تعمیرات اسپرسوساز

راهنمای تعمیرات دستگاه اسپرسو ساز زیگما Zigma | تعمیر قهوه ساز زیگما

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

قهوه یک نوشیدنی رایج و بدون شک این نوشیدنی محبوب ترین نوشیدنی جهان است که به صورت های مختلف مناسب برای مزاج افراد آماده می شود .در اوایل قرن بیستم لوییجی بتزرا صاحب یک شرکت تولیدی در سال ۱۹۰۳ اسپرسو را ابداع کرد و ایده او وارد کردن فشار به فرآیند دم کردن قهوه بود که مدت زمان آن را بسیار کم می کرد او نام دستگاهی که این فرآیند را انجام می داد، دستگاه قهوه اسپرسو گذاشت. این دستگاه امروزه به صورت وسیع مورد استفاده قرار می گیرد و توسط برند های مختلفی تولید می شود که یکی از این برند ها زیگما می باشد، ما در این مقاله به مرور برخی از مشکلات رایج و نحوه تعمیر اسپرسو ساز زیگما می پردازیم.

عیوب رایج در دستگاه اسپرسو ساز زیگما

دستگاه اسپرسو ساز زیگما نیز مانند سایر دستگاه های برقی ممکن است گاهی دچار مشکلاتی شوند اما یکسری مشکلات در بین کسانی که به نمایندگی برای تعمیر دستگاه خود رجوع می کنند رایج تر است این مشکلات شامل :

  • کم شدن فشار دستگاه اسپرسو ساز
  • باقی ماندن تفاله در اسپرسوساز
  • خروج بسیار کند یا سریع قهوه از اسپرسوساز
  • عدم وجود کف بر روی قهوه اسپرسو
  • گرم نماندن نوشیدنی در اسپرسو ساز
  • جوشیدن نوشیدنی در اسپرسو ساز
  • خارج نشدن اسپرسو با وجود روشن بودن پمپ اسپرسو ساز
  • ایجاد صدای زیاد در هنگام روشن شدن پمپ اسپرسو ساز
  • نشتی آب از دستگاه اسپرسو ساز

حال با دانستن این عیوب رایج به عیب یابی دستگاه می پردازیم :

حل مشکل کم شدن فشار دستگاه اسپرسو ساز

در حالتی که احساس می کنید فشار دستگاه اسپرسو ساز زیگمای شما کمتر از حد معمول است از سلامت واشر گروپ دستگاه اطمینان حاصل کنید چرا که اصلی ترین علت کمبود فشار در سیستم به دلیل فرسودگی یا انجام ندادن سرویس سالانه دستگاه اسپرسو ساز زیگما می باشد.

حل مشکل باقی ماندن تفاله در دستگاه اسپرسو ساز

در حالتی که با باقی ماندن تفاله قهوه در دستگاه اسپرسو ساز زیگما روبرو هستید سریعا فیلتر دستگاه را بررسی کنید. چراکه اولین و مهمترین فاکتور در این نوع خرابی ها مربوط به فیلتر دستگاه می باشد.فیلتر هارا بررسی کنید و در صورت نیاز آن ها را تعویض کنید .

پیشنهاد آی‌بک امداد :  اسپرسو ساز بهتره یا نسپرسو ساز؟|مقایسه اسپرسو ساز با نسپرسو ساز

عیب یابی و تعمیر دستگاه اسپرسو ساز زیگما

حل مشکل خروج بسیار کند یا سریع قهوه از دستگاه اسپرسو ساز

خروج بیش از اندازه سریع یا بیش از اندازه کند قهوه از دستگاه اسپرسو ساز زیگما باعث می شود که قهوه یا بسیار رقیق و آبکی یا بسیار غلیظ و تلخ باشد که در حالت دوم به اصطلاح می گویند قهوه سوخته است.در صورت مواجه شدن با این مشکل ابتدا از سایزدانه قهوه خود مطمئن شوید زیرا که درشت بودن پیش از حد دانه های قهوه می تواند باعث شود تا آب به راحتی از لابه لای دانه های قهوه عبور کند و قهوه شما رقیق شود و به سرعت از دستگاه اسپرسو ساز زیگما خارج شود و یا برعکس پودر بودن بیش از حد دانه های قهوه باعث میشود تا آب به سختی در میان دانه های قهوه جریان یابد و قهوه بیش از حد غلیظ باشد و در نتیجه کند از دستگاه اسپرسو ساز زیگما خارج شود.پس از اطمینان از شرط بالا سپس به قسمت پرتافیلتر دستگاه اسپرسو ساز رجوع کنید و از سلامت کارکرد آن و همچنین کافی بودن میزان قهوه دراین بخش اطمینان حاصل کنید.در صورتی که مشکل همچنان پابرجا بود از سلامت پمپ دستگاه اطمینان حاصل کنید و یا به نمایندگی های مجاز دستگاه اسپرسو ساز زیگما رجوع کنید.

حل مشکل عدم وجود کف بر روی قهوه اسپرسوی شما

ممکن است پس از خروج قهوه از دستگاه با عدم وجود کف برروی قهوه یا نازک بودن لایه کف و خروج از حالت استاندارد قهوه اسپرسو روبرو شوید در این حالت پس از اطمینان از کیفیت قهوه و مرغوب بودن جنس قهوه خود به بررسی دمای آب دستگاه خود بپردازید و مطمئن شوید آب بیش از اندازه گرم یا پیش از اندازه سرد نیست.در صورتی که مشکل از موارد ذکر شده نبود ممکن است بروز این مشکل به دلیل گرفتگی لوله خروجی دستگاه باشد که باید مورد بررسی قرار گیرد.

حل مشکل گرم نماندن نوشیدنی شما

اسپرسوساز زیگما  برای گرم نگه داشتن نوشیدنی شما دارای قطعه ای به نام المنت می باشد. المنت وظیفه دارد تا با استفاده از جریان الکتریکی گرما تولید کند. در صورت خرابی این قطعه ممکن است نوشیدنی شما به اندازه کافی گرم نباشد. تعویض و تعمیر این قطعه باید توسط فردی با دانش و اطلاعات فنی کافی صورت گیرد. پس بهتر است در صورت بروز این مشکل با نمایندگی های مجاز دستگاه اسپرسو ساز زیگما تماس بگیرید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بررسی کیفیت اسپرسو ساز مباشی MEBASHI

حل مشکل جوشیدن نوشیدنی شما

جوشیدن قهوه در هنگام خروج از دستگاه عموما می تواند به قطعه ترموستات دستگاه اسپرسو ساز زیگما مربوط باشد که بهتر است برای تعمیر و تعویض این قطعه فردی با تخصص کافی به حل مشکل بپردازد. از دیگر قطعات ممکن در ایجاد مشکل، سوپاپ دستگاه اسپرسو ساز زیگما است پس با دقت سوپاپ را بررسی کنید و از وجود عدم گرفتگی در سوپاپ مطمئن شوید و همچنین از سلامت این قطعه و عدم وجود شکستگی یا خمیدگی آن اطمینان حاصل کنید.

عیب یابی و تعمیر دستگاه اسپرسو ساز زیگما

حل مشکل خارج نشدن اسپرسو با وجود روشن بودن پمپ آن

در حالتی که با عدم خروج اسپرسو از دستگاه در هنگام روشن بودن پمپ مواجه هستید ابتدا از پر بودن مخزن آب دستگاه اسپرسو ساز زیگما اطمینان حاصل کنید. پس از اطمینان از میزان آب درون مخزن اسپرسو ساز از میزان قهوه در دستگاه مطمئن شوید و در صورت زیاد بودن قهوه از مقدار آن بکاهید. اگر مشکل همچنان تداوم داشت باید از عدم گرفتگی پمپ دستگاه اسپرسو ساز خود مطمئن شوید.

حل مشکل روشن بودن پمپ و ایجاد صدای زیاد از آن

اگر با صدای زیاد از دستگاه هنگام روشن کردن آن مواجه شدید سریعا مخزن آب دستگاه را چک کنید و از خالی نبودن آن مطمئن شوید چرا که این اتفاق معمولا به علت کمبود آب در مخزن دستگاه اسپرسو ساز زیگما رخ می دهد.

حل مشکل نشت آب از درون آن

اگر در هنگام کار با دستگاه اسپرسو ساز زیگما متوجه نشت آب از دستگاه شدید به بررسی لوله خروجی دستگاه که آب از آن خارج میشود بپردازید و مطمئن شوید که انسدادی در مسیر خروجی آن پیش نیامده است.

سخن آخر

در این مقاله ایرادات متداول اسپرسو ساز و شیوه ایرادیابی آن را بررسی کردیم. بهترین اقدام در هنگام مشاهده هریک از ایرادات کمک گرفتن از افراد متخصص در این حیطه می باشد. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد لطفا نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای تعمیرات دستگاه اسپرسو ساز زیگما Zigma

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای تعمیرات دستگاه اسپرسو ساز زیگما Zigma | تعمیر قهوه ساز زیگما

امتیاز کاربر: ۲.۶۵ ( ۱ نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا