تعمیرات قهوه ساز

راهنمای استفاده از اسپرسوساز هیتاچی | آموزش هواگیری اسپرسوساز Hitachi

✅ راهنمای استفاده از اسپرسوساز هیتاچی | آموزش فارسی استفاده از اسپرسوساز هیتاچی Hitachi ✅

اگر شما هم جزو افرادی هستید که به دنبال یک اسپرسو ساز خوب میگردید حتماً اسپرسوساز هیتاچی را جزو گزینه های خود بگذارید. اسپرسوساز های هیتاچی از محصولات باکیفیت موجود در بازار است. در این مقاله از ایبک امداد قصد داریم که جزئیات و نحوه استفاده از اسپرسوساز هیتاچی را به شما آموزش دهیم. این مقاله به طور کلی راهنمای استفاده از اسپرسوساز هیتاچی را به طور کامل بیان می‌کند. که برای فهمیدن جزئیات آن تا پایان مقاله  با ما همراه باشید.

نصب و راه اندازی دستگاه اسپرسوساز هیتاچی

برای شروع فرایند نصب و راه اندازی دستگاه اسپرسوساز هیتاچی باید مخزن پشت دستگاه را با آب تصفیه یا آب جوشانده پر کنیم. حتماً در نظر داشته باشید که نباید برای پر کردن مخزن از آب معمولی استفاده کنید زیرا به علت وجود رسوب در آب معمولی در طولانی مدت باعث بروز مشکلات زیادی برای اسپرسوساز هیتاچی خواهد شد.

قدم بعدی تثبیت شات قهوه‌ در دستگاه اسپرسوساز هیتاچی است سپس گردونه بخار در قسمت چپ و روی علامت صفر بگذارید. در این مرحله می‌توانید دستگاه خود را روشن کنید. پس از روشن شدن دستگاه مشاهده می‌شود که چراغ های دستگاه نیز روشن شده است. ما می‌توانید لیوان را پس از ثابت شدن چراغ در زیر دستگاه و خروجی آب قرار دهید. در قدم بعدی آب از دستگاه خارج شده و دستگاه به صورت کامل تمیز می گردد. در اینجا اسپرسوساز شما آماده ساخت قهوه باکیفیت خواهد بود و به طور کامل راه اندازی شده است.

رعایت ایمنی در هنگام استفاده از اسپرسوساز هیتاچی

علیرغم کیفیت بالا در محصولات هیتاچی همواره رعایت نکات ایمنی دارای اهمیت ویژه ای خواهد بود. بنابراین در صورتی که شما هم از اسپرسوساز هیتاچی استفاده می کنید لازم است نکاتی را بدانید. ما در این مقاله از ایبک امداد به صورت خلاصه نکات ایمنی در حین استفاده از اسپرسوساز هیتاچی را عنوان می کنیم:

  • تلاش کنید تا محیط اطراف دستگاه اسپرسوساز هیتاچی خشک نگه داشته شود.
  • دستگاه اسپرسوساز را در محلی قرار دهید که دور از دسترس کودکان باشد.
  • بعد از هر بار استفاده اسپرسوساز باید به طور کامل تمیز شود و رسوبات آن به صورت کامل خارج شود.
  • توجه داشته باشید که برای اتصال دستگاه به برق از محافظ های برق استفاده نمایید تا اسپرسو ساز شما از نوسانات برق در امان باشد و مشکلی برای اسپرسوساز شما به وجود نیاید.
  • برای در امان ماندن دستگاه شما از جرم بهتر است که در اسپرسوساز هیتاچی از آب معدنی، آب تصفیه و یا آب جوشانده شده استفاده کنید و از ریختن آب معمولی جدا خودداری کنید.
  • پس از اتمام کار خود با دستگاه حتماً آن را خاموش کنید.
  • در بازه های زمانی متفاوت اسپرسوساز هیتاچی خود را رسوب گیری کنید.
حتما بخوانید:   نحوه تعمیرات اسپرسوساز بیسمارک | نمایندگی تعمیرات اسپرسوساز بیسمارک

چگونه با اسپرسوساز خود اسپرسو تهیه کنیم؟

دستگاه های اسپرسوساز هیتاچی انواع مختلفی دارند اما به طور کلی به دو دسته اتوماتیک و دستی تقسیم می‌شوند. برای ساخت اسپرسو باید به مدل دستگاه خود توجه کنید. برای آماده کردن اسپرسو در اسپرسوساز هیتاچی که به صورت اتوماتیک کار می‌کنند از مراحل زیر پیروی کنید:

  • ابتدا مخزن آب را پر کرده سپس اسپرسوساز را روشن می کنید.
  • قدم بعدی قرار دادن پودر اسپرسو درون ظرف مورد نظر و تثبیت آن در محل تعبیه ده است.
  • اگر اسپرسوساز هیتاچی شما اتوماتیک است به صورت خودکار برای شما اسپرسو آماده می کند.

اگر اسپرسوساز هیتاچی شما به صورت دستی کار می‌کند باید در مرحله آخر مدت زمان و دمای آماده شدن اسپرسو را را به صورت دستی وارد کنید.

اسپرسوساز هیتاچی

روش آماده سازی کاپوچینو با اسپرسوساز هیتاچی

یکی از ویژگی های مهم اسپرسوساز هیتاچی که آن را حرفه ای می کند یک لیوان کاپوچینو با فوم شیر روی آن است! اگر شما از اسپرسوساز اتوماتیک هیتاچی استفاده می کنید به راحتی می توانید کاپوچینو خود را تهیه کنید تنها کافی است که مانند قبل مراحل تهیه قهوه را انجام دهید (پر کردن مخزن اسپرسوساز از آب و فیکس شات قهوه).

پس اینکه قهوه در لیوانی که زیر آن قرار دادید می‌ریزد نوبت به آماده سازی فوم روی کاپوچینو است. برای این کار ابتدا در ظرف شیر جوش اسپرسوساز هیتاچی شیر را جوش آورده و ظرف را زیر شیر بخار داغ قرار خواهیم داد. در مرحله‌ آخر شیر بخار داغ را فعال کنید تا فوم روی لیوان قهوه شما بریزد.

آموزش تنظیم دما در اسپرسوساز هیتاچی

یکی دیگر از نکات مهم در تهیه اسپرسو خوب تنظیم دمای مناسب است زیرا دمای خیلی زیاد در اسپرسوساز باعث سوخته شدن قهوه خواهد شد. در عین حال دمای پایین در اسپرسوساز باعث می شود که اسپرسو به اندازه کافی گرم نشود و طعم خامی داشته باشد.

حتما بخوانید:   عیب یابی قهوه ساز هافنر Hafner | نمایندگی تعمیرات هافنر در تهران

یکی از ویژگی های مهم در اسپرسوساز هیتاچی این است که برای تهیه قهوه میتوانیم دمای دلخواه خودمان را تنظیم کنیم. این کار با استفاده از دکمه های دما که در کنار اسپرسوساز تعبیه شده اند انجام می پذیرد و با استفاده از آن میتوانید دمای دستگاه خود را تعیین کنید برای این کار تنها کافی است که این دکمه ها را فشار بدهید. با این حال بهتر است که برای رسیدن به نتیجه مطلوب دمای دستگاه ما بین ۱۱۷ تا ۱۲۰ درجه باشد. البته در بازه دمایی۸۰ تا ۱۲۰ درجه سانتی گراد نیز می توانیم دمای آب را تنظیم کنیم که این مسئله کاملا بستگی به سلیقه شما دارد.

چگونه از شیرجوش اسپرسوساز هیتاچی استفاده کنیم؟

کیفیت و حرفه ای بودن کاپوچینوی شما تا حد زیادی به نحوه جوش آوردن شیر بستگی دارد. دستگاه اسپرسوساز هیتاچی می تواند به صورت خودکار شیر شما را به جوش آورد. برای این کار کافی است تا شیر را درون شیر جوش دستگاه اسپرسوساز هیتاچی بریزید و آن را زیر لوله بخار قرار دهید. پس از این کار باید دستگاه بخار را روشن کنید این کار باعث می‌شود که بخار با دمای بالا وارد شیر می‌شود. سپس می توانید فوم به دست آمده را روی دستگاه قهوه بریزید و از آن برای طعم دار کردن قهوه خود استفاده کنید.

در صورتی که مراحل گفته شده برای جوش آوردن شیر با دستگاه اسپرسوساز هیتاچی را قدم به قدم اجرا کنید در انتها به راحتی یک فوم شیر مناسب خواهید داشت که می‌توانید از آن در کاپوچینوی خود استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که به راحتی بتوانید در خانه قهوه ای همانند قهوه های بیرون آماده کنید. توجه داشته باشید که برای جوش آوردن شیر از شیرهای مناسب استفاده کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را از دستگاه اسپرسوساز خود دریافت نمایید.

فشار اسپرسوساز هیتاچی خود را چگونه تنظیم کنیم؟

یکی دیگر از نکات مهم برای به دست آوردن قهوه مطلوب با استفاده از دستگاه اسپرسو ساز هیتاچی تنظیم فشار آن است که در ادامه به شما خواهیم آموخت. در تمامی دستگاه‌های اسپرسوساز قطعه‌ای برای تنظیم فشار بار دستگاه وجود دارد که به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید فشار دستگاه را در سه حالت ضعیف، استاندارد و پر فشار قرار دهید.

در تنظیم فشار دستگاه اسپرسوساز هیتاچی باید توجه داشته باشید در صورتی که شما فشار بار در حالت ضعیف قرار داده شود، باعث خو طعم شدن اسپرسو می‌شود و همچنین از رنگ و لعاب مناسبی نیز برخوردار است. اگر فشار را روی متوسط قرار بدهیم قهوه نسبت به حالت قبلی با فشار بیشتری با آب ترکیب می‌شود.

حتما بخوانید:   راهنمای فارسی ظرفشویی هیتاچی Hitachi | دفترچه راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی هیتاچی

در حالت پر فشار قهوه با سرعت بسیار زیادی با آب ترکیب می‌شود ممکن است باعث شود تا قهوه شما کیفیت مطلوب را نداشته باشد. با توجه به نکات ذکر شده تلاش کنید تا فشار هوای اسپرسوساز هیتاچی را بر روی فشار ضعیف قرار بدهید تا از یک لیوان قهوه خوب بهره ببرید.

اسپرسوساز هیتاچی

آموزش هواگیری اسپرسوساز هیتاچی

در ادامه می خواهیم که آموزش هواگیری دستگاه اسپرسوساز هیتاچی را برای شما توضیح دهیم. اگر برای یک مدت متداول از دستگاه اسپرسوساز هیتاچی خود استفاده نکنید درون آن هوا به وجود می آید که نیاز به هواگیری دارد. هوا داشتن دستگاه موجب می شود تا قهوه نتواند به خوبی از خروجی بیرون بیاید. برای رفع این مشکل باید اسپرسوساز هیتاچی خود را حتماً هواگیری کنید.

برای هواگیری اسپرسوساز هیتاچی ابتدا باید مخزن دستگاه را با آب به اندازه کافی پر کنید. پس از آن دستگاه اسپرسوساز را روشن کرده به طوری که آب داخل مخزن کامل بخار شود و مخزن کاملاً خالی شود. در قدم بعدی باید دستگاه را خاموش کنید و سپس یک لیوان اسپرسو آماده کنید. اگر دستگاه اسپرسوساز هیتاچی شما هنوز به صورت کامل هواگیری نشده یک بار مخزن آب را به طور کامل از دستگاه خود جدا کرده سپس مجدداً آن را در جای خود قرار دهید و عملیات هواگیری را تکرار کنید تا مشکل بر طرف شود.

سخن آخر

در این مقاله از ایبک امداد راهنمای کلی برای دستگاه اسپرسوساز هیتاچی آورده شده است. در این مقاله سعی شده تا مشکلات و سؤالات رایج مخاطبین مانند: راه اندازی دستگاه اسپرسوساز، مراحل آماده سازی اسپرسو، جوش آوردن شیر، تنظیم فشار و هواگیری اسپرسوساز آورده شده است.

تمام تلاش ما این است که به راحتی بتوانید در منزل خود یک اسپرسو دلپذیر درست کرده و از آن لذت ببرید. برند هیتاچی در زمینه تولید اسپرسوساز توانسته توانایی زیادی از خود نشان دهد و به همین دلیل در صورتی که قصد خرید اسپرسوساز را دارید، می توانید اسپرسوسازهای هیتاچی را خریداری نمایید.

در صورت داشتن هرگونه سوال دیدگاه خود را برای ما بگذارید متخصصین ما در ایبک امداد در اسرع وقت به شما پاسخگو خواهند بود.

111111111111111111

31

آموزش استفاده از اسپرسوساز هیتاچی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله راهنمایی و آموزش استفاده از اسپرسوساز هیتاچی | هواگیری قهوه‌ساز Hitachi

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا