کنیم از دستکاری کردن آن خودداری کرده و به تعمیرکار مراجعه کنید. توجه داشته باشید سرویس دوره ای آبگرمکن ایران شرق می تواند از بروز مشکلات و خرابی در این آبگرمکن جلوگیری کند.

31

مشکلات رایج در آبگرمکن ایران شرق

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

عیب یابی آبگرمکن ایران شرق

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x