تعمیرات کولر گازی

بررسی کدهای ارور در کولر گازی تراست TRUST و رفع آنها

چرا در اسپیلت تراست کد خطا نشان داده می شود؟ | بررسی دلیل های نمایش آلارم کولرگازی تراست

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

کولرهای گازی نیز مانند دیگر لوازم خانگی ممکن است به هر علتی با مشکل مواجه شوند و نیاز به عیب یابی و تعمیر داشته باشند. در این بین کولر گازی تراست هم از این امر مستثنی نمی باشد. ممکن است برای شما کاربران عزیز که از کولر گازی تراست استفاده می کنید این مسئله پیش آمده باشد که بر روی صفحه نمایشگر دستگاه خود کد ارور و یا خطایی مشاهده کنید و یا اینکه پنل کولر گازی تراست شروع به چشمک زدن کند. پیش از هر چیزی باید بدانید کدهای خطا یا ارور در اصطلاح زبان کولر گازی شما هستند. چنانچه در هر قسمتی از کولر گازی مشکلی پیش آید دستگاه با نشان دادن این کدهای ارور به شما این پیغام را می رساند که نسبت به رفع مشکل اقدام کنید. ایبک امداد در این مقاله به بررسی کدهای ارور در کولر گازی تراست پرداخته و راهکارهایی جهت رفع هر کدام بیان کرده است.

راهنمای رفع کردن کدهای ارور در کولر گازی تراست

جهت رفع کردن کد ارور یا خطا در کولر گازی تراست اولین قدمی که باید برداشته شود این است که به دفترچه راهنمای کولر گازی مراجعه کنید تا بتوانید مفهوم هر کد را متوجه شوید و پس از آن نسبت به رفع آن اقدام کنید. پس از دست یافتن به مفهوم کد خطا باید بدانید که همه کدهای خطا در واقع مشکل به وجود آمده در سیستم را به شما نشان می دهند و با بررسی و چک کردن کامل دستگاه می توانید به اشکال و ایراد دقیق آن پی ببرید. رفع کردن کد خطا نیاز به تخصص و مهارت دارد پس چنانچه در زمینه تعمیر و سرویس کولر گازی تراست مهارتی ندارید بهتر است جهت جلوگیری از آسیب رساندن بیشتر به دستگاه از یک متخصص با تجربه در این زمینه کمک بگیرید. جهت مشاوره، پشتیبانی و طرح پرسش می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید.

بررسی کدهای ارور در کولر گازی تراست مدل TG

کد ارور E1: چنانچه فشار کمپرسور بیشتر از حد مجاز شود این کد خطا بر روی صفحه نمایشگر ظاهر می شود. جهت رفع این کد ارور بهتر است نخست کولر گازی را خاموش کرده و از تعمیرکار کمک بخواهید تا خطای پدید آمده را برطرف کند. احتمالاً کمپرسور با مشکل مواجه شده باشد.بررسی کدهای ارور در کولر گازی تراست TRUST و رفع آنها

کد ارور E2: این کد ارور به این معنی می باشد که یونیت داخلی دچار یخ زدگی شده و در حقیقت این کد جهت محافظت در مقابل یخ زدگی ایجاد می شود.

کد ارور E3: این کد خطا به این علت ایجاد می شود که فشار پایین تر از حد استاندارد روی کمپرسور وارد می شود و کولر گازی جهت محافظت از کمپرسور در برابر فشار پایین این کد ارور را نمایش می دهد. جهت رفع این کد ارور باید مقاومت کمپرسور به وسیله اهم متر مورد بررسی قرار گیرد.

کد ارور E4: چنانچه دمای لوله تخلیه از حد استاندارد بالاتر برود دستگاه این کد ارور را جهت محافظت از کمپرسور نشان می دهد.

کد ارور E5:  این کد ارور زمانی نمایش داده می‌شود که ولتاژ ورودی به کولر گازی جهت کارکرد درست از حد استاندارد کمتر شده است و دستگاه به علت کاهش ولتاژ این کد ارور را نشان می‌دهد. جهت رفع کد ارور E5 لازم است که ولتاژ مورد بررسی قرار گیرد. چنانچه ولتاژ در دستگاه تک فاز از ۱۸۰ ولت کمتر و در دستگاه سه فاز از ۳۴۲ ولت کمتر باشد به این معنی است که با افت ولتاژ روبرو هستیم.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آموزش مرحله به مرحله سیم کشی کولرهای گازی

کد ارور E6: زمانی که این کد ارور را روی صفحه نمایشگر کولر گازی تراست مشاهده کردید به این معنی می باشد که ارتباط میان یونیت داخلی و خارجی قطع می باشد و سیگنال ایجاد نمی شود.

کد ارور F1: در کولر گازی تراست این کد ارور زمانی نمایش داده می شود که با کوتاه شدن یا باز شدن سنسور محیطی مواجه می شویم. جهت رفع آن سنسور باید مورد بررسی قرار گیرد.

کد ارور F2: در کولر گازی تراست این کد ارور در حالتی نمایش داده می شود که سنسور مسی باز و یا کوتاه شده باشد. جهت برطرف کردن این کد ارور سنسور باید مورد بررسی قرار گیرد.

کد ارور F3: در کولر گازی تراست در این حالت سنسور محیطی واحد خارجی قطع و یا کوتاه شده است. جهت رفع آن بهتر است سنسور بررسی شود.

کد ارور F4: در کولر گازی تراست کد F4 مربوط به زمانی است که سنسور مسی واحد خارجی کوتاه و یا قطع شده باشد.

کد ارور H1: در واقع این کد، خطا تلقی نمی شود و معمولاً در حالت یخ زدایی روی صفحه نمایشگر ظاهر می شود.

کد ارور H6: در کولر گازی وقتی با این کد ارور مواجه شدید باید بدانید که عملکرد فن داخلی دچار اختلال شده است.

کدهای ارور در کولر گازی تراست مدلTMFS48

یکی دیگر از مدل های کولر گازی تراست مدل TMFS48 می باشد که در ادامه به بررسی کدهای ارور در این مدل می پردازیم.

کد ارور E1: علت نمایش این کد ارور اتصال کوتاه و یا قطع شدن سنسور دما می باشد. جهت رفع آن سنسور باید چک شود.

کد ارور E2: وقتی سنسور مسی قطع و یا کوتاه شود این کد ارور نمایش داده می شود. جهت رفع آن سنسور باید مورد بررسی قرار گیرد.

کد ارور E3: در صورت اتصال کوتاه سنسور کندانسور یا قطع شدن آن این کد ارور روی صفحه نمایشگر ظاهر می‌شود. جهت برطرف کردن آن سنسور باید مورد بررسی قرار گیرد.

کد ارور E6: این کد ارور زمانی نمایش داده می شود که در واحد خارجی مشکلی ایجاد شده باشد. جهت رفع این کد ارور چراغ های روی برد باید مورد بررسی قرار گیرند.

کد ارور E8: به هنگام ایجاد آلودگی الکترواستاتیکی در دستگاه این کد ارور نمایش داده می شود.

کد ارور P4: این کد زمانی نمایش داده می‌شود که  اواپراتور در معرض سرما یا گرمای بیش از حد قرار گیرد.

کد ارور P5: این کد ارور مربوط به گرمای بیش از اندازه کندانسور می باشد.

کد ارور P10: این کد ارور نشان می دهد که فشار دیشارژ بسیار زیاد است.

کد ارور P11: این کد ارور زمانی نمایش داده می شود که فشار ساکشن دستگاه کاهش یافته باشد.

کد ارور P12: این کد ارور به هنگام مصرف بیش از حد برق در کمپرسور نمایش داده می شود.

کد ارور HS: این کد نشان دهنده عملیات برفک زدایی می باشد.

کدهای ارور در کولر گازی تراست مدل TMSL

کدهای ارور در مدلهای مختلف کولر گازی تراست دارای اسامی یکسان می باشند اما علت بروز آنها و نحوه برطرف کردن آنها با یکدیگر متفاوت است. در ادامه به کدهای ارور در کولر گازی تراست مدل TMSL می پردازیم.

کد ارور E1: در این کد خطا عملکرد EPROM دچار اختلال شده است.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه کار کولر گازی | اجزای اصلی کولر گازی

کد ارور E3: این کد ارور نشان می دهد که موتور فن داخلی خراب شده است.بررسی کدهای ارور در کولر گازی تراست TRUST و رفع آنها

کد ارور E4: زمانی که جریان کمپرسور زیاد شده باشد و از حد استاندارد خارج شود دستگاه این کد ارور را نشان می دهد.

کد ارور E5: اتصال کوتاه سنسور محیطی و یا قطع شدن آن باعث بروز این کد ارور می شود. جهت رفع آن بهتر است سنسور مورد بررسی قرار گیرد.

کد ارور E6: در صورت قطع شدن یا اتصال کوتاه سنسور مسی این کد ارور روی صفحه نمایشگر ظاهر می شود. جهت رفع آن سنسور باید چک شود.

کد ارور E7: قطع شدن یا اتصال کوتاه سنسور کندانسور می تواند علت بروز این کد خطا باشد. جهت رفع آن سنسور باید چک شود.

کد ارور E9: چنانچه سیم ارتباطی واحد داخلی و خارجی قطع شده باشد این کد خطا ظاهر می شود. جهت رفع آن باید سیم کشی مورد بررسی قرار گیرد.

آموزش عیب یابی و رفع کدهای ارور در کولر گازی تراست

آشنایی با مفاهیم کدهای ارور در کولر گازی به کاربر کمک کند تا اشکالات و ایرادات هر قسمت از کولر گازی را شناخته و جهت رفع آن اقدام کند. چنانچه پس از مطالعه این مقاله متوجه شدید کدهای ارور ظاهر شده روی صفحه نمایشگر مشکل جزئی را نشان می دهند با استفاده از راهکارهای بیان شده می‌توانید جهت رفع آن اقدام کنید.  اما چنانچه مشکل کولر گازی به راحتی قابل رفع بود و به متخصص نیاز داشت بهتر است جهت جلوگیری از آسیب بیشتر از یک تعمیرکار ماهر جهت برطرف کردن مشکل کمک بگیرید. جهت مشاوره، پشتیبانی و طرح پرسش می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید.

چگونه اقدام به رفع هشدارهای کولر گازی تراست کنیم؟

سیستم سرمایشی مانند کولرهای گازی ممکن است به مرور زمان با مشکلات متعددی روبرو شوند و دچار نقص و ایراد گردند. در گذشته چنانچه با هر مشکل و ایرادی در کارکرد کولر گازی روبرو می شدید قادر به شناسایی و رفع مشکل نبودید و حتماً می بایست از یک متخصص در زمینه مربوطه کمک می گرفتید ولی در مدل های جدید کولر گازی این سیستم ها دارای تکنولوژی جدیدی هستند که بر اساس عیب یابی اتوماتیک طراحی شده اند که در صورت بروز هر مشکلی در دستگاه کد مخصوص به آن در صفحه نمایشگر نشان داده خواهد شد. این مزیت موجب می شود تا شناسایی و تشخیص مشکل آسان شده و برطرف کردن آن نیز با سرعت و کیفیت بالاتری انجام گیرد.

سخن آخر

کدهای ارور به روش های گوناگون در دستگاه ها نمایش داده می شوند. یکی از مزایای نمایش این کد ها بر روی صفحه نمایشگر این است که امکان انتقال اطلاعات درباره خطا و ایراد به وجود آمده در دستگاه راحت تر انجام می شود و کاربر با دیدن کد ارور و همچنین آشنا بودن با مفهوم آن می تواند جهت برطرف کردن آن اقدام کند. ایبک امداد در این مقاله به بررسی کدهای ارور در کولر گازی تراست پرداخته و راهکارهایی جهت رفع هر کدام بیان کرده است. پیشنهاد ما به شما این است چنانچه در زمینه تعمیر کولر گازی تخصصی ندارید این کار را به تعمیرکاران متبحر و باتجربه بسپارید تا از آسیب بیشتر به دستگاه جلوگیری شود. شما کاربران عزیز می توانید از کارشناسان ایبک امداد در این زمینه کمک گرفته و جهت برطرف کردن مشکل اقدام کنید. امیدواریم که این مقاله برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

بررسی کدهای ارور در کولر گازی تراست

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله آموزشی بررسی کدهای ارور در کولر گازی تراست

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا