تعمیراتتعمیرات یخچال

میکروسوئیچ درب یخچال هیمالیا

میکروسوئیچ درب یخچال چیست و چه کاربردی دارد

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

میکروسوئیچ درب یخچال هیمالیا را چگونه عیب یابی کنیم ؟ میکروسوئیچ چیست ؟ کاربرد میکروسوئیچ درب یخچال هیمالیا چیست ؟ امکان دارد این سوالها برای شما هم پیش آمده باشد در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم به سوالات شما پاسخ دهیم.

تا حالا دقت کرده اید که وقتی درب یخچال را باز می کنید لامپ آن چگونه روشن می شود؟ احتمال دارد این سوال رو کودک شما هم  پرسیده باشد، شما از هر یخچالی که استفاده کنید برای اینکه داخل آن را به راحتی ببینید نیاز به نور دارید حتما برای شما هم پیش آمده که از خود سوال کنید وقتی درب یخچال را باز می کنیم چگونه لامپ داخل یخچال روشن می شود ؟  برای این منظور می خواهیم شما را با میکروسوئیچ درب یخچال آشنا کنیم زیرا میکروسوئیچ نقش مهمی در روشن شدن لامپ یخچال دارد در این مقاله می خواهیم عملکرد میکروسوئیچ درب یخچال هیمالیا را بررسی کنیم و شما را با این قطعه در یخچال آشنا کنیم لطفاً با ما همراه باشید.

میکروسوئیچ چیست ؟

تقریبا می توان گفت یکی از بیشترین قطعاتی که در صنعت برق به کار برده شده میکروسوئیچ است می توانیم بگوییم که میکروسوئیچ یک ابزار کلید زنی بسیار ساده می باشد که می تواند جریان را در مدار قطع و وصل کند. اصطلاحا به میکرو سوئیچ کلید مینیاتوری هم می گویند امروزه به طور خیلی گسترده در طراحی و ساخت ابزار آلات برقی و شبکه های الکتریکی از میکروسوئیچ استفاده می کنند و شما می توانید بر اساس نیازی که دارید یک میکروسوئیچ مناسب را برای خود تهیه کنید .

میکروسوئیچ درب یخچال

 کاربرد میکروسوئیچ درب یخچال چیست ؟

همانگونه که می دانید در ساخت یخچال ها از میکرو سوئیچ استفاده می کنند میکروسوئیچ در یخچال با میکروسوئیچ در وسایل دیگر یک تفاوت کوچک دارد و تفاوت آن این است که در ساختار میکروسوئیچ درب یخچال از یک فنر استفاده شده ، بعد از این که فشار از روی میکروسوئیچ برداشته می شود فنر دوباره به حالت اول خود باز میگردد همانگونه که می دانید وقتی درب یخچال را باز می کنید لامپ درون محفظه آن روشن خواهد شد اما آیا تا به حال از خود پرسیده اید که چرا لامپ روشن می شود؟ وقتی درب یخچال بسته شده است میکروسوئیچ به وسیله درب یخچال فشرده می شود و مدار برقی که لامپ از آن تغذیه می شود، قطع خواهد شد ولی وقتی درب یخچال باز می شود فشار از روی میکروسوئیچ برداشته خواهد شد و فنری که در آن موجود است دوباره به حالت اولیه برمیگردد این روش و روند کار باعث تکمیل مدار خواهد شد در نتیجه لامپ یخچال روشن می شود.

اگر لامپ یخچال شما روشن نشد احتمال دارد که مشکل در میکروسوئیچ درب یخچال باشد، البته میکروسوئیچ در بعضی از یخچال ها وظایف دیگری هم دارد مثلاً در یخچال هایی که آبسردکن و یخساز دارند از میکروسوئیچ برای انجام وظایف  این بخش ها هم کمک می گیرند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای نصب و راه اندازی یخچال فریزر و ساید بای ساید امرسان

میکروسوئیچ درب یخچال

مزایای میکروسوئیچ

  • میکروسوئیچ طراحی و ساختار ساده‌ای دارد و تقریبا می توان گفت که اصلی ترین مزیت این قطعه همین طراحی و ساختار ساده است.
  •  میکروسوئیچ مصرف برق را به مقدار زیادی کاهش می‌دهد.
  •  این قطعه دقت بالایی هم دارد.
  •  نصب میکروسوئیچ بسیار راحت است.
  •  مزیت دیگری که میکروسوئیچ دارد این است که مقاومت فیزیکی مناسبی در برابر عوامل بیرونی دارد.

معایب میکروسوئیچ چیست؟

  •  نقطه ضعف مهم میکروسوئیچ این است که برای کارکرد درست نیاز به تماس فیزیکی دارد.
  • میکروسوئیچ به طور طبیعی دارای عمر مفید کم است و این به دلیل کارکرد مکانیکی و استهلاک زیاد آن می باشد.
  • عملکرد مکانیکی میکروسوئیچ باعث این شده است که از آن در تجهیزاتی با سرعت پایین استفاده کنند.

عیب یابی میکروسوئیچ درب یخچال

اگر احتمال می‌دهید که میکروسوئیچ درب یخچال شما با مشکل روبرو شده باشد به دو  روش می توانید آن را عیب یابی کنید.

در روش اول شما می توانید به صورت فیزیکی عملکرد میکروسوئیچ را چک کنید برای این کار با دست موقعیت اهرم میکروسوئیچ را تغییر دهید و در این هنگام شرایط لامپ را نگاه کنید و از چگونگی عملکرد  آن باخبر شوید، اگر با استفاده از این روش نتوانستید میکرو سوئیچ  را عیب یابی کنید باید از روش دوم استفاده کنید.

در روش دوم  می‌توانید با استفاده از یک مولتی متر از خراب بودن یا سالم بودن قطعه میکروسوئیچ اطمینان پیدا کنید در این روش باید میکروسوئیچ را از جای خود خارج کرده و بعد از آن با مولتی متر آن را بررسی کنید.

البته دقت داشته باشید در این روش سالم بودن فیزیکی میکروسوئیچ و بقیه اجزای آن مانند فنر و غیره را هم بررسی کنید و اگر نیاز بود اقدامات لازم را انجام دهید، بعد از اینکه این مراحل را پشت سر گذاشتید و به نتیجه رسیدید که میکروسوئیچ درب یخچال هیمالیای  شما معیوب شده است باید این قطعه را عوض کنید برای این کار باید ابتدا دفترچه راهنمای یخچال هیمالیا را مطالعه کنید و سپس میکروسوئیچ را با توجه به نکات گفته شده عوض کنید، دقت داشته باشید اگر می خواهید میکروسوئیچ جدید بخرید حتما از مراکز معتبر این کار را انجام دهید تا از کیفیت و اصالت آن مطمئن شوید.

میکروسوئیچ درب یخچال

چگونه میکروسوئیچ باعث خاموش ماندن چراغ یخچال می شود؟

همانگونه که گفتم میکروسوئیچ قطعه ای است که وقتی درب یخچال باز می شود مدار لامپ را تکمیل کرده و باعث می شود لامپ روشن شود پس اگر میکروسوئیچ سالم باشد در روشن شدن لامپ نقش زیادی دارد، میکرو سوئیچ یک فنر دارد که وقتی درب یخچال باز می شود فنر هم باز شده و مدار را وصل می کند به این صورت به لامپ برق رسانی خواهد شد و لامپ هم روشن می شود وقتی که درب یخچال را می بندیم میکروسوئیچ به هم فشرده می شود و مدار آن قطع می شود، اگر میکروسوئیچ درب یخچال هیمالیا ای شما خراب شده باشد اتفاقاتی که گفتیم رخ نخواهد داد و همچنین لامپ هم روشن نمی شود یا امکان دارد که همچنان روشن بماند و خاموش نشود، میکروسوئیچ لامپ به طور معمول در بالای یخچال قرار دارد شما باید میکروسوئیچ را پیدا کنید و آن را تست کنید، به آرامی میکروسوئیچ را بیرون بیاورید البته مراقب سیمهای وصل شده به آن باشید به وسیله مولتی متر فنر را تست کنید دقت داشته باشید در هر دو حالت فنر را چک کنید هم در حالت باز و هم در حالت فشرده ، اگر فنر معیوب بود و خراب شده بود آن را با یک فنر مشابه خود ، عوض کنید به این صورت امکان دارد با خرابی میکروسوئیچ لامپ یخچال هم روشن نشود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیر یخچال پاکشوما | نحوه تعمیر و رفع عیب یخچال Pakshoma

البته روشن نشدن لامپ یخچال دلایل دیگری هم دارد که ما در مقاله های قبلی برای شما توضیح دادیم . یکی دیگر از دلایل  روشن نشدن لامپ یخچال ، این است که لامپ یخچال شما سوخته باشد.

چگونه می توانیم لامپ یخچال خود را عوض کنیم ؟

امکان دارد این سوال برای شما هم پیش بیاید . در ادامه روش تعویض لامپ یخچال را برای شما توضیح می دهیم :

برای این کار ابتدا یخچال را خاموش کنید و دوشاخه را از پریز برق جدا کنید اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که محل قرار گرفتن لامپ یخچال را پیدا کنید در یخچال های جدید معمولاً لامپ یخچال در بالای یخچال قرار گرفته است . یک حباب یا محافظ روی لامپ را پوشانده تا نور آن بیشتر شود و همچنین از لامپ در مقابل ضربه و یا رطوبت محافظت شود . پیچ محافظ را به آرامی باز کنید و آن را آزاد بگذارید محافظ را از جای خود خارج کرده و کنار بگذارید . سپس لامپ سوخته را پیچانده و از  سرپیچ جدا کنید. (سعی کنید  لامپی را که می خواهید بخرید مشابه لامپ قبلی یخچال تان باشد)، سپس لامپ جدید را در جای لامپ قبلی ببندید و محافظ را روی آن نصب کنید و بعد از آن می توانید یخچال را به پریز برق وصل کرده تا روشن شود بعد لامپ جدید را تست کنید .

عوض کردن لامپ را خودتان بدون کمک شخص دیگری می توانید انجام دهید ولی اگر هر چه گشتید محل قرار گرفتن لامپ را نتوانستید پیدا کنید ، می توانید با اشخاصی که در مورد یخچال شما آگاهی دارند مشورت کنید .

میکروسوئیچ درب یخچال

نتیجه گیری

ما در این مقاله  از ایبک امداد سعی کردیم میکروسوئیچ درب یخچال هیمالیا را به شما معرفی کنیم و عیب یابی و تعمیر این قطعه را برای شما توضیح دهیم اما دقت داشته باشید همانگونه که همیشه این نکته را برای شما بیان می کنیم تعمیرات یخچال و همچنین تعویض  قطعات  یخچال گاهی خطراتی دارد و می‌تواند سلامت شما را هم به خطر بیندازد اگر شما در زمینه ی تعمیر یخچال مهارت ندارید حتما تعمیر یخچال خود را  به کارشناسان مجرب بسپارید .

همچنین در این مقاله به چند سوال متداول پاسخ دادیم و گفتیم که چگونه میکروسوئیچ درب یخچال می تواند در روشن نشدن لامپ یخچال موثر باشد و روش تعویض لامپ یخچال را هم برای شما توضیح دادیم.

امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

میکروسوئیچ درب یخچال

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله آموزشی کامل برای شناخت میکروسوئیچ درب یخچال هیمالیا

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

⨭نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید⨮

  1. سلام من خانمی هستم که به مدت دو ساله با دو فرزند ۵و۱۱ ساله فقط با یارانه معیشیتی دولت که دریافت میکنیم زندگی میکنیم همسرم دو ساله که پناپدید شده ایشان به هرویین اعتیاد شدید داشتن العان ززدر یک انباری نمناک وتاریک که متعلق به یکی از اقوام هست زندگی میکنیم نه برای رهن وکرایه پولی داریم ونه برای خرج و مخارج زندگی بچه هام به دلیل سوع تغذیه بیمار وضعیف شده اند توان رفتن به دکتر را نداریم مشکلات ورنج وبدبختی که من وبچه هام میکشیم چیزی نیست که با نوشتن چند خط بشه توضیح داد فقط چندتا از اونها رو گفتم العان فقط از مردم نمیتونم توقع زیاد داشته باشم فقط برای ،دکتر رفتن بچه هام وکمی خرجی بر ای چند روز غضای خوب خوردن با بچه هام کمک کنید برای خونه از شما چیزی نمیخام چون میدونم مبلغ زیادیه تا حالا به هزار جا نامه نوشتم نمیخام کسی بدونه که من از جایی کمک میگیرم فقط ککمی پول به ما بدیدبه ما زود کمک کنید خیلی در عضاب وسختی هستیم من ختانمی نیستم که بتونم با دوتا بچه برم سر کار کمکمون کنید به خاطر امام زمان شماره کارت من ربرای کمک ۶۰۳۷۹۹۱۷۹۳۲۲۳۵۰۸وششماره همراه ۰۹۱۸۰۱۵۷۱۸۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا