تعمیرات اسپرسوساز

عیب‌یابی و تعمیرات اسپرسو ساز گوسونیک Gosonic

عیب‌یابی و تعمیر اسپرسو ساز گوسونیک Gosonic|راهنمای تعمیر اسپرسو ساز گوسونیک

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

در این مقاله عیب یابی و تعمیر اسپرسو ساز گوسونیک را توضیح می دهیم. امروزه در بیشتر خانه ها و همچنین در کافه ها از دستگاه اسپرسو ساز استفاده های زیادی می شود. بنابراین بهتر است، که با مشکلات و ایرادات رایج اسپرسوساز گوسونیک آشنا باشید، تا اگر دستگاه شما با مشکلی مواجه شد، بتوانید اقدامات درست را انجام دهید.

عیب‌یابی و تعمیر اسپرسو ساز گوسونیک

در مورد خرابی های متداول اسپرسو ساز گوسونیک و اجزای مختلف آن این مطلب را گردآوری کرده ایم، تا برای کاربران عزیز مفید واقع شود. در ادامه هر کدام از ایرادات رایج اسپرسو ساز گوسونیک را به صورت جداگانه توضیح می‌دهیم.

اسپرسو ساز گوسونیک کف ندارد

از جمله ایراداتی که دستگاه اسپرسو ساز گوسونیک ممکن است با آن روبرو شود، کف نکردن آن می باشد. در این صورت برای عیب یابی و تعمیر دستگاه خود طبق مراحل زیر عمل کنید:

 •  ابتدا باید دقت داشته باشید، که از پودر قهوه با کیفیت استفاده کنید. پودر قهوه مناسب و مرغوب ارتباط مستقیمی با کف خواهد داشت.
 •  چنانچه خروجی اسپرسو ساز گوسونیک کثیف باشد و تمیز نشده باشد امکان دارد باقی مانده های شیر درون آن موجب انسداد خروجی و گرفتگی آن شده باشد. بنابراین خروجی اسپرسو ساز گوسونیک را باید با دقت تمیز کنید.
 •   آب مصرفی برای اسپرسو ساز گوسونیک باید دمای متعادلی داشته باشد. چنانچه آب بیش از اندازه سرد و یا بیش از اندازه داغ باشد، خروجی خوبی نخواهد داشت. برای رفع مشکل باید حواستان به دمای آب دستگاه باشد.
 •   در برخی مواقع امکان دارد، که مشکل به وجود آمده مربوط به فشار باشد. چنانچه فشار اسپرسوساز گوسونیک مشکلی داشته باشد، کف از این دستگاه خارج نخواهد شد و یا کف بسیار کمی خواهد داشت.

اسپرسو ساز

اسپرسو ساز گوسونیک روشن است اما اسپرسو خارج نمی‌شود

 •  احتمال دارد، که در مخزن اسپرسو ساز گوسونیک آب به میزان کافی وجود نداشته باشد. در این صورت اسپرسو از دستگاه خارج نخواهد شد.
 •  همچنین اگر دستگاه شما به صورت مستقیم به شیر آب شهری متصل است، احتمال دارد که شیر آب بسته باشد و آبی وارد مخزن دستگاه شما نشود.
 •   از دلایل دیگر خارج نشدن اسپرسو از دستگاه اسپرسو ساز گوسونیک جرم و رسوب قطعات مختلف این دستگاه می باشد. رسوب قهوه و سختی آب از جمله عواملی هستند، که موجب جرم گرفتگی و رسوب قطعات اسپرسو ساز گوسونیک می‌شود.
 • سختی آب به دلیل یون کلسیم و منیزیم و موجود در آب، در بدنه ظروف موجب رسوب خواهد شد و این مواد آهک تشکیل می دهند. هر چقدر که میزان سختی آب بیشتر باشد میزان رسوبات هم بیشتر خواهد بود.

اسپرسو تلخ است

 •  در صورتی که از اسپرسو بیش از اندازه استفاده کنید موجب تلخ شدن اسپرسو خواهد شد.
 • اگر میزان آب کم باشد و نسبت اسپرسو بیشتر باشد، اسپرسو تلخ می‌شود. بنابراین باید میزان آب و اسپرسو باید به میزان درست باشد.
 • اگر رسوبات قهوه در اسپرسو ساز باقی مانده باشد، موجب تلخ شدن اسپرسو می‌شود یکی دیگر از دلایل تلخ بودن اسپرسو تمیز نبودن قطعات مختلف دستگاه اسپرسو ساز گوسونیک می باشد. در این صورت برای رفع مشکل باید قطعات را با دقت تمیز کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نمایندگی سرویس و تعمیر اسپرسوساز ایتالوکس در تهران | راهنمای تعمیر اسپرسوساز ایتالوکس

اسپرسو ساز

گرم نکردن آب در اسپرسو ساز

 •  از جمله دلایل گرم نکردن آب در اسپرسو ساز گوسونیک خراب بودن اتصالات برقی دستگاه می باشد.
 •  همچنین احتمال دارد، که اتصالات از مدار خارج شده باشند.
 •   اگر پریز برق سالم نباشد و یا کابل دستگاه و دوشاخه اسپرسوساز دچار آسیب دیدگی شده باشند، آب در دستگاه گرم نخواهد شد. در این صورت باید کابل و دوشاخه را عوض کنید و مشکل پریز برق را برطرف نمایید.
 • امکان دارد که المنت داغ کننده معیوب شده باشد. اگر المنت به رنگ قرمز یا نارنجی مایل نشود، نشان دهنده خراب بودن ان قطعه است.
 • سیم ها و ترمینال های المنت را نیز باید مورد بررسی قرار دهید و در صورت خراب بودن آنها را عوض کنید.

جوشیدن اسپرسو

احتمال دارد، که ترموستات اسپرسو ساز گوسونیک تنظیم نباشد و موجب جوشیدن اسپرسو شود. دمای دستگاه توسط ترموستات کنترل می‌شود. ترموستات اسپرسو ساز گوسونیک مانند سوپاپ ایمنی عمل می‌کند و اجازه نمی‌دهد، که دمای دستگاه بیش از اندازه بالا رود. چنانچه تنظیمات ترموستات درست نباشد و به هم ریخته باشد و یا اینکه ترموستات اسپرسو ساز گوسونیک سوخته باشد، دمای دستگاه بیش از اندازه بالا رفته و اسپرسو خواهد جوشید. اگر ترموستات دستگاه شما سوخته است، باید ترموستات جدید تهیه کنید. توجه داشته باشید، که ترموستاتی که تهیه می‌کنید مشابه مدل قدیمی باشد.

صدای زیاد اسپرسو ساز گوسونیک

در بیشتر مواقع خالی بودن مخزن دستگاه کم بودن فشار آب موجب ایجاد سر و صدای زیاد در این دستگاه می شود. چنانچه درون مخزن آب به اندازه کافی وجود نداشته باشد، شما سر و صدای زیادی از دستگاه خواهید شنید. بنابراین برای رفع مشکل کافی است، که مخزن اسپرسو ساز را از نظر میزان مناسب آب مورد بررسی قرار دهید. اگر دستگاه های اسپرسو ساز به صورت مستقیم به شیر آب شهری وصل باشد باید اطمینان حاصل کنید، که فشار آب کم نباشد. در غیر این صورت دستگاه اسپرسو ساز صدای زیادی تولید خواهد کرد.

وجود تفاله در اسپرسو

چنانچه دستگاه اسپرسو ساز گوسونیک به خوبی نظافت نشده باشد، در اسپرسو تفاله وجود خواهد داشت. همچنین امکان دارد، که مشکل در سبد فیلتر اسپرسو باشد. بنابراین باید به نظافت دستگاه خود توجه بیشتری داشته باشید و اگر رسوبی در آن وجود دارد با دقت تمیز کنید، تا با مشکل تفاله در اسپرسو مواجه نشوید. توصیه می‌شود پس از هر بار استفاده از اسپرسو ساز گوسونیک آن را با دقت تمیز نمایید.

چنانچه متوجه شدید، که سبد اسپرسو دچار خرابی شده است یا فیلتر آن کار نمی کند، موجب خواهد شد، که تفاله در اسپرسو دیده شود. بنابراین باید سبد اسپرسو را عوض کنید.

اسپرسو گرم نمی‌ماند

امکان دارد، که المنت گرم نگهدارنده اسپرسو ساز گوسونیک دچار خرابی شده باشد. المنت موجب می‌شود، که دمای کافی برای گرم شدن اسپرسو را تولید کند. این دما به حدی نخواهد بود، که سبب جوشیدن اسپرسو شود و فقط آن را گرم نگه خواهد داشت. چنانچه المنت گرم کننده سوخته باشد و یا اینکه ولتاژ کافی به آن نرسد، اسپرسو سرد خواهد شد.

برای اینکه بتوانید این مشکل را برطرف کنید، باید ولتاژ ورودی به المنت گرم کننده را مورد بررسی قرار دهید و المنت را از نظر سالم بودن باید چک کنید. چنانچه المنت سوخته است و با وجود جریان برق روشن نمی‌شود، باید المنت دستگاه را عوض کنید.

اسپرسو رقیق است

چنانچه برای تهیه اسپرسو از آب داغ استفاده شود و یا آب داخل مخزن اسپرسو ساز گوسونیک بیش از حد زیاد باشد. آن وقت اسپرسو رقیق خواهد بود. همچنین امکان دارد، که پودر قهوه کمتر از حد باشد و در نتیجه اسپرسو رقیق شده باشد. بنابراین باید بررسی کنید، که درون مخزن دستگاه میزان آب کافی باشد و برای تهیه کردن اسپرسو از آب داغ استفاده نکنید. همچنین باید به این نکته توجه داشته باشید، که از آب و قهوه به اندازه معینی استفاده کنید، تا اینگونه مشکلات برای شما پیش نیاید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای عیب‌یابی و تعمیر بخار‌شو گوسونیک Gosonic

کم شدن فشار دستگاه اسپرسو ساز گوسونیک

چنانچه فشار دستگاه اسپرسو ساز گوسونیک شما کم شده است، برای این که بتوانید دستگاه خود را عیب یابی و تعمیر کنید، می‌‌توانید از موارد زیر کمک بگیرید:

احتمالاً واشر گروپ با مشکلی مواجه شده است، چنانچه از دستگاه اسپرسو ساز گوسونیک به صورت مداوم استفاده کنید و آن را سرویس نکنید، اینگونه مشکلات برای دستگاه شما پیش خواهد آمد. سرویس دوره ای از خراب شدن واشر گروپ پیشگیری خواهد کرد.

اسپرسو ساز

اسپرسو ساز گوسونیک نشتی آب دارد

در صورتی که دستگاه شما با مشکل نشتی آب مواجه شده است، برای عیب یابی آن باید اتصالات آب و لوله ها را در اسپرسو ساز گوسونیک مورد بررسی قرار دهید. امکان دارد که دچار پارگی و پوسیدگی شده باشند. همچنین احتمال دارد، که لوله اتصال آب از جای خود خارج شده باشد. بنابراین باید آن را در محل خود محکم کنید.

چگونه از اسپرسو‌ ساز گوسونیک مراقبت کنیم؟

یکی از نکات مهم برای جلوگیری از تشکیل رسوب در دستگاه استفاده از آب مناسب است. آبی برای این دستگاه مناسب خواهد بود، که میزان سختی آن کم باشد. کم بودن میزان سختی آب موجب خواهد شد، که طعم اسپرسو بهتر شود.

پس از اینکه از دستگاه اسپرسو ساز گوسونیک استفاده کردید، دریچه بخار آن را باز کنید، تا فشار و بخار داخل مخزن به صورت کامل خالی شود. در حین انجام این کار باید احتیاط کنید، تا بخار داغ به دست شما آسیب وارد نکند.

وقتی از دستگاه اسپرسو ساز گوسونیک استفاده کردید، باید آن را به صورت خاموش نگه دارید. در صورتی که دستگاه شما به صورت مداوم روشن باشد، موجب مستهلک شدن آن و افزایش فشار مخزن خواهد شد.

قبل از اینکه از دستگاه اسپرسو ساز گوسونیک استفاده کنید توجه داشته باشید، که سوراخ های سبد دستگاه اسپرسو بسته نشده باشند. اگر این سوراخ ها بسته شده اند، باید همه آن سوراخ ها را با استفاده از سوزن باز کنید.

با توجه به اندازه سوراخ های سبد و همچنین حجم قهوه و قدرت پمپ باید میزان فشار لازم برای درست کردن یک اسپرسوی خوب را بدانید و با توجه به آن فشار لازم را وارد کنید. بهتر است از قهوه هایی که بیش از اندازه آسیاب شده‌اند استفاده نکنید. چنانچه اندازه قهوه نامناسب باشد به دستگاه شما آسیب زیادی وارد خواهد شد.

قبل از اینکه دستگاه خود را روشن کنید و اطمینان حاصل کنید، که درون مخزن آن آب به میزان لازم وجود دارد.

برای تمیز کردن شست قطعات بیرونی دستگاه از مواد شوینده غیر مجاز استفاده نکنید. چون به دستگاه شما آسیب وارد خواهد شد. برای اینکه از شوینده های مجاز اطلاع داشته باشید می‌توانید دفترچه دستگاه خود را مطالعه کنید. نظافت منظم اسپرسو ساز گوسونیک موجب افزایش طول عمر مفید این دستگاه خواهد شد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

عیب‌یابی و تعمیر اسپرسو ساز گوسونیک

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر اسپرسو ساز گوسونیک

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا