تعمیرات پکیج و آب گرمکن

آموزش نحوه نصب آبگرمکن گازی ایستاده /نکات مهم نصب آبگرمکن گازی ایستاده

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

آبگرمکن ایستاده در واقع یادگاری از خانه های قدیمی می باشد. البته لازم به ذکر است که این روزها نیز طرفداران زیادی دارد و بسیاری از واحدهای مسکونی و خانه ها هنوز از آبگرمکن ایستاده جهت تامین آب گرم استفاده می کنند. اگر شما نیز از کاربران آبگرمکن ایستاده می باشید برای دریافت اطلاعات در مورد این وسیله تا انتهای مقاله را مطالعه فرمایید. آبگرمکن ایستاده در خانواده هایی که جمعیت زیادی دارند و مصرف آب گرم در آن ها بیشتر است محبوبیت زیادی دارد. در این مقاله از ایبک امداد قصد داریم به آموزش نحوه نصب آبگرمکن ایستاده بپردازیم و نکات مهمی در رابطه با نصب و راه اندازی آن بیان کنیم.

آموزش نحوه نصب آبگرمکن گازی ایستاده

همانطور که در بالا بیان کردیم آبگرمکن ایستاده به علت آنکه می تواند مصرف آب گرم در خانواده های پرجمعیت را تامین کند طرفدارانی نیز دارد. این نوع آبگرمکن مخزن بزرگی دارد و می‌تواند حجم زیادی آب گرم تولید کند اما نکات مهم در رابطه با نصب آبگرمکن ایستاده گازی چیست؟ لازم به ذکر است چنانچه در زمینه نصب آبگرمکن گازی ایستاده مهارت و دانش کافی ندارید حتما از یک تکنسین و تعمیرکار ماهر و با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.

مکان مناسب جهت نصب آبگرمکن ایستاده گازی

مهم ترین مرحله نصب آبگرمکن گازی ایستاده انتخاب محل مناسب می باشد. به این نکته توجه کنید چنانچه خودتان قصد دارید آبگرمکن را نصب کنید و یا از نصاب ماهر کمک بگیرید قبل از هرکاری باید جای مناسب برای نصب آبگرمکن را مشخص کنید.آموزش نحوه نصب آبگرمکن گازی ایستاده /نکات مهم نصب آبگرمکن گازی ایستاده آبگرمکن ایستاده به علت بزرگ بودن فضای زیادی را اشغال می کند بنابراین باید جایی را در نظر بگیرید که فضای کافی داشته باشد و همینطور به لوله کشی آب نیز نزدیک باشد.

نحوه انجام لوله کشی برای آبگرمکن گازی ایستاده

پس از آن که مکان مناسب جهت قرار دادن آبگرمکن گازی ایستاده را انتخاب کردید باید به فکر آماده کردن لوله کشی آن باشید تا پس از نصب آبگرمکن جریان آب سرد از طریق لوله ورودی به آبگرمکن وصل شود. لوله کشی خروجی نیز که مخصوص آب گرم می باشد نیز از ملزومات نصب آبگرمکن است. آب گرم باید در آشپزخانه، سرویس بهداشتی، حمام و هر جایی که نیاز به آب گرم دارید تامین شود. بهتر است برای لوله کشی حتما از یک تکنسین ماهر کمک بگیرید زیرا انجام لوله کشی استاندارد و اصولی می تواند سرعت کار شما را بالا ببرد.

انتخاب دودکش مناسب جهت آبگرمکن گازی ایستاده

با شروع کار و فعالیت آبگرمکن گازی ایستاده تولید گاز مونوکسید کربن نیز آغاز می شود بنابراین ضروری ترین اقدامی که باید انجام دهید انتخاب دودکش مناسب برای آبگرمکن است. گاز مونوکسید کربن سمی و مرگبار بوده و به هیچ عنوان نباید در فضای خانه منتشر شود بنابراین مرحله اول جهت نصب آبگرمکن انتخاب دودکش مناسب می باشد. به این نکته دقت کنید که جهت نصب دودکش یک خروجی به بیرون هم باید در نظر گرفته شود. نکته مهم دیگر در نصب دودکش این است که حتما از کلاهک H در قسمت بیرونی دودکش استفاده کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعویض دیافراگم آبگرمکن دیواری

روش نصب آبگرمکن گازی ایستاده

پس از آنکه ظریف کاری های لازم را انجام دادید و همه نکات مهم جهت نصب دودکش را رعایت کردید نوبت به نصب آبگرمکن می رسد. نصب آبگرمکن باید با تمرکز و دقت زیادی انجام شود بنابراین چنانچه در نصب آبگرمکن دانش و آگاهی کافی را ندارید بهتر است از یک تکنسین حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید. کارشناسان ایبک امداد می‌توانند پاسخگوی سوالات شما در این زمینه باشند و به شما مشاوره دهند. آموزش نحوه نصب آبگرمکن گازی ایستاده /نکات مهم نصب آبگرمکن گازی ایستادهقبل از اینکه آبگرمکن را روشن کنید از عدم نشتی لوله کشی مطمئن شوید. برای انجام دادن این کار می توانید از ترکیب آب و صابون استفاده کرده و از عدم نشتی مطمئن شوید.

نکات مهم به هنگام لوله کشی آبگرمکن ایستاده گازی

برای انجام لوله کشی در آبگرمکن گازی ایستاده چند نکته مهم را باید به خاطر بسپارید که در ادامه به آنها اشاره کرده ایم.

 • مشخص کردن جهت بستن شیر گرم و سرد: لوله آب گرم در پایین ترین نقطه و سمت چپ متصل می‌شود و لوله آب سرد در پایین ترین نقطه و سمت راست وصل می گردد. بنابراین توجه کنید که جهت باز و بسته کردن شیر ها باید کاملا مشخص شود تا زمانی که قصد داشتید شیر را باز و بسته کنید با مشکل مواجه نشوید.
 • فاصله استاندارد آبگرمکن با دیگر لوازم برقی: لوله کشی در آبگرمکن ایستاده معمولا در بالای آن انجام خواهد شد و احتمال ریزش آب و نشتی از آن وجود دارد به همین خاطر بهتر است به هنگام نصب آبگرمکن دقت کنید که اطراف آن وسایل برقی وجود نداشته باشد زیرا می تواند باعث خطرات سوختگی و برق گرفتگی شود. لوله کشی آبگرمکن می تواند بر طبق سلیقه خودتان به صورت روکار و یا تو کار انجام شود و باید متناسب با محیط منزل باشد.
 • استفاده از شیر یا رابط های مناسب: به هنگام خرید آبگرمکن قطعات و تجهیزات مورد نیاز نیز به شما ارائه می شود. بهتر است از شیر ها و رابط های فلزی جهت نصب آبگرمکن استفاده کنید زیرا نسبت به قطعات پلاستیکی از کیفیت بسیار بالاتری برخوردار هستند و احتمال اینکه کیفیت قطعات با عبور آب گرم افت پیدا کند کاهش می یابد.

نکات مهم جهت نصب و استفاده اصولی از آبگرمکن برقی

نصب کردن آبگرمکن برقی در مقایسه با آبگرمکن گازی تفاوت های کمی دارد که در ادامه با آن آشنا می شویم. رعایت نکات اصولی مهم جهت استفاده از آبگرمکن می تواند عمر مفید دستگاه را افزایش داده و همچنین در مصرف انرژی صرفه جویی کند و هزینه‌های سوخت را کاهش دهد. در ادامه مطلب نکات مهم در این رابطه بیان شده است.

 • دمای مناسب جهت آبگرمکن برقی بین ۶۰ تا ۶۵ درجه می باشد. با رعایت کردن درجه حرارت مناسب در آبگرمکن برقی عمر مفید این دستگاه افزایش پیدا می کند.
 • هنگام پر شدن مخزن و بعد از پر شدن، شیر خروجی باید باز باشد و این به علت تخلیه هوای درون مخزن است.
 • وقتی که مخزن آبگرمکن برقی پر شد می‌توانید دوشاخه را به پریز برق وصل کنید.
 • شیر اطمینان و شیر یکطرفه را بررسی کنید و از سالم بودن آن مطمئن شوید.
 • لوله خروجی را بررسی کرده و از عدم نشتی در آن مطمئن شوید.
 • بهتر است لوله خروجی در فضای باز قرار گیرد.
 • شیر اطمینان باید به صورت منظم باز و بسته شود تا دچار رسوب گرفتگی نشود.
 • قبل از آنکه مخزن آبگرمکن برقی را تخلیه کنید حتماً اول دوشاخه را از پریز برق بکشید و حتما به این نکته توجه کنید که شیر ورودی بسته باشد تا آب به درون مخزن وارد نشود.
 • قبل از آنکه آبگرمکن برقی را نصب کنید حتماً سیم ارت را به زمین متصل کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  اشتباهات رایج در تأسیسات ساختمان و لوله کشی

نکات مهم در رابطه با مکان مناسب جهت نصب آبگرمکن گازی ایستاده

همانطور که در بالا گفته شد اولین اقدام جهت نصب آبگرمکن انتخاب محل مناسب می باشد در ادامه نکات مهمی در این رابطه بیان شده است.

 • آبگرمکن گازی ایستاده نباید در مکان های مرطوب قرار گیرد زیرا قرار دادن آبگرمکن گازی در محیط مرطوب می تواند باعث کاهش تولید اکسیژن شده و چنانچه گاز نشتی داشته باشد خطرات جدی به دنبال خواهد داشت.
 • در مورد آبگرمکن برقی نیز باید بگوییم که قرار دادن آن در مکان های مرطوب می تواند خطر برق گرفتگی و آتش سوزی را به همراه داشته باشد.
 • آبگرمکن ایستاده گازی باید دور از دیگر لوازم گرمایشی قرار گیرد زیرا احتمال اشتعال در این نوع آبگرمکن بسیار بالاست و ممکن است جان شما را به خطر بیندازد.
 • قرار دادن آبگرمکن گازی در مکان های بسته و فاقد تهویه ممنوع می باشد زیرا احتمال انفجار و گاز گرفتگی وجود دارد.
 • قرار دادن آبگرمکن گازی در فضای باز ممنوع است زیرا باد و باران مستقیم می تواند کیفیت عملکرد آبگرمکن را به شدت کاهش دهد.
 • جهت جلوگیری از وقوع حوادث بهتر است پس از لوله کشی حتماً از عدم نشتی گاز در ورودی و خروجی مطمئن شوید.
 • مکانی که برای نصب آبگرمکن در نظر می گیرید باید فضای لازم برای نصب دودکش را نیز داشته باشد.
 • مکانی که آبگرمکن در آن قرار می گیرد باید از نظر ارتفاع مورد بررسی قرار گیرد و تقریباً ارتفاعی بین ۱۲۰ تا ۱۴۰ سانتیمتر باید از زمین داشته باشد و همچنین با دیگر وسایل حدوداً ۴۰ سانتی متر فاصله داشته باشد.

آموزش نحوه نصب آبگرمکن گازی ایستاده /نکات مهم نصب آبگرمکن گازی ایستاده

 • برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی بهتر است لوله آب سرد و گرم را عایق کاری کنید همچنین می توانید با از لوله هایی با طول کمتر استفاده کنید.
 • پس از نصب کردن آبگرمکن حتماً به بوی گاز توجه کنید و اگر با آن مواجه شدید هرگز کلید برق را روشن نکنید و از روشن کردن وسایل برقی نیز خودداری کنید.
 • چنانچه به مدت طولانی از آبگرمکن استفاده نمی‌کنید بهتر است شیر اصلی گاز بسته شود.

کلام آخر

شرکت خدماتی ایبک امداد در زمینه خدمات و تعمیر و نصب آبگرمکن گازی و برقی در خدمت شما کاربران عزیز می باشد. در این مقاله از ایبک امداد نحوه نصب آبگرمکن ایستاده گازی را آموزش دادیم و نکات مفید و ساده‌ای در رابطه با مکان مناسب جهت نصب و نحوه لوله کشی بیان کردیم همچنین نکات ایمنی مربوط به استفاده از آبگرمکن گازی و برقی را توضیح دادیم. تکنسین های با تجربه و مورد اعتماد ما آماده خدمات رسانی به شما عزیزان در کمترین زمان ممکن و با مناسب ترین هزینه هستند. چنانچه در رابطه با نصب آبگرمکن ایستاده گازی و برقی سوالی داشتید می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس بگیرید و با کارشناسان ما مشورت کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

آموزش نحوه نصب آبگرمکن گازی ایستاده

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آموزش نحوه نصب آبگرمکن گازی ایستاده

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا