تعمیرات تلویزیون

آموزش نحوه اتصال به اینترنت تلویزیون ال جی

آموزش نحوه اتصال به اینترنت تلویزیون ال جی | نحوه اتصال تلویزیون به وای فای

تلویزیون‌های هوشمند امروزی دارای امکانات و قابلیت‌های کاربردی می‌باشند و به همین دلیل دارای طرفداران زیادی هستند. یکی از قابلیت‌های شگفت انگیز و مهم این است که می‌توان تلویزیون‌ها را به اینترنت متصل کرد. این ویژگی موجب می‌گردد که با تلویزیون‌ها بتوانید چند کار را به صورت همزمان انجام دهید و به راحتی از فضای اینترنت استفاده نمایید. در برخی مواقع که تلویزیون‌های دارای اتصال به اینترنت را خریداری می‌کنید ولی نمی‌دانید که چگونه می‌توان آن را به اینترنت متصل کرد و نحوه استفاده از این قابلیت را نمی‌دانید. بنابراین به اطلاعاتی در این زمینه نیاز خواهید داشت.

نحوه اتصال تلویزیون ال جی به اینترنت

 • اتصال به اینترنت تلویزیون ال جی به صورت با سیم: برای اینکه از این روش استفاده کنید، باید با کابل دستگاه را به مودم متصل کنید.
 • اتصال به اینترنت تلویزیون ال جی با روش بی‌سیم: در این شیوه به شبکه و مودم نیاز خواهد بود. دستگاه باید به وای فای مجهز باشد. بعضی از دستگاه‌هایی که قدیمی‌تر هستند، وای فای داخلی ندارند و در این صورت باید وای فای تلویزیون ال جی بر روی دستگاه مورد نظر متصل گردد و ارتباط با مودم برقرار شود. در صورتی که دسترسی به مودم ندارید، می‌توانید تلویزیون خود را به اینترنت گوشی خود متصل نمایید.

اتصال تلویزیون ال جی به اینترنت به روش‌های دیگر

اتصال به اینترنت با استفاده از wps: در مواقعی که مودم از این قابلیت پشتیبانی کند، می‌توانید به راحتی با این شیوه به اینترنت متصل شوید.

اتصال با wps-pin: یکی دیگر از شیوه‌هایی که می‌توانید با استفاده از تلویزیون ال جی به اینترنت متصل شوید این است که در بخش وای فای قسمت wps-pin را برگزینید.

تنظیمات تلویزیون ال جی برای اتصال به اینترنت

 • برای اینکه به اینترنت تلویزیون متصل شوید، در ابتدا باید به قسمت تنظیمات بروید.
 • از بخش شبکه، قسمت اتصال شبکه را برگزینید.
 • اتصال به شبکه با استفاده از دو روش کابل شبکه یا وای فای امکان‌پذیر خواهد بود.
 • قبل از انجام اتصال باید بستری را فراهم کنید و آغاز اتصال را انتخاب کنید.
 • چنانچه هر دو اتصال با شیوه‌های بدون سیم و سیمی فراهم باشد، دستگاه از شما نوع اتصال را می‌خواهد.
 • چنانچه کابل شبکه وصل نباشد، دستگاه فقط شبکه بی‌سیم را جستجو خواهد کرد.
 • در این لیست مودم‌هایی که به نمایش در می‌آید، باید مودم مورد نظر را برگزینید.
 • کد امنیتی شبکه وای فای را با استفاده از کنترل جادویی و صفحه کلید مجازی وارد کرده و پس از آن دکمه تأیید را بزنید و در مرحله بعدی دوباره دکمه تأیید را بزنید.
 • چنانچه شبکه وای فای تأیید شد، باید گزینه تکمیل را بزنید.
 • اگر می‌خواهید به مودم دیگر متصل شوید و انصراف دهید، بر روی دکمه لیست شبکه باید بزنید.
 • برای اینکه وضعیت اتصال شبکه را تست کنید، از قسمت گزینه‌ها باید وضعیت اتصال را بزنید.
 • در این صفحه چنانچه اتصال به اینترنت وجود داشته باشد، علامت تیک در کنار هر آیکون دیده خواهد شد.
 • اگر این علامت فقط در مرحله اولی مشاهده می‌گردد و آیکون‌های دیگر علامت ضربدر دارند، اتصال مودم به تلویزیون برقرار می‌باشد و مشکل در تنظیمات شبکه اینترنت یا مودم وجود دارد.
 • وقتی که دستگاه به اینترنت متصل است برای اینکه صفحات وب را باز کنید، در قسمت Home Dashboard روی قسمت اینترنت بزنید.
 • در مرورگر تلویزیون ال جی برنامه‌ای که در حال پخش است، در گوشه تصویر به صورت تصویر کوچک قابل مشاهده خواهد بود.
 • برای آنکه این گزینه را غیر فعال کنید، قسمت تلویزیون کوچک را بزنید.
 • برای اینکه وب سایت مورد نظر را پیدا کنید، در نوار آدرس تایپ کنید.
 • وقتی که صفحه مورد نظر باز شد با استفاده از کنترل جادویی بر روی قسمت مورد نظر کلیک کنید و صفحه را با اسکرول روی ریموت به پایین و بالا ببرید.
حتما بخوانید:   دسترسی به منوی مخفی تلویزیون|منوی مخفی تلویزیون جی پلاس

