تعمیراتتعمیرات یخچال

دلیل کار نکردن صفحه نمایش یخچال های هوشمند چیست ؟

چرا صفحه نمایش در یخچال های هوشمند از کار می افتد ؟

امروزه در اکثر یخچال های هوشمند صفحه نمایش یخچال وجود دارد که بیشتر بر روی درب یخچال قرار گرفته است ، در این صفحه نمایش می توانید موارد زیادی را مشاهده کنید که در رابط کاربری یخچال با شما تاثیر بی چون و چرایی دارد و می تواند ارتباط شما با تنظیمات و یخ ساز و ده ها بخش دیگر یخچال را فراهم کند ، در این مقاله از ایبک امداد با شما خواهیم بود تا در رابطه با این وسیله مهم و پر استفاده و مشکلات آن و نحوه عیب یابی و… مطالبی را ارائه دهیم که با استفاده از این مطالب بتوانید مشکلاتی که ممکن است در حین استفاده از نمایشگر یخچالتان برایتان پیش بیاید را رفع نمایید.

در روی صفحه نمایش اطلاعاتی از قبیل میزان دما و نمایش داده می شود که با داشتن دکمه هایی برای تنظیمات یخچال از آن استفاده می کنیم اما گاهی ممکن است بعد از مدتی صفحه نمایش یخچال ما کار نکند می خواهیم ببینیم دلیل خاموشی صفحه نمایشگر در یخچال های ساید بای ساید چه می باشد ؟ دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود صفحه نمایش و دکمه های یخچال کار نکند ، در این مقاله می خواهیم ببینیم دلایل کار نکردن دکمه های صفحه نمایش یخچال های هوشمند چیست ؟

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]اگر شما هم در میان برند های مختلف یخچال سردرگم مانده اید و در انتخاب یکی از آن ها تردید دارید حتما به سراغ مقاله یخچال چی بخرم بروید.

[button color=”primary” size=”small” link=”https://eibak.com/what-refrigerator-to-buy-how-to-buy-a-good-refrigerator/” icon=”” target=”false” nofollow=”false”]رفتن به مقاله چه یخچالی بخرم؟[/button][/box]

دلایل خاموشی صفحه نمایشگر در یخچال چیست ؟

به وسیله صفحه نمایشگر یخچال ما میتوانیم دمای یخچال را تنظیم کرده و یا از یخ ساز آن استفاده کنیم و همچنین صفحه نمایشگر یخچال به وسیله ال ای دی هایی که بر روی آن نصب شده به ما روشنایی میدهد و اگر این صفحه نمایشگر خاموش شود میتواند به دلیل عوامل زیر باشد :

 • اگر ال ای دی هایی که بر روی صفحه نمایش یخچال نصب شده بسوزد دیگر ما روشنایی را نخواهیم دید .
 • برای رفع کردن این مشکل باید ال ای دی ها را عوض کنیم .
 • یکی از دلایل میتواند وصل نبودن یخچال به برق باشد ، پس اگر صفحه نمایش یخچالتان روشن نشد در ابتدا از سالم بودن پریز کابل برق و دو شاخه مطمئن شوید .
 • صفحه نمایش یخچال یک برد الکترونیکی دارد که با برد اصلی فرق میکند .
 • تمامی اطلاعاتی را که در صفحه نمایشگر یخچال وجود دارد ، از طرق برد الکترونیکی اصلی به ما میدهد .
 • اگر برد اصلی یخچال ما مشکلی داشته باشد آنگاه صفحه نمایشگر یخچال روشن نمیشود.
 • باید بدانید که برد الکترونیکی اصلی یخچال به وسیله یک سیم و سوکت به برد صفحه نمایشگر وصل میشود .
 • هنگامی که اتصال سیم و سوکت مشکلی داشته باشد آن گاه صفحه نمایشگر روشن نخواهد شد.
 • اگر این مشکل برای صفحه نمایشگر یخچال شما به وجود آمده باشد اول بررسی کنید تا ببینید که سوکت در جای خود قرار گرفته یا نه ؟ و همچنین بررسی کنید ببینید تا اتصالی در سیم رابط نباشد.
 • گاهی ممکن است نوسانات برق باعث به وجود آمدن ولتاژ متغیر بشود که در این صورت به برد الکترونیکی اصلی و یا صفحه نمایش آسیب میرساند .
 • این نوسانات میتواند یک دلیل مهم و اصلی برای خاموش شدن صفحه نمایشگر باشد .
 • یکی دیگر از علت های خاموش شدن صفحه نمایشگر میتواند خرابی نمایشگر هم باشد ._ همان طور که گفتیم صفحه دیسپلی یخچال ، یک برد دارد که با خراب شدن نمایشگر خاموش خواهد شد .
پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلایل خرابی سنسور یخچال چیست ؟

صفحه نمایش یخچال

دلایل خرابی نمایشگر یخچال چیست ؟

نمایشگر یکی از بخش های مهمی از یخچال به شمار می رود که اگر زمانی از دسترس خارج شود دسترسی به بسیاری از موارد که نیاز ضروری به آن خواهید داشت را دیگر ندارید و شما بدون شک نیاز فوری به این خواهید داشت که دلیل این مورد را پیدا کنید و بعد از پیدا کردن این دلیل اقدام به رفع آن نمایید پس با ما همراه باشید تا با برخی از علت های این خرابی ها بیشتر آشنا شوید.

 • همانطور که گفتیم صفحه نمایشگر یخچال یک برد دارد که به وسیله ی یک سیم و سوکت به برد اصلی متصل شده است .
 • اگر زمانی در سیم یا سوکت مشکلی به وجود بیاید آن گاه صفحه نمایشگر روشن نخواهد شد .
 • اگر به دلایلی ولتاژ برق در یخچال شما تغییر کند اول از همه به برد الکترونیکی آسیب خواهد رسید .
 • یکی از رایج ترین خرابی در برد الکترونیکی اصلی و یا در صفحه نمایش ، می توان نوسان برق را نام برد .
 • اجزای برد الکترونیکی شامل یک فیوز ، ای سی ، خازن ، مقاومت ، منبع تغذیه ، رله و می شود .
 • اگر عمر یکی از این قطعات تمام شود و بسوزد مسلما صفحه نمایشگر یخچال خاموش خواهد شد .
 • دلیل دیگر خرابی نمایشگر یخچال می تواند مربوط باشد به ال ای دی ها و یا همان چراغ های کوچک روشنایی .
 • اگر زمانی این چراغ های کوچک و یا ال ای دی ها بسوزد دیگر صفحه نمایشگر قابل دید نمی باشد و برای رفع کردن این مشکل باید ال ای دی ها را عوض کنید .
 • آیا امکان دارد که با خراب شدن برد الکترونیکی ، دکمه های صفحه نمایش از کار بیفتد ؟

ممکن است از خودتان سوال کنید دلیل خاموش شدن صفحه نمایشگر یخچال چه چیز می باشد می توانیم بگوییم یکی از دلایل آن می تواند خراب شدن برد الکترونیکی یخچال باشد زیرا برد الکترونیکی یکی از بخش های مهم در یخچال است و وظیفه آن کنترل بخش های مختلف دستگاه می باشد در بیشتر مواقع خرابی برد الکترونیکی اصلی می تواند باعث از کار افتادن و خرابی بخش های دیگر یخچال شود .

در اصل خراب شدن برد الکترونیکی ، گاهی اوقات می تواند باعث از کار افتادن صفحه نمایش یخچال شود . اگر برد یخچال شما خراب شد دیگر نمی توانید برای تنظیم دستگاه از صفحه نمایش یخچال استفاده کنید . دقت داشته باشید که برد الکترونیکی اطلاعاتی را که ما لازم داریم تا بر روی صفحه نمایش ببینیم ، به برد صفحه نمایشگر منتقل می کند البته این انتقال به وسیله یک سیم سوکت انجام می شود و اگر زمانی برد الکترونیکی اصلی به دلیلی خراب شود و یا این که اتصال آن به برد صفحه نمایشگر قطع شود ، صفحه نمایشگر یا همان صفحه دیسپلی خاموش خواهد شد .

پیشنهاد آی‌بک امداد :  یخ‌‎ساز یخچال مابه چیست و تعمیرات آن به چه صورت است؟

نمایشگر یخچال فریزر

آیا امکان دارد که خراب شدن صفحه نمایش باعث از کار افتادن صفحه ی یخچال شود ؟

طبیعتا اگر زمانی صفحه یخچال شما خراب بشود دکمه های یخچال از کار خواهد افتاد و دیگر نمی توانید از طریق صفحه ، تنظیمات یخچال را انجام دهید . گاهی اوقات برخورد کردن یک وسیله ی سنگین به صفحه نمایش و یا فشار زیاد با دست ، یا ورود آب به صفحه نمایشگر ومی تواند باعث از کار افتادن صفحه نمایشگر یخچال شود در چنین مواقعی اول باید دلیل این خرابی را بررسی کنیم و اگر صفحه نمایش یخچال خراب شده باشد ، بهتر است آن را تعویض یا تعمیر کنیم .

دقت داشته باشید که برخی از نمایشگر ها در یخچال دارای صفحه کلیدی و برخی نیز دارای صفحه لمسی هستند اگر از آن درست استفاده نکنیم و یا به پنل نمایشگر لمسی آب برخورد کند ، باعث خرابی آن خواهد شد در این صورت باید تعویض و یا تعمیر شود ، اما اگر نمایشگر ما دکمه های کلیدی داشته باشد درصورت خراب شدن باید سوئیچ های زیر دکمه را عوض کنیم .

چگونه نوسانات برق می تواند باعث عمل نکردن دیسپلی یخچال ساید بای ساید شود ؟

دقت داشته باشید نوسانات برق نه تنها موجب خاموشی صفحه یخچال می شود ، بلکه موجب می شود گاهی سیستم برق یخچال از کار بیفتد و یخچال خاموش شود ، اول از همه باید بدانیم که بهتر است برای محافظت از نوسانات برق حتما از دستگاه محافظ برق استفاده کنیم مثل محافظ فاراتل . گاهی ممکن است اختلالاتی در رسیدن جریان برق به یخچال به وجود بیاید که باعث شود دکمه های صفحه یخچال کار نکند در این صورت پریز و دوشاخه و کابل را چک کنید .

چگونه می توانیم برای بر طرف کردن این مشکل یعنی کار نکردن صفحه نمایش یخچال اقدام کنید ؟

در مطالب بالا برایتان توضیح دادیم که چرا صفحه نمایش یخچال از کار می افتد . دلیل اختلال در عملکرد صفحه یخچال بیشتر می تواند به دلیل خراب شدن بعضی از قطعات یخچال و یا نوسانات برق باشد ، برای بر طرف کردن این مشکل ابتدا باید علت کار نکردن دکمه های صفحه نمایش را تشخیص دهیم و دقت داشته باشید که برای تشخیص دلایل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال ساید بای ساید تنها می توانید به تعمیرگاه مراجعه کنید و با کمک تعمیر کار ماهر به تشخیص دلیل این خاموشی پی برده و آن را بر طرف کنید . امیدواریم مطالب بالا برایتان مفید بوده باشد .

صفحه نمایش یخچال

امتیاز نویسنده

مجموع امتیاز

مقاله ای در رابطه با صفحه نمایش یخچال و علت های از کار افتادن و خرابی آن و راه های حل این مشکل

امتیاز کاربر: ۳ ( ۳ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا