خدمات نظافتی

روش های مختلف از بین بردن خط و خطوط از روی سطوح

از بین بردن خراش روی چوب | از بین بردن خراش روی شیشه | از بین بردن خراش روی چرم

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

مراقبت و نگهداری از وسایل و اشیا شخصی و منزل از اهمیت ویژه ای برخوردار است. و برای هر وسیله ای روش های نگهداری خاصی وجود دارد. این وسایل ممکن است از جنس های گوناگونی مانند شیشه، چرم، سنگ، چوب، فلز، مرمر و … باشند. علیرغم اینکه تمام تلاش خود را برای مواظبت از آن ها انجام می دهیم، ولی گاهی ممکن است به دلیل بی احتیاطی یا حواس پرتی سبب ایجاد خط و خش بر روی این سطوح شویم. زیرا روزانه از بسیاری از وسایل در حال استفاده هستیم و ممکن است به صورت اتفاقی دچار خط و خش شوند. در شرایط این چنینی جای نگرانی وجود ندارد. چراکه از بین بردن خراش سطوح مختلف دارای راهکارهای فراوانی می باشد. البته برای برطرف کردن این خش ها نیازی به لوازم تخصصی نیست بلکه با توجه به جنس وسیله می توان با ترفندهای خانگی آن را از بین برد.

از بین بردن خراش سطوح مختلف

ممکن است در طول روز و با بی توجهی سبب شویم بر روی دوست داشتنی ترین وسایلمان خراشی آزار دهنده ایجاد شود. ولی نیازی نیست ناراحت شوید و آن وسیله را دور بیاندازید. چرا که با ساده ترین موادی که در منزل دارید، به سادگی می توانید این خراش ها را ترمیم کرده و برطرف سازید.

از بین بردن خراش سطوح مختلف از ترفندها و روش های بسیار زیادی برخوردار است. که بعضاً نیاز به لوازم تخصصی دارند و در بیشتر موارد به سادگی با موادی که در خانه دارید، قابل رفع هستند. به همین دلیل، اگر بر روی وسایلی از جنس شیشه، چرم، چوب، پلاستیک و …. خراشی ایجاد شد، در مرحله اول تلاش کنید تا با روش ها  و ترفندهای خانگی که در ادامه بیان می شود، آن ها را از بین ببرید.

اما اگر خراش ایجاد شده سطحی نبود و نیاز به لوازم تخصصی و متخصص این امر داشت، در سریع ترین زمان ممکن برای برطرف کردن آن اقدام کنید. تا این خراش کوچک سبب از بین رفتن کل وسیله نشود. در نتیجه اگر زمانی خراشی بر روی لوازم شخصی تان به ویژه شیشه موبایل یا عینک تان ایجاد شد، دچار استرس و نگرانی نشوید. چرا که با راه کارهای موجود در این مقاله به سادگی می توانید آن ها را برطرف کنید.

طریقه از بین بردن خراش روی چوب

به وجود آمدن خط و خش بر روی مبلمان چوبی یا هر وسیله چوبی در منزل امری گریزناپذیر است. به همین دلیل دانستن شیوه ای برای رفع آن در خانه می تواند در برگرداندن ظاهر زیبای آن ها بسیار مفید باشد. به دو روش خانگی می توانید خراش های ایجاد شده بر روی وسایل چوبی را از بین ببرید.

روش اول: گردو

در این روش به یک تکه کوچک از گردو نیاز دارید تا آن را بر روی سطح خراش بسایید، تا به خوبی سطح خراش به گردو آغشته شود. پس از گذشت زمانی خراش ها تیره می شوند و شما می توانید در این زمان سطح وسیله چوبی خود را تمیز کنید. برای ایجاد براقیت اولیه وسیله چوبی خود نیز می توانید از جلا دهنده های مخصوص چوب استفاده کنید، تا وسیله تان مانند روز اول شفاف و براق شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای شستشوی لباس های نوزاد | بهترین روش شستن لباس نوزاد

روش دوم: سس مایونز

سس مایونز می تواند با قدرت بالایی که در کاور کردن خراش ها دارد، به شما کمک کند تا ترک های سطحی بر روی لوازم چوبی خود را برطرف کنید. به طوری که سس مایونز سبب می شود چوب دچار تورم شده و در نتیجه ترک ها به یکدیگر نزدیک شوند. برای این کار کافیست پنبه ای را به مقداری سس مایونز آغشته کنید و بر روی خراش ها و ترک ها بمالید.

از بین بردن خراش سطوح مختلف

طریقه از بین بردن خراش روی شیشه

احتمالاً برای شما هم اتفاق افتاده در زمان کشیدن کلید یا شی زیر و سخت بر روی شیشه، ناظر ایجاد خط و خش بر روی آن باشید. در این بخش سه روش خانگی برای از بین بردن این خراش ها را برایتان بیان می کنیم.

جوش شیرین

در این روش کافیست تا کمی جوش شیرین را با مقداری آب مخلوط کرده تا ماده ای خمیر مانند درست شود. پس آن می توانید خمیر موجود را به نرمی بر روی محلی از شیشه که دارای خراش است بکشید. به خاطر داشته باشید حتماً اضافه خمیر را با یک پارچه نخی از روی شیشه پاک کنید.

روغن

جای تعجب نیست، بله روغن از جمله موادی است که برای برطرف سازی خش ایجاد شده بر روی شیشه بسیار تاثیرگذار است. در این روش باید مقدار کمی روغن گیاهی را به پنبه آغشته کنید و به شکل دایره ای بر روی منطقه خراش بمالید.

خمیر دندان

برای رفع خراش به وسیله خمیر دندان نیز باید مقدار اندکی خمیر دندان را بر روی پنبه بگذارید و آن را بر روی ناحیه ای از شیشه که دارای خراش می باشد، در حدود ۱۰ تا ۱۵ ثانیه بکشید. بعد از انجام این کار می توانید محو شدن خط و خش موجود بر روی شیشه را ببینید.

طریقه از بین بردن خراش روی چرم

بسیاری از لوازمی که ما در طول روز از آنها استفاده می کنیم از جنس چرم می باشند. پس حتماً شاهد خراش های به وجود آمده بر روی این لوازم بوده اید. در این قسمت نیز چند روش خانگی را برای از بین بردن این خراش ها به شما آموزش می دهیم به شرطی که این خراش ها عمیق نباشند.

 لاک ناخن

استفاده از لاک ناخن بی رنگ یا رنگی نزدیک به رنگ وسیله چرمی شما در محو کردن خط و خش روی وسیله چرمی به شدت تاثیر می گذارد. در این روش نیاز است مقدار اندکی لاک را با دقت زیاد و ظرافت، توسط یک جسم نوک تیز همچون خلال دندان، در محل خراش بکشید.

واکس چرمی

یکی از موادی که به خوبی می تواند خراش بر روی چرم را از بین ببرد واکس چرمی می باشد. تنها نکته حائز اهمیت در این مورد رعایت شیوه نامه بیان شده در استفاده از آن می باشد.

روغن بچه

استفاده از روغن بچه یا در صورت نبود، روغن گیاهی برای برطرف کردن خط و خش روی چرم بسیار کمک کننده است. برای این کار نیاز به پنبه و اندکی روغن می باشد. پنبه را به مقدار کمی روغن آغشته کرده و بر روی خراش می کشیم. بعد از خشک شدن نیز با پارچه تمیز منطقه خراش را کامل پاک می کنیم.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهکارهایی برای از بین بردن بوی نامطبوع تشک و فرش

طریقه از بین بردن خراش روی پلاستیک

می توان گفت تقریباً نیمی از وسایل مورد استفاده در آشپزخانه و یا منزل از جنس پلاستیک می باشند. و خراش افتادن بر روی آنها امری طبیعی است. در این قسمت روش خانگی برای برطرف کردن این خراش ها برای شما می پردازیم.

استفاده از سشوار

در این روش درجه سشوار را بر روی کم تنظیم کنید و باد گرم سشوار را بر روی ناحیه خراش بگیرد. در صورت نیاز نیز می توانید درجه حرارت را بیشتر کنید تا منطقه خراش به صورت کامل از بین برود. بعد از سپری شدن ۱۰ الی ۱۵ دقیقه سطح را پولیش کشیده تا خط و خش ها به طور کامل محو شوند.

روش از بین بردن خراش روی فلزات

به دلیل اینکه سطوح فلزی متفاوتی وجود دارند، برای رفع خراش بر روی آنها نیز راه کارهای مختلفی وجود دارد. در بعضی موارد همچون لوازم تزیینی و جواهرات، مناسب ترین روش برای ترمیم آن ها سپردن آن ها به دست متخصصین این امر می باشد.

هر چند در بعضی از این وسایل مانند انگشتر یا دستنبد نقره از جلا دهنده ها برای از بین بردن خط و خش موجود بر روی آنها می توانید استفاده کنید. برای این کار تنها لازم است مقداری جلا دهنده را بر روی پنبه گذاشته و به مدت ۲ دقیقه در محل خراش به صورت رفت و برگشتی بکشید.

برای برطرف کردن خط و خش سطوح فلزی ضدزنگ نیز همانند شیشه می توانید از تاثیر شگفت انگیز خمیر دندان بهره ببرید. در این روش نیز مقداری خمیر دندان را توسط پنبه بر روی ناحیه دارای خراش بمالید و بعد از آن نیز برس یا پارچه نرم روی آن بکشید. در نهایت نیز با پارچه نرم و مرطوب اضافه خمیر دندان را از روی سطح تمیز کنید.

از بین بردن خراش سطوح مختلف

نحوه از بین بردن خراش روی سطوح مرمر

اگر از سنگ های مرمر برای کف یا دیوارهای خانه استفاده می کنید، مشاهده خراش بر روی این سطوح جذاب و ارزشمند صحنه ای بسیار آزار دهنده است. ولی شما می توانید با استفاده از ساده ترین وسایل موجود در خانه این سطوح را مثل روز اول خود کنید.

در این روش با استفاده از یک سیم ظرفشویی یا کاغذ سنباده با دانه های ریز به آهستگی روی منطقه خراش بکشید، و بعد از برطرف شدن خراش محیط را با آب بشویید. پس از اتمام کار ممکن است سطح تیره و کدر شده باشد. برای رفع این موضوع نیز کافیست از پولیش مرمر برای ایجاد شفافیت و درخشندگی اولیه آن ها استفاده کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله انواع روش های از بین بردن خراش سطوح مختلف را بیان کردیم. همانطور که دید ایجاد خراش بر روی سطح های متفاوت، گریزناپذیر است. به همین جهت، با استفاده از روش های بیان شده می توانید به سادگی با مواد ساده موجود در خانه خراش های به وجود آمده بر روی وسیله هایتان را از بین ببرید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

از بین بردن خراش سطوح مختلف

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

روش های مختلف از بین بردن خراش سطوح مختلف

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا