تعمیرات پکیج و آب گرمکن

راهنمای مشکلات رایج پکیج ال جی

مشکلات رایج پکیج ال جی به همراه راه حل های رفع آن |عیب یابی پکیج ال جی

در فصل های سرد سال برای اینکه از سرمای هوا فرار کنید، خودتان را به خانه می رسانید. اما وقتی وارد منزل می‌شوید، می بینید، که خانه کاملا سرد است. در این مواقع احتمالاً آبگرم مصرفی شما نیز نخواهد بود در این مواقع باید پکیج ال جی خود را مورد بررسی قرار داده و مشکلاتی که برای آن به وجود آمده است را برطرف کنید. هر محصولی امکان دارد، که در حین استفاده با ایرادات و خرابی هایی مواجه شود. در این شرایط اگر با مشکلات و ایرادات پکیج ال جی آشنا باشید، می‌توانید اقدامات مناسب را انجام داده و مشکل را برطرف نمایید.

روشن نشدن پکیج ال جی

امکان دارد، که پکیج شما روشن نشده و همین مشکل موجب گردد، که رادیاتور عملکرد خوبی نداشته و آب مصرفی شما گرم نباشد. برای اینکه دلیل روشن نشدن پکیج ال جی را بیابید، در ابتدا از سالم بودن پریز برق اطمینان حاصل کرده و همچنین مطمئن شوید، که برق قطع است.

برای اینکه پکیج ال جی را به برق متصل کنید، بهتر است، که از محافظ برق استفاده نمایید. وقتی پکیج ال جی روشن نمی شود، محافظ برق را برداشته و بدون محافظ پکیج را به برق بزنید و تست کنید. احتمال دارد، که مشکل از محافظ برق باشد.

اگر این موارد را بررسی نمودید و مشکلی را مشاهده نکردید، پکیج ال جی شما باید توسط افراد متخصص مورد بررسی قرار گرفته و عیب یابی و تعمیر شود.

پکیج

پکیج ال جی در ساعاتی از روز به طور خودکار خاموش می گردد

چنانچه شما از پکیج ال جی استفاده می کنید و با این مشکل مواجه شده اید، برای اینکه مشکل را برطرف کنید و موارد زیر را بررسی نمایید:

وقتی که پکیج خاموش است، آب گرم مصرفی که از پکیج می آید، نیز گرم نخواهد بود. در این مواقع باید فشار آب منزل خود را چک کنید، که طبیعی باشد. چنانچه فشار آب منزل شما پایین است، استفاده از پمپ آب ضروری خواهد بود. چون اگر پکیج شما در ساعت هایی که فشار آب طبیعی است، عملکرد خوبی دارد، احتمالاً روشن نشدن پکیج شما به علت مشکل در فشار آب است.

حتما بخوانید:   راهنمای خرید پکیج و رادیاتور | مزایای پکیج خوب

ببینید که در پکیج های ال جی مدل پرستیژ دستگاه شما روی حالت تایمر قرار نگرفته باشد، چون در این شرایط نیاز خواهد بود، که پکیج ال جی ریست گردد. اگر پکیج ال جی بر روی حالت تایمر فعال گردیده باشد، احتمال دارد، که پکیج ال جی در طول شبانه روز در ساعاتی خاص خاموش شود.

گرم نشدن رادیاتور

برطرف کردن بعضی از مشکلاتی که موجب گرم نشدن رادیاتور شوفاژ می شود نیاز به متخصص دارد. بود اما بعضی از دلایلی که موجب گرم نشدن رادیاتور می‌شوند، ساده هستند و می‌توانید آنها را خودتان برطرف نمایید.

اگر متوجه شدید، که قسمت بالای رادیاتور سرد است، ولی پایین آن کمی گرما دارد، احتمالاً نیاز به هواگیری رادیاتور خواهد بود. وقتی که این مشکل بروز می‌کند، فضایی که برای آب گرم طراحی شده است، توسط به هوا اشغال می گردد و به این ترتیب آب نمی تواند در رادیاتور گردش صحیح داشته باشد. برای برطرف کردن مشکل وجود هوا در رادیاتور، باید آن را تخلیه نمایید.

برای هواگیری رادیاتور ها باید پیچی که برای آن تعبیه شده است را تا جایی که صدای خش خش هوا شنیده شود، باز گردد. در زمانی که پیچ هواگیری را باز می‌کنید از رادیاتور آب خارج خواهد شد. در این موقع پیچ هواگیری را محکم ببندید. وقتی هواگیری به پایان رسید، باید فشار پکیج را بررسی نمایید، که در حد مجاز باشد.

ممکن است، که ترموستات به صورت صحیح عمل نکند از جمله مواردی که موجب می‌شود رادیاتور کار نکند این می‌باشد، که شیر رادیاتور به حالت خاموش قرار گرفته است. چنانچه ترموستات روی دمای بالا تنظیم گردیده باشد، احتمال دارد، که شیر کنترل پکیج ال جی در روی حالت بسته قرار داشته باشد.

برای بررسی کردن این مورد باید درپوش که در قسمت بالای شیر کنترل وجود دارد را بردارید. شیر کنترل را با دست خود باز نمایید و اطمینان حاصل کنید، که شیری که باز می‌کنید، شیر کنترل است و پیچ دیگری نیست. اگر این کار را اشتباه انجام دهید، موجب خواهد شد، که آب رادیاتور تخلیه شده و زمین خیس شود.

وقتی در پوششی که در قسمت بالای شیر کنترل وجود دارد را برداشتید، باید ببینید، که پیچ مرکزی به طور آزادانه می تواند به اندازه چند میلی متر به طرف پایین و بالا حرکت کند. چنانچه پیچ حرکتی نکند به این معنا خواهد بود، که قفل شده است. برای آزاد کردن آن باید آرام ضربه بزنید، اگر مشکل رفع نشد باید شیر را عوض کنید.

حتما بخوانید:   علت گرم نشدن آبگرمکن دیواری چیست؟

همچنین امکان دارد، که در لوله های رادیاتور لجن و رسوب وجود داشته باشد و آب گرم نتواند به راحتی گردش داشته باشد. ایمن ترین و کارآمد ترین راهکار برای رفع این مشکل این است، که رادیاتور را مورد شستشو قرار داده و رسوباتی که در لوله ها وجود دارد را از بین ببرید. یکی دیگر از نشانه هایی که از علائم وجود لجن و رسوب در رادیاتور است، این می باشد، که گرم شدن رادیاتورها طول می‌کشد.

در مواقعی که رادیاتور پکیج ال جی به خوبی گرم نمی شود، باید بررسی کنید، که از محل اتصالات رادیاتور نشتی نداشته باشد. در برخی مواقع فقط با سفت کردن و چرخاندن شیر می توانید این مشکل را رفع نمایید. اگر از سیستم به خوبی نگهداری نشود، به علت خوردگی می تواند با مشکل نشتی روبرو شود.

چنانچه فشار رادیاتور ها مشکلی ندارد احتمالاً دایورتر ایرادی خواهد داشت. شیر دایورتر به طرف شیرهای آب و لوله ها آب گرم را هدایت می کند. اگر خطایی در آن وجود داشته باشد، رادیاتور گرم نخواهد شد. بررسی کردن این مورد حتماً باید توسط تعمیرکار و متخصص با تجربه انجام شود. باید بررسی نمایید، که فشار دیگ صحیح باشد، تا گرمایش خانه و آب گرم مصرفی تأمین گردد. اگر فشار کم باشد، شیر فشار را بچرخانید. با این کار آبی که لازم است وارد دیگ می گردد، اما باید به اندازه شیر فشار را باز کنید، تا آب زیادی وارد نگردد.

سر و صدای زیاد پکیج ال جی

یکی از مشکلات رایج که ممکن است برای پکیج ال جی به وجود آید این است، که صدای زیادی از آن شنیده می شود. پکیج ال جی نیز مانند سیستم های دیگر دارای قطعات مختلفی است، که امکان دارد هر کدام از آنها دچار مشکل شده و موجب شوند، که صداهای غیر منتظره و غیر معمولی از آن شنیده شود.

وقتی که صدای غیر طبیعی از پکیج ال جی می شنوید، نباید آن را پشت گوش بیندازید. احتمال دارد مشکل به وجود آمده نگران کننده باشد. اکثر پکیج های ال جی نمایشگر های دیجیتال دارند، که کدهای خطا را نشان می‌دهند. با دیدن این کد خطا می توانید مشکل را بیابید. برای پیدا کردن دلیل هر کدام از کدهای خطا باید دفترچه راهنمای آن را مطالعه نمایید. ممکن است، که مشکل مربوط به دودکش پکیج، فشار آب، فیلتر هوا و پمپ سیرکولاتور باشد.

حتما بخوانید:   روش هواگیری کردن پکیج آریستون چگونه است؟

پکیج

نحوه تعمیر پکیج ال جی

پکیج و سیستم گرمایشی با هر مدل، با استفاده مکرر و به مرور زمان ممکن است، که با مشکلاتی مواجه شود و اعضای آن ایراد و خرابی پیدا کند. باید بدانید، که عیب یابی و تعمیر پکیج ال جی را حتماً به کارشناس و متخصصی که در این زمینه سررشته دارد، بسپارید.

برخی از ایراداتی که برای پکیج ال جی ممکن است به وجود آید از جمله مشکلات رایج برای همه پکیج ها است، ولی بعضی از این ایراد ها مخصوص همان برند می باشد، که در این مواقع بهتر است با نمایندگی پکیج گلدیران تماس حاصل نمایید، تا تعمیرکار اعزام شده و پکیج شما عیب یابی و تعمیر گردد.

نگهداری و سرویس پکیج ال جی

وقتی که از پکیج ال جی استفاده می شود، با افزایش عمر آن احتمال دارد، که در سیستم رسوبات به وجود آید که موجب می‌شود تبادل مکانیکی و گرما را تحت تأثیر قرار دهد. پکیج ال جی در مواقعی به صورت اقتصادی و کارآمد کار می کند، که از تجهیزات آن به خوبی نگهداری شود. با توجه به مدل پکیج که مورد استفاده قرار می گیرد کیفیت هوا، کیفیت گاز و کیفیت آب باید در نظر گرفته شود. چون این موارد در مناطق مختلف متفاوت می باشد.

در شرایط عادی پیشنهاد می گردد، که پکیج ال جی حتماً هر سال سرویس شده و قطعات مختلف آن مورد بررسی قرار بگیرند. برای اینکه از اجزای مختلف پکیج ال جی به خوبی نگهداری شود، حتماً باید قسمت‌هایی که به دود و احتراق پکیج مربوط است را در هر فصل بررسی نمایید.

اجزای آب گرم پکیج ال جی حتماً باید حداقل دو سال یک بار تمیز شود. بهتر است، که هرروز فشاری که بر روی صفحه فشار سنج به نمایش در می آید را مشاهده کنید، که طبیعی باشد.

از نشتی نداشتن لوله ها باید اطمینان حاصل نمایید. همچنین لوله های گاز را هم بررسی کرده و از سالم بودن آنها مطمئن شوید. اگر لوله ها پلاستیکی هستند، باید مرتب آنها را عوض کنید.

وقتی پکیج ال جی مورد استفاده قرار می گیرد باید از عادی بودن شعله و مسدود یا خراب نبودن لوله های دودکش و اگزوز مطمئن شوید.

چنانچه کد خطایی بر روی نمایشگر پکیج نمایش داده شد، دلیل آن را یافته و برطرف کنید.

31

مشکلات رایج پکیج ال جی به همراه راه حل های رفع آنها

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی مشکلات رایج پکیج ال جی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x