خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

روش برطرف کردن گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع، دستمال کاغذی و اشیاء

گرفتگی توالت فرنگی مشکلی است که امکان دارد در هر زمان برای افراد اتفاق بیفتد در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم شما را با برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب با روش های مختلف آشنا کنیم.

گرفتگی های توالت فرنگی

احتمال دارد شما هم با مشکل گرفتگی توالت فرنگی روبه رو شده باشید یکی از دلایل بالا زدن آب توالت می‌تواند به دلیل مسدود شدن آن به وسیله اشیا باشد. شاید در ابتدا تصور کنید این مشکل جزئی بوده و ممکن است به راحتی برطرف شود ولی بعد از مدتی با بالا زدن آب چاه و کثیف شدن خانه و همچنین بوی بد فاضلاب رو به رو خواهید شد گرفتگی توالت فرنگی دلایل مختلفی دارد که برای هر کدام از آنها هم روش خاصی وجود دارد که در ادامه می خواهیم برایتان به طور کامل توضیح دهیم.

دلایل گرفتگی توالت فرنگی چیست؟

دلایل زیادی می تواند باعث مسدود شدن چاه فاضلاب توالت فرنگی شود مانند مدفوع، دستمال کاغذی، نوار بهداشتی، گیر کردن اشیا و مهمتر از همه افتادن صابون داخل توالت.

دلایل دیگری که می تواند باعث مسدود شدن لوله های توالت فرنگی شود عبارتند از:

 • خلال دندان
 •  نخ دندان
 •  رسوبات لوله
 •  موهای بلند
 • چربی
 •  سیمان
 •  جرم گرفتگی
 •  دوغاب
 •  قیر
 •  گچ
 •  چسب
 • و…..

گرفتگی توالت فرنگی

گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع

گرفتگی توالت فرنگی به وسیله مدفوع وقتی به وجود می آید که قسمتی از مدفوع داخل سیفون گیر کرده و از تخلیه فاضلاب جلوگیری کند اگر بعد از استفاده از توالت فرنگی فلش سیفون را نکشید باعث ته نشین شدن مدفوع در سیفون می شود و به مرور این مواد باعث رسوب و گرفتگی توالت فرنگی خواهد شد. البته به طور کلی می‌توان گفت که مقداری فاضلاب همیشه در داخل سیفون دستشویی باقی می ماند و این کاملاً طبیعی است.

یکی دیگر از دلایل گرفتگی توالت فرنگی به وسیله مدفوع، می تواند به این دلیل باشد که قطر لوله سیفون به دلایل مختلفی کم شده باشد و این باعث باقی ماندن مدفوع در لوله می شود در چنین شرایطی ممکن است شما با گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع روبرو شوید در این صورت باید برای رفع گرفتگی اقدام کنید.

برطرف کردن گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی

یکی دیگر از مواردی که می تواند باعث مسدود شدