مجله ساختمان

انواع مختلف چیدمان مبلمان در منزل | نکاتی در مورد چیدمان مبل

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

چیدمان مبلمان همواره دشواری‌ ها و سختی‌ های خود را دارد مخصوصاً زمانی که فضای کوچکی در اختیار شما باشد با این مشکل بیشتر مواجه می‌ شوید. اختصاص فضای مخصوصی به تلویزیون و یا چیدمان در فضاهای باز هم کار آسانی نیست. نکته مهم این است که هر سالن نشیمنی با سالن دیگر چیدمان متفاوتی دارد به همین خاطر نکات مهمی در مورد دکوراسیون سالن نشیمن باید مد نظر قرار گرفته شود. چنانچه شما هم این دغدغه را دارید که چگونه چیدمان مبلمان را انجام دهید باید بدانید راهکارهای زیادی برای این مشکل وجود دارد.

نکاتی در مورد چیدمان مبلمان در منزل

چیدمان مبلمان در منزل دارای اهمیت بسیار زیادی می‌ باشد به همین خاطر قبل از آنکه به سراغ چیدمان مبل برویم بهتر است نکات اساسی در مورد آن را بدانید. بایدها و نبایدهایی در مورد چیدمان مبلمان در خانه‌ های مستطیلی شکل، مربعی شکل و … وجود دارد. در واقع باید بدانید که چیدمان مبل در منزل بدون اطلاع و آگاهی کافی جذابیتی نخواهد داشت و نمی‌ تواند خانه شما را آنطور که دوست دارید جلوه دهد.

تقسیم کردن فضا به فضاهای کوچکتر

چنانچه سالن نشیمن شما خیلی بزرگ است به این معنا نمی‌ باشد که حتماً باید از مبلمان حجیم و بزرگ استفاده کنید. به جای آن می‌ توانید فضای نشیمن خود را به فضاهای کوچکتری تقسیم کنید. انواع مختلف چیدمان مبلمان در منزل | نکاتی در مورد چیدمان مبلدر این صورت شما به جای یک نشیمن خیلی بزرگ، دو نشیمن کوچکتر خواهید داشت که می‌ تواند فضایی صمیمانه‌ تر و دوستانه‌ تر به شما بدهد.

استفاده از صندلی‌ های کوچک

مهم نیست برای چیدمان مبلمان به سراغ چه مدل مبلی بروید اما نکته مهم این است که حتماً از صندلی‌ های کوچک هم در نشیمن استفاده نمایید. صندلی‌ های کوچک این امکان را به شما می‌ دهد که هر زمان تعداد مهمانان شما زیاد شد بتوانید از این صندلی‌ ها استفاده کنید و هر زمانی که به آنها نیازی نداشتید به راحتی آنها را جمع کرده و در گوشه ای قرار دهید تا فضای سالن نشیمن شما را اشغال نکند.

حتما بخوانید:   از اشتباهات خرید موکت دوری کنید | بهترین مدل موکت

انواع مختلف چیدمان مبلمان برای سالن نشیمن

حتماً برای همه شما پیش آمده که زمان تغییر دکوراسیون و یا چیدمان مبلمان در خانه خود با چالش‌ های زیادی روبرو شده‌ اید. گاهی ممکن است حتی چندین بار هم مبلمان را جابجا کنید ولی ترکیب مورد دلخواه خود را پیدا نکنید. در ادامه مطلب ایده‌ های جذاب برای چیدمان مبلمان به شما آموزش می‌ دهیم.

یک جفت کاناپه

یکی از روش‌ های چیدمان مبلمان در سالن پذیرایی استفاده کردن از یک جفت کاناپه می‌ باشد. ترکیب فوق یکی از ترکیبات بسیار ساده است و در عین حال که فضای زیادی را در خانه اشغال نمی‌ کند تعداد زیادی افراد می‌ توانند به راحتی از فضای نشیمن آن استفاده کنند. قرار دادن یک جفت کاناپه روبروی همدیگر مخصوصاً در سالن‌ های نشیمن بزرگ ایده بسیار مناسبی می‌ باشد. یکی دیگر از نکات قابل توجه در مورد این ترکیب این است که فضا را به دو قسمت تقسیم می‌ کند. به همین خاطر این چیدمان برای خانه‌ های مستطیلی و سالن‌ های نشیمن باریک بسیار مناسب می‌ باشد.

یک کاناپه و دو مبل تک

برای چیدمان مبلمان خانه خود می‌ توانید یک کاناپه بزرگ به کار ببرید و سپس فضای باقیمانده را با دو صندلی که در مقابل کاناپه قرار می‌ دهید پر کنید. در واقع این مدل یکی از متداول‌ ترین ترکیبات چیدمان برای مبلمان می‌ باشد که می‌ تواند همه فضای نشیمن را پر کند. نکته بسیار مهم در مورد این مدل از ترکیب چیدمان این است که صندلی‌ هایی انتخاب کنید که متناسب با اندازه فضای خانه شما باشد. انواع مختلف چیدمان مبلمان در منزل | نکاتی در مورد چیدمان مبلچنانچه فضای خانه شما به اندازه کافی بزرگ است می‌ توانید به سراغ صندلی‌ های بزرگتر بروید و همینطور صندلی‌ های کوچک برای فضاهایی که خیلی بزرگ نیستند مناسب می‌ باشد.

یک کاناپه و دو مبل تک زاویه‌ دار

چنانچه چند درب نشیمن باز شود ممکن است نتوانید دو مبل تک را به صورت مستقیم روبروی کاناپه قرار دهید. در این شرایط بهترین ترکیب چیدمان مبلمان این است که مبل‌ های تک را با زاویه باید روبروی کاناپه قرار دهید. زاویه مبل‌ های تک را طوری تنظیم کنید که عبور کردن و رفت و آمد از بین آنها آسان انجام شود و محدودیتی برای شما در رفت و آمد ایجاد نکند. چنانچه به چیدمان مبلمان خانه خود اهمیت می‌ دهید و می‌ خواهید ترکیبی متفاوت و جذاب ایجاد کنید به مبل‌ های تک زاویه بدهید.

حتما بخوانید:   آیا رنگ‌های خنثی در دکوراسیون داخلی از مد می‌افتد؟

دو کاناپه و یک مبل تک

چنانچه دوست دارید فضای زیادی از سالن نشیمن شما خالی باشد می‌ توانید دو کاناپه را به شکل عمود روبروی یکدیگر قرار داده سپس از یک مبل تک کلاسیک و یا مدرن استفاده کرده و آن را در گوشه‌ ای بگذارید. با این چیدمان فضای زیادی در منزل شما خالی خواهد ماند که از آن می‌ توانید جهت معاشرت کردن، استراحت و یا بازی کودکان استفاده نمایید.

یک کاناپه و چهار مبل تک

چنانچه فضای سالن نشیمن شما خیلی بزرگ است می‌ توانید دو جفت مبل تک را به شکل U مقابل یکدیگر قرار داده و پس از آن کاناپه‌ ای را در قسمت بالایی مبلمان بگذارید. این ترکیب چیدمان می‌ تواند فضای جذاب و کلاسیک در منزل شما ایجاد نماید و البته برای فضاهایی که خیلی بزرگ هستند نیز مناسب است و به خوبی می‌ تواند جاهای خالی را پر کند.

مبلمان بزرگ و حجیم

چنانچه فضای سالن نشیمن شما خیلی بزرگ است اما نمی‌ خواهید از همه این فضا کاملاً استفاده نمایید می‌ توانید فضای خانه خود را با مبلمانی که بزرگ و حجیم هستند پر کنید. بهترین مبلمان برای این فضاها مبلمانی است که دارای نشیمنگاه‌ های بزرگ می‌ باشد. اگر چیدمان مبلمان به این شکل انجام شود، حتماً باید به راه‌ های عبور بین مبلمان هم توجه کنید و دقت کنید که فضای رفت و آمد محدود نشود. استفاده نمودن از مبل‌ های حجیم و بزرگ برای چیدمان منزل می‌ تواند همه فضاهای خانه را به صورت کامل پر کند.

یک کاناپه و دو مبل تک چرخدار و یک مبل تک کلاسیک

برخی اوقات تعداد مبلمان خیلی زیاد است. در این شرایط یکی از چالش‌ هایی که بیشتر افراد با آن مواجه می‌ شوند این است که نمی‌ توانند همه صندلی‌ ها را مقابل تلویزیون قرار دهند. بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که دو مبل تک چرخدار را در ترکیب مبلمان قرار دهید. در این صورت شما می‌ توانید هر زمان که دوست داشتید مبل‌ ها را بچرخانید و به تماشای تلویزیون بپردازید و یا آنها را به شکل اولیه خود برگردانده و با افراد شروع به معاشرت نمایید.

کاناپه و سه مبل تک و دو پاف مکعبی

صندلی Occasional صندلی‌ هایی هستند که دارای وزن سبکی می‌ باشند و به راحتی می‌ توان آنها را جابجا کرد. اولاً این صندلی‌ ها فضای کمی هم در سالن نشیمن اشغال می‌ کنند. هیچ اهمیتی ندارد که فضای نشیمن شما چقدر محدود است. با داشتن این صندلی‌ ها برای نشستن با هیچ مشکلی مواجه نمی‌ شوید همچنین از پاف مکعبی هم می‌ توانید در فضای نشیمن استفاده کنید. یکی از نکات مثبتی که در مورد این ترکیب وجود دارد این است که زمانی که تنها هستید و به دنبال صندلی راحتی به منظور تماشای تلویزیون می‌ باشید می‌ توانید به راحتی از صندلی‌ های تکی آن استفاده کنید. وجود پاف این امکان را به شما می‌ دهد هر زمان که به صندلی اضافی نیاز داشتید آنها را در کنار مبلمان قرار دهید و اگر به آنها نیازی نداشتید ‌پاف ها را در گوشه‌ای از فضای نشیمن قرار دهید.

حتما بخوانید:   نحوه طراحی داخلی رستوران | عناصر مهم در طراحی داخلی رستوران

کاناپه و مبل دسته‌ دار دو نفره و مبل تک

مبلمان دو نفره دسته‌ دار از بهترین انتخاب‌ ها در چیدمان مبلمان خانه می‌ باشد. این مبلمان دارای تنوع بسیار زیادی است و با در نظر گرفتن سبکی که به آن علاقه دارید می‌ توانید به انتخاب بپردازید. برخی از مبل‌ های دونفره دسته‌ دار به تخت خواب هم تبدیل می‌ شوند. از این مبلمان می‌ توانید در هر فضایی استفاده کنید. حتی می‌ توانید آن را در راهرو هم قرار دهید. یکی از ترکیبات بسیار جذاب در دکوراسیون سالن نشیمن قرار دادن مبل دو نفره دسته‌ دار روبروی کاناپه می‌ باشد. همچنین اضافه کردن یک مبل تک نیز می‌ تواند فضا را زیباتر و جذاب‌ تر کند.

کاناپه کلاسیک مدرن و دو مبل تک

چنانچه فضای سالن نشیمن شما کوچک است، مبلمان حجیم و بزرگ برای شما مناسب نیست.انواع مختلف چیدمان مبلمان در منزل | نکاتی در مورد چیدمان مبل همچنین نمی‌ توانید از مبلمان سلطنتی در فضاهای کوچک استفاده کنید. به جای آن بهتر است یک کاناپه کلاسیک قرار دهید که فضای زیادی اشغال نمی‌ کند و در کنار آن دو مبل تک هم استفاده نمایید. تعداد کم مبلمان این امکان را به شما می‌ دهد که بتوانید به راحتی در فضای کوچک نشیمن رفت و آمد کنید.

سخن آخر

هیچ تفاوتی ندارد که مبلمان خانه شما چرم است و یا سلطنتی و یا مدرن. نکته مهم این است که بتوانید به اصولی‌ ترین شکل ممکن چیدمان مبلمان را انجام دهید. در این مقاله از مجله آی بک گزینه‌ های زیادی در مورد چیدمان مبلمان بیان کردیم و بهترین ترکیب‌ ها را در اختیار شما قرار دادیم. هر کدام از ترکیبات چیدمان مبلمان که در بالا به آنها پرداختیم می‌ تواند ایده بسیار جذابی برای فضای سالن نشیمن شما باشد و جلوه خانه شما را بسیار تغییر دهد.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

انواع مختلف چیدمان مبلمان در منزل

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

انواع مختلف چیدمان مبلمان در منزل، نکاتی در مورد چیدمان مبل

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x