تعمیرات جاروبرقی

راهنمای تعمیر جاروبرقی دلونگی Delonghi|نمایندگی مجاز تعمیرات دلونگی

راهنمای تعمیر جاروبرقی دلونگی Delonghi|نمایندگی مجاز تعمیرات دلونگی، عیب‌یابی جاروبرقی دلونگی

جاروبرقی یکی از وسایل ضروری و پرمصرف در هر خانه می‌باشد. اما گاهی اوقات این وسیله ارزشمند دچار مشکلاتی می‌شود، که نظافت خانه را با مشکل همراه می‌کند.

جاروبرقی دلونگی با توجه به اینکه از جمله جاروبرقی‌های با کیفیت و با عملکرد عالی می‌باشد، بسیاری از افراد از این دستگاه استفاده می‌کنند. بدیهی است که عیب‌یابی جاروبرقی دلونگی و چگونگی آموزش تعمیر این دستگاه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

عیب‌یابی جاروبرقی دلونگی

در ابتدا لازم است که به عیب‌یابی جاروبرقی دلونگی بپردازیم، تا شما راحت‌تر بتوانید مشکلات به وجود آمده را رفع کنید.

چرا جاروبرقی دلونگی روشن نمی‌شود؟

 • یکی از دلایلی که موجب روشن نشدن جاروبرقی دلونگی می‌شود، خرابی دوشاخه یاسیم رابط است، که در این صورت باید آنها را تعمیر و یا تعویض کنید.
 •  احتمال دارد، دکمه قطع و وصل خراب باشد. شما می‌توانید با استفاده از اهم متر از خرابی آن اطمینان حاصل کنید و در صورتی که این دکمه خراب بود، باید آن را تعمیر و یا عوض کنید.
 •  یکی دیگر از علل روشن نشدن جاروبرقی دلونگی، کثیف بودن زغال‌های موتور این دستگاه است. با بررسی و تعویض به موقع این قطعه شما می‌توانید، از صدمات بیشتر به جاروبرقی دلونگی جلوگیری نمایید.
 • سوختن کلاف‌های سیم پیچی نیز موجب روشن نشدن دستگاه جاروبرقی دلونگی می‌شود. در اثر کار زیاد، سیم پیچ‌های داخل موتور امکان دارد بسوزد، که اگر قابل سیم‌پیچی دوباره باشد، این کار با هزینه کمتری انجام خواهد شد و در غیر اینصورت موتور باید عوض شود.

چرا موتور جاروبرقی دلونگی جرقه می‌زند؟

 •  یکی از عواملی که موجب جرقه زدن موتور جاروبرقی دلونگی می‌شود، کثیف بودن زغال‌ها است، که باید آنها را تمیز و یا تعویض کنید.
 •  نیم سوز شدن سیم پیچ‌ها هم باعث جرقه زدن موتور جاروبرقی دلونگی می‌شوند. اگر قابل تعمیر بود، دوباره سیم‌پیچی می‌کنند و در غیر این صورت، شما باید موتور دستگاه را عوض کنید.

چرا مکش جاروبرقی دلونگی ضعیف شده است؟

 •  کیسه زباله پر شده است. باید به صورت مرتب، کیسه دستگاه جاروبرقی دلونگی را بررسی نموده و آن را تخلیه کنید. جاروبرقی‌های کیسه‌ای نسبت به مدل‌های بدون کیسه، دفعات کمتری به خالی کردن نیاز پیدا می‌کنند. چون ظرفیت گرد و غبار بیشتری را دارند و باعث می‌گردد، در مصرف کیسه صرفه‌جویی گردد. با این حال باید به محض پر شدن کیسه گرد و غبار، کیسه جدید را جایگزین کنید. به خصوص اگر متوجه شدید که مکش جاروبرقی ضعیف است. جارو‌های بدون کیسه معمولاً باید پس از هر بار استفاده خالی شوند. چون ظرفیت آنها کمتر است.
 • فیلتر دستگاه جاروبرقی دلونگی کثیف شده است. فیلتر را باید به صورت دوره‌ای تمیز کنید تا عملکرد جاروبرقی‌ مختل نشود. اگر فیلتر جاروبرقی قابل شستشو باشد، می‌توانید آن را با آب و مواد شوینده شستشو دهید، که برای این کار بهتر است ابتدا دفترچه راهنمای جاروبرقی خود را مطالعه کنید. باید توجه داشته باشید، که قبل از استفاده دوباره، فیلتر کاملا خشک شده باشد.
 •  بررسی کنید که برس‌های پارویی جاروبرقی دلونگی در هم نرفته و یا گیر نکرده باشد. بسیاری از جاروبرقی‌ها در کف پارویی یک ردیف برس دارند، تا الیاف فرش را جابجا کرده و ذرات و موی بیشتری را جارو کند. این ویژگی برای فرش‌های ضخیم و خانه‌هایی که حیوان خانگی دارند مهم است. پوشیده شدن این برس‌ها با گرد و خاک می‌تواند در مکش جاروبرقی دلونگی شما تاثیر بگذارد.
 •  یکی دیگر از عواملی که موجب مکش ضعیف جاروبرقی دلونگی می‌شود، انسداد لوله یا خرطومی این دستگاه می‌باشد. اگر جسم بزرگ یا یک توده مو در لوله گیر کند مانع از عبور ذرات زباله داخل جاروبرقی شده و این توده بزرگ تر می‌گردد. پر بودن جاروبرقی موجب انسداد و گرفتگی لوله‌ها می‌شود. شما می‌توانید شلنگ جاروبرقی، میله و لوله منتهی به مخزن گرد و غبار و هر جای دیگر که امکان دارد گرفتگی و انسداد وجود داشته باشد را بررسی نمایید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر سرخ کن دلونگی Delonghi | خدمات نمایندگی سرخ کن دلونگی

جاروبرقی دلونگی

چرا دکمه روشن/خاموش یا سیم جمع کن جاروبرقی دلونگی کار نمی‌کند؟

 •  اگر این دکمه‌ها کار نمی‌کنند، برای عیب‌یابی جاروبرقی دلونگی، قاب رویی آنها را برداشته و دکمه‌ها را بررسی کنید.
 •  این دکمه‌ها امکان دارد در اثر استفاده مداوم هرز شده باشند و همچنین امکان دارد در اثر ضربه گیر کرده باشند. در هر صورت شما با برداشتن قاب رویی جاروبرقی دلونگی ایراد دکمه‌ها را متوجه خواهید شد.
 • اگر دکمه گیر کرده بود، به راحتی با زدن یک ضربه کوچک درست خواهد شد. اما چنانچه این دکمه‌ها هرز شده بودند، باید آنها را عوض کنید.

چرا جاروبرقی‌ دلونگی در حین کار خاموش می‌شود؟

اگر جاروبرقی دلونگی شما در حین کار کردن خاموش شده است، نباید نگران باشید. چون اغلب اینگونه موارد به دلایل ساده رخ می‌دهد و در بیشتر موارد اشکال از برق منزل شما است. برای عیب‌یابی جاروبرقی بخش‌های زیر را باید بررسی کنید:

 1.  پریز برق
 2.  فیوز
 3.  دوشاخه دستگاه
 4. کابل جاروبرقی
 5. سیم‌کشی جاروبرقی‌
 •  رسانایی پریزی که دو شاخه جاروبرقی دلونگی را به آن متصل نموده‌اید را بررسی نمایید. برای اینکار می‌توانید از یک مولتی متر یا یک وسیله برقی دیگر استفاده نمایید.
 • اگر در حین جارو کشیدن، جاروبرقی شما خاموش شده است، احتمال دارد فیوز ساختمان شما پریده باشید ومتوجه آن نشده باشید. بنابراین در ابتدا باید برق ساختمان خود را بررسی کنید.
 •   دوشاخه جاروبرقی دلونگی امکان دارد در اثر کشش بیش از اندازه سیم از پریز جدا شده و باعث خاموش شدن دستگاه شود.
 • وقتی هر گونه آسیب یا پارگی در کابل جاروبرقی دلونگی وجود داشته باشد، می‌تواند موجب خاموش شدن ناگهانی دستگاه در حین کار شود. چون اگر پارگی کابل بر طرف نگردد، به مرور زمان در اثر فرسایش و ساییدگی از بین رفته و امکان دارد، موجب اختلال در اتصالات برقی جاروبرقی دلونگی شود.
 •  گرم شدن بیش از حد جاروبرقی‌ دلونگی سبب می‌شود، که دستگاه خود به خود خاموش شود. بنابراین بهتر است که پس از هر پانزده دقیقه استفاده از جاروبرقی دلونگی، آن را خاموش کنید تا خنک شود.

چرا جاروبرقی‌ دلونگی بوی نامطبوعی می‌دهد؟

 •  در این بخش منظور از بوی نامطبوع بوی سوختگی نیست. بوی زباله و آشغالی است که گندیده شده و در دستگاه جاروبرقی دلونگی به جا مانده است.
 •   اگر جاروبرقی دلونگی شما بوی نامطبوعی می‌دهد، احتمالاً آشغال، زباله یا موی حیوانات خانگی وارد کیسه آن شده و این بوی نامطبوع را ایجاد کرده است.
 •   برای برطرف کردن این بوی نامطبوع، کیسه دستگاه را خوب بشویید و چنانچه از کیسه یکبار مصرف استفاده می‌نمایید، آن را دور بیندازید و کیسه جدید را جایگزین کنید.
 • یکی دیگر از راهکارهای برطرف کردن بوی نامطبوع جاروبرقی دلونگی، تمیز کردن فیلتر این دستگاه است. فیلتر را باید بشویید، وقتی که مطمئن شدید که خشک شده است، در محل خود نصب کنید. سپس از جاروبرقی استفاده نمایید.
 • برای خوشبو کردن جاروبرقی دلونگی می‌توانید از قرص‌های خوشبو کننده استفاده نمایید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیرات کولرگازی دلونگی Delonghi | خدمات تعمیر دلونگی

چرا جاروبرقی‌ دلونگی صدای زیادی دارد؟

به طور طبیعی جاروبرقی وسیله پر سر و صدایی می‌باشد. اما در برخی مواقع متوجه می‌شوید، که جاروبرقی صدایی بیشتر از حد معمول تولید می‌کند. در این مواقع باید به عیب‌یابی مشکلات جاروبرقی بپردازید. برای این کار می‌توانید بخش‌های زیر را بررسی نمایید:

 •  اگر بلبرینگ جاروبرقی دلونگی خراب شده باشد، موجب تولید صدای بیشتر توسط دستگاه شما می‌شود.
 •  احتمال دارد فن جاروبرقی دلونگی دچار ایراد شده باشد. هر یک از پره‌های فن را با دقت بررسی نمایید. شکستن هر کدام از این پره‌ها، تولید صدای بلند در دستگاه شما خواهد کرد.
 • در جاروبرقی‌ها نگهدارنده‌های لاستیکی به این منظور در دستگاه به کار برده می‌شود، که از حرکات قطعات مختلف که در اثر لرزش شدید موتور به وجود می‌آید، جلوگیری نماید. اگر این نگهدارنده لاستیکی دچار خرابی شود، هنگامی که موتور کار می‌کند موتور و قطعات تکان خورده و صدای شدیدی را ایجاد می‌کنند.

جاروبرقی دلونگی

چرا جاروبرقی‌ دلونگی بیش از اندازه گرم می‌شود؟

 • گرم شدن بیش از اندازه جاروبرقی دلونگی به دلیل خرابی ترموستات جاروبرقی، نیم سوز شدن موتور دستگاه، خرابی فن دستگاه و … اتفاق می‌افتد.
 •   اگر احساس کردید که جاروبرقی دلونگی شما بیش از اندازه داغ شده است و در اثر گرم شدن بیش از اندازه ناگهان خاموش می‌شود بهتر است، تشخیص و حل این مشکل را به یک تکنسین متخصص بسپارید.
 •   برای اینکه موتور جاروبرقی دلونگی نسوزد، از روشن و خاموش کردن مداوم آن خودداری نمایید.

استفاده درست از جاروبرقی دلونگی

نکته مهم و اساسی در نگهداری جاروبرقی دلونگی، استفاده درست از این دستگاه می‌باشد. اگر در دفترچه راهنمای وسیله شما ذکر شده که از جاروبرقی در محیط‌های مرطوب و خیس استفاده نکنید، حتماً این نکته را مد نظر داشته باشید. چون در غیر این صورت موجب زنگ زدگی قطعات داخلی شده و در برخی موارد منجر به سوختن جاروبرقی دلونگی می‌شود. همچنین بسیاری از ما عادت کرده‌ایم، که با انگشتان پا از دکمه روی جاروبرقی دلونگی برای جمع کردن سیم و یا خاموش و روشن کردن دستگاه استفاده کنیم. این کار به دلیل فشار و وزن بالای پا، موجب می‌شود در طولانی مدت دکمه‌ها دچار آسیب شده و نیاز به تعمیر پیدا کنند.

نکات ساده‌ای که برای نگهداری جاروبرقی دلونگی خود انجام می‌دهید، می‌تواند از خراب شدن آن جلوگیری کند و از انجام تعمیرات پرهزینه در امان خواهید بود.

هر بار قبل از روشن کردن جاروبرقی دلونگی لوله، فیلتر و برس دستگاه را بررسی نمایید. در صورت لزوم قطعات را عوض نموده و گرد و غبار دستگاه را تمیز کنید، تا فیلترها مسدود نگردند. اگرچه نگهداری و مراقبت از جاروبرقی زمان بر نیست، اما در عملکرد این دستگاه نقش بسزایی دارد. در واقع بیشتر کارهایی که انجام می‌دهید، پاک کردن گردوغبار اضافه و از بین بردن زباله‌هایی است، که به طور بالقوه در برخی از اجزای جاروبرقی گیر می‌کند. هرچه جاروبرقی دلونگی شما تمیز تر باشد، مکش و قدرت آن بهتر بوده و زودتر می‌توانید کار خود را انجام دهید. علاوه بر این رعایت نکات گفته شده، نوعی سرمایه گذاری و صرفه‌جویی در هزینه‌های تعمیر و یا تعویض جاروبرقی می‌باشد‌.

راهنمای تعمیر جاروبرقی دلونگی Delonghi

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

آموزش عیب‌یابی و تعمیر جاروبرقی دلونگی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا