تعمیرات جاروبرقی

راهنمای استفاده از جارو برقی فاکر Fakir

برند فاکر یکی از محبوب‌ترین برندهای لوازم خانگی می باشد که توانسته در تولید انواع مختلف لوازم برقی خانگی از جمله جارو برقی موفقیت های بزرگی کسب کند. چنانچه شما هم از کاربران جارو برقی فاکر می باشید و روش استفاده درست از آن را نمی دانید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

راهنمای فارسی نحوه استفاده درست از جارو برقی فاکر

هر لوازم برقی که شما خریداری می کنید باید در ابتدا دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید تا روش درست استفاده از آن را بدانید. در ادامه اطلاعات مهمی در رابطه با روش استفاده از جارو برقی فاکر بیان می کنیم. اگر دفترچه راهنمای جارو برقی در دسترس شما نیست می‌توانید با مطالعه این مقاله پاسخ پرسش های خود را پیدا کنید.

معرفی و بررسی قطعات مختلف در جارو برقی فاکر

ممکن است پس از مدت کوتاهی استفاده کردن از جارو برقی فاکر دستگاه شما دچار مشکلاتی شود. به همین علت لازم است قطعات و اجزای آن را بشناسید و از کارکرد هر کدام از آن ها آگاه باشید تا بتوانید مشکل را تشخیص داده و به برطرف کردن آن اقدام کنید.راهنمای استفاده از جارو برقی فکر Fakir بخش های مختلف جارو برقی فاکر عبارتند از:

 • موتور سیم جمع کن
 • پاکت
 • فیلتر
 • چرخ
 • لوله تلسکوپی
 • لوله خرطومی
 • زانویی

چنانچه هر کدام از موارد بالا دچار آسیب شوند و نتوانستید خودتان آن را تعویض و یا به تعمیر آنها اقدام کنید می‌توانید از تکنسین های با تجربه ایبک امداد در این زمینه کمک بگیرید.

معرفی و بررسی موتور در جاروبرقی فاکر

در ادامه مطلب قصد داریم اصلی ترین قطعه جارو برقی فاکر را مورد بررسی قرار دهیم. موتور اصلی ترین قطعه در جارو برقی می باشد و وظیفه مکش گرد و غبار و ذرات را به داخل کیسه برعهده دارد. هرکدام از قطعاتی که در موتور جارو برقی فاکر وجود دارد وظیفه خاص خود را دارند و اگر دچار ایراد و اشکال شوند کارکرد موتور با مشکل مواجه می شود. بنابراین بهتر است در صورت بروز ایرادی در موتور جارو برقی فاکر هر چه سریعتر نسبت به تعمیر کردن و یا تعویض قطعات آن اقدام کنید. به این نکته توجه کنید تعمیر کردن موتور در جارو برقی فاکر امری تخصصی می باشد و بدون آگاهی و دانش فنی نمی توانید این کار را انجام دهید.

معرفی و بررسی بدنه جارو برقی فاکر

در ادامه مطلب به معرفی بدنه و بررسی قطعات آن در جارو برقی فاکر می پردازیم. بدنه جارو برقی فاکر به طور کلی دارای دو قسمت می باشد. یک قسمت برای موتور جارو برقی، کلید ها، محفظه سیم جمع کن، محفظه برس ها و مدارهای الکتریکی می باشد و قسمت دیگر بخشی که پاکت زباله و فیلتر در آن قرار دارد. بدنه جارو برقی فاکر طوری طراحی شده که مقاومت بسیار بالایی در مقابل ضربه دارد و می تواند از همه قطعات داخلی خودش محافظت کند.

معرفی و بررسی محفظه سیم جمع کن در جارو برقی فاکر

محفظه سیم جمع کن در جارو برقی فاکر در بخش انتهایی بدنه تعبیه شده است. شما کاربران عزیز با فشردن کلید مربوط به آن می توانید سیم را داخل بدنه جارو برقی جای دهید. اگر سیم جارو برقی فاکر شما آسیب ببیند و یا دچار پارگی و خمیدگی شود باید هر چه زودتر نسبت به برطرف کردن آن اقدام کنید. هنگام بیرون کشیدن سیم دقت کنید که آن را با شدت و فشار انجام ندهید و تا انتهای سیم را بیرون نکشید زیرا می تواند باعث آسیب رسیدن به محفظه سیم جمع کن شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نمایندگی تعمیرات جاروبرقی فلر | خدمات تعمیر جاروبرقی FELLER

معرفی و بررسی فیلتر در جارو برقی فاکر

یکی از قطعات بسیار مهم در جارو برقی، فیلتر می باشد. فیلتر وظیفه جلوگیری از ورود گرد و غبار و ذرات و نفوذ آن به موتور را بر عهده دارد. اگر فیلتر وجود نداشته باشد گرد و غبار به راحتی به موتور دستگاه نفوذ پیدا کرده و باعث آسیب رسیدن به قطعات داخلی جارو برقی می شود. همچنین باعث انتشار ذرات و خاک در محیط خواهد شد. راهنمای استفاده از جارو برقی فکر Fakirاگر فیلتر جارو برقی فاکر بیش از حد پر شود و گرفتگی در آن ایجاد شود قدرت مکش دستگاه تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند و همین مسئله می‌تواند باعث آسیب به موتور جارو برقی شود.

راهنمای استفاده اصولی از جارو برقی فاکر

جارو برقی فاکر نیز مانند هر لوازم خانگی دیگری نیاز به نگهداری و مراقبت مستمر دارد تا بازدهی و کارایی خوبی داشته باشد. در ادامه راهکارهایی جهت استفاده درست از جارو برقی فاکر بیان می‌کنیم.

 • سعی کنید بیشتر از ۱۵ دقیقه به طور مداوم جارو برقی فاکر را روشن نگه ندارید زیرا باعث داغ شدن موتور جارو برقی و در نهایت نیم سوز شدن آن خواهد شد.
 • چنانچه کابل جارو برقی شما کوتاه است آن را به این سو و آن سو نکشید زیرا با این کار به محفظه سیم جمع کن جارو برقی خود آسیب وارد می کنید.
 • قبل از آنکه مخزن و یا کیسه زباله جارو برقی‌ شما تا حد زیادی پر شود بهتر است آن را تخلیه کنید زیرا این مسئله ارتباط مستقیم با قدرت مکش جارو برقی فاکر دارد.
 • تمیز کردن و رفع انسداد در فیلتر های جارو برقی فاکر امری بسیار مهم است. ابتدا به دفترچه راهنمای جارو برقی خود مراجعه کنید و ببینید که آیا فیلتر جارو برقی شما قابل شستشو است یا خیر. اگر قابل شستشو بود هرچند وقت یک بار آن را بیرون بیاورید و پس از شستشوی کامل و خشک کردن دوباره سر جای خود قرار دهید. اما اگر قابل شستشو نبود آن را تعویض کنید.
 • چنانچه جاروبرقی فاکر به صورت ناگهانی خاموش شد امکان دارد بیش از اندازه داغ شده باشد در این شرایط باید به دستگاه خود حداقل نیم ساعت استراحت دهید تا خنک شود و سپس از آن استفاده کنید.

روش تمیز کردن جارو برقی فاکر

جارو برقی فاکر را به صورت دوره ای و مستمر تمیز کنید و ذرات و گرد و غباری که در روی قطعات آن به جا مانده است را کاملا پاک کنید. با انجام این کار، کارایی و بازدهی دستگاه شما زیاد می‌شود و مکش دستگاه افزایش پیدا می‌کند. همچنین در نهایت عمر مفید جاروبرقی بیشتر خواهد شد.

 • ابتدا جارو برقی فاکر را از برق بکشید.
 • همه برس های جارو برقی را مورد بررسی قرار دهید و اگر مو، پرز، نخ و هرگونه ضایعات دیگری روی آن جمع شده بود آنها را جدا کنید.
 • اگر غلتک جارو برقی شما دچار گرفتگی با مو و نخ و … شده بود می توانید از یک قیچی استفاده کنید و آنها را جدا کنید.
 • قطعاتی که قابلیت شستشو دارند را داخل سطلی که حاوی آب گرم و آب و مایع ظرفشویی می باشد بریزید.
 • پس از شستشوی کامل همه وسایل جانبی آن ها را خشک کنید و دوباره سر جای خود قرار دهید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  دفترچه راهنمای استفاده از جاروبرقی دلونگی | راهنمای فارسی جاروبرقی دلونگی

روش تمیز کردن فیلتر جارو برقی فاکر

فیلتر جارو برقی فاکر در واقع تصفیه کننده هوا به شمار می آید و از نفوذ خاک و گرد و غبار به موتور دستگاه جلوگیری می کند. فیلتر با جذب گرد و غبار پس از مدتی کار کردن عملکرد خود را از دست خواهد داد به همین خاطر لازم است آن را تمیز و یا در صورت نیاز تعویض کنید. دقت کنید فیلتر هایی که قابل شستشو می باشند پس از شستشوی کامل باید کاملاً خشک شود سپس در جای خود قرار گیرند. فیلتر های پلاستیکی را می توانید با کمک یک دستمال نرم و برس کاملا تمیز کنید.

نکاتی برای افزایش عملکرد مفید جارو برقی فاکر

هر وسیله چنانچه به صورت درست از آن نگهداری و مراقبت شود و نکات ایمنی مربوط به آن رعایت گردد می تواند عمر بیشتری داشته باشد و دیرتر به تعمیر و سرویس نیاز پیدا کند. به همین خاطر در ادامه مطلب نکاتی در رابطه با استفاده اصولی و درست از جارو برقی فاکر بیان می کنیم.

 • اجازه ندهید کودکان روی بدنه جارو برقی فاکر بنشینند.
 • برای روشن و خاموش کردن جارو برقی فاکر همچنین کلید سیم جمع کن آن از دست خود استفاده کنید و با پا به آن فشار وارد نکنید.
 • نکته مهم دیگری که باید بدانید این است که هرگز در ساعات اوج مصرف برق جارو برقی را روشن نکنید زیرا در این زمان نوسانات برق زیاد است و ممکن است جارو برقی شما دچار آسیب های جدی شود.
 • پس از چند بار استفاده کردن از جارو برقی فاکر برس آن را کاملا تمیز کنید و اگر مو، پرز، کرک و نخ به آن چسبیده بود آنها را جدا کنید تا برس بتواند به راحتی روی زمین حرکت کند.
 • هنگام استفاده کردن از جارو برقی فاکر دقت کنید از پریزی استفاده کنید که به شما نزدیک باشد تا از کشیده شدن سیم جلوگیری شود.
 • بهتر است هرچند وقت یک بار لوله های جارو برقی، برس و شلنگ آن را کاملاً شستشو دهید.
 • فیلتر جارو برقی را به صورت منظم و دوره ای تمیز و یا در صورت نیاز تعویض کنید.

blog03 1

 • مخزن زباله و یا کیسه جارو برقی قبل از آنکه به صورت کامل پر شود باید تخلیه شود زیرا عدم تخلیه به موقع آن می تواند باعث کاهش مکش جارو برقی و داغ شدن موتور شود و در نهایت باعث بروز آسیب‌های جدی به موتور خواهد شد.

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد به بررسی راهنمای استفاده از جاروبرقی فاکر پرداختیم. اطلاع و آگاهی کامل از نحوه درست استفاده از جارو برقی فاکر می تواند باعث افزایش طول عمر دستگاه شده و بازدهی جارو برقی را بیشتر کند. با همه اینها توجه کنید سرویس و تعمیر جارو برقی کاری تخصصی است و اگر تسلط کافی به آن ندارید بهتر است جهت جلوگیری از آسیب های بیشتر به دستگاه و صرف هزینه های بیشتر با مرکز خدماتی ایبک امداد تماس بگیرید و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید.

راهنمای استفاده از جارو برقی فاکر Fakir

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای استفاده از جارو برقی فاکر Fakir

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا