مجله لوازم خانگی

راهنمای تعمیرات مخلوط کن فوما Fuma|عیب‌یابی مخلوط کن فوما

راهنمای تعمیر مخلوط کن فوما Fuma|عیب‌یابی مخلوط کن فوما، نکات مهم استفاده از مخلوط کن فوما

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

امروزه وسایل برقی گوناگون و مدرن به کمک کدبانوی خانه ها آمده است و کارها را سریعتر و آسانتر برای آنها انجام می دهد. از جمله وسایل پرکاربرد، مخلوط کن فوما می‌باشد. مخلوط کن فوما نیز مانند سایر وسایل برقی امکان دارد در حین استفاده با ایرادات و مشکلاتی روبه رو شود، که هر کدام از آنها دلایل خاص خود را دارند. در صورتی که با مشکلات رایج این دستگاه آشنا باشید، می توانید در صورت بروز آنها اقدام درست را انجام دهید.

عیب‌یابی و تعمیر مخلوط کن فوما

مخلوط کن فوما از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است. اما به دلایل گوناگون مانند استفاده نادرست و نوسانات برق و غیر ممکن است، که با مشکلاتی روبرو شود. در این صورت اولین پیشنهاد و توصیه این است، که هیچ وقت به صورت خودسرانه برای تعمیر وسایل برقی مانند مخلوط کن فوما اقدامی انجام دهید و این کار را به تعمیرکاران با تجربه بسپارید. اما اگر مشکل به وجود آمده جزئی است و نیازی به تعمیر کار نیست، خودتان می توانید با استفاده از مطالب و راهنمایی هایی که در ادامه آورده می شود، مشکل به وجود آمده را برطرف کنید.

مخلوط کن فوما

مخلوط کن فوما روشن نمی‌شود

در اولین مرحله باید پریزی که مخلوط کن فوما را به آن متصل نموده اید، با استفاده از ولتاژ متر مورد بررسی قرار دهید و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید. در برخی مواقع پیش می‌آید که پریزی که دستگاه را به آن متصل می کنید دارای جریان برق نبوده و دستگاه نمی تواند روشن شود.

در صورتی که پریز برق ایراد و مشکلی نداشت، باید دوشاخه و سیم رابط مخلوط کن فوما را بررسی نمایید. اگر دچار آسیب شده بودند بهتر است، که آنها را عوض کنید. چون در صورت لهیدگی و پارگی جریان قطع خواهد شد و در نتیجه مخلوط کن فوما نمی تواند روشن شود.

در مرحله بعدی باید کلید اصلی روشن و خاموش مخلوط کن فوما را چک کنید، که سالم باشد. در صورتی که هرگونه عیب و ایرادی در آن مشاهده کردید، باید تعمیر و در صورت لزوم آن را عوض کنید.

حتما بخوانید:   نحوه جرم گیری کردن بخارشو | اهمیت جرم‌گیری کردن بخارشو

احتمال بعدی این است، که موتور مخلوط کن فوما سوخته باشد. در بیشتر مواقع موتور مخلوط کن فوما به صورت کامل نمی سوزد و با تعویض سیم پیچی دوباره سر پا خواهد شد. چون موتور مخلوط کن قبل از اینکه به صورت کامل بسوزد، علائم و نشانه‌هایی خواهد داشت و معمولاً اورلود دستگاه موجب می شود، که موتور به مرحله سوختن کامل نرسد و از دستگاه مخلوط کن فوما محافظت خواهد کرد.

در برخی مواقع دیده می شود، که مخلوط کن از ارتفاعی سقوط کرده و یا ضربه به آن وارد شده است. در این صورت امکان دارد، که یکی از اتصالات اصلی مدار از محل خود جدا شده باشد و موجب روشن نشدن مخلوط کن فوما شده باشد. بنابراین در این شرایط باید مخلوط کن را باز کرده و سیمی که از مدار جدا شده است را باید در محل خود نصب کنید.

مورد بعدی که باید مورد بررسی قرار بگیرد اورلود است. برای تست کردن اورلود سیم هایی که به آن متصل هستند را جدا کنید و رابط های آومتر را به پایه های آن وصل کنید. اگر سالم باشد عقربه به سمتی منحرف خواهد شد و عدد صفر را نشان خواهد داد. اگر عقربه انحرافی نداشته باشد، باید اورلود مخلوط کن فوما را با نوع مشابه خود عوض کنید. اعداد و حروفی که روی اورلود مخلوط کن فوما نوشته شده است، مشخصات الکتریکی آن می باشد.

پارچ مخلوط کن فوما نشتی دارد

نشت مواد از پارچ‌های پلاستیکی بیشتر از پارچ‌های شیشه ای رخ می دهد. در ابتدا باید بررسی کنید، که پارچ مخلوط کن فوما دچار شکستگی و ترک نشده باشد. اگر ترک و شکستگی در پارچ مخلوط کن فوما به وجود آمده باشد، مایعاتی که درون پارچ مخلوط کن هستند به بیرون نشت خواهد کرد. اگر واشر بین بدنه اصلی و پارچ فرسوده شده باشد و خراب باشد، در این حالت مایعاتی که داخل پارچ مخلوط کن فوما بودند به بیرون نشت خواهد کرد.

اگر دستگاه مخلوط کن فوما شما قدیمی باشد بیشتر با این مشکل مواجه می شود. چون چرخ هایی که به زیر تیغه مربوط هستند دچار پوسیدگی می شوند و این موجب خواهد شد، که مواد غذایی از درون پارچ مخلوط کن نشت پیدا کنند. برای رفع مشکل باید واشر و چرخ زیر تیغه را با قطعه جدید جایگزین نمایید و برای این کار می توانید با نمایندگی این برند تماس حاصل کنید.

مخلوط کن فوما

تیغه مخلوط کن فوما کند شده است

اگر متوجه شدید، که مواد غذایی درون مخلوط کن قرار دادید، به درستی مخلوط نمی شوند و به صورت یکدست و یکسان نیستند، به احتمال زیاد تیغه مخلوط کن فوما کند شده است. برای رفع این مشکل باید تیغه مخلوط کن فوما را مثل قیچی و چاقو آشپزخانه تیز کنید. در برخی مواقع می توانید کمی نمک درون مخلوط کن بریزید و دستگاه خود را روشن کنید. وقتی که تیغه ها با بلورهای نمک تماس پیدا می کنند به خوبی تیز خواهند شد. وقتی این کار را انجام می دهید از ماده دیگر در کنار نمک نباید استفاده کنید. نمک به تنهایی موجب تیز کردن تیغه مخلوط کن شما می‌شود.

حتما بخوانید:   همه چیز درباره قطعات یدکی سشوار | آشنایی با کارکرد قطعات سشوار

مخلوط کن فوما هنگام کار کردن متوقف می‌شود

چنانچه مخلوط کن فوما مدام قطع و وصل می گردد یا به یکباره در حین کار کردن خاموش می شود، احتمالاً ایراد به وجود آمده مربوط به قسمت موتور دستگاه است. همچنین سوئیچ زیر تیغه مخلوط کن فوما هم اگر خراب باشد، موجب بروز این مشکل خواهد شد. در ابتدا باید اطمینان حاصل کنید، که اتصالات برق مخلوط کن فوما عیب و نقصی نداشته باشد. چنانچه مشکل از برق مخلوط کن فوما نبود، پارچ مخلوط کن را از روی دستگاه برداشته و سوئیچی که در زیر آن است مورد بررسی قرار دهید.

در برخی مواقع افراد مواد خوراکی بسیار داغ را درون پارچ مخلوط کن فوما می‌ریزند. در این حالت سوئیچ دچار خرابی و تغییر شکل خواهد شد و مخلوط کن فوما داغ می شود. به این نکته حتما باید توجه داشته باشید، که مخلوط کن فوما را پس از هر چند دقیقه کار کردن خاموش کرده و به آن استراحت دهید و دوباره آن را روشن کنید. این کار موجب می‌شود، که به موتور مخلوط کن فوما فشار زیادی وارد نشود و داغ نکند. در نتیجه بخش های مهم این دستگاه دچار خرابی و تغییر شکل نخواهند شد.

شکستگی قطعات مختلف مخلوط کن فوما

وقتی که قطعه های مختلف مخلوط کن فوما دچار شکستگی می شوند، باید به نحوه استفاده خود از این دستگاه دقت بیشتری کنید. همچنین ممکن است، که عمر مفید دستگاه شما سر رسیده باشد. وقتی قطعه هایی مانند سر پیچ زیر تیغه مخلوط کن دچار شکستگی می‌شود، مخلوط کن فومای شما احتمالاً کهنه شده است. وقتی قطعه پلاستیکی مخلوط کن دچار شکستگی یا ترک می گردند، انعطاف پذیری کمی داشته و دچار شکستگی می‌شوند و کافی است، که از آنها درست استفاده نکنید و موادی مانند مواد بسیار داغ یا بسیار سفت را درون آن قرار دهید. در این حالت به سرعت این قطعات ترک برداشته و دچار شکستگی می شوند.

حتما بخوانید:   راهنمای خرید اتو پرسی | معرفی بهترین مدل های اتو پرسی

نکات ایمنی راهنمای مخلوط کن فوما

چنانچه از مخلوط کن فوما به درستی استفاده کنید و نکات ایمنی را در حین استفاده رعایت کنید، خطری نخواهد داشت. اما اگر این موارد را رعایت نکنید، می‌تواند دستگاهی خطرناک باشد.

  •  به حرکت مخلوط کن فوما و پایه‌های ضد لرزش توجه داشته باشید. اگر پایه‌های مخلوط کن فوما از جایشان بیرون بیایند، مخلوط کن فوما لرزش بسیار زیادی خواهد داشت و این مشکل ساز خواهد شد.
  • دستگاه مخلوط کن فوما زمانی می توانید تمیز کنید، که مخلوط کن فوما خاموش و از برق کشیده شده باشد.
  •  وقتی که می‌خواهید قاشق یا وسیله دیگری را به درون پارچ مخلوط کن فوما فرو ببرید، ابتدا دستگاه خود را خاموش کنید و سپس این کار را انجام دهید. در غیر این صورت مشکل ساز خواهد شد و دستگاه شما آسیب خواهد دید. برای هم زدن موادی که درون مخلوط کن فوما قرار دارند، بهتر است از قاشق مخصوص دستگاه استفاده نمایید و سعی کنید، که قاشق با تیغه های مخلوط کن فوما برخورد نکند.
  • اگر مواد غذایی به تیغه مخلوط کن چسبیده بودند، باید مخلوط کن خود را خاموش کنید و سپس به آرامی موادی که به هم چسبیده است را جدا نمایید. با اشیای تیز و کارد باید این کار انجام شود.
  • هرچند وقت یکبار تیغه های مخلوط کن فوما را کامل مورد بررسی قرار دهید و از کارکرد درست آن اطمینان حاصل کنید. اگر در محل خود به صورت محکم قرار نگرفته بود آن را محکم کنید.
  •   چنانچه پارچ مخلوط کن فوما نشتی داشت باید به سرعت مخلوط کن را خاموش کرده و از برق بکشید.
  • سیم برق مخلوط کن فوما را مورد بررسی قرار دهید، که اتصالی نداشته باشد.
  •   آسیاب وسیله‌ای است، که برای پودر کردن و خرد کردن مواد خشک مورد استفاده قرار می گیرد. اگر از مواد سفت و سخت در آن استفاده کنید آن آسیب دیده و دچار شکستگی خواهد شد. در صورتی که تیغه های آسیاب شکسته باشد باید با دقت آن را جدا نموده و به نمایندگی ببرید.
  •   دستگاه مخلوط کن دور از دسترس اطفال نگهداری شود.
  •   مواد بسیار داغ را به هیچ عنوان داخل مخلوط کن نریزید.
پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

راهنمای تعمیر مخلوط کن فوما

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر مخلوط کن فوما

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x