خدمات ساختمان

رفع نشتی لوله فاضلاب | رفع نشتی فاضلاب بدون تخریب

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

گرفتگی فاضلاب می تواند امری بسیار ناراحت کننده و مشکل ساز باشد در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم برای شما روش های برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب را توضیح دهیم با ما همراه باشید.

روش های ساده برای برطرف کردن نشتی لوله فاضلاب

شاید فکر کنید که در صورت نشتی لوله فاضلاب بهترین راه کندن سرویس بهداشتی باشد ولی گاهی می‌توان با اقدامات ساده هم نشتی لوله را گرفته و مشکل را برطرف کرد در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با روش های برطرف کردن نشتی لوله فاضلاب به طور کامل آشنا کنیم.

انواع نشتی لوله فاضلاب

در ابتدا باید دلیل نشت لوله فاضلاب را پیدا کرده و بعد از آن به بررسی روش های برطرف کردن آن می پردازیم.

 • نشتی لوله فاضلاب در اثر خراب شدن یا باز کردن اتصالات لوله فاضلاب

امکان دارد در اثر مناسب نبودن چسب به کار رفته و یا اتصالات نادرست، در محل اتصالات درز ایجاد شود و باعث شود لوله فاضلاب دچار نشتی شود.

 • نشتی به دلیل سوراخ شدن و یا شکستگی لوله فاضلاب

امکان دارد در اثر فرسوده شدن سوراخی در فاضلاب به وجود بیاید که باعث نشت آب از سوراخ می شود.

البته باید بدانید که دو دلیلی که برای نشت لوله فاضلاب برایتان نام بردیم می‌تواند به دلیل استفاده زیاد از محلول های لوله بازکنی باشد استفاده از محلول های لوله بازکنی باعث خواهد شد لوله ها پوسیده شده و یا درزهای لوله باز شود در نتیجه در لوله فاضلاب نشتی پیدا شود برای اینکه از این مشکل جلوگیری کنید در صورت گرفتگی لوله فاضلاب ابتدا راه های بی ضرر خانگی را انتخاب کنید و اگر متوجه شدید گرفتگی شدید است با شرکتهای لوله‌بازکنی تماس بگیرید تا مشکل را برطرف کنند.

اگر نشت لوله فاضلاب به دلیل شکستن لوله باشد باید برای برطرف کردن نشتی، لوله را برش داده و قسمتی را که دچار شکستگی شده است عوض کنید ولی اگر مشکل زیاد جدی نبود می توانید با راهکارهایی ساده بدون اینکه تخریب انجام دهید مشکل نشت لوله فاضلاب را برطرف کنید.

نشتی لوله فاضلاب

چگونه نشت لوله فاضلاب را برطرف کنیم؟

نشت آب در لوله فاضلاب بسیار ناراحت‌کننده است زیرا هم باعث کثیفی خانه شده و هم باعث می‌شود به بنای ساختمان صدمه وارد شود بنابراین باید حتماً در صورت بروز نشتی لوله فاضلاب اقدامات لازم را انجام دهید برای این منظور به روش زیر عمل کنید:

 1. ابتدا محل نشتی را پیدا کنید.
 2. برای رفع نشتی لوله فاضلاب از چسب استفاده کنید.
 3. جهت رفع نشتی از مایع نشت گیر لوله فاضلاب استفاده کنید.

محل نشتی را پیدا کنید

امکان دارد نم زدگی دیوار و سقف به دلیل نشت لوله های فاضلاب نبوده و مشکل از لوله های آب خانه باشد برای اینکه نم زدگی را تشخیص داده و نشتی لوله فاضلاب را بگیرید باید محل نم زدگی را با مکان لوله کشی فاضلاب در همان طبقه تطبیق دهید:

 • اگر با تطبیق مکان متوجه شدید که سرویس بهداشتی و راه فاضلاب توالت ممکن است باعث نشتی باشد ابتدا شیر آب ورودی در طبقه بالا را باز کرده و به دقت به محلی که نم زده نگاه کنید.
 • اگر آن محل چکه کرد آنگاه متوجه خواهید شد که نم زدگی به دلیل نشت لوله فاضلاب در طبقه بالا است.
 • اگر محلی که دچار نم زدگی شده بود در هنگامی که آب را باز کرده اید چکه نکرد، یعنی نشت آب از مکان دیگری می باشد در این صورت باید به لوله کش مراجعه کنید تا لوله های آب را بررسی کرده و محل نشتی را پیدا کند و آن را برطرف کند.
 • باید بررسی کنید و ببینید آیا لوله فاضلاب محل زندگی شما توکار است یا روکار؟ و نیاز به تخریب دارد یا نه؟ البته امروزه با پیشرفت تکنولوژی می توانید بدون تخریب لوله های توکار و روکار، نشتی لوله را برطرف کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  بازسازی خانه قدیمی و تأثیر آن در اجاره یا فروش

به چند روش می توانیم نشتی لوله فاضلاب را برطرف کنیم؟

نشتی فاضلاب بسیار مهم بوده و باید هرچه سریعتر برای برطرف کردن آن اقدام کنیم رفع نشتی لوله فاضلاب به روش های زیر انجام می شود:

 • استفاده از چسب
 •  استفاده از مایع درزگیر لوله فاضلاب
 • تخریب محل برای رفع نشت لوله فاضلاب
 •  استفاده از مواد نانو

برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب گاهی به وسیله چسب و گاهی هم با استفاده از درزگیر لوله فاضلاب و در بعضی مواقع با تخریب در محل انجام می شود گاهی هم می‌توان از روش‌های جدید مثل مواد نانو و بدون انجام تخریب، نشت لوله فاضلاب را برطرف کرد البته برطرف کردن نشتی لوله فاضلاب های تو کار به قسمتی که دچار نشتی شده و همچنین به شرایط لوله بستگی دارد در ادامه می خواهیم شما را با روش های برطرف کردن نشتی لوله فاضلاب توکار با تخریب و بدون تخریب آشنا کنیم.

برطرف کردن نشتی لوله فاضلاب توکار به وسیله تخریب

همانطور که می دانید لوله های فاضلاب توکار به دلیل در دسترس نبودن با مشکل هایی روبرو می شود و برای تخریب نسبت به لوله های روکار خسارت بیشتری به بار می آورد تنها روش منطقی برای اینکه نشت لوله فاضلاب توکار را برطرف کنید بازسازی و تخریب لوله ها می باشد.

اگر به لوله ها از سقف طبقه پایین یا همچنین کف طبقه بالا دسترسی داشته باشید خسارت کمتر خواهد شد و در چنین مواردی می‌توانید با چسب و درزگیری لوله فاضلاب و یا روش های دیگر نشتی را برطرف کنید که در ادامه برایتان توضیح می دهیم.

برطرف کردن نشتی لوله فاضلاب به وسیله چسب مخصوص نشتی

اگر نشتی و درز لوله فاضلاب زیاد بزرگ نبود که نیاز به بریدن لوله باشد، می‌توانید بدون اینکه لوله فاضلاب را خراب کنید برای برطرف کردن نشتی از چسب مخصوص استفاده کنید .

 • ابتدا محل نشتی را پیدا کرده و دور آن را کاملاً خالی کنید و روی درز لوله و یا سوراخ آن چسب مخصوص را ریخته و کمی صبر کنید تا چسب کاملا خشک شود.
 • می توانید بعد از اینکه محل را آماده چسب زدن کردید نوار فایبرگلاس را که از قبل در آب گرم خوابانیده اید در دور محل چسب کاری کنید و در روی لوله محکم بپیچانید.
 • حدود یک ساعت صبر کرده و بعد در مسیر فاضلاب آب بریزید و محل را چک کنید تا مطمئن شوید که نشتی برطرف شده است این روش بهترین روش برای برطرف کردن نشتی لوله فاضلاب است.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  حفاظ درب آکاردئونی چیست؟ | مزایا و معایب حفاظ درب آکاردئونی

چسب های آب بندی لوله فاضلاب با این چسب ها فرق می کند البته بعضی از چسب های آب بندی لوله فاضلاب هم می‌توانند قابلیت نشت گیری را داشته باشند توصیه می کنیم برای اینکه نشتی لوله فاضلاب را برطرف کنید از چسب مخصوص نشتی لوله فاضلاب استفاده کنید زیرا چسب های دیگر برای این کار مناسب نمی باشند و باعث می شوند لوله خورده شده و نشتی آن هم بیشتر شود اگر بعد از برطرف کردن نشتی، لوله های منزل دچار گرفتگی شده باشد حتماً باید به یک متخصص لوله بازکن مراجعه کنید.

برطرف کردن نشتی لوله فاضلاب به وسیله برش دادن لوله

از این روش وقتی می توانید استفاده کنید که بین اتصالات و لوله دچار نشتی شده باشد در این صورت متخصصین تعمیرات لوله می‌توانند بدون اینکه به لوله آسیبی وارد شود به وسیله یک اره اتصالات را برش بدهند و بعد از آن قطعه اتصال را برداشته و قطعه جدیدی را به جای آن قرار دهند.

استفاده از خمیر درزگیر لوله فاضلاب برای برطرف کردن نشتی لوله

روش بعدی برای برطرف کردن گرفتگی نشتی لوله استفاده کردن از مایع درزگیر لوله فاضلاب یا همان خمیر درزگیر می باشد برای این منظور مایع درزگیر را که مثل چسب می ماند برای آب بندی لوله استفاده کنید از مایع درزگیر وقتی استفاده می شود که سوراخ ریز بوده و یا شکستگی نباشد با خمیر درزگیر می توانید بدون اینکه نیاز به برش کاری و یا تخریب باشد مقداری از خمیر را روی قسمت آسیب دیده بزنید تا نشتی برطرف شود.

نشتی لوله فاضلاب

برطرف کردن نم دیوار و یا آب بندی لوله فاضلاب به وسیله مواد نانو

برطرف کردن نم دیوارهای گچی به وسیله نانو یک روش جدید برای تعمیر لوله فاضلاب می باشد برای اینکه از این روش استفاده کنید باید دقت داشته باشید که هر کدام از لوله های ساختمان عایق مخصوص خود را دارا می باشند وقتی می توانید از مواد نانو استفاده کرده و نتیجه خوب بگیرید که در کنار عایق‌بندی تخصصی و اصولی، از موادی مثل نانو پلیمر اصلی و عایق نانو مناسب لوله ها استفاده کنید به وسیله نانو هم می توانید درزگیری لوله فاضلاب را انجام داده و هم نشتی لوله فاضلاب توکار بدون تخریب را برطرف کنید.

نتیجه گیری

همانطور که می دانید نشتی لوله فاضلاب می تواند بسیار مشکل آفرین باشد و اگر آن را پیگیری نکنید ممکن است مشکلات زیادی برای شما به وجود بیاورد اگر لوله فاضلاب توکار است امروزه ابزارهای پیشرفته ای وجود دارند که می‌توانند بدون تخریب مشکل را رفع کنند البته باید برای این کار حتماً به متخصص لوله کش مراجعه کنید تا از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری کرده باشید.

اگر در این زمینه سوالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

رفع نشتی لوله فاضلاب

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

به چند روش می توانیم نشتی لوله فاضلاب را برطرف کنیم؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا