تعمیرات جاروبرقی

خدمات تعمیرات جاروبرقی دوو DEAWOO | عیب یابی جاروبرقی دوو

در اکثر مواقع عیب یابی در بیشتر مدل های مختلف جاروبرقی یکسان است. شما با مطالعه این مقاله می توانید مشکلات متداول در جاروبرقی خود را با هر برندی برطرف کنید ولی توصیه می کنیم در صورت بروز مشکلات جدی در جاروبرقی دوو خود حتماً به نمایندگی های جاروبرقی دوو مراجعه کنید .

آموزش تعمیرات جاروبرقی دوو

جاروبرقی هم مانند لازم برقی دیگر نیازمند مراقبت و نگهداری است و اگر به خوبی از آن نگهداری نکنید به مرور دچار خرابی می شود آموزش تعمیر جاروبرقی دوو می‌تواند برای شما که از این محصول استفاده می کنید مفید باشد اگر شما کمی دانش فنی داشته باشید می توانید در صورت خرابی های جزئی جاروبرقی دوو به راحتی در منزل مشکل دستگاه خود را برطرف کنید ولی اگر مشکل دستگاه شما جدی بود به شما توصیه می کنیم از دستکاری کردن جاروبرقی خودداری کنید و حتماً با نمایندگی های تعمیرات جاروبرقی دوو تماس بگیرید و تعمیر جارو برقی خود را به آنها بسپارید ما در این مقاله از ایبک امداد برای شما مشکلات متداول در جاروبرقی دوو را همراه با روش های برطرف کردن آن بیان می کنیم با ما همراه باشید.

چرا جاروبرقی دوو مکش ندارد؟

اگر متوجه شدید که جاروبرقی شما توانایی از بین بردن گرد و غبار را ندارد و نمی تواند خوب خانه را تمیز کند می توانید به راحتی خودتان مشکل را در منزل برطرف کنید دلایل بروز این مشکل موارد زیر است:

 • فیلتر هوا مسدود شده است: اگر فیلتر هوا مسدود شده باشد می تواند باعث کمبود مکش شود شما به راحتی می توانید فیلتر هوا را بررسی کرده و آن را تمیز کنید اگر فیلتر خراب شده بود باید آن را تعویض کنید.
 • فیلتر اگزوز مسدود شده باشد: باید این قسمت را هم بررسی کنید و اگر فیلتر اگزوز مسدود شده و یا آسیب دیده باشد باید آن را تعویض کنید.
 • لوله خرطومی مسدود شده باشد: یکی دیگر از دلایل کم شدن مکش جاروبرقی دوو می‌تواند مسدود شدن لوله خرطومی باشد برای این منظور لوله خرطومی را در آورید و کاملاً بررسی کنید می توانید به کمک یک چراغ قوه داخل آن را ببینید اگر مسدود شده بود آن را به وسیله یک دسته بلند تمیز کنید و انسداد آن را برطرف کنید.
 • مسدود شدن چرخ دنده: کم شدن مکش جاروبرقی می‌تواند به دلیل مسدود شدن چرخ دنده باشد که احتمال دارد این قسمت به وسیله گرد و خاک مسدود شود می توانید چرخ را دستی بچرخانید و بررسی کنید و مانع درون آن را برطرف کنید.
 • کیسه جاروبرقی پر شده باشد: اگر کیسه جاروبرقی دوو شما پر شود می تواند باعث بروز این مشکل شود باید به طور مرتب کیسه را تمیز و یا تعویض کنید.
 • نیم سوز شدن موتور: یکی دیگر از دلایلی که می تواند باعث کم شدن مکش جاروبرقی باشد نیم سوز شدن موتور است این مورد باید توسط تعمیرکار دوو بررسی شود.

چرا جاروبرقی دوو روشن نمی شود؟

جاروبرقی دوو

اگر هنگام استفاده از دستگاه جاروبرقی خود متوجه شدید که دستگاه به هیچ وجه روشن نمی شود قبل از اینکه با تعمیرکار جاروبرقی دوو تماس بگیرید ابتدا باید خودتان موارد زیر را بررسی کنید:

 • در مرحله اول پریز برق را چک کنید احتمال دارد پریز برقی که شما از آن استفاده می کنید دچار مشکل شده باشد برای این منظور می توانید وسیله برقی دیگری را به پریز برق وصل کند و از سلامت آن اطمینان پیدا کنید.
 • اگر پریز برق سالم بود در مرحله بعدی سیم جاروبرقی را چک کنید اگر متوجه شدید که سیم دچار قطعی شده است سیم را تعویض کنید.
 •  مراحل دیگری که باید بررسی کنید آرمیچر، زغال های موتور، صفحات سیم کلکتور، کویل های استاتور و سیم پیچی داخل جاروبرقی دوو می باشد.
 • سوختن موتور دستگاه یکی دیگر از دلایل روشن نشدن آن است این مورد تخصصی بوده و حتماً باید توسط تعمیرکار نمایندگی تعمیرات جاروبرقی دوو انجام بگیرد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  عملکرد جاروبرقی مرکزی | 5 تفاوت مهم جاروبرقی مرکزی با معمولی

دلایل سر و صدای جاروبرقی دوو چیست چگونه آن را برطرف کنیم؟

به طور معمول جاروبرقی در هنگام استفاده دارای سر و صدای زیادی است ولی اگر متوجه شدید که این صداها بیشتر از حد معمول می باشد برای برطرف کردن این مشکل باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • کیسه جاروبرقی را چک کنید پر بودن کیسه جاروبرقی می تواند باعث سر و صدای زیاد در جاروبرقی شود.
 • احتمال دارد مشکل سر و صدای جاروبرقی از محل موتور درایو باشد اگر گرد و خاک وارد موتور شود باعث انسداد آن شده و سر و صدا از جاروبرقی بلند می شود.
 • دلیل دیگر می تواند شکستگی یاتاقان غلتکی باشد در این حالت غلتک برس نیاز به تعویض دارد و باید تعویض شود.

دلایل بوی سوختگی در جاروبرقی دوو چیست؟

وقتی شما جارو برقی را روشن می کنید در هنگام استفاده از آن احتمال دارد بوی سوختگی به مشام شما برسد اگر با این مشکل روبرو شدید برای تعمیر جاروبرقی دوو خود به موارد زیر توجه کنید:

 • مهمترین دلیل برای بوی سوختگی در جاروبرقی پر شدن کیسه جاروبرقی است.
 • اگر کیسه جاروبرقی شما از نوع یکبار مصرف بود باید آن را تعویض کنید.
 • ولی اگر کیسه جاروبرقی شما پارچه ای بود باید آن را تمیز کنید و در صورت نیاز آن را شسته و کاملا خشک کنید.
 • اتصال برق را بررسی کنید.
 •  احتمال دارد موتور جاروبرقی دچار فرسودگی شده باشد باید موتور را از جهت فرسودگی چک کنید.

دلایل جرقه زدن در جاروبرقی دوو چیست؟

اگر دستگاه جاروبرقی شما جرقه می زند این مشکل بسیار جدی است و نباید از آن سرسری عبور کنید باید حتماً برای رفع این مشکل اقدام کنید برای تعمیر جاروبرقی دوو خود به نکات زیر توجه کنید:

 • موتور جاروبرقی را چک کنید.
 • همچنین بالشتک دستگاه را بررسی کنید.
 • آرمیچر جاروبرقی یکی از قطعاتی است که در هنگام بروز مشکل باید بررسی شود.

اگر مشکل جرقه زدن دستگاه جاروبرقی دوو شما برطرف نشد باید حتماً برای برطرف کردن مشکل با نمایندگی های تعمیرات دوو تماس بگیرید.

چرا جاروبرقی ناگهان خاموش می شود؟

یکی از مشکلاتی که احتمال بروز آن در بیشتر جاروبرقی ها وجود دارد خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی می باشد مهمترین دلیل برای بروز این مشکل گرم شدن بیش از حد جاروبرقی است جاروبرقی دوو یک سنسور اندازه گیری ایمنی دارد و در صورت داغ شدن بیش از حد دما امکان دارد جاروبرقی خاموش شود. در صورت بروز این مشکل، جاروبرقی را خاموش کنید و مدت زمانی به آن استراحت دهید دوباره جاروبرقی را روشن کنید اگر جاروبرقی روشن نشد در این صورت حتما باید با تعمیرکار نمایندگی دوو تماس بگیرید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نکات مرتبط با آموزش تعمیر جاروبرقی قدیمی

برطرف کردن خرابی دکمه خاموش و روشن

خراب شدن دکمه های خاموش و روشن در جاروبرقی یکی از متداول ترین مشکلات در این دستگاه است که احتمال دارد برای شما هم اتفاق بیفتد در این زمان شما باید جاروبرقی را به صورت تخصصی عیب یابی کنید زیرا دکمه خاموش و روشن در دستگاه جارو برقی نیاز به عوض کردن کلید دارد و اگر شما در این زمینه مهارت لازم را نداشته باشید احتمال دارد در هنگام تعویض کلید های خاموش و روشن به دستگاه جاروبرقی خود آسیب وارد کنید.

دلایل بوی بد جاروبرقی چیست؟

اگر جاروبرقی شما بویی مانند بوی زباله می دهد شاید به دلیل گیر کردن آشغال در جاروبرقی شما باشد اگر موادی مانند باکتری، پشم حیوانات، مواد بوزا و غیره در جاروبرقی گیر کند می تواند باعث بوی بد در جاروبرقی دوو شود برای اینکه مشکل را برطرف کنید موارد زیر را انجام دهید:

 • در مرحله اول کیسه جاروبرقی، فیلتر و برس جاروبرقی را بررسی کنید.
 • کیسه جاروبرقی را حد امکان تعویض کنید.
 • اگر کیسه جاروبرقی شما قابل تعویض نیست آن را خالی کنید و بعد از خالی کردن حتماً با آب شسته و بگذارید تا کاملا خشک شود.
 • سیکلون جاروبرقی را به وسیله یک دستمال خوب تمیز کنید.
 • اگر متوجه شدید که منشأ بو از فیلتر جاروبرقی است حتما فیلتر را تعویض کنید.
 • اگر غلتک برس جاروبرقی دوو شما آلوده به باکتری و مواد دیگری شده باشد باید برس را کاملاً شسته و اگر مشکل برطرف نشد آن را تعویض کنید.

بررسی مشکل سوختن موتور جاروبرقی دوو

جاروبرقی دوو

یکی دیگر از مشکلاتی که احتمال دارد برای جاروبرقی شما به وجود بیاید سوختن موتور دستگاه است سوختن موتور دستگاه جاروبرقی به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد مانند:

 • استفاده زیاد و مداوم از جاروبرقی
 • فرسوده شدن جاروبرقی
 • گرمای زیاد دستگاه
 •  کثیفی و جمع شدن گرد و خاک در موتور
 •  وارد شدن ضربه به موتور دستگاه و غیره

سوختن موتور جاروبرقی کاری بسیار تخصصی است و حتماً باید توسط تکنسین سلامت موتور چک شود. اگر با این مشکل روبرو شدید حتماً با نمایندگی های تعمیرات جاروبرقی دوو تماس بگیرید. دقت داشته باشید در تمام موارد خرابی جاروبرقی اگر مهارت لازم را نداشتید حتماً برای برطرف کردن عیب جاروبرقی خود به نمایندگی های تعمیرات جاروبرقی دوو مراجعه کنید تا از خرابی قطعات سالم دستگاه جلوگیری کرده باشید و مجبور به پرداخت هزینه های بیشتر برای تعمیر جاروبرقی نشوید.

نکات مهمی برای نگهداری درست از جاروبرقی

برای نگهداری درست و عمر بیشتر جاروبرقی دوو باید طرز استفاده از جاروبرقی و نکات اصولی در مورد استفاده از آن را بدانید و رعایت کنید جارو برقی قلب نظافت منزل می باشد و برای این که بتوانید سال ها از آن استفاده کنید باید به خوبی از آن مراقبت کنید استفاده و حفظ و نگهداری از جاروبرقی جزو مواردی است که باید حتماً رعایت کنید. برای رعایت نکات فنی باید جاروبرقی را توسط یک تعمیرکار جاروبرقی سرویس کنید نکاتی را که باید رعایت کنید موارد زیر می باشد:

 1. تمیز کردن فیلتر جاروبرقی
 2. تمیز کردن کیسه جاروبرقی
 3.  استفاده درست از سیم جاروبرقی
 4.  نگهداری درست از لوله خرطومی جاروبرقی دوو
 5. دسته جاروبرقی
 6.  گرم نشدن زیاد جاروبرقی
 7.  مراقبت از چرخ های حرکت دهنده در جاروبرقی دوو

 

خدمات تعمیرات جاروبرقی دوو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا جاروبرقی دوو مکش ندارد؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا