خدمات ساختمان

همه چیز در مورد استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی خانه

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

آینه‌ ها می‌ توانند ترکیب کامل از ظاهر و سبک خانه را نمایش دهند. نصب آینه می‌ تواند تأثیر زیادی در جلوه ظاهری خانه شما داشته باشد مخصوصاً اگر آنها را جلوی درب ورودی خانه نصب کنید زیرا در این مکان وجود آینه ضروری می‌ باشد اما آیا تا به حال به مزایای استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی خانه فکر کرده‌ اید؟ آیا می‌ دانستید با استفاده از آینه فضای کوچک خانه خود را می‌ توانید بزرگتر نشان دهید؟ علاوه بر آن استفاده نمودن از آینه در اتاقی تاریک می‌ تواند به روشن‌ تر دیده شدن آن نیز کمک نماید. به طور کلی می‌ توانیم بگوییم استفاده کردن از آینه در اندازه‌ های مختلف می‌ تواند در دکوراسیون داخلی خانه شما بسیار تأثیر گذار باشد.

نکاتی که قبل از نصب آینه حتماً باید به آنها توجه کنید

احتمالاً شما هم در مورد بهترین مکان جهت نصب آینه دکوراتیو در منزل خود کنجکاو می‌ باشید. اگر می‌ خواهید بدانید بهترین مکان جهت نصب آینه کجاست و بایدها و نبایدهای آن را بدانید با ما همراه باشید. چنانچه به دنبال جلوه‌ ای زیبا در خانه خود به کمک آینه دکوراتیو می‌ باشید، قبل از هر چیزی لازم است نکاتی در مورد آن بدانید.

روشنایی خانه را در نظر بگیرید

بر اساس گفته طراحان و کارشناسان حرفه‌ ای نورپردازی در فضای خانه مشخص می‌ کند که محل دقیق نصب آینه کجا باشد. بعضی از کارشناسان دکوراسیون هم معتقد هستند نکته‌ ای که اهمیت دارد فقط موقعیت نصب آینه نمی‌ باشد و نور اطراف آن نیز باید کاملاً مورد توجه قرار گیرد.همه چیز در مورد استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی خانه آنها بر این باور هستند افرادی که می‌ خواهند جزئیات را به صورت واقعی ببینند وجود نور طبیعی برای آنها بسیار ضروری می‌ باشد. به همین خاطر بهترین موقعیت مکانی برای نصب آینه معمولاً در کنار پنجره است.

وجود فضای کافی برای نصب آینه

اگر فضای کافی جهت قرار دادن آینه‌ های تمام قدی در خانه خود ندارید فقط کافیست که یک آینه بر روی دیوار نصب نمایید. این نکته مهم را نیز مد نظر قرار دهید که همه آینه‌ ها جهت نصب بر روی دیوار مناسب نمی‌ باشند. در قسمت پشتی بعضی آینه‌ ها هیچ گیره‌ ای جهت نصب بر روی دیوار قرار داده نشده است. همین موضوع باعث می‌ شود که نصب آینه بر روی دیوار به خوبی انجام نشده و ممکن است هم به آینه آسیب وارد شود و هم به دیوار.

حتما بخوانید:   محل قرار دادن آبنمای خانگی بر اساس فنگ شویی

آویزان کردن صحیح آینه‌ ها

برای آنکه بتوانید آینه مد نظر خود را بر روی دیوار به صورت درست نصب کنید، به میخ و سیم کابل هم نیاز خواهید داشت. البته به این نکته توجه کنید معمولاً قلاب مخصوصی پشت آینه برای نصب قرار داده شده است. اگر این قلاب وجود نداشته باشد شما نمی‌ توانید که آینه را بر روی دیوار نصب کنید.

محل مناسب برای نصب آینه کجاست؟

یکی از بزرگترین چالش‌ ها و دغدغه‌ ها برای همه افرادی که به دنبال به کار گرفتن آینه‌ های دکوراتیو در منزل خود می‌ باشند مشخص کردن محل نصب آنها است. چنانچه می‌ خواهید مطابق با اصول معماری اقدام به دکوراسیون منزل خود نمایید بهتر است که از محل دقیق نصب آینه‌ های دکوراتیو با در نظر گرفتن اصول معماری اطلاع داشته باشید. در ادامه مطلب بهترین محل برای قرار دادن آینه را توضیح می‌ دهیم.

  • ورودی خانه

به هنگام ورود میهمانان به خانه معمولاً اولین محلی که مشاهده می‌ نماید ورودی خانه می‌ باشد. به همین خاطر ورودی باید به اندازه کافی زیبا و جذاب باشد. اگر با قرار دادن آینه به صورت مستقیم بر روی میز کنسول می‌ توانید جلوه بی‌ نظیری به بخش ورودی منزل خود ببخشید اما با این وجود قرار دادن آینه در این محل فقط برای افزایش زیبایی و جذابیت خانه نیست و قطعاً این مکان یکی از بهترین گزینه‌ ها برای نصب کردن آینه در آنجا می‌ باشد. در واقع می‌ توانیم بگوییم آینه می‌ تواند یکی از گزینه‌ های بسیار کاربردی در ورودی خانه باشد و این امکان را به شما و یا میهمانانتان می‌ دهد که پیش از خروج از خانه ظاهر خود را در آن برانداز کنید. همچنین استفاده کردن از آینه ها و نصب آنها در ورودی خانه می‌ تواند به روشن‌ تر و بزرگتر نشان داده شدن فضا بسیار کمک کند. ورودی خانه از محبوب‌ ترین بخش‌ ها جهت نصب آینه‌ های دکوراتیو می‌ باشد.

  • نصب آینه در سالن پذیرایی

معمولا استراحت کردن در یک عصر زیبا در اتاق نشیمن می‌ تواند در آرامش روح شما تاثیر زیادی بگذارد ولی برای آنکه لذت استراحت را دو چندان کنید نصب یک آینه می‌ تواند یکی از بهترین گزینه‌ ها باشد. شاید تعجب کنید و بگویید آینه چه تأثیری می‌ تواند در لذت بردن از استراحت عصرگاهی داشته باشد اما باید بگوییم که نصب کردن آینه بر روی دیواری که مقابل پنجره قرار دارد می تواند استفاده شما را از نور بعد از ظهر چند برابر کند.همه چیز در مورد استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی خانه استفاده کردن از آینه‌ ها نه فقط در سالن نشیمن بلکه در اتاق خواب هم می‌ تواند نیروی تازه‌ ای به روح شما بدهد. بنابراین کافیست که آینه‌ ها را کنار و یا روبروی پنجره نصب کنید.

  • نصب آینه در سالن غذاخوری
حتما بخوانید:   آشنایی با انواع کفپوش چوبی | کف پوش های چوبی و طرح چوب

یکی از بهترین مکان‌ ها جهت نصب آینه‌ های دکوراتیو در منزل قسمت ناهارخوری می‌ باشد مخصوصاً اگر لوستر زیبایی هم در این فضا قرار داده شده باشد وجود آینه می‌ تواند زیبایی آنجا را چندین برابر کند. در این شرایط انعکاس نور فضای فوق‌ العاده‌ای ایجاد خواهد نمود ولی نکته مهم این است که روشنایی لوستر نباید آنقدر زیاد باشد که بازتاب آن باعث آزار چشمان شما شود. با نصب یک آینه در سالن ناهارخوری می‌ توانید جلوه‌ ای زیبا به منزل خود ببخشید.

  • نصب آینه بالای شومینه

چنانچه شومینه در خانه شما وجود دارد و شما به فکر تزیین این قسمت از خانه خود افتاده اید و می‌ خواهید دیوار بالای شومینه را دکور کنید، بهترین گزینه برای شما نصب یک آینه در آن قسمت می‌ باشد. بهترین نقطه برای نصب آینه بر روی دیوار بالای شومینه ۱۰ تا ۱۲ سانتیمتر بالاتر از شومینه می‌ باشد. برخی معماران بهترین موقعیت برای نصب آینه را بر اساس ضخامت قاب آن در نظر می‌ گیرند به همین خاطر چنانچه ضخامت قاب آینه خیلی زیاد باشد بهترین مکان برای نصب آینه کمی بالاتر از شومینه می‌ باشد در این شرایط سایه‌ ای که از آینه حاصل می‌ شود روی دکوراسیون خانه شما نمی‌ تواند زیاد تأثیر بگذارد.

  • نصب آینه در حمام

بیشتر آینه‌ هایی که در قسمت بالایی روشویی حمام و یا روی دیوار آن نصب شده‌ اند معمولاً بدون قاب هستند. آینه‌ های مخصوص حمام معمولاً با چسب به دیوار چسبانده می‌ شوند. درست است که این آینه‌ ها هم زیبایی خاصی دارند اما لازم است بدانید وجود قاب اطراف آینه می‌ تواند زیبایی آن را دو چندان کند و جلوه بهتری داشته باشد. به غیر از زیبایی گزینه‌ های دیگری هم وجود دارد. به عنوان مثال احتمال شکستن آینه‌ هایی که بدون قاب هستند بسیار بیشتر از آینه‌های قاب‌ دار می‌ باشد زیرا آینه قاب دار با میخ به دیوار محکم می‌ شود بنابراین چنانچه به دنبال زیبایی و ایمنی همراه با هم می‌ باشید بهترین گزینه برای نصب در حمام آینه قاب دار است.

  • نصب آینه بر روی دیوارهای سخت

معمولا نصب کردن آینه بر روی دیوارهای سخت کار دشواری می‌ باشد و به یکی از چالش‌ ها برای افراد تبدیل می‌ شود. در این شرایط مراحل نصب آینه کمی سخت‌ تر خواهد بود ولی باید بدانید با داشتن ابزارهایی مناسب می‌ توانید به راحتی آینه را در این قسمت نیز نصب کنید. فقط کافیست که مطمئن شوید مته دریل مخصوص کاشی و یا دیوار بتنی می‌ باشد در نهایت خیلی راحت خواهید توانست مراحل نصب آینه بر روی دیوارهای سخت را به خوبی انجام دهید و آینه را نصب کنید.

  • نصب آینه بر روی درب
حتما بخوانید:   آشنایی با لوله کشی ساختمان و معرفی ابزار لوله کشی

شاید تا به حال شما هم به این فکر کرده باشید که یک آینه قدی بر روی دیوار نصب کنید اما ما به شما پیشنهاد بهتری هم داریم. شما می‌ توانید آینه قدی را بر روی درب یکی از اتاق‌ ها نیز نصب کنید ولی قبل از آن باید از محکم بودن و استحکام کافی درب مطمئن شوید. ابتدا آینه را طوری روی درب بگذارید که تا حد ممکن همه درب را پوشش دهد پس از آن از گیره‌ های مخصوص آینه کمک بگیرید و به صورت صحیح آن را روی درب نصب نمایید. دقت کنید برای انجام این کار باید حتماً ابزارهای مناسبی داشته باشید. با نصب یک آینه قدی بر روی درب کمد دیواری می‌ توانید فضای بیشتری هم در اتاق خواب داشته باشید.

نکات مهم پیش از نصب آینه

چنانچه می‌خواهید زیبایی خاص و منحصر به فردی به منزل خود بدهید یکی از بهترین گزینه‌ ها برای شما قرار دادن و نصب آینه می‌ باشد اما هنگام نصب آینه در خانه خود حتماً باید اصولی را رعایت کنید.همه چیز در مورد استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی خانه

  • به سبک دکوراسیون خانه خود دقت نمایید و بر اساس آن قاب آینه را انتخاب کنید. به عنوان مثال چنانچه سبک خانه شما مدرن است نمی‌ توانید از قاب‌ های چوبی و روستیک استفاده کنید و بهترین گزینه برای شما قاب‌ های فلزی می‌ باشد.
  • می‌ توانید به جای یک آینه بزرگ از چند آینه کوچک استفاده کنید و آنها را با تناسبی درست و خاص بر روی دیوار نصب نمایید تا جلوه هنری آن را افزایش دهید.

سخن پایانی

اگر به دنبال یک تغییر دکوراسیون خاص و شیک در خانه خود می‌ باشید یکی از بهترین گزینه‌ ها آینه است. نصب آینه در هر مکانی امکان‌ پذیر نخواهد بود و بایدها و نبایدهایی در این مورد وجود دارد. در این مقاله از مجله آی بک نکات مهمی در مورد نصب آینه‌ ها بیان کردیم که با رعایت آنها خواهید توانست زیبایی را به منزل خود هدیه بدهید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

همه چیز در مورد استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی خانه

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

همه چیز در مورد استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی خانه، محل مناسب برای نصب آینه

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x