تعمیرات کولر گازی

عیب‌یابی و تعمیر کولر گازی یونیوا UNEVA

عیب‌یابی و تعمیر کولر گازی یونیوا UNEVA|راهنمای تعمیر کولر گازی یونیوا

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

در این مطلب نحوه تعمیر کولر گازی یونیوا را توضیح دادیم این کولر با تبدیل گاز به مایع و سپس مایع به گاز سرما تولید می کند. کولر گازی یونیوا موجب تهویه مطبوع شده و با سرعت زیاد گرمای محیط را کاهش می‌دهد. در ادامه مطلب مشکلات رایجی که ممکن است برای کولر گازی یونیوا پیش آید را توضیح می‌دهیم.

کولر گازی یونیوا روشن نمی‌شود

احتمال دارد، که پریز برق نداشته باشد و دوشاخه یا سیم رابط کولر معیوب باشد. باید پریز برق را بررسی کنید و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید. بدنه کولر گازی را با دقت جدا کرده و دوشاخه را وارد پریز نمایید. با استفاده از ولت متر مقدار برق را اندازه گیری کنید. اگر در ترمینال اصلی برق وجود نداشت، باید سیم رابط و دوشاخه کولر گازی یونیوا را عوض کنید.

در برخی مواقع امکان دارد، که کلید اصلی خراب باشد. دوشاخه کولر گازی یونیوا را از برق جدا کنید و کلید قدرت را تست کنید. یکی از سر سیم ها را جدا کرده و اهم‌متر را در رویR*1 بگذارید و رابط را به پایه های کلید باید متصل نمایید. چنانچه کلید قدرت کولر گازی سالم باشد، اگر کلید را بر روی حالت on قرار دهید عدد صفر را نشان خواهد داد. اگر کلید را بر روی حالت off قرار دهید، عقربه به سمت بینهایت برمی‌گردد. در غیر این صورت کلید قدرت کولر گازی یونیوا مشکل دارد و باید آن را عوض کنید.

یکی دیگر از مواردی که ممکن است سبب روشن نشدن کولر گازی یونیوا شود. قطع بودن سیم های رابط است. اگر در سیم بندی مدار اصلی نول و فاز قطع باشد، کولر گازی نمی تواند روشن شود. بنابراین باید از صحت همه اتصالات اطمینان حاصل کنید.

کولر گازی

نشت گاز کولر گازی یونیوا

از جمله مشکلات متداول در کولر گازی یونیوا نشت گاز می باشد. اگر لوله های کولر گازی یونیوا سوراخ شده باشند و نشت گاز از آن اتفاق می‌افتد، به هیچ عنوان نباید گاز به آن اضافه کنید. در این مواقع محل نشتی را پیدا کنید و آن را رفع کنید. پس از این که اطمینان حاصل نمودید، که نشتی را برطرف کردید، کولر گازی یونیوا را با گاز مبرد شارژ نمایید. به این نکته دقت داشته باشید، که کارایی و کیفیت کولر یونیوا به صورت مستقیم با اندازه درست گاز در ارتباط است. نشت گاز کولر گازی بسیار خطرناک بوده و برای محیط زیست مضر است.

حتما بخوانید:   ارورهای کولر گازی هیتاچی HITACHI | رفع خطای کولر هیتاچی

کثیف شدن فیلتر کولر گازی یونیوا

چنانچه لوله ها و فیلترهای کولر گازی یونیوا کثیف باشند، دستگاه شما به درستی کار نخواهد کرد و راندمان آن کاهش پیدا خواهد کرد. همچنین کثیف بودن فیلتر های کولر گازی یونیوا موجب می شود، که فن ها و موتور کولر دچار خرابی زودرس شوند. عدم سرویس به موقع و نگهداری نامناسب از کولر موجب بروز این ایراد می شود. بنابراین توصیه می گردد، که فیلتر کولر گازی یونیوا را به صورت دوره‌ای بررسی کرده و اگر کثیف بود، حتماً با دقت بشویید و یا آن را عوض کنید. چنانچه در منزل خود از حیوانات خانگی نگهداری می نمایید، فیلتر کولر گازی یونیوا را باید زودتر تمیز نمایید و یا عوض کنید.

برد الکترونیکی کولر گازی یونیوا خراب است

اگر کولر گازی یونیوا به صورت مرتب روشن و خاموش شود، به برد کنترلی، فن کولر گازی و کمپرسور آن آسیب خواهد رساند. در این شرایط سیم ها پس از مدتی دچار خوردگی می شوند و ترمینال ها دچار آسیب دیدگی خواهند شد و به مرور زمان مشکلات بیشتری ایجاد می‌شود. برای اینکه از آسیب های احتمالی جلوگیری کنید بهتر است، که کولر گازی شما توسط تکنسین حرفه ای و متخصص مورد بررسی قرار گرفته و مشکل آن برطرف شود.

سنسور ترموستات کولر گازی یونیوا خراب است

همه کولرهای گازی یک سنسور ترموستات دارند، که در پشت پنل داخلی تعبیه شده است. اگر این سنسور دچار خرابی شود، کولر گازی با مشکلاتی رو به رو خواهد شد. در برخی مواقع امکان دارد سنسور خرابی نداشته باشد اما جابجا شده باشد. در این شرایط فقط باید ترموستات را در محل خود قرار دهید، تا ایراد به وجود آمده رفع گردد.

کولر گازی یونیوا در تخلیه مشکل دارد

یکی مشکلاتی که امکان دارد برای کولر گازی یونیوا پیش آید این است، که مشکلاتی در تخلیه داشته باشد. رطوبتی که از محیط داخلی گرفته می‌شود به صورت صحیح تخلیه نمی گردد. این مشکل زمانی رخ می‌دهد، که کولر گازی به صورت درست نصب نشده باشد. در این شرایط آب در اطراف پنل داخلی سرریز خواهد شد و موجب می شود، که وسیله های داخل منزل و دیوار آسیب ببینند. در این شرایط باید با تعمیرکار تماس حاصل کنید، تا مشکل به وجود آمده را با نصب درست برطرف کند.

حتما بخوانید:   دلایل پارگی و از بین رفتن لوله رطوبت گیر کولر گازی

کولر گازی یونیوا خنک نمی‌کند

در برخی مواقع امکان دارد که کولر گازی یونیوا روشن شود، ولی هیچ باد خنکی ایجاد نکند و محیط را سرد نکند. این مشکل می تواند دلایل گوناگون و مختلفی داشته باشد.

از جمله دلایل این مشکل کثیف بودن فیلتر کولر گازی می‌باشد اگر فیلتر هوا بیش از اندازه کثیف باشد سطح مبرد پایین آمده و یا تخلیه میعانات مسدود خواهد شد.

همچنین این امکان نیز وجود دارد که گاز کولر گازی یونیوا کم و یا تمام شده باشد. در این شرایط باید گاز کولر گازی یونیوا را مجدد شارژ نمایید.

یکی دیگر از دلایل بروز این مشکل این است که محیط بیرون بیش از اندازه گرم است و محیط داخل به اندازه دلخواه شما خنک نمی شود. به این نکته باید توجه داشته باشید، که اکثر کولر ها حدوداً ۲۰ درجه محیط درون منزل شما را از دمای بیرون خنک تر می کنند.

یکی از عوامل تاثیرگذار دیگر در بروز این مشکل این است، که کولر گازی برای متراژ منزل شما مناسب نیست. بنابراین قبل از خرید کولر گازی بهتر است، که در این مورد با متخصصین مشورت کنید و کولرگازی تهیه کنید که با متراژ منزل شما مناسب باشد و قدرت لازم را برای خنک کردن فضای مورد نظر شما داشته باشد.

کولر گازی

کمبود گاز مبرد در کولر گازی یونیوا

هر سال وقتی که کولر گازی را سرویس کلی می کنید، مقدار گاز کولر گازی یونیوا را مورد بررسی قرار دهید. اگر گاز آن کم و یا تمام شده باشد آن را شارژ کنید. اگر گازی که در کولر گازی یونیوا وجود دارد به اندازه کافی نباشد، فضا را خوب خنک نخواهد کرد. همچنین اگر کولر گازی شما نشتی دارد، موجب خواهد شد که گاز کولر گازی شما تمام شود و به محیط زیست آسیب های بسیار زیادی وارد خواهد شد. بنابراین نشتی را باید برطرف کنید.

کولر گازی یونیوا باد گرم می‌دهد

اگر متوجه شدید، که کولر گازی یونیوا باد گرم می دهد در اغلب موارد مشکل از فیلتر هوای دستگاه می باش.د اگر فیلتر هوای کولر گازی یونیوا کثیف باشد موجب می شود، که کولر گازی باد گرم تولید کند. بنابراین باید اطمینان حاصل کنید، که روی کندانسور داخلی یا موتور کولر گازی تمیز بوده و برگ و یا سایر بقایا روی آن قرار نگرفته باشد و مانع از جریان هوا شود.

کولر گازی یونیوا خاموش نمی‌شود

شاید این مشکل برای شما هم پیش آمده باشد، که زمانی که قصد دارید کولر گازی را خاموش کنید، دستگاه خاموش نمی شود و به صورت مداوم کار می کند. اگر با این مشکل روبرو شدید احتمالاً فن دستگاه شما مشکلی دارد. بنابراین فن ترموستات را در حالت خاموش قرار دهید، تا کولر گازی خاموش شود. همچنین در این شرایط باید رله فن و سطح مبرد را هم مورد بررسی قرار دهید.

حتما بخوانید:   کولر گازی اینورتر چیست | معرفی 4 مزیت و معایب کولر گازی اینورتر

کولر گازی یونیوا سر و صدای زیادی دارد

یکی دیگر از مشکلات رایج کولر گازی یونیوا ایجاد سر و صدای عجیب و غریب است. برای این که منشاء سر و صدا را در کولر گازی پیدا کنید، باید دستگاه شما توسط تکنسین متخصص مورد بررسی قرار بگیرد. صدای غیر طبیعی در کولر گازی یونیوا دلایل متفاوت و بسیار زیادی دارد، که متخصصین قادر هستند که علت اصلی را بفهمند. به عنوان مثال ممکن است، که این صدا مربوط به کمربندی باشد، که به درستی تراز نشده باشد. بنابراین متخصصین آن را عوض خواهند کرد. همچنین امکان دارد، که مشکلی در یاتاقان موتور کولر گازی به وجود آمده و سبب بروز این مشکل شده باشد. صدای کولر گازی تا یک حدی عادی خواهد بود. اما اگر صدای غیر طبیعی و لرزش شدید در کولر گازی یونیوا مشاهده کردید، حتما دستگاه خود را خاموش کرده و با تعمیرکار تماس حاصل کنید، تا دلیل آن را یافته و برطرف کند. در اغلب موارد نصب نادرست کولر گازی یونیوا موجب بروز این مشکل می‌شود.

نکات مهم در نگهداری کولر گازی یونیوا

  1.  چنانچه کولر گازی یونیوا شما دچار خرابی شده است، باید ابتدا کولر خود را از برق بکشید و اجازه دهید، که کولر کاملا خنک شود و سپس اقدامات لازم را انجام دهید.
  2.  وقتی کولر گازی یونیوا را روشن می کنید اطمینان حاصل کنید که همه در و پنجره ها را بسته اید با این کار انرژی کولر گازی به هدر نخواهد رفت.
  3.  یکی از موارد مهم این است که کولر گازی یونیوا را به صورت مرتب باید سرویس کنید. سرویس سالانه کولر گازی یونیوا از بسیاری از مشکلات پیشگیری خواهد کرد.
  4.  اگر مشکلی برای کولر گازی یونیوا به وجود آمد، در صورت نداشتن مهارت و دانش کافی هیچ اقدامی انجام ندهید و کار عیب‌یابی و تعمیر دستگاه خود را به تکنسین متخصص بسپارید. دقت داشته باشید، که اگر فردی که دانش لازم در این زمینه را ندارد، اقدام به تعمیر کولر شما کند، آسیب‌های جدی و جبران ناپذیری به کولر گازی شما وارد خواهد کرد.
پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

عیب‌یابی و تعمیر کولر گازی یونیوا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای تعمیر کولر گازی یونیوا

امتیاز کاربر: 1.55 ( 1 نتایج)

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x