تعمیرات یخچال

راهنمای کدهای ارور در یخچال فریزر ویرپول Whirlpool | رفع کدهای ارور در یخچال فریزر ویرپول

یخچال فریزر ویرپول یکی از بهترین و پر فروش ترین یخچال های موجود در بازار می باشد که به دلیل کیفیت زیاد قطعات و همچنین خدمات پس از فروش در سراسر کشور توانسته در بازار رقابت بسیار موفق عمل کند. در واقع می توان گفت یخچال فریزر ویرپول نسبت به دیگر برندها کمتر دچار خرابی می‌شود و مشکلاتی که در آن رخ می‌دهد خیلی حاد نیستند. در این مقاله از ایبک امداد به بررسی راهنمای برطرف کردن کدهای ارور در یخچال فریزر ویرپول می‌پردازیم. چنانچه شما نیز از کاربران این برند می باشید جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید تا انتهای مقاله را مطالعه کنید.

کدهای ارور در یخچال فریزر ویرپول چیست؟

امروزه در بیشتر یخچال فریزرها یک صفحه نمایشگر یا Display وجود دارد که اگر یخچال فریزر با مشکلی مواجه شود با نشان دادن کدهای ارور به کاربران و تعمیرکاران آن مشکل را اعلام می‌کند. هر کدام از این کدها نشان دهنده مشکل خاصی در یخچال فریزر می باشد و شما با داشتن اطلاعات و آگاهی کامل از این کدها می‌توانید جهت تعمیر یخچال فریزر اقدام کنید. علاوه بر آن تعمیرکاران می توانند بدون نیاز به بررسی دیگر قطعات مشکل اصلی را تشخیص داده و هرچه زودتر آن را برطرف کنند.

چگونه می توانیم آلارم های هشدار در یخچال فریزر ویرپول را برطرف کنیم؟

برای آنکه بتوانید به صورت تخصصی و اساسی آلارم هشدار در یخچال فریزر ویرپول را برطرف کنید پیشنهاد ما به شما این است که نخست از یک تعمیرکار با تجربه و حرفه ای در زمینه سرویس و تعمیر یخچال فریزر ویرپول کمک بگیرید. اگر تعمیرکار تشخیص دهد کد اروری که نمایش داده شده است جزئی می باشد و خودتان می توانید آن را برطرف کنید با راهنمایی هایی که به شما انجام می دهد مشکل یخچال فریزر را برطرف می کند.راهنمای کدهای ارور در یخچال فریزر ویرپول Whirlpool | رفع کدهای ارور در یخچال فریزر ویرپول در غیر این صورت نیاز به حضور فیزیکی سرویس کار در محل می باشد زیرا یخچال فریزر از حساسیت بالایی برخوردار است و عدم اطلاع کافی از آن می تواند باعث آسیب های جبران ناپذیری به دستگاه شود.

انواع کدهای ارور در یخچال فریزر ویرپول و روش های برطرف کردن آن

کدهای ارور که در صفحه نمایش یخچال فریزر ویرپول نشان داده می شوند در واقع زبان دستگاه شما هستند. یخچال فریزر چنانچه با مشکلی مواجه شود با اعلام این کدها بر روی صفحه نمایش به کاربران و سرویس کاران نشان می دهد که کدام قسمت از دستگاه دچار مشکل شده است و به همین خاطر سرعت تعمیر و سرویس یخچال فریزر بالا می رود و در کمترین زمان ممکن مشکل برطرف می شود. در این مطلب همه کدهای ارور یخچال فریزر ویرپول، علت نمایش داده شدن آنها، نحوه عیب یابی و برطرف کردن هر کدام از آنها به صورت کامل توضیح داده شده است.

کد ارور D در یخچال فریزر ویرپول

اگر در دمپر هوا یا عایق هوا نقصی به وجود آمده باشد این کد ارور روی صفحه نمایش یخچال فریزر ویرپول نمایش داده می شود. محل قرارگیری دمپر هوا در پشت یخساز می باشد و وظیفه آن کنترل کردن جریان سرما از بخش فریزر به یخچال است. جهت برطرف کردن این کد ارور لازم است ابتدا یخچال را از برق جدا کرده و پس از آن دمپر هوا مورد بررسی قرار گیرد. اگر دچار شکستگی شده بود لازم است که آن را تعویض کنید.

کد ارور C در یخچال فریزر ویرپول

اگر در سنسور یخچال و یا سنسور فریزر مشکلی به وجود آمده باشد کد ارور C در صفحه نمایش ظاهر می شود. اگر این کد ارور در قسمت پنل یخچال ویرپول نشان داده شود باید بدانید که مشکل از سنسور یخچال است اما اگر در قسمت پنل فریزر نشان داده شود مشکل به وجود آمده در سنسور فریزر می باشد. جهت برطرف کردن آن لازم است یخچال فریزر را از برق جدا کنید و پس از آن سیم هایی که مربوط به سنسور فریزر یا یخچال می باشد را بررسی کنید. اگر مشکل از این قسمت نبود لازم است که سنسور تعویض شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خطای سنسور دیفراست یخچال ال جی | تعویض سنسور دیفراست

کد ارور CF در یخچال فریزر ویرپول

اگر بین برد اصلی و برد الکترونیکی صفحه نمایش یخچال فریزر ویرپول نقصی به وجود آمده باشد کد ارور CF نمایش داده می شود. جهت برطرف کردن مشکل لازم است یخچال را از برق جدا کرده و سیم هایی که متصل به برد اصلی و همچنین برد صفحه نمایش یخچال فریزر می باشند را بررسی کنید. اگر مشکلی که به وجود آمده از سیم کشی ها بود آن را برطرف کنید در غیر این صورت می توانید با نمایندگی خدمات پس از فروش یخچال فریزر ویرپول تماس بگیرید تا برد اصلی را تعویض کنند.

کد ارور ۱۸ یا منفی ۸ در یخچال فریزر ویرپول

کد ارور ۱۸ یا منفی ۸ زمانی روی صفحه نمایش یخچال فریزر ویرپول نشان داده می شود که دمای فریزر بسیار پایین آمده باشد و نتواند عملکرد خوبی از خود نشان بدهد.راهنمای کدهای ارور در یخچال فریزر ویرپول Whirlpool | رفع کدهای ارور در یخچال فریزر ویرپول جهت برطرف کردن آن می‌توانید کلید فریزر را ۴ ثانیه فشرده و نگه دارید تا فریزر ریست شود و پس از آن مشکل برطرف می‌شود.

کد ارور E0 در یخچال فریزر ویرپول

این کد خطا زمانی نشان داده می‌شود که یکی از قطعات یخساز در یخچال فریزر ویرپول دچار خرابی شده باشد. برای آنکه بتوانید این کد ارور را برطرف کنید لازم است ابتدا یخساز را باز کرده و آن را کاملاً بررسی کنید و هر کدام از قطعات آن که دچار خرابی شده بودن تعمیر کنید و اگر نیاز به تعویض داشت این کار را انجام دهید.

کد ارور E1 در یخچال فریزر ویرپول

کد ارور E1 در یخچال فریزر ویرپول زمانی نشان داده می شود که سنسور یخچال خراب شده باشد و یا مشکلی برای آن به وجود آمده باشد. برای برطرف کردن این کد ارور می توانید یخچال را از برق جدا کنید و پس از آن سیم هایی که مربوط به سنسور یخچال می باشند را کاملاً چک و بررسی کنید. اگر سیم ها مشکلی نداشتند لازم است که سنسور به صورت کامل تعویض شود. با انجام این کار این کد ارور برطرف می شود و مشکل دستگاه حل خواهد شد.

کد ارور E2 در یخچال فریزر ویرپول

کد ارور E2 در یخچال فریزر ویرپول شبیه کد ارور E1 می باشد. تفاوتی که بین این دو کد ارور وجود دارد این است که در کد ارور E2 مشکل دستگاه از سنسور فریزر می باشد. جهت برطرف کردن آن لازم است همان اقداماتی که برای کد ارور E1 انجام داده اید برای این کد هم انجام دهید یعنی سنسور فریزر را مورد بررسی قرار دهید اگر مشکلی داشت حتما باید آن را تعویض کنید.

کد ارور E3 و E4 در یخچال فریزر ویرپول

اگر در سنسور دیفراست یخچال فریزر ویرپول مشکلی به وجود آمده باشد این کدهای ارور ظاهر می شود. در این شرایط یخچال گرم است و سرمای لازم را ندارد. جهت برطرف کردن این مشکل لازم است سنسور دیفراست یخچال فریزر ویرپول تعویض شود. برای تعویض سنسور لازم است از سرویس کاران با تجربه و ماهر کمک بگیرید تا به بهترین شکل ممکن مشکل دستگاه را برطرف کنند.

کد ارور E5 در یخچال فریزر ویرپول

اگر سنسور دیفراست فریزر خراب شده باشد و با نقصی مواجه شده باشد کد ارور E5 در صفحه نمایش یخچال فریزر ویرپول نشان داده می‌شود در این شرایط فریزر به خوبی کار خود را انجام نمی دهد. بنابراین لازم است که سنسور به صورت کامل تعویض شود تا فریزر بتواند عملکرد درستی داشته باشد و کار خود را به خوبی انجام دهد.

کد ارور E6 در یخچال فریزر ویرپول

اگر در برد الکترونیکی اصلی و یا برد الکترونیکی صفحه نمایش مشکلی به وجود آمده باشد کد ارور E6 در صفحه نمایش یخچال فریزر ویرپول نمایش داده می شود. جهت برطرف کردن مشکل لازم است هم برد الکترونیکی صفحه نمایش و هم برد الکترونیکی اصلی دستگاه مورد بررسی قرار گیرد و اگر نیاز بود تعویض شوند تا مشکل دستگاه برطرف شود.

کد ارور E7 و E8 در یخچال فریزر ویرپول

چنانچه سنسور محیطی یخچال فریزر ویرپول دچار خرابی شده باشد کد ارور E7 و E8 در صفحه نمایش یخچال فریزر نشان داده می شود. زمانی که این کدها نمایش داده می شوند سنسور یخچال فریزر نمی تواند دمای محیط را به صورت درست تشخیص دهد و بنابراین مشکل به وجود آمده را با نمایش این کدها به کاربر اعلام می کند. برای برطرف کردن مشکل لازم است سنسور تعویض شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از یخچال آرچلیک Arçelik | نصب، راه اندازی و طریقه استفاده

کد ارور E9 در یخچال فریزر ویرپول

وقتی که دمای فریزر مرتباً در حال بالا رفتن باشد کد ارور E9 در صفحه نمایش یخچال فریزر ویرپول نشان داده می شود و اعلام می‌کند که فریزر عملکرد درستی ندارد. جهت برطرف کردن مشکل ابتدا چک کنید که درب فریزر کاملا بسته باشد همچنین اگر قطعه دیفراست دچار خرابی شده باشد ممکن است این مشکل برای فریزر رخ دهد. پس لازم است این قطعه نیز مورد بررسی قرار گیرد و در صورت لزوم تعویض شود.

کد ارور EE در یخچال فریزر ویرپول

چنانچه مشکلی در یخساز یخچال فریزر ویرپول رخ داده باشد کد ارور EE نمایش داده می شود. برای برطرف کردن این مشکل و این کد ارور لازم است که یخساز را باز کنید و تمامی قطعات آن را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهید و اگر قطعه ای نیاز به تعویض داشت آن را تعویض کنید. راهنمای کدهای ارور در یخچال فریزر ویرپول Whirlpool | رفع کدهای ارور در یخچال فریزر ویرپولیخساز ساختار مکانیکی ساده ای دارد و بررسی کردن آن زیاد سخت نیست اما اگر نتوانستید این کار را انجام دهید می توانید از تعمیرکاران ماهر در این زمینه کمک بگیرید.

کد ارور E01 در یخچال فریزر ویرپول

اگر مخزن آب دچار خرابی شده باشد کد خطای E01 در یخچال فریزر نشان داده می شود. جهت رفع این مشکل می توانید مخزن آب و لوله هایی که به آن متصل است را کاملاً بررسی کنید و اگر لوله ها دچار انسداد شده بودند آن را برطرف کنید اگر مشکل از این قسمت نبود باید برد الکترونیکی اصلی یخچال فریزر را مورد بررسی قرار دهید و چنانچه دچار مشکل شده بود آن را برطرف کنید.

بررسی مفاهیم چند کد ارور دیگر در یخچال فریزر ویرپول

کد ارور ۰۲: اگر دمپر هوا یا عایق هوا خراب شده باشد کد ارور ۰۲ روی صفحه نمایش یخچال فریزر ویرپول نشان داده می شود. در این صورت لازم است که دمپر هوا تعویض شود.

کد ارور ۰۳ و ۰۴: چنانچه فن تبخیر کننده و یا فن کندانسور عملکرد درستی نداشته باشد و دچار اختلال شده باشد کد ارور ۰۳ و ۰۴ روی صفحه نمایش یخچال فریزر ویرپول نشان داده می شود. جهت برطرف کردن این مشکل لازم است تمامی کابل های فن و همه سیم کشی ها را مورد بررسی قرار داد دهید و اگر شل بودند آنها را محکم کنید. چنانچه مشکل برطرف نشد و همچنان کد ارور اعلام می شد لازم است و کندانسور تعویض شود.

کد ارور ۰۵: اگر کد خطای ۰۵ را روی یخچال فریزر ویرپول مشاهده کردید باید بدانید که سنسور فریزر خراب شده است. در این صورت باید سنسور مورد بررسی قرار گیرد و اگر نیاز بود آن را تعویض کنید.

کد ارور ۰۶: این کد مربوط به زمانی است که سنسور دما آسیب دیده باشد. در این صورت باید سنسور تعویض شود.

کد ارور ۰۷: زمانی که هیتر و یا المنت دیفراست خراب شده باشد کد ارور ۰۷ روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود اگر این مشکل را برطرف کنید ممکن است اواپراتور یخچال یخ بزند و یخچال نتواند سرمای کافی را تولید کند.

کد ارور ۰۸: یکی از کدهایی که نشان می دهد برد الکترونیکی یخچال دچار خرابی شده است کد ۰۸ می باشد. برای برطرف کردن این کد لازم است با نمایندگی های خدمات پس از فروش یخچال فریزر ویرپول تماس بگیرید و مشکل را مطرح کنید. نکته ای که مهم است این است که در این حالت حتما باید یخچال را خاموش کنید.

سخن پایانی

کدهای ارور در یخچال فریزر ویرپول نشان دهنده بروز مشکل در دستگاه می باشند چنانچه این کدها را مشاهده کردید باید هرچه سریعتر اقدام به تعمیر و برطرف کردن مشکل کنید. برای حل مشکل می توانید با تکنسین های حرفه ای و ماهر تماس بگیرید تا هیچ نگرانی بابت سرویس و تعمیر دستگاه خود نداشته باشید. امیدواریم با مطالعه این مطالب بتوانید چنانچه مشکلی در یخچال فریزر ویرپول شما به وجود آمده بود آن را برطرف کنید. از اینکه تا پایان این مقاله همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم.

راهنمای کدهای ارور در یخچال فریزر ویرپول

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چگونه می توانیم آلارم های هشدار در یخچال فریزر ویرپول را برطرف کنیم؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا