تعمیرات یخچال

علل بالا رفتن دمای یخچال هیمالیا | عیب یابی یخچال هیمالیا

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی از متداول ترین ایراداتی که در یخچال های هیمالیا اکثر کاربران امکان دارد با آن مواجه شوند، بالا رفتن دمای یخچال هیمالیا می باشد که به علت هایی به ویژه تنظیمات اشتباه، کویل های کندانسور کثیف، مشکل در قطعه های اصلی و … اتفاق می افتد. شما می توانید برخی از این مشکلات معمولی را برطرف نمایید، اما اگر این مشکل به دلیل خرابی قطعات مهم باشد باید بررسی و تعمیرات دستگاه را به افراد حرفه ای و کاربلد بسپارید.

چرا دمای یخچال هیمالیا بالا می رود

در صورت تغییر دمای یخچال هیمالیا ابتدا باید اقدام به بررسی دریچه های هوا نمایید. در ادامه کویل های دستگاه را نظافت کنید و همچنین لاستیک دور درب یخچال هیمالیا را چک نمایید. همینطور امکان دارد دمای دستگاه به علت باز شدن زیاد از اندازه درب آن باشد. همچنین تنظیمات اشتباه یخچال نیز باعث تغییر دمای آن می گردد. گاهی امکان دارد دلیل اتفاق افتادن این مشکل به دلیل مشکل در قطعه الکتریکی یخچال باشد.

در ادامه مطلب راهکار های مناسبی را برای رفع مشکل بالا رفتن دمای یخچال هیمالیا شرح داده ایم که به کمک آن می توانید برخی از مشکلات دستگاه را خودتان بدون نیاز به تکنسین برطرف نمایید.

بالا رفتن دمای یخچال هیمالیا

درب یخچال برای مدت طولانی باز بماند و یا درب یخچال به صورت مکرر باز شود

با هر بار باز شدن درب یخچال مقدار زیادی از برودت آن خارج می گردد و دستگاه مجبور است برای خنک کردن مجدد آن بیشتر تلاش کند. اگر درب مکرر باز گردد، امکان دارد در حفظ دمای مورد نظر ایراداتی داشته باشد.

اگر احساس می نمایید دمای دستگاه دچار نوسان می گردد، تلاش نمایید تا چندین ساعت در یخچال خود را باز نکنید و بررسی کنید که دمای یخچال تثبیت می گردد یا نه.

لاستیک اطراف درب یخچال دچار فرسودگی شده است

یکی دیگر از مشکلاتی که حل آن خیلی راحت است، ایراد دستگاه از لاستیک اطراف درب یخچال های هیمالیا می باشد. اگر این لاستیک دچار فرسودگی شود، هوای سرد درون دستگاه دائما از دستگاه بیرون می گردد و باعث نوسانات دما می شود و یخچال اصلا کار نمی کند.

ابتدا بررسی کنید که لاستیک اطراف در تمیز و سالم باشد. اگر لاستیک اطراف در دچار فرسودگی شده باشد و یا قسمتی از این لاستیک پاره شده است، در این موقع باید این لاستیک را با لاستیک سالم تعویض نمایید.

از علل دیگر بالا رفتن دمای یخچال هیمالیا تنظیمات نادرست دما است

بعضی مواقع امکان دارد دلیل بروز این اتفاق تنظیمات اشتباه دمای یخچال هیمالیا است. در صورت عادی یخچال های هیمالیا را بر روی دمای ۳۷ درجه فارنهایت تنظیم می نمایند. اگر این دما بالاتر رود باعث ایجاد مشکلاتی در روش عملکرد دستگاه می گردد که باید برای رفع آن دوباره دمای دستگاه را تنظیم کنید.

کویل های کندانسور کثیف است

یکی دیگر از علت هایی که باعث می شود دمای یخچال بالا رود و دستگاه خنک نشود کویل های کندانسور کثیف است که بر روی آن ها کثیفی و گرد و غبار زیادی می نشیند. همین اتفاق باعث می گردد کویل ها نتوانند به طور موثر گرما را خارج کنند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهکارهایی اصولی و کلیدی برای از بین بردن خط و خش یخچال

بالا رفتن دمای یخچال هیمالیا

برای پیشگیری از این اتفاق باید به صورت مرتب کویل های کندانسور را تمیز نمایید. برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

  • ابتدا باید کمی یخچال را از دیوار فاصله دهید.
  • ابتدا با استفاده از جاروبرقی کویل ها را تمیز کنید تا تمامی زباله ها به کمک مکش جاروبرقی از روی کویل جدا شوند.
  • در ادامه با استفاده از یک پارچه کویل ها را تمیز کنید تا تمامی آلودگی ها از روی آن پاک گردد.
  • در انتها باید یخچال را به جای اول خود برگردانید و به برق متصل نمایید. بررسی کنید که آیا دمای یخچال تثبیت شد یا نه.

در یخچال هیمالیا دریچه های هوا مسدود شده است

در این مواقع باید پشت و کناره های یخچال هیمالیا را چک نمایید تا اطمینان پیدا کنید که برای خارج شدن هوای گرم ایجاد شده توسط موتور فضای کافی وجود داشته باشد. اگر این فاصله وجود نداشت به اندازه ۲.۵ تا ۵ سانتی متر از هر سمت یخچال را از اطراف و دیوار فاصله دهید.

در ادامه بررسی نمایید که کمپرسور، فن و سیم پیچ های کندانسور را هیچ چیزی مسدود نکرده باشد و اختلالی در کارکرد دستگاه ایجاد نکند.

قطعات یخچال معیوب است

در انتها اگر هیچ کدام از موارد ذکر شده دلیلی بر بالا رفتن دمای یخچال هیمالیا نبود، به احتمال زیاد در دستگاه یکی از قطعه های مهم دچار خرابی و مشکل شده است. با گذشت زمان زیادی از استفاده یخچال، امکان دارد مدار های ترموستات دچار خرابی شوند و یا کمپرسور دستگاه فرسوده گردد. در این مواقع در کارکرد دستگاه مشکلاتی به وجود می آید و باعث بالا رفتن دمای درون یخچال می شود.

در این مواقع برای بررسی های بیشتر یخچال و عیب یابی آن بهتر می باشد از افراد حرفه ای و کار بلد کمک بگیرید و به هیچ عنوان خودتان اقدام به تعمیرات دستگاه نکنید زیرا ممکن است مشکلات بیشتری برای دستگاه به وجود آورید. در ادامه برخی از قطعاتی که باعث ایجاد مشکل بالا رفتن دمای یخچال می شود را شرح داده ایم

خرابی ترموستات

امکان دارد خرابی ترموستات دلیلی بر بالا رفتن دمای یخچال باشد. این قطعه جزو اولین قطعاتی می باشد که در زمان بروز این مشکل باید بررسی گردد. ترموستات قطعه ای است که برای روشن و خاموش شدن کمپرسور به آن دستور ارسال می کند.

وظیفه این قطعه در کنترل دمای یخچال بسیار مهم است و خرابی آن باعث کاهش یا افزایش بیش از اندازه دمای یخچال می شود.

برای اینکه بتوانید دلیل دمای بالای یخچال هیمالیا را بدانید بهتر است ابتدا ترموستات را بررسی کنید و از سلامت آن مطمئن گردید.

اگر این مشکل به دلیل خرابی ترموستات باشد ابتدا باید اقدام به بررسی لوله بالب نمایید تا جدا از اپراتور نباشد. در ادامه اتصالات مربوط به سیم کشی را چک نمایید و در انتها سنسور را از لحاظ خرابی بررسی کنید.

در صورت سالم بودن این قطعه موارد زیر را بررسی کنید.

نشت گاز یخچال هیمالیا

افزایش دمای یخچال ممکن است به دلیل نشت گاز از یخچال هیمالیا باشد. باید بررسی کنید که گاز از کجا عبور می کند، به خصوص شبکه لوله های فلزی پشت یخچال را چک کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  جنس بدنه یخچال از چه می باشد | جنس مناسب برای بدنه یخچال چه می باشد

به طور معمول گاز مبرد در یخچال های هیمالیای مدرن به وسیله دو کویل کندانسور ویژه ای به کمپرسور متصل می گردد. باید بررسی کنید که کویل ها پوشیده از آلودگی و گرد و غبار نشده باشد.

در صورت نشت گاز از دستگاه برای تعمیر و شارژ گاز باید از افراد حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید.

معیوب بودن موتور فن کندانسور یخچال

افزایش دمای یخچال و همچنین کاهش دمای دستگاه ممکن است به دلیل نقص در موتور فن کندانسور یخچال باشد. معیوب شدن این قسمت از یخچال و یا شکستگی های موجود در پره های فن می تواند عامل افزایش دمای یخچال های هیمالیا باشد که باید به آن توجه کرد.

اگر علت افزایش دمای یخچال به موتور فن کندانسور دستگاه مربوط می شود، باید برای تعمیر آن با یک متخصص حرفه ای تماس بگیرید.

معیوب شدن موتور فن اپراتور

دلیل افزایش دمای یخچال و کاهش دمای آن ممکن است به دلیل معیوب شدن یا خرابی موتور فن اپراتور یخچال های هیمالیا باشد. اگر این قسمت از یخچال آسیب ببیند، ممکن است باعث عدم گردش هوا در درون یخچال گردد. در نتیجه دمای درون دستگاه به اندازه کافی سرد نخواهد شد.

برای رفع این مشکل باید موتور جدید خریداری شده و با موتور معیوب تعویض گردد. با این کار مشکل بالا رفتن دمای یخچال رفع می گردد.

برد کنترل دمای یخچال خراب شده است

در برخی مواقع معیوب شدن و یا وجود مشکل در قطعه برد کنترل دمای یخچال های هیمالیا می تواند باعث بالا رفتن دمای یخچال گردد. اگر این قسمت از یخچال شما دچار خرابی و مشکل شده باشد در اصل سیستم خنک کنندگی دستگاه به صورت کامل از کار خواهد اقتاد. البته پیشنهاد ما این است که قبل از اقدام به تعویض این قطعه دیگر قطعات را بررسی کنید و سلامت آن ها اطمینان پیدا نمایید . در انتها به سراغ برد کنترل دمای یخچال بروید.

در صورتی که دلیل بالا رفتن دمای یخچال هیمالیا مربوط به برد دستگاه باشد به راحتی می توان با خرید برد جدید و تعویض آن با برد قدیمی این مشکل را در دستگاه برطرف نمود و دوباره از دستگاه استفاده کرد. البته به یاد داشته باشید که تعویض برد یخچال کاری تخصصی است و برای انجام آن باید از افراد حرفه ای و متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

نتیجه گیری

یکی از مهمترین ایراداتی که ممکن است در یخچال های هیمالیا با آن مواجه گردید بالا رفتن دمای یخچال است و باعث می گردد مواد غذایی خنک نشود. در صورتی که این مشکلات به وجود آید اطمینان پیدا کنید که تنظیمات دما به درستی انجام شده باشد. در ادامه لاستیک اطراف درب یخچال را بررسی کنید و اگر فرسودگی و یا پارگی داشت آن را تعویض نمایید.

همچنین باید بررسی نمایید که در اطراف یخچال فضایی حدود ۲ تا ۵ سانت باشد . اگر این فضا وجود نداشته باشد باعث عدم خروج هوای گرم و بالا رفتن دمای یخچال می گردد. اما اگر نتوانستید مشکل دستگاه را رفع کنید باید با تکنسین های حرفه ای یخچال هیمالیا برای بررسی دستگاه تماس بگیرید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

دلایل بالا رفتن دمای یخچال هیمالیا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

در این مقاله با علت های بالا رفتن دمای یخچال هیمالیا و روش های رفع این مشکل آشنا می گرید.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا