تعمیرات جاروبرقی

چگونه باید جاروبرقی تقلبی را از اصل آن تشخیص داد؟

امروزه دغدغه خیلی از افرادی که تصمیم به خرید جاروبرقی دارند این است که چگونه باید جاروبرقی تقلبی را از اصل آن برند تشخیص داد. متأسفانه عده ای سودجو برای دریافت سود بیشتر، محصولات چینی بی کیفیت را وارد بازار ایران کرده اند تا جای برندهای معتبر مانند سامسونگ، ال جی، بوش …. را بگیرند. به همین دلیل ما در این مقاله از ایبک امداد به نشانه های اصل یا تقلبی بودن جاروبرقی می پردازیم:

جاروبرقی های تقلبی

نمونه های غیر اصل و تقلبی از بسیاری از کالاها به بازار عرضه شده که از جنس آن برند نمی باشد. ممکن است تولید کنندگان کالاهای تقلبی در قسمتی از محصول خود، جنس بدل و تقلبی آن استفاده کرده باشند. شما با بررسی تفاوت های جاروبرقی اصل با مدل های تازه به بازار آمده متوجه می شوید که آنها اصل نیستند. حتی در نوع عملکرد جاروبرقی نیز به راحتی می توان متوجه شد که جاروبرقی تقلبی می باشد. مشتریان زمانی که متوجه شوند چه تفاوتی بین جاروبرقی های اصل و بدل در بازار وجود دارد به راحتی می توانند نمونه اصلی آن را خریداری کرده و استفاده کند. در ادامه به روش های تشخیص جاروبرقی تقلبی از اصل می پردازیم:

روش های تشخیص جاروبرقی تقلبی از اصلی

یکی از مهمترین وسایل برقی در تمام خانه ها جاروبرقی می باشد. از این رو مهم است هنگام خرید آن دقت لازم را داشته و نمونه اصل برند مورد نظر را خریداری کنید. تولید کنندگان لوازم خانگی تقلبی قسمتی از قطعه غیر اصل از آن برند را در ساخت محصولات خود به کار می برند. یا ممکن است محصول کلاً تقلبی باشد.

تولید کنندگان محصولات تقلبی از لوگوی اصل آن برند استفاده می کنند که بعضی از نکات درج شده در روی آن با کارایی محصول مطابقت ندارد. بعضی مواقع محصولی را تولید می کنند که نوع اصلی آن محصول در بازار وجود ندارد. تولید کنندگان محصولات تقلبی تنها با سوءاستفاده از نام برند های شناخته شده جاروبرقی های خود را به فروش می رسانند. افراد سودجو به شکل حرفه ای اقدام به تولید جاروبرقی فیک کرده اند که تشخیص آن از اصل بسیار مشکل است. در ادامه این مقاله به نشانه های اصل بودن جاروبرقی و روش تشخیص نمونه های تقلبی این محصول می پردازیم:

 1. به بسته بندی جاروبرقی و اطلاعات درج شده روی آن توجه کامل داشته باشید.
 2. عکس محصول اصل را با کالای موجود در فروشگاه را با هم تطبیق دهید.
 3. قبل از خرید اطلاعات کامل و مشخصات محصول را بدست بیاورید.
 4. قیمت محصول اصل را با کالای موجود در فروشگاه را با یکدیگر مقایسه کنید.
 5. محصول اصل دارای کارت گارانتی می باشد.
حتما بخوانید:   دلایل روشن نشدن جارو برقی چیست؟

موارد بالا یک سری نکات کلی بود که برایتان ذکر شد. در ادامه به نحوه تشخیص چند برند جاروبرقی اصل از نمونه های تقلبی آن می پردازیم:

جاروبرقی

تشخیص جاروبرقی اصلی بوش از نمونه های تقلبی

برند بوش یکی از مارک های شناخته شده در تولید لوازم خانگی می باشد. جاروبرقی بوش طرفداران بسیار زیادی دارد. این نوع جاروبرقی ها علاوه بر طراحی بسیار زیبا و جذاب دارای قدرت مکش زیاد و قدرت موتور بالا جهت استفاده راحت مصرف کنندگان این محصول است. متأسفانه برند بوش یکی از برند هایی می باشد که محصولات تقلبی و غیر اصل آن در بازار های ایران به فروش می رسد. جهت اطمینان پیدا کردن از اصل بودن جاروبرقی بوش به نکات زیر توجه کنید:

مقایسه عکس جاروبرقی

یکی از راحت ترین روش ها جهت تشخیص بدل یا اصل بودن محصولات بوش مقایسه عکس های محصول با یکدیگر است. ظاهر بدنه، رنگ، شکل دکمه ها و دسته جاروبرقی از مهمترین مواردی می باشند که باید حتماً مورد بررسی قرار بگیرد. به طور معمول در جاروبرقی های تقلبی بوش تفاوت های بسیار زیادی را مشاهده می کنید.

مقایسه مدل های جاروبرقی بوش

گاهی اوقات پیش می آید که مدل  تقلبی و غیر واقعی روی کارتن دستگاه و بسته بندی چاپ شده است. پیش از خرید دستگاه باید حتماً مدل های موجود در سایت رسمی بوش را بررسی کنید. توجه داشته باشید سایت رسمی بوش با تولید محصولات جدید خود به روز رسانی می شود و تنها منبع صحیح سایت رسمی برند بوش است.

اندازه و فونت جاروبرقی بوش

جهت تشخیص جاروبرقی تقلبی از اصل بوش باید به فونت و اندازه جاروبرقی توجه داشته باشید. از فروشنده بخواهید محصول را از کارتن آن بیرون آورد. در اینصورت می توانید شکل ظاهری جاروبرقی را با فونت بوش و نحوه قرارگیری آن روی جاروبرقی را بخوبی بررسی کنید.

افراد سود جو لوگوی بوش را روی جاروبرقی های بی کیفیت چینی می چسبانند و سعی می‌کند افراد ناآگاه را فریب دهند. توجه به لوگوی جاروبرقی بسیار مهم می باشد. اگر غلط املایی کوچکی در شکل نوشتاری فونت پیدا کردید یا جنس متفاوت و نامرغوب لوگو روی جاروبرقی، نشانه تقلبی بودن جاروبرقی می باشد.

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده کردن از جاروبرقی میدیا | دفترچه راهنمای فارسی استفاده از جاروبرقی میدیا
شکل کارتن جاروبرقی بوش

شکل ظاهری کارتن جاروبرقی یکی دیگر از روش های تشخیص تقلبی یا اصل بودن جاروبرقی بوش می باشد. که به راحتی نباید از آن چشم پوشی کنید. در سایت رسمی بوش و یا موتور جستجوگر گوگل مدل جاروبرقی مورد نظر خودتان را بررسی کنید. در آنجا شکل کارتن را پیدا خواهید کرد. هرگاه تفاوتی میان رنگ کارتن و شکل آن دیدید نشانه مهمی برای تقلبی بودن آن محصول است و به هیچ عنوان از کنار آن ساده عبور نکنید. اگر کمی بیشتر توجه کنید، هرچقدر هم افراد سودجو متقلب و حرفه‌ای بوده باشند نمی‌توانند محصول غیر اصل خود را به شما بفروشند چون متوجه تفاوت های هر چند جزئی آن خواهید شد که این خود نشان دهنده تقلبی بودن آن محصول می باشد.

بررسی امکانات جاروبرقی بوش

جهت تشخیص جاروبرقی بوش تقلبی قدم بعدی که باید بردارید بررسی کردن امکانات جاروبرقی طبق مواردی که در سایت رسمی بوش معرفی شده می باشد. باید به تعداد و شکل آنها به خوبی توجه داشته باشید.

 1. تعداد سری های جاروبرقی بوش
 2. نوع فیلتر جاروبرقی
 3. نوع کیسه جاروبرقی
 4. شکل لوله جاروبرقی
 5. قابلیت تنظیم مکش جاروبرقی
 6. تعداد چرخ های جاروبرقی
 7. تعداد پارویی جاروبرقی
 8. نوع سیم جمع کن جاروبرقی

هرگونه تفاوتی در مشخصات درج شده روی محصول در سایت رسمی برند بوش، نشان دهنده این می باشد که جاروبرقی مورد نظر شما تقلبی است.

میزان مکش و قدرت موتور جاروبرقی بوش

یک مورد دیگر که می تواند به شما در تشخیص تقلبی یا اصل بودن جاروبرقی بوش کمک کند بررسی قدرت موتور و میزان مکش جاروبرقی می باشد. معمولاً قدرت موتور و مکش آن بر روی کارتن محصول یا روی بدنه آن چاپ می شود. چنانچه میزان نوشته شده  روی بدنه محصول با مدل های موجود در سایت رسمی بوش تفاوت داشته باشد، حتماً باید از خرید آن خودداری کنید، چون جاروبرقی فیک و تقلبی می باشد.

تشخیص جاروبرقی اصلی برند فیلیپس از نمونه های تقلبی

مارک فیلیپس یکی دیگر از برندهای محبوب و معروف در بازار ایران می باشد. برند فیلیپس جاروبرقی های بسیار متنوعی تولید و به بازار عرضه کرده است. جاروبرقی های فیلیپس با داشتن ظاهری زیبا و کیفیت بسیار بالا بین کاربران محبوبیت زیادی پیدا کرده است. از این رو افراد سودجو به تولید محصولات تقلبی فیلیپس پرداختند. جهت تشخیص اصل یا تقلبی بودن جاروبرقی های این برند حتماً باید به یک سری نکات مهم توجه داشته باشید.

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از جارو برقی لایف Life/نکات نگهداری از جارو برقی لایف
خرید جاروبرقی فیلیپس از فروشگاه های معتبر

اگر از اصل بودن جاروبرقی مطمئن نیستید بهترین کار خرید جاروبرقی از فروشگاه های بزرگ و معتبر می باشد. می توانید از کارشناسان نمایندگی رسمی فیلیپس برای خرید جاروبرقی اصل مشاوره بگیرید.

مقایسه شکل ظاهری جاروبرقی فیلیپس

به دلیل زیبایی ظاهری محصولات همچنین ظرافت این برند جاروبرقی طرفداران بسیاری را به دست آورده است. با دقت و توجه بیشتر به دستگاه جاروبرقی می توانید نمونه اصل و تقلبی را از هم تشخیص دهید.

مشاهده مدل های جاروبرقی فیلیپس در سایت رسمی

تولید کنندگان هر کالایی در سایت رسمی برند خود مشخصات و شکل ظاهری محصول خود را نشان خواهند داد تا مشتریان بتوانند کالای مورد نیاز خود را به راحتی پیدا کنند. چنانچه مدل جاروبرقی مد نظر شما در سایت فیلیپس پیدا نشد، مطمئن باشید که این نمونه تقلبی و فیک می باشد. اگر تصمیم خرید جاروبرقی فیلیپس را دارید در جستجوگر گوگل سرچ کرده و سایت رسمی را پیدا کنید تا از تقلبی یا اصل بودن جاروبرقی بخوبی آگاه شوید.

بسته بندی جاروبرقی فیلیپس

یکی از آیتم های مهم در زمینه تولیدات و فروش جاروبرقی بسته بندی آن می باشد. اکثر برند های معتبر و بزرگ مانند فیلیپس از بسته بندی های با کیفیت و با طراحی زیبا استفاده می کنند. چنانچه کالایی که تصمیم خرید آن را دارید، بسته بندی با کیفیتی نداشته باشد یا کلاً بدون بسته بندی باشد به تقلبی بودن آن شک نکنید. اگر از رنگ های تیره و یا بد رنگ در بسته بندی استفاده کرده بودند باید مطمئن باشید که آن محصول جنس فیک و تقلبی می باشد.

گارانتی معتبر جاروبرقی

محصولاتی که اصل می باشند فروشنده آن به شما کارت گارانتی معتبر و همچنین مشخصات و مدل دستگاه را ارائه می دهند. با توجه به نوع گارانتی شما می‌توانید از اصل و یا تقلبی بودن جاروبرقی خود مطمئن شوید.

جاروبرقی

نتیجه گیری

محصولات ایرانی و خارجی اختلاف قیمت بسیار بالایی دارند و این امر موجب شده سودجویان زیادی، محصولات خود را به نام برند های معتبر روانه بازار کنند و به این وسیله سود بسیار زیادی بدست بیاورند. ولی اگر خریدار آگاهی و دقت زیادی داشته باشد فریب افراد سودجو را نخواهند خورد. در این مقاله به نحوه تشخیص جاروبرقی تقلبی از اصل آن پرداختیم. شما می توانید نظرات خود را در دیدگاه ها مطرح کنید تا کارشناسان ما در مجموعه ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

31

چگونه باید جاروبرقی تقلبی را از اصل آن تشخیص داد؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

تشخیص جاروبرقی اصلی برند فیلیپس از نمونه های تقلبی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x