تلویزیون ال جی

نحوه اتصال تلویزیون به اینترنت گوشی

در برخی مواقع که مودم در دسترس نیست، برای اینکه تلویزیون ال جی به اینترنت متصل شود، باید آن را به اینترنت گوشی موبایل خود وصل نمایید. برای اینکه این اتصال برقرار شود، گزینه هات اسپات موبایل را باید فعال نمایید و پس از آن وای فای تلویزیون ال جی را به آن متصل نمایید.

روشن کردن وای فای تلویزیون ال جی قدیمی

در مواقعی که تلویزیون ال جی از مدل‌های قدیمی و غیره هوشمند است، نمی‌توان این اتصال اینترنت را برقرار کرد. اگر می‌خواهید که تلویزیون معمولی و قدیمی ال جی خود را به اینترنت متصل نمایید، می‌توانید قابلیت‌های هوشمند را با اتصال اندروید به تلویزیون خود اضافه نمایید. برای اینکه بتوانید این قابلیت‌ها را به تلویزیون ال جی قدیمی خود اضافه کنید، باید اندروید باکس مناسب تهیه کنید و بر روی دستگاه خود نصب نمایید.

اتصال تلویزیون webos ال جی به اینترنت

از وقتی که دستگاه‌های هوشمند به بازار آمدند، اتصال به اینترنت تماشای آنلاین سایت‌ها و استفاده از اپلیکیشن و مرورگر از قابلیت‌های منحصر به فرد و شگفت انگیز تلویزیون‌ها به حساب می‌آید. به همین دلیل افراد زیادی تلویزیون‌های هوشمند خریداری می‌کنند و برای اینکه از این قابلیت بهتر استفاده کنند، تمایل به به روز رسانی و آپدیت دستگاه خود دارند.

یکی از نکات مهمی که در اتصال به دستگاه‌های هوشمند دارای اهمیت است، اتصال به اینترنت می‌باشد. بنابراین بهتر است که اتصال به اینترنت و استفاده از وای فای تلویزیون را در تلویزیون‌های webos ال جی که از جمله تلویزیون‌های پرفروش در بین محصولات این برند است و همچنین رفع بعضی از مشکلات اتصال به اینترنت بدانید.

حتما بخوانید:   علت سیاه شدن تصویر تلویزیون و نحوه رفع مشکل | تعمیر تخصصی تلویزیون در محل

در صورتی که از تلویزیون نوع webos استفاده می‌کنید، باید بررسی نمایید که وقتی کلید هوم را انتخاب می‌کنید، آیکون‌های رنگی به حالت مورب پایین صفحه ظاهر می‌شود. چنانچه به این صورت بود، دستگاه شما سیستم عامل webos دارد. همانطور که گفته شد اتصال به اینترنت به صورت بی‌سیم و یا با سیم انجام می‌گردد. در حال حاضر استفاده از شیوه با سیم، دارای طرفداران زیادی نیست، اما اگر می‌خواهید از این روش استفاده کنید، می‌توانید به راحتی این کار را انجام دهید.

ورود به منو شبکه تلویزیون ال جی webos

برای اینکه به منوی شبکه در این تلویزیون وارد شوید، باید به قسمت هوم بروید و تنظیماتی که به شکل یک چرخ دنده در بالای صفحه سمت راست مشاهده می‌کنید را بزنید. وقتی که این گزینه را می‌زنید، در بعضی از مدل‌ها می‌توانید به منوی اصلی وارد شوید. و در بعضی از مدل‌های دیگر ابتدا به منوی سریع وارد می‌شوید. در قسمت پایین صفحه ۳ نقطه را خواهید دید که  آنها تنظیمات پیشرفته یا تنظیمات کلی می‌باشد و وقتی که این گزینه را انتخاب می‌کنید، به منوی اصلی وارد خواهید شد. در این صفحه تنظیمات شبکه به صورت کامل مشخص و معین می‌باشد. برای اینکه تلویزیون به اینترنت وصل شود، می‌توانید از این منو استفاده نمایید.

اتصال تلویزیون ال جی webos به اینترنت به شیوه با سیم

برای اینکه با استفاده از شیوه با سیم به اینترنت متصل شوید از کابل استفاده کرده و به تلویزیون مودم را وصل نمایید و پس از آن به منوی شبکه وارد شده و اتصال با سیم را انتخاب کنید تا به اینترنت وصل شوید معمولاً اتصال اینترنت تلویزیون ال جی به روش با سیم به همین راحتی انجام می‌گردد. چنانچه تلویزیون شما به مودم وصل نشد، باید مودم را به کامپیوتر متصل نمایید و تنظیمات را مورد بررسی قرار دهید.

حتما بخوانید:   راهنمای ضبط فیلم از تلویزیون رو فلش

اتصال تلویزیون ال جی webos به اینترنت با وای فای

برای اینکه تلویزیون ال جی webos به اینترنت متصل شود، می‌توان از چهار روش استفاده کرد که اولین روش کاربردی‌ترین روش می‌باشد. در این شیوه برای اینکه تلویزیون ال جی webos به اینترنت وصل شود، این است که وای فای جستجو شده و مودم مورد نظر یافت شود. برای اینکه از این شیوه استفاده کنید، باید به قسمت منوی شبکه بروید و اتصال وای فای را انتخاب نمایید. در این حالت به صفحه جستجو وارد خواهید شد. پس از این مرحله باید مودم مورد نظر را انتخاب کرده و رمز آن را بزنید تا به مودم متصل شوید.

برای اینکه با تلویزیون ال جی به اینترنت وصل شوید و از اینترنت گوشی استفاده نمایید، یعنی شما از گوشی خود به عنوان مودم استفاده کنید و از اینترنت آن روی دستگاه‌های دیگر استفاده کنید، در این حالت لازم است که گوشی موبایل شما قابلیت Hot spot را داشته باشد. وقتی که این گزینه را انتخاب می‌کنید، موبایل به مودم تبدیل خواهد شد و می‌توانید در قسمت منوی شبکه تلویزیون ال جی اسم موبایل خود را به عنوان مودم بیابید و ارتباط اینترنت را برقرار نمایید. محل قرار گرفتن این قسمت امکان دارد که در هر کدام از برندهای مختلف موبایل متفاوت باشد.

تلویزیون ال جی

سخن تکمیلی

امروزه در ساخت وسایل برقی مانند تلویزیون‌ها از تکنولوژی‌های پیشرفته استفاده می‌شود و این موجب می‌گردد که هر کدام از آنها دارای قابلیت‌های خاص و ویژه‌ای باشند که برای اکثر افراد بسیار جذاب می‌باشد. اتصال به اینترنت با تلویزیون نیز یکی از قابلیت‌های بسیار جذاب این دستگاه می‌باشد.

در تلویزیون‌های هوشمند ال جی نیز این قابلیت وجود دارد و می‌توانید با متصل شدن اینترنت به تلویزیون بازی‌های آنلاین انجام داده و وب گردی را با آن انجام دهید. برای اینکه در تلویزیون‌های قدیمی قابلیت را داشته باشید، باید اندروید باکس‌های مناسب تهیه کنید و بر روی تلویزیون خود آنها را نصب کنید. در این صورت می‌توانید برای تلویزیون‌های قدیمی نیز این قابلیت را داشته باشید.

31

آموزش نحوه اتصال به اینترنت تلویزیون ال جی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

آموزش نحوه اتصال به اینترنت تلویزیون ال جی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x