تعمیرات اجاق گاز

خدمات تعمیر اجاق گاز گرنیه | مشکلات رایج در اجاق گاز گرنیه

در آشپزخانه برای پخت و پز وسایل زیادی وجود دارد ولی گاهی بعضی از این وسایل جزو ضروری‌ترین به حساب می آید و بدون حضور آنها پخت و پز امکان ندارد یکی از این وسایل اجاق گاز است. در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم شما را با اجاق گاز گرنیه و مشکلات احتمالی در آن آشنا کنیم تا در صورت نیاز بتوانید بدون کمک تعمیرکار، مشکل را رفع کنید.

نحوه تماس با نمایندگی تعمیرات اجاق گاز گرنیه

با اعمال تحریم‌ها تمام نمایندگی های برند های خارجی، از کشور ما خارج شده و خدمات محصول آنها به وسیله شرکت های داخلی به مشتریان ارائه می شود. جهت استفاده از خدمات نمایندگی های تعمیرات اجاق گاز گرنیه باید به روش زیر عمل کنید:

 • ابتدا با شماره ای که در گارانتی دستگاه اجاق گاز شما ثبت شده است تماس بگیرید.
 • بعد از ثبت درخواست برای شما پیامکی ارسال خواهد شد و نام تعمیرکار و همچنین زمان اعزام او به شما اعلام می شود.
 • تعمیرکار بعد از تعمیر اجاق گاز گرنیه شما جهت خدماتی که ارائه می دهد به شما فاکتور خواهد داد.
 • تمام قطعات تعویض شده دارای گارانتی ۱۲ تا ۹ ماهه می باشند.
 •  قطعات تعویض شده اصل و فابریک هستند.

معرفی قسمت های مختلف اجاق گاز گرنیه

تمام اجاق گازها، چه اجاق گاز های کابینتی و چه رومیزی، از قسمت های مختلفی تشکیل شده اند. علاوه بر فر، اجاق گاز گرنیه دارای بخش هایی مانند شیر ولوم، صفحه، ترموکوپل و… است که برای عیب یابی اجاق گاز و همچنین رفع مشکلات آن باید با بخش های مختلف آن آشنا باشید. قسمت های مختلف اجاق گاز گرنیه عبارتند از:

 1. ترموکوپل اجاق گاز گرنیه
 2. صفحه اجاق گاز گرنیه
 3. مشعل اجاق گاز گرنیه

۱- ترموکوپل اجاق گاز گرنیه

در اجاق گاز های امروزی برای بالا بردن امنیت اجاق گاز، از ترموکوپل استفاده می کنند یکی از قسمت های ضروری در اجاق گاز همین ترموکوبل است که در تمام وسایل گازسوز از آن استفاده می شود. هر چند که ترموکوپل کارایی زیادی دارد ولی می تواند گاهی مشکلاتی را هم برای اجاق گاز به وجود بیاورد.

اگر گاز قطع شود و یا دارای افت فشار شود احتمال دارد با جمع شدن گاز، آتش سوزی ایجاد شود. ترموکوپل از این انفجار جلوگیری می کند. اجاق گاز هایی که دارای ترموکوپل هستند برای روشن کردن ولوم، باید برای چند ثانیه ولوم را نگه داشته تا بوبین فعال شود و بتواند ولتاژ لازم را برای گرم شدن به وجود بیاورد.

اجاق گاز گرنیه

۲- صفحه اجاق گاز گرنیه

اجاق گاز در اندازه ها و مدل های مختلفی تولید می شوند. صفحه اجاق گاز دارای تنوع زیادی است صفحه های شیشه ای، چدنی، استیل و… وجود دارند که یکی از مدل های پرطرفدار آن صفحات استیل است. با وجود این که صفحه استیل طرفداران زیادی دارد دارای عمر کوتاهی می باشد مگر اینکه استیل آن بسیار مرغوب باشد.

صفحات شیشه ای هم جزو مدل های زیبا و لوکس هستند که در رنگ های مختلفی تولید می شوند. برای اینکه از صفحه اجاق گاز بخوبی مراقبت کرده و از مشکلات آن جلوگیری کنید توصیه می‌کنیم از قرار دادن قابلمه های سنگین در روی آن خودداری کنید و بعد از استفاده از اجاق گاز حتماً آن را تمیز کرده و نگذارید که لکه چربی برای زمان زیادی در روی صفحه باقی بماند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلیل دود کردن اجاق گاز چیست و چگونه می توان آن را رفع کرد؟

۳- مشعل اجاق گاز گرنیه

یکی دیگر از قسمت های مهم در اجاق گاز، مشعل آن است که از دو قسمت تشکیل شده که عبارتند از:

 1.   محفظه که وظیفه ادغام کردن گاز و هوا جهت ایجاد شعله آبی و مقاوم را دارد.
 2. قسمت سرشعله که وظیفه هدایت کردن شعله به طرف ظرف را عهده دار است.

اگر مشعل اجاق گاز گرنیه شما درست کار نکند قسمت های دیگر هم کارایی نخواهند داشت. مصرف انرژی از طریق مشعل سنجیده می شود گاهی نیاز است که مشعل اجاق گاز را تعویض کنید. در ادامه می خواهیم شما را با مشکلات رایج در اجاق گاز گرنیه آشنا کنیم.

مشکلات رایج در اجاق گاز گرنیه

هر چند که محصولات گرنیه از کیفیت زیادی برخوردارند ولی ممکن است گاهی در اثر فرسودگی یا استفاده غلط مانند تمام وسایل دیگر با مشکلاتی روبرو شوند. در ادامه می خواهیم مشکلات احتمالی اجاق گاز گرنیه را برای تان توضیح دهیم دقت داشته باشید گاهی اوقات مشکلات اجاق گاز جزئی بوده و شما می توانید با رعایت نکات ساده آن را رفع کنید ولی اگر مشکل اجاق گاز شما جدی بود از دستکاری کردن آن خودداری کرده و به تعمیرکار مجرب مراجعه کنید. مشکلات احتمالی در اجاق گاز عبارتند از:

 1. شعله اجاق گاز گرنیه یک دست نیست.
 2. اجاق گاز گرنیه روشن نمی شود.
 3. شعله گرم و سوزنده است.
 4. شله اجاق گاز سر و صدا می کند.
 5. اجاق گاز جرقه نمی زند.
 6. اجاق گاز گرنیه دود می کند.
 7. بوی گاز در اطراف اجاق گاز گرنیه به مشام می رسد.
 8. گاز به اجاق گاز گرنیه نمی رسد.
 9. و….

در ادامه می خواهیم بعضی از این مشکلات نامبرده شده و روش های رفع آن را برایتان توضیح دهیم.

چرا شعله اجاق گاز گرنیه یک دست نیست؟

در صورت عادی، باید شعله اجاق گاز گرنیه آبی روشن باشد و پراکندگی به طور یکسان در آن دیده شود. ارتفاع شعله ها باید حدوداً ۲۰ میلیمتر باشد ولی گاهی ممکن است شعله اجاق گاز زرد شده و اندازه آن هم کافی نباشد. در صورت بروز هرگونه مشکل در شعله متوجه می شوید که اجاق گاز گزینه شما درست کار نمی کند که در اینصورت باید شعله را تمیز کرده و خشک نگه دارید. ممکن است رطوبت مواد شوینده و یا مواد غذایی در داخل منافذ شعله ها، باعث بروز این مشکل شده باشد. شعله را بردارید و آن را خوب تمیز کنید. از ریختن غذا در روی مشعل و آلودگی هایی مانند چرب شدن مشعل جلوگیری کنید. در صورتی که نظافت شعله را رعایت کنید کمتر با مشکل رو به رو خواهید شد.

چرا شعله اجاق گاز گرنیه روشن نمی شود؟

گاهی ممکن است هر چه شما جرقه می زنید شعله ایجاد نشود در این صورت احتمالاً غبار گرفتگی در محل ایجاد شعله، به وجود آمده است یا ممکن است در محل شعله چیزی گیر کرده و مسیر را مسدود کرده باشد. برای برطرف کردن مشکل می توانید به وسیله برس و یا مسواک مسیر را تمیز کنید تا مجرای شعله باز شده و روشن شود.

چرا شعله اجاق گاز گرنیه به شدت سوزنده و گرم است؟

یکی از راه های برطرف کردن مشکلات مربوط به شعله اجاق گاز گرنیه تنظیم شعله های اجاق گاز است همانطور که شعله های کم قدرت می تواند برای شما مشکل ساز باشد شعله های سوزنده و کوره ای هم دردسر ساز است و می تواند غذا را بسوزاند. بروز این مشکل می‌تواند به دلیل شکستن ترموستات باشد برای برطرف کردن مشکل، باید ترموستات جدید خریده و جایگزین ترموستات شکسته کنید. توصیه می‌کنیم این کار را به وسیله نمایندگی گاز گرنیه انجام دهید تا از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری کرده باشید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه تعمیر کردن اجاق گاز سامسونگ | راهنمای تعمیرات اجاق گاز سامسونگ

چرا شعله آتش در اجاق گاز گرنیه سر و صدا می کند؟

شعله اجاق گاز باید آرام و یکدست باشد در صورتی که با روشن کردن اجاق گاز سر و صدا از شعله بلند شود، ممکن است مشکل مربوط به هوارسانی باشد. شعله پرسروصدا یعنی هوا به مقدار لازم به مشعل نمی رسد. وقتی هوا بیش از اندازه به مشعل برسد باعث سر و صدای مشعل خواهد شد در این صورت شاتر هوای اجاق گاز گرنیه را چک کنید ممکن است مقدار گاز و هوا در شاتر تنظیم نباشد.

چرا اجاق گاز گرنیه جرقه نمی زند؟

گاهی وقتی ولوم گاز گرنیه را می چرخانید و دکمه را هم می زنید، جرقه ایجاد نمی شود. برای برطرف کردن مشکل باید ترانس جرقه را بررسی کنید. احتمالاً قطعی سیم در آن وجود داشته باشد کلید جرقه را هم چک کنید احتمال دارد که در کلید جرقه قطعی وجود داشته باشد.

شکستن چینی جرقه می تواند باعث بروز مشکل شود در این صورت باید با نمایندگی گاز گرنیه تماس گرفته و یک چینی جدید جایگزین آن کنید.

چرا اجاق گاز گرنیه دود می کند؟

یکی از دلایل دود کردن اجاق گاز گرنیه نو بودن اجاق گاز است. وقتی برای اولین بار اجاق گاز را روشن می کنید دود کرده و بوی نامطبوعی در آشپزخانه شما پخش می‌شود. این به دلیل لایه محافظی است که در روی صفحه اجاق گاز گرنیه به کار رفته است. این لایه روغنی در صورت روشن شدن اجاق گاز گرنیه، سوخته و دود می کند.

می توانید قبل از استفاده از اجاق گاز نو، با مواد شوینده صفحه اجاق گاز را تمیز بشویید تا مشکل رفع شود. البته در صورت نشستن صفحه هم مشکلی به وجود نمی آید زیرا بعد از ساعتی دود خود به خود از بین می رود.

اگر اجاق گاز شما قدیمی باشد ممکن است در اثر کثیفی اجاق گاز با روشن کردن آن، دود غلیظی در آشپزخانه ایجاد شود در این صورت باید صفحه اجاق گاز را تمیز کنید تا مشکل رفع شود.

اجاق گاز گرنیه

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد شما را با اجاق گاز گرنیه و مشکلات رایج در آن آشنا کردیم و روش های رفع آن را هم برایتان بیان کردیم. دقت داشته باشید که سرویس اجاق گاز می تواند از مشکلات احتمالی در آن جلوگیری کند توصیه می‌کنیم هر چند وقت یکبار حتماً اجاق گاز خود را به وسیله سرویس کار مجرب سرویس کنید تا مشکلات احتمالی در آن شناخته شده و توسط تعمیرکار برطرف شود.

در صورتی که در زمینه اجاق گاز گرنیه و مشکلات آن سؤالی داشتید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما عزیزان باشند.

خدمات تعمیر اجاق گاز گرنیه

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مشکلات رایج در اجاق گاز گرنیه

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا