تعمیرات موبایل

مشکلات رایج تبلت ایسوس | عیب‌یابی تبلت ایسوس

مشکلات رایج تبلت ایسوس | عیب یابی تبلت ایسوس، روشن نشدن تبلت ایسوس

در طی دوران استفاده همه گجت‌های هوشمند ممکن است که دچار اختلالاتی شوند. در مورد تبلت‌های ایسوس نیز همین گونه است. خاموش شدن، کند شدن، هنگ کردن، شارژ نشدن و… از جمله مشکلاتی است که ممکن است در تبلت ایسوس با آن مواجه شوید. در صورتی که از تبلت ایسوس استفاده می‌کنید، بهتر است که با این مشکلات و نحوه برطرف کردن آنها آشنا باشید تا بتوانید در زمان مناسب بهترین اقدامات را انجام دهید.

نحوه وارد کردن سیم کارت به تبلت ایسوس

سیم کارت در قسمت چپ تبلت ایسوس قرار می‌گیرد. برای اینکه بتوانید به تبلت ایسوس خود سیم کارت را وارد کنید، به این ترتیب عمل نمایید:

 1. تبلت خود را خاموش نمایید.
 2. درپوش محفظه آن را بردارید.
 3. در شیار سیم کارت، سیم کارت خود را به گونه‌ای که اتصال فلزی رو به شما باشد، وارد نمایید.
 4. باید بدانید که شیار اول از سمت بالا به کارت حافظه مربوط است و شیارهای دیگر مربوط به سیم کارت می‌باشد.
 5. حالا می‌توانید تبلت خود راه‌اندازی کنید.

خاموش شدن تبلت ایسوس

روشن نشدن و خاموش شدن ناگهانی تبلت ایسوس یکی از ایرادات رایجی است که می‌تواند به وجود آید. دلیل وجود این مشکل ممکن است که سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری باشد. مشکلات نرم‌افزاری که شامل ویروسی شدن تبلت، آپدیت نبودن سیستم عامل، شارژ نداشتن کافی و فریز شدن تبلت می‌باشد و مشکلات سخت‌افزاری شامل باتری و هارد تبلت و اختلال در دکمه پاور دستگاه می‌باشد.

 • ویروسی بودن تبلت: ویروس‌ها در قالب اپلیکیشن‌ها، فایل‌ها و تصاویر می‌توانند وارد تبلت شما شوند. استفاده از فایل‌های معتبر و آنتی ویروس‌ها موجب ارتقای تبلت ایسوس شما خواهد شد.
 • فریز شدن تبلت و عدم آپدیت سیستم عامل: در برخی مواقع باید سیستم عامل‌ها آپدیت شوند. در صورتی که سیستم عامل آپدیت نشود و به این موضوع بی‌توجهی کنید، تبلت ایسوس با ایرادات و مشکلاتی مانند خاموش شدن ناگهانی، فریز شدن و روشن نشدن روبرو خواهد شد.
 • نداشتن شارژ کافی: پس از کسب اطمینان از صحت آداپتور و کابل شارژ خود، تبلت ایسوس خود را شارژ نمایید.
 • مشکل در دکمه پاور: امکان دارد به دلیل استفاده نادرست و یا ضربه دکمه پاور تبلت ایسوس با اختلالاتی مواجه شود. در صورتی که مشکل به وجود آمده برای این دکمه با حرکت دادن برطرف نشد، لازم خواهد بود که تبلت ایسوس شما توسط کارشناس تعمیر موبایل مورد بررسی قرار بگیرد.
 • هارد: هارد تبلت ایسوس می‌تواند به دلایل مختلفی دچار اختلال شده و بسوزد. برای اینکه از صحت هارد اطمینان حاصل کنید بهتر است که این قطعه توسط کارشناس مورد بررسی قرار بگیرد.
 • باتری تبلت ایسوس: در صورتی که باتری تبلت ایسوس مشکلی داشته باشد، نمی‌تواند شارژ را نگه دارد و به این ترتیب خاموش می‌گردد. در این وضعیت تنها راهکار برای رفع مشکل تعویض باتری می‌باشد.
حتما بخوانید:   نکات مهم در مراقبت و نگهداری از تبلت و موبایل

تبلت ایسوس

بالا نیامدن تبلت ایسوس

بالا نیامدن تبلت ایسوس یکی از اقداماتی است که به علت اختلال در هارد به وجود می‌آید. عوامل مختلفی مانند اپلیکیشن‌های مخرب و فلش زدن اشتباه می‌تواند موجب به وجود آمدن این مشکل در تبلت ایسوس شود. در این وضعیت باید هارد دستگاه شما مورد بررسی قرار بگیرد، اما پیش از آن رم اصلی مدل تبلت را دانلود کرده و تبلت ایسوس خود را فلش کنید.

شارژ نشدن تبلت ایسوس

در صورتی که تبلت ایسوس خود را به شارژ متصل نمودید و تبلت شما شارژ نمی‌شود، باید برای رفع مشکل به وجود آمده این موارد را مورد بررسی قرار دهید:

 • از صحت منبع تغذیه اطمینان حاصل کنید و آن را بررسی کرده و مطمئن شوید که دارای برق است. برای این کار می‌توانید از اتصال یک وسیله برقی دیگر و یا فازمتر استفاده نمایید.
 • کابل شارژ و آداپتور را بررسی نمایید. در صورتی که آداپتور و کابل شارژ خرابی داشته باشد، تبلت ایسوس شما شارژ نخواهد شد. یک وسیله دیگر را با استفاده از کابل به شارژ متصل کنید. در صورتی که دستگاه دوم هم شارژ نشد، احتمالاً آداپتور و کابل شما خراب است.
 • مورد دیگری که در صورت شارژ نشدن تبلت ایسوس باید بررسی نمایید، پورت شارژ می‌باشد. در صورتی که پورت شارژ آغشته به گرد و خاک باشد یا دچار ضربه خوردگی و آب خوردگی شده باشد، موجب شارژ نشدن تبلت ایسوس می‌گردد.
 • باتری‌های موبایل و تبلت دارای عمر مفید مشخصی می‌باشند. پس از گذشت این مدت ممکن است که با مشکلاتی مواجه شوند. در صورتی که باتری به سرعت شارژ خالی می‌کند و تبلت ایسوس خاموش می‌شود، به احتمال زیاد مشکل مربوط به باتری تبلت ایسوس است.

تبلت ایسوس

کالیبره کردن تبلت ایسوس

یکی از راهکارها برای برطرف کردن مشکل شارژ نشدن تبلت ایسوس کالیبره کردن باتری تبلت می‌باشد. برای انجام دادن این کار باید:

 • فرصت دهید که شارژ باتری به صورت کامل تمام شود.
 • پس از آن باتری را به شارژ متصل کرده و اجازه دهید که به ۱۰۰ درصد برسد.
 • این کار باید چند بار تکرار شود تا باتری تبلت ایسوس شما کالیبره گردد.
حتما بخوانید:   روش اتصال گوشی به اسمارت واچ | اتصال اپل واچ به گوشی همراه

کند شدن تبلت ایسوس

در صورتی که احساس می‌کنید سرعت تبلت ایسوس شما کم شده است و اجرای اپلیکیشن‌ها با اختلال مواجه شده است، باید این موارد را بررسی نمایید:

 • حافظه تبلت ممکن است که پر شده باشد. بهتر است که فایل‌ها و تصاویری که روی کارت حافظه ذخیره شده است و برنامه‌هایی که دیگر به آن احتیاجی ندارید و از آنها استفاده نمی‌کنید را حذف نمایید.
 • یکی دیگر از کارهایی که برای رفع مشکل کند شدن تبلت ایسوس می‌توانید انجام دهید، این است که کش برنامه‌ها را پاک کنید.
 • قدیمی بودن تبلت ممکن است که دلیل بروز این مشکل باشد. در این صورت توانایی پردازش برنامه‌های جدید را ندارد و این عامل موجب می‌شود که تبلت ایسوس آسیب ببیند و کند شود.
 • در صورتی که باتری تبلت ایسوس خراب شده باشد، موجب می‌شود که در دیگر قطعه‌های دستگاه نیز اختلالاتی به وجود آید. در صورتی که این مشکل در تبلت ایسوس شما به وجود آمده است باید باتری دستگاه خود را عوض کنید.
 • اکثر برنامه‌ها به دلیل آپدیت نبودن سیستم عامل و پایین بودن ورژن در تبلت ایسوس امکان اجرا ندارند. وقتی که سیستم عامل خود را آپدیت می‌کنید، کارایی تبلت ایسوس بسیار افزایش پیدا خواهد کرد.
 • اپلیکیشن‌ها و بازی‌های سنگین از دیگر مواردی است که موجب داغ شدن باتری و درگیر شدن پردازنده در تبلت ایسوس می‌شود. بنابراین در این تبلت نباید از بازی‌هایی که دارای گرافیک بالا هستند، استفاده کنید.
 • وقتی که در پس زمینه چند برنامه در حال اجرا است و به صورت کامل از برنامه‌ها خارج نشده‌اید، موجب می‌شود که تبلت ایسوس شما کند شود. برای اینکه سرعت دستگاه شما افزایش پیدا کند، در صورت استفاده نکردن از برنامه‌ای باید آن را به طور کامل ببندید.

هنگ کردن تبلت ایسوس

در برخی مواقع که با تبلت ایسوس کار می‌کنید ممکن است که دستگاه شما هنگ کند و این کلافه کننده است. در این مواقع هیچ کدام از کلیدهایی که فشار می‌دهید، عمل نمی‌کنند. در صورتی که در حال انجام کار مهمی هستید، این مشکل بسیار آزاردهنده خواهد بود. دلایل مختلفی مانند آپدیت نبودن برنامه‌ها، خرابی برد، گرم شدن بیش از اندازه تبلت ایسوس، پر بودن حافظه دستگاه و… موجب هنگ کردن تبلت ایسوس می‌شوند.

حتما بخوانید:   راهکارهای مفید جهت کاهش مصرف باتری اندروید و آیفون

کار نکردن دوربین تبلت ایسوس

مشکلاتی که برای دوربین تبلت ایسوس به وجود می‌آید، در اغلب مواقع سخت‌افزاری است و به علت فشار، ضربه و… به وجود می‌آیند. برای اینکه مشکل به وجود آمده برطرف گردد، باید تبلت ایسوس توسط کارشناس مورد بررسی قرار بگیرد. اما در برخی موارد پر بودن حافظه تبلت نیز موجب بروز این مشکل شود. برای اینکه مشکل به وجود آمده در دوربین تبلت ایسوس را برطرف کنید، برنامه‌هایی که در حال اجرا هستند را متوقف کرده و از وجود فضای کافی در آن اطمینان حاصل نمایید. در برخی موارد ریستارت تبلت ایسوس می‌تواند کمک کننده باشد.

فراموش کردن رمز تبلت ایسوس

در مواقعی که رمز تبلت ایسوس را فراموش می‌کنید، باید تبلت خود را ریست نمایید. در این حالت همه اطلاعاتی که در تبلت ایسوس وجود دارد، حذف خواهد شد. چنانچه به اطلاعات موجود در تبلت ایسوس نیاز دارید، باید به کارشناس تعمیر مراجعه کنید تا اطلاعاتی که در تبلت ایسوس وجود دارد را استفاده از نرم‌افزارهایی برای شما خارج کنند. اما اگر اطلاعات اهمیتی برای شما ندارند، می‌توانید فلش دستی تبلت ایسوس را انجام دهید.

تبلت ایسوس

مشکل صدا در تبلت ایسوس

مشکلات صدا که در تبلت ایسوس به وجود می‌آید بیشتر به دلیل وجود مشکل در بلندگوهای استریو می‌باشد. برای اینکه آنها را تعمیر کنید، باید از تکنسین‌های با تجربه کمک بگیرید. اما پیش از آن می‌توانید روش‌های زیر را امتحان کنید:

 • از آنتی ویروس استفاده نمایید.
 • اتصالات سیستم خود را مورد بررسی قرار دهید.
 • امکان دارد که تبلت ایسوس با دستگاه بلوتوثی متصل شده و موجب پخش صدا در تبلت گردد.
 • از اپلیکیشن‌های پخش دیگری استفاده نمایید. ممکن است که اپلیکیشن که از آن استفاده می‌کنید، مشکل داشته باشد و ایراد از تبلت ایسوس شما نباشد.
 • سیستم عامل خود را آپدیت نمایید.
 • در برخی مواقع امکان دارد که به اسپیکر تبلت ایسوس آب وارد شده باشد و در این صورت صدا خش دار خواهد بود. برای اینکه اسپیکر تبلت ایسوس خود را تعمیر نمایید باید از کارشناسان ماهر در این زمینه کمک بگیرید تا عیب یابی و تعمیر تبلت ایسوس شما به صورت صحیح و اصولی انجام شود.
 • می‌توانید در تبلت ایسوس از اپلیکیشن‌های تقویت صدا نیز استفاده کنید.

31

مشکلات رایج تبلت ایسوس | عیب یابی تبلت ایسوس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی مشکلات رایج تبلت ایسوس

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x