تعمیرات جاروبرقی

تعمیر جاروبرقی دلمونتی Delmonti |نمایندگی دلمونتی در تهران

در مقاله پیش رو سعی کرده‌ایم به انواع عیب یابی های جاروبرقی دلمونتی و نحوه برطرف نمودن مشکلاتی که ممکن است در آن به وجود آید بپردازیم. با اینکه برند دلمونتی سال هاست که در ایران طرفداران فراوانی دارد و محصولات آن بسیار شناخته شده ‌اند اما طبیعی است که وسیله ای همچون جاروبرقی که می‌توان گفت جزو وسایل پرمصرف منازل محسوب می شود گاهی با اشکالاتی مواجه گردد.

عیب یابی و معایب رایج جاروبرقی دلمونتی

معایب گوناگونی ممکن است وسیله ای چون جاروبرقی را با اختلال روبرو کند. معایبی که بیشتر از همه توسط مصرف کنندگان گزارش شده اند مربوط به کم شدن قدرت مکش جاروبرقی پس از مدتی استفاده، زیاد شدن صدای موتور یا احساس بوی سوختگی از موتور و یا خاموش شدن ناگهانی آن است. در اینجا راهکار هایی برای برطرف کردن این معایب ارائه کرده ایم. با آگاهی در مورد این راهنمایی‌ ها گاهی خودتان هم می توانید بدون نیاز به حضور تعمیرکار و با تهیه قطعات جاروبرقی به رفع این موارد بپردازید. اما اگر خرابی دستگاه مربوط به بخش فنی دستگاه باشد برای پیشگیری از ایجاد آسیب جدی، حتماً کار را به تعمیرکار مجرب بسپارید چون تعمیرکار، هم دانش فنی و هم ابزار مناسب برای تعمیر وسیله را در اختیار دارد. راهنمایی ویژه ما به مصرف کنندگان گرامی جاروبرقی دلمونتی، طبق تجربه ای که متخصصان ما در ایبک امداد از نحوه کار مصرف کنندگان با جاروبرقی کسب کرده اند این است که تخلیه به موقع کیسه و گردگیری فیلتر ها و توجه به باز بودن مسیر هوا در جاروبرقی، تضمین کننده طول عمر دستگاه خواهد بود.

 دلایل روشن نشدن جاروبرقی دلمونتی

ممکن است روشن نشدن جاروبرقی برایتان بسیار نگران کننده باشد اما در مورد جاروبرقی دلمونتی باید بگوییم که در اغلب موارد موضوع نگران ‌کننده ‌ای وجود ندارد؛ کافیست به موارد زیر دقت داشته باشید:

 • توجه کنید که اگر به مدت طولانی از جاروبرقی استفاده کرده باشید این خاموشی طبیعی است. برخی از لوازم برقی دارای سیستمی هستند که در صورت ایجاد حرارت بیش از حد اجازه روشن بودن به دستگاه نمی‌دهند چون ممکن است به دستگاه آسیب بیشتری وارد شود و به طور موقت تا خنک شدن وسیله این خاموشی ادامه خواهد داشت. جاروبرقی دلمونتی هم از این قاعده مستثنا نیست.
 • از اتصال صحیح برق ساختمان به جاروبرقی مطمئن شوید. برای این کار می توانید دوشاخه را به پریز دیگری متصل کنید.
 • حال باید به سیم کشی خود جاروبرقی دقت داشته باشید. اگر سیم کلکتور بیش از حد کشیده شود یا صفحه های مدار شکن قطع شده باشند جاروبرقی روشن نمی شود. می توانید سیم را جدا کرده و با یک اهم متر جریان برق را بسنجید؛ اگر اهم متر نشانگر بی نهایت جریان بود، سیم نیاز به تعویض دارد.
 • اگر از صحت موارد بالا مطمئن شدید حتماً موتور جاروبرقی که به ندرت آسیب جدی می بیند دچار مشکلی شده است. برای تعمیرات فنی و تخصصی لوازم برقی خود می توانید از کارشناسان مجرب ایبک امداد کمک بگیرید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات جاروشارژی فیلیپس Philips

تعمیر جاروبرقی دلمونتی

دلیل کم شدن مکش جاروبرقی دلمونتی

یکی از موارد مهمی که ممکن است باعث نارضایتی مصرف کنندگان جاروبرقی شود، کم شدن قدرت مکش آن است. کم شدن قدرت مکش ممکن است بنا به دلیلی که پیش آمده به راحتی رفع شود اما در صورتی که جاروبرقی با مشکل  فنی مواجه باشد بهتر است از یک تعمیرکار کمک بخواهید.

 • ابتدا نگاهی به کیسه جاروبرقی بیندازید که پر نشده باشد زیرا پر شدن کیسه موجب می شود به موتور فشار مضاعفی وارد شود.
 • لوله، خرطومی یا شلنگ باید از نظر عدم وجود گرفتگی بررسی شوند. ممکن است شیئی داخل این مسیر ها باعث انسداد شده باشد.
 • به برس و فیلتر جاروبرقی دقت کنید که عاری از هرگونه مو، نخ، پرز فرش یا گرد و غبار باشد. ممکن است برس فرسوده شده یا چیزی در آن گیر کرده باشد.
 • ممکن است تسمه برس دوار نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد.
 • بدترین حالت این است که موتور نیم سوز شده باشد. در این شرایط می توانید با تکنسین تعمیر تماس حاصل نمایید.

 علت زیاد شدن صدای جارو برقی دلمونتی

در روز های ابتدایی استفاده از جاروبرقی صدای آن ناشی از قدرت زیاد موتور است اما اگر احساس کردید که صدای جاروبرقی بیش از پیش زیاد به نظر می‌رسد و ارتباطی به قدرت موتور دستگاه ندارد موارد زیر را بررسی نمایید:

 • پیش از هر کار مطمئن شوید که لوله و خرطومی و در کل راه های عبور هوا دچار انسداد نشده ‌اند و جریان هوا به خوبی صورت می گیرد.
 • اگر بلبرینگ ها فرسوده باشند صدای بلند از موتور دستگاه شنیده می شود. در این شرایط بلبرینگ ها باید تعویض شوند.
 • ممکن است یاتاقان های روغن هم ساییده شده باشند.
 • در صورت خرابی بوش های جاروبرقی هم بهتر است که از تعمیرکار برای تعویض قطعه کمک بگیرید.

 تعمیر جاروبرقی دلمونتی

استشمام بوی سوختگی از جاروبرقی دلمونتی

در صورتی که احساس کردید بوی سوختگی از جاروبرقی بلند شده قبل از روشن کردن دوباره جاروبرقی حتماً موارد زیر را بررسی کنید تا آسیب بیشتری به موتور دستگاه وارد نشود:

 • گاهی مسئله مهمی در دستگاه وجود ندارد و پر بودن کیسه باعث می شود به موتور جاروبرقی فشار وارد شود. بنابراین بهتر است همیشه به تخلیه به هنگام کیسه دقت داشته باشید.
 • عامل دیگری که باعث می شود به موتور دستگاه فشار وارد شود مسدود بودن لوله یا خرطومی است.
 • اگر تسمه یا موتور جاروبرقی نیم سوز شده باشد بوی سوختگی از دستگاه به مشام می رسد. بهتر است در این مواقع از تعمیرکار مجرب کمک بخواهید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر بخارشو مایر Maier | کار نکردن اسپری بخارشو مایر

احساس داغی در بدنه جاروبرقی دلمونتی

ممکن است حین جارو کشیدن و برای جابجایی جاروبرقی ناگهان احساس کنید که قسمت موتور جاروبرقی بیش از حد داغ شده است. این افزایش دما طبیعی نیست و نشانه ای است بر اختلال در عملکرد جاروبرقی. برای رفع این مورد:

 • تمامی مواردی که باعث استشمام بوی سوختگی در جاروبرقی می شود و در قسمت بالا ذکر شد را در نظر داشته باشید. همه این موارد باعث می‌ شوند که به موتور دستگاه فشار بیش از حد وارد شود و باعث داغی موتور دستگاه شود.
 • کثیف شدن فیلتر هوا هم باعث می شود جریان هوا به خوبی برقرار نباشد و به موتور جاروبرقی فشار وارد شود. برای پیشگیری از آسیب به دستگاه و عمر بیشتر آن گردگیری فیلتر ها بسیار حائز اهمیت است.
 • خرابی ترموستات جاروبرقی از مواردی است که باعث داغی دستگاه شده و نیاز به حضور یک تعمیرکار برای رفع آن دارید.

 دلیل خاموش شدن جاروبرقی دلمونتی حین کار

خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی گاهی از سیستم ایمنی آن نشأت گرفته و محافظ خوبی برای پیشگیری از وارد شدن آسیب بیشتر به موتور دستگاه است. اما در مواردی هم نشانه ‌ای از وجود اشکالاتی است که توسط تعمیرکار باید شناسایی شود:

 • خرابی رله، نیم سوز شدن موتور یا نیم سوز شدن آرمیچر ممکن است باعث شود موتور ناگهان خاموش شود.
 • اگر به دلیل پر بودن کیسه، کثیفی فیلتر یا مسدود بودن جریان هوا به موتور فشار وارد شود دمای ترموستات بالا رفته و جاروبرقی خاموش می شود.

 سخن پایانی

طبق آنچه که گفته شد دیدیم که در اکثر مواردی که به عیب یابی جاروبرقی دلمونتی پرداختیم، پر بودن کیسه، تمیز نبودن فیلتر ها و وجود اشیایی که باعث انسداد لوله ها یا خرطومی می شوند بیشترین مواردی هستند که موجب اختلال در عملکرد جاروبرقی شده اند. بنابراین جهت افزایش طول عمر جاروبرقی خود و پیشگیری از خسارت به موتور و دیگر قطعات آن تنها کافیست هر از چند گاهی به فیلتر و کیسه و راه های گردش هوا در جاروبرقی خود نگاهی انداخته و از پاک بودن آن ها اطمینان حاصل کنید. دیدیم که در اکثر موارد خود مصرف کننده می تواند مشکل را برطرف نماید اما در صورت پابرجا بودن مشکل می توانید از خدمات کارشناسان مجرب ایبک امداد بهره ببرید.

تعمیر جاروبرقی دلمونتی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

 دلیل خاموش شدن جاروبرقی دلمونتی حین کار

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا