تعمیرات پکیج و آب گرمکن

راهنمای رفع ارور 40 60 70 یا E50 در پکیج ایران رادیاتور

امروزه پکیج‌های دیواری جای خود را به موتور خانه‌ های مرکزی داده اند و در کمتر خانه‌ای بخاری و یا موتورخانه مرکزی وجود دارد. وقتی که از پکیج استفاده می‌نمایید فضای کمی در خانه شما اشغال می‌شود و از طرفی راندمان و ایمنی آن هم بیشتر است. پکیج ها قابلیت برنامه‌ نویسی دارند و وقتی که دچار اختلال و ایرادی شوند کد ارور مشخصی را روی صفحه نمایشگر ظاهر می‌کنند و به کاربر این امکان را می‌دهند تا بتواند مشکل را به راحتی برطرف کند. یکی از این کدهای ارور که در پکیج ایران رادیاتور مشاهده می‌شود ارور 40 60 70 و یا E50 است.

پکیج آنالوگ و نمونه دیجیتالی آن چه تفاوتی با هم دارند؟

ممکن است این پرسش شما هم باشد که چه تفاوتی بین پکیج دیجیتالی و نمونه آنالوگ آن وجود دارد؟ اگر بخواهیم به این پرسش پاسخ دهیم می‌توانیم بگوییم که پکیج‌ ها معمولاً به دو صورت آنالوگ و دیجیتال به بازار روانه شده‌اند. کارکرد و ساختار کلی هر دو مدل از پکیج‌ها مشابه یکدیگر می‌باشد و تنها تفاوت آنها در این است که پکیج آنالوگ با عقربه و دست تنظیم می‌شود ولی پکیج دیجیتالی با اعداد بوده و همچنین دقت آن بسیار زیاد است.

منظور از کدهای ارور و خطا در پکیج ایران رادیاتور چیست؟

پکیج‌ ها به دو شکل آنالوگ و دیجیتال به بازار عرضه شده‌اند و همانطور که گفتیم چنانچه مشکل و ایرادی در پکیج رخ دهد به صورت کد مشخصی روی صفحه نمایشگر ظاهر می‌شود و نشان می‌دهند که مشکلی در پکیج به وجود آمده است. به طور مثال می‌توانیم بگوییم که بر روی برد پکیج آنالوگ چراغی وجود دارد که در زیر آنها شماره‌ هایی از عدد 30 تا 80 مشخص شده است. وقتی که شما در حال استفاده از آب گرم می‌باشید چراغ‌ ها از عدد 30 تا 80 به صورت جفت جفت افزایش پیدا می‌کند.راهنمای رفع ارور 40 60 70 یا E50 در پکیج ایران رادیاتور حالا وقتی که مشکلی در پکیج اتفاق بیفتد کدهای ارور مختلفی توسط برد الکترونیکی دستگاه شناسایی شده و هر مورد از خطاها منجر به روشن شدن چراغ‌های روی پکیج به شکل چشمک زن می‌شود. در همان شرایط هنوز هم چراغ قرمز معمولی پکیج روشن است.

حتما بخوانید:   چرا در پکیج ایران رادیاتور فشار پایین می آید؟

کد ارور 40 60 70 در پکیج ایران رادیاتور به چه معناست؟

یکی از کدهای ارور که بر روی پکیج ایران رادیاتور ظاهر می‌شود کد 40 60 70 است که مربوط به فن و یا پرشر فن می‌باشد. در واقع چندین احتمال جهت بروز این ایراد وجود دارد که در ادامه آنها را با هم مرور می‌کنیم.

  • خراب شدن پرشر فن

ساده‌ترین علت کد ارور 40 60 70 خراب شدن پرشر فن می‌باشد که با جایگزین کردن یک قطعه جدید دیگر می‌توان مشکل را رفع نمود. برای آنکه مطمئن شوید پرشر خراب شده است یا خیر می‌توانید سیم‌ هایی که به پرشر متصل هستند را جدا کنید. چنانچه کد ارور 40 60 70 برطرف شد، بنابراین مطمئن می‌ شوید که پرشر فن خراب شده است و باید آن را تعویض نمایید.

  • خراب شدن برد دستگاه

یکی دیگر از علل کد ارور 40 60 70 در پکیج ایران رادیاتور خراب شدن برد دستگاه می‌باشد. برای تعمیر برد حتماً باید از یک سرویسکار ماهر کمک بگیرید.

  • وجود مانع در پره های فن یا شلنگ پرشر

سومین علت که باعث ایجاد کد ارور 40 60 70 در پکیج ایران رادیاتور می‌شود وجود یک مانع در راه شلنگ پرشر و یا ونتوری و یا پره‌های فن می‌باشد. اگر این اتفاق افتاده بود باید شلنگ فن را باز نموده و با دهان در شلنگ بدمید تا پکیج روشن شود.

  • خراب شدن فن

آخرین دلیلی که در مورد بروز کد ارور 40 60 70 در پکیج ایران رادیاتور می‌توانیم بیان کنیم خراب شدن فن می‌باشد. اگر فن به صورت مداوم کار کند می‌ تواند یکی از دلایل خراب شدن آن باشد. در 80 درصد از مواقع کارکرد مداوم فن را می‌ توان با تعویض سنسور برطرف کرد.

تفاوت کد ارور E50 و کد ارور 40 60 70 در پکیج ایران رادیاتور چیست؟

در همین ابتدای کار باید بگوییم که کد ارور 40 60 70 و کد ارور E50 هیچ تفاوتی با هم ندارند. کد ارور E50 در پکیج دیجیتالی ظاهر می‌شود و علل آن هم مشابه با علل بروز کد ارور 40 60 70 در پکیج ایران رادیاتور می‌باشد و همانطور که گفتیم دلایل ظاهر شدن این کد عبارتند از خراب شدن پرشر فن و فن، وجود مانع در راه ونتوری یا شلنگ پرشر و یا پره‌های فن.

علائم خراب شدن برد الکترونیکی در پکیج ایران رادیاتور

مشکلات و ایراداتی که در پکیج ایران رادیاتور می‌بینیم نشانه‌ها و علائم متفاوتی دارند. بروز هر مشکل در قطعات پکیج و یا عملکرد آن باعث ایجاد اختلال در کارکرد کلی دستگاه و در نتیجه عدم کارکرد برد پکیج می‌شود.راهنمای رفع ارور 40 60 70 یا E50 در پکیج ایران رادیاتور همانطور که می‌دانید برد الکترونیکی وظیفه هماهنگ کردن کلی پکیج را بر عهده دارد. سرویسکارانی که در زمینه تعمیرات برد الکترونیکی تجربه کافی را ندارند معمولاً هر مشکلی که در پکیج رخ می‌دهد را به برد نسبت می‌دهند که در واقع کار اشتباهی می‌باشد. هر خطا و ایرادی که در پکیج رخ دهد کد متفاوتی نیز ظاهر می‌شود. همانطور که می‌دانید برد الکترونیکی فرمانده پکیج می‌باشد و اگر مشاهده کردید که قطعات پکیج کارکرد درستی ندارند متوجه می‌شوید که برد خراب شده است و این مسئله کاملاً طبیعی می‌باشد زیرا برد الکترونیکی مهم‌ترین بخش از پکیج است و چنانچه خراب شود نمی‌تواند فرمانی به قطعات دیگر صادر کند.

حتما بخوانید:   پکیج دیواری تک مبدل و دو مبدل | هر آنچه هنگام خرید پکیج دیواری لازم است بدانید

عواملی که موجب خراب شدن برد الکترونیکی در پکیج می‌شود

برد پکیج به علل مختلفی دچار ایراد و مشکل می‌شود که در ادامه مطلب به صورت مختصر آن را برای شما توضیح می‌دهیم.

  • یکی از علل اصلی وجود ایراد در برد الکترونیکی، نشستن گرد و غبار بر روی آن و یا قدیمی بودن دستگاه می‌باشد.
  • نشتی آب از پکیج و آب ریختن بر روی سطح برد می تواند باعث ایجاد رسوبات روی آن گردد و در طولانی مدت موجب سوختن برد پکیج خواهد شد.
  • برد الکترونیکی یکی از قطعاتی است که با گذشت زمان فرسوده شده و کارایی خود را از دست می‌دهد به عنوان مثال خازن الکترونیکی پس از هزار ساعت کار کردن ممکن است منفجر شده و عملکرد خود را از دست بدهد.

به طور کلی می‌توانیم سه عامل را برای خراب شدن برد معرفی کنیم.

  • ایجاد رسوب بر روی برد الکترونیکی: واضح است که ریختن آب بر روی وسایل الکترونیکی می‌تواند خطرناک باشد و حوادث ناگواری رخ دهد. به همین خاطر سعی کنید وسایل الکترونیکی را از آب دور نگه دارید. ساختار پکیج طوری می‌ باشد که آب و برق در راستای همدیگر قرار دارند و نشتی آب می‌تواند باعث خراب شدن برد الکترونیکی در پکیج ایران رادیاتور شود. اگر آب چکه کند و بر روی برد بریزد ممکن است باعث ایجاد رسوب آب و یا سوختگی برد شود.
  • عمر مفید قطعات: داخل برد صدها قطعه وجود دارد و می‌ توانیم بگوییم که برد دارای ساختار پیچیده‌ای می‌باشد. چنانچه هر کدام از قطعات داخل برد عمرشان تمام شود دیگر نمی‌ توانند مثل روز اول کار کنند. البته این به آن معنا نیست که طول عمر این قطعات کوتاه است و شما می‌توانید با استفاده صحیح از قطعات و همچنین نگهداری صحیح و اصولی طول عمر آنها را افزایش نیز بدهید.
  • انباشته شدن گرد و غبار بر روی برد الکترونیکی: یکی از مهمترین عواملی که باعث ایجاد خرابی در برد الکترونیکی پکیج ایران رادیاتور می‌ شود انباشته شدن گرد و خاک بر روی آن است. در شهرهای بزرگی مثل تهران و … که آلودگی بسیار زیاد است امکان انباشته شدن خاک بر روی برد الکترونیکی پکیج زیاد می‌شود و به مرور زمان مشاهده می‌کنید که همه بخش‌ های برد پر از آلودگی و خاک شده است. وجود گرد و غبار روی پکیج موجب می‌شود که قطعات به هم اتصال پیدا کنند و در نتیجه جریان برق از یک خازن به خازن دیگر می‌رود و سبب خراب شدن برد می‌شود.
حتما بخوانید:   دلایل خاموش شدن شمعک آبگرمکن

جلوگیری از خراب شدن برد الکترونیکی در پکیج ایران رادیاتور

قبل از آنکه به بررسی ایرادهای پکیج و  ایراد در برد الکترونیکی بپردازیم بهتر است راهکارهایی را بلد باشید تا از بروز مشکلات در آن پیشگیری کنید. یکی از راهکارهای جلوگیری کردن از خراب شدن برد الکترونیکی در پکیج حذف عواملی می‌ باشد که موجب خراب شدن برد می‌شود که از آن جمله می‌توانیم به گرد و غبار اشاره کنیم. همانطور که گفتیم وجود گرد و غبار و همچنین قدیمی بودن پکیج از عوامل مهمی است که در کوتاه شدن عمر دستگاه و خراب شدن آن تاثیر زیادی دارد بنابراین توصیه می‌کنیم همیشه پکیج را تمیز نگه دارید و از سرریز شدن آب روی سطح برد الکترونیکی دستگاه جلوگیری کنید. همچنین با گذشت زمان عمر قطعات الکترونیکی پکیج کاهش پیدا کرده و می‌تواند باعث خراب شدن برد شود.

هزینه تعمیر برد الکترونیکی پکیج ایران رادیاتور چقدر است؟

نمی توانیم برای تعمیر برد الکترونیکی در پکیج ایران رادیاتور و یا هر پکیج دیگری مبلغ مشخصی را عنوان کنیم و این مبلغ کاملاً متغیر می‌باشد.راهنمای رفع ارور 40 60 70 یا E50 در پکیج ایران رادیاتور در واقع این هزینه به نوع خرابی که در برد الکترونیکی پکیج ایران رادیاتور ایجاد شده است بستگی دارد و همچنین قطعاتی که لازم است تعویض گردد. به همین خاطر سرویسکار پس از بررسی موارد فوق می‌تواند هزینه تعمیر برد را به شما اعلام نماید.

کلام پایانی

در این مقاله از ایبک امداد به بررسی کد ارور 40 60 70 یا همان E50 در پکیج ایران رادیاتور پرداختیم و عواملی که باعث می‌شوند که این کد خطا بر روی پکیج ظاهر شود را بیان کردیم. همچنین در ادامه یکی از قطعات مهم پکیج که همان برد الکترونیکی می‌باشد را بررسی کردیم و نحوه نگهداری اصولی از آن را به شما عزیزان آموزش دادیم. تکنسین‌ های ماهر ایبک امداد می‌توانند به شما در زمینه تعمیر پکیج ایران رادیاتور کمک کنند.

31

راهنمای رفع ارور 40 60 70 یا E50 در پکیج ایران رادیاتور

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای رفع ارور 40 60 70 یا E50 در پکیج ایران رادیاتور، تفاوت کد ارور E50 و کد ارور 40 60 70

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x