تعمیرات کولر گازی

چگونگی شارژ گاز کولر گازی سامسونگ | شارژ گاز کولر سامسونگ در محل

علائم و نشانه های کمبود گاز کولر | هزینه شارژ گاز کولر گازی سامسونگ

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

به دلیل اینکه روند کارکرد خنک سازی در کولرهای گازی با استفاده از گازی به نام فریون صورت می گیرد. شارژ گاز کولر گازی سامسونگ دارای اهمیت بسیاری است. همچنین نحوه شارژ گاز کولر گازی سامسونگ نیز از فرایند مهم و حائز اهمیتی برخوردار است. چنانچه شارژ گاز کولر به موقع انجام نشود، سبب ایجاد اختلال در کارکرد دستگاه می شود. هنگامی که مخزن گاز کولر به مدت طولانی خالی می ماند، اجزای مختلف دستگاه به خصوص کمپرسور کولر دستخوش ایرادات جدی می شود. در صورتی که گاز کولر کم شود، سیکل سرمایش دستگاه نیز دچار ایراد می شود و کارکرد درست خود را از دست می دهد. شیوه های مختلفی برای شارژ گاز کولر گازی سامسونگ هست که با توجه به نوع گازی که برای دستگاه استفاده می شود و مدل دستگاه متفاوت هستند.

نحوه شارژ گاز کولر گازی سامسونگ

بهترین و اصلی ترین روش برای تزریق و انجام شارژ گاز کولر گازی سامسونگ، شیوه وزنی است. در این روش در نحوه شارژ گاز کولر گازی سامسونگ میزان گازی که بایستی به سیستم تزریق شود با استفاده از وزنه های ویژه وزن می شود و بعد از آن گاز دستگاه شارژ می شود. به عنوان مثال، چنانچه کولر گازی برای عملکرد خود به نیم کیلوگرم گاز سرمازا احتیاج داشته باشد و بازه فواصل لوله کشی پنل های درونی و بیرونی دستگاه تقریباً ۵ متر باشد. میزان نیم کیلوگرم گاز سرمازا را به وسیله ترازوی مخصوص وزن می کنند و در این زمان گاز را می توان به دستگاه کولر گازی تزریق کرد.

در هر صورت چنانچه فواصل لوله کشی زیاد شود، بر اساس استانداردی کلی، در ازای هر کنتور اضافه تر، میزان گازی که باید افزایش یابد تا از بازدهی کولر کاسته نشود، ۲۰ گرم تعیین شده است. به این دلیل که اگر میان دو پنل کولر گازی اسپلیت ۶ الی ۷ متر لوله کشی باشد، میزان گاز دستگاه بایستی ۴۰ گرم از میزان گازی باشد که اول برای عملکرد نرمال کولر مشخص شده است.

این میزان بر روی برچسب های فنی که روی دستگاه های کولر گازی موجود است، نوشته شده است. با توجه به مد نظر گرفتن این میزان در حد نیم کیلوگرم، اینک به ۵۴۰ گرم گاز سرمازا احتیاج است که با ترازو مشخص می شود.

راهنمای شارژ کردن گاز کولرگازی

در کولرهای گازی برای صورت گرفتن عملیات خنک سازی نیاز به گاز سرمازا است. گاز سرمازا نقش بسیار مهم و حیاتی را در کولرهای گازی دارد. چنانچه به هر علتی کولر گازی، گاز نداشته باشد، چرخه سرمایش در دستگاه با اختلال مواجه می شود. این موضوع دلیل خنک نکردن کولر گازی به حساب می آید. گازی که بیشتر در کولرها استفاده می شود، گاز R22  است، که یکی از بهترین گونه های گاز کولر به شمار می رود.

اغلب برای دستگاه های مختلف با مدل های متفاوت از گاز سرمازای ویژه همان کولر استفاده می شود. چنانچه گاز سرمازا کولر گازی با سایر گازها جایگزین شود، بایستی مواردی همچون تعویض روغن کولر با در نظر گرفتن نوع گاز به کار گرفته شده انجام شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر کولر گازی حایر Haier | خدمات تعمیر اسپلیت در محل

نشانه های کمبود گاز کولرگازی

در اغلب اوقات زمان تمام شدن یا وجود نشتی گاز کولر گازی، با نشانه ها و علاماتی در عملکرد کولر گازی همراه است. به کمک این نشانه ها می توانید نیاز کولر گازی خود را برای تجدید شارژ گاز آن شناسایی کنید. در این بخش متداول ترین علامات کمبود گاز و احتیاج به شارژ کولر گازی سامسونگ را عنوان می کنیم.

  • تولید نکردن سرمای کافی کولر گازی در محوطه نصب شده
  • افزایش هزینه برق در صورتی که از هوای خنک و مطلوبی برخوردار نیستید.
  • وجود یخ و یا برفک بر روی فن های اپراتور در وضعیت سرمایش کولر گازی
  • یخ زدگی لوله رفت کندانسور

حالات مختلف نحوه شارژ گاز کولر گازی سامسونگ

به طور کلی سه شیوه برای نحوه شارژ گاز کولر گازی سامسونگ وجود دارد، یا به عبارتی کولر گازی در سه شرایط احتیاج به شارژ گاز دارد.

اولین حالت ممکن است که کولر گازی تازه نصب شده باشد، دومین حالت ممکن است که کولر گازی فاقد گاز باشد و سومین حالت نیز ممکن است کولر گازی احتیاج به شارژ گاز و یا تشدید گاز داشته باشد. در رابطه با اولین مورد، زمانی که دستگاه کولر گازی را تازه نصب می کنید، اغلب ۵ فوت گاز سرمازا در درون سیستم کندانسور وجود دارد.

پس از نصب کولر گازی به صورت کامل، دستگاه باید پمپاژ شود و چنانچه از نبود هوا و رطوبت در کولر گازی اطمینان حاصل کردید، می توانید شیر را باز کنید و گاز را به درون دستگاه تزریق کنید. مناسب است که در زمان نصب کولر گازی بیشتر سعی تان بر این باشد که همان لوله ۵ متری را به کار ببرید تا اینکه بخواهید از لوله کوتاه تری استفاده کنید. زیرا ممکن است فشار بر روی کمپرسور بیشتر شود.

نکته دیگر این است که چنانچه دستگاه کولر گازی شما به طور کامل از گاز خالی شده است، بایستی شارژ آن را با توجه به نحوه شارژ گاز کولر گازی سامسونگ که برایتان توضیح دادیم، انجام دهید.

مقدار شارژ گاز کولر گازی

دانستن اینکه کولر گازی به چه میزان گاز برای شارژ شدن نیاز دارد، موضوعی است که احتیاج به بررسی دقیقی دارد. بهترین و عالی ترین شیوه برای پیدا کردن میزان شارژ مورد نیاز برای شارژ گاز کولر، مطالعه اطلاعات درون دفترچه راهنمای دستگاه و یا پلاک فنی آن است. در دفترچه راهنمای این دستگاه ها اغلب مقدار گاز مناسب و اندازه برای آنها نوشته شده است.

علاوه بر این روی پیکره کولر گازی یک پلاک فنی قرار دارد که مقدار شارژ گاز را برحسب واحل gr نوشته است. چنانچه این پلاک بر روی دستگاه نصب نشده است، می توانید با در نظر گرفتن متراژ لوله، میزان شارژ کولر گازی را تشخیص دهید. بایستی به این نکته دقت کنید که به ازای هر btu 12000 لازم است میزان ۷۵۰ گرم را برای شارژ گاز کولر گازی در نظر بگیرید.

انواع نحوه شارژ گاز کولر گازی سامسونگ

در حالت کلی شارژ گاز کمپرسور دستگاه های کولر گازی به شیوه های متفاوت و مختلفی انجام می شود. می توانید با در نظر داشتن مواردی همچون نوع و مدل دستگاه و احتیاج خود به یکی از این شیوه ها دستگاه خود را شارژ کنید. این شیوه ها دربرگیرنده موارد زیر است:

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر کولر گازی بلومبرگ Bloomberg

شارژ گاز آمپری

شارژ به شیوه آمپری، یکی از شیوه هایی است که می توانید برای شارژ گاز کولر گازی خود از آن بهره ببرید. در این شیوه با استفاده از آمپرمتر متوجه می شوید که کولر گازی شما به چه مقدار گاز برای شارژ شدن احتیاج دارد و پس از آن اقدام به شارژ می کنید.

شارژ گاز وزنی

یکی از مناسبترین و قابل اطمینان ترین شیوه هایی که می توانید برای شارژ گاز کولر گازی سامسونگ خود استفاده کنید، روش وزنی است. در این شیوه با در نظر گرفتن مقدار شارژی که دورن دستگاه است، تجدید شارژ گاز کولر گازی سامسونگ را می توانید انجام دهید.

شارژ گاز کولر گازی سامسونگ در محل

یکی از بهترین خدماتی که امروزه در زمینه خدمات شارژ گاز کولر صورت گرفته است، شارژ گاز کولر گازی در محل است. زیرا در این حالت بدون اینکه نیاز باشد دستگاه کولر گازی را به تعمیرگاه انتقال دهید، در جای خود و در محل، همه خدمات مورد نیاز برای نحوه شارژ گاز کولر گازی سامسونگ برای شما انجام می شود.

در هر زمانی که دستگاه کولر گازی سامسونگ دچار کمبود گاز شد و یا در عملکرد آن ایرادی به وجود آمد و احتیاج به شارژ گاز دستگاه کولر گازی خود داشتید، می توانید برای استفاده از خدمات نحوه شارژ گاز کولر گازی سامسونگ در منزل با مرکز تعمیر و شارژ کولر گازی سامسونگ ایبک امداد تماس بگیرید. تا خبره ترین تکنسین ها برای شارژ گاز کولر شما در اسرع وقت در منزل شما حضور پیدا کنند.

نحوه شارژ گاز کولر گازی سامسونگ

قیمت شارژ گاز کولر گازی سامسونگ

در حقیقت، بایستی بتوانید دلیل نشتی گاز را در دستگاه خود شناسایی کنید. زیرا ممکن است قطعه ای از کولر گازی دچار ایراد شده باشد که تعمیرکار مجرب بتواند آن را محکم کند تا از خارج شدن گاز کولر گازی جلوگیری به عمل آید.

ممکن است بخشی از کولر دچار سوراخ شدگی باشد و از همین رو، گاز کولر گازی سامسونگ به بیرون نشت می کند. در این شرایط به احتمال زیاد بایستی دستگاه کولر گازی تعمیر شود. هزینه رفت و آمد تعمیرکاران، هزینه برطرف سازی نشتی، هزینه شستشوی محفظه درونی کولر گازی و سایر موارد در قیمت شارژ گاز کولری گازی موثر هستند.

سخن پایانی

لوازم برقی به علت کاربرد زیادی که دارند با گذشت زمان دچار فرسودگی می شوند. و باید چنانچه ایرادی در آنها ایجاد شد، سریعا آن را برطرف کرد. در این مقاله در مورد نحوه شارژ گاز کولر گازی سامسونگ برای شما توضیح دادیم و متوجه شدیم که شارژ گاز کولر بایستی توسط تکنسین ماهر در این زمینه انجام شود. تا آسیب بیشتری به دستگاه نرسد.

از این رو، چنانچه نیاز به شارژ گاز کولر گازی خود دارید می توانید با مرکز تعمیر و شارژ گاز کولر گازی ایبک امداد در تهران تماس بگیرید و از آنها بخواهید که گاز اسپلیت شما را شارژ کنند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

نحوه شارژ گاز کولر گازی سامسونگ

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه شارژ گاز کولر گازی سامسونگ

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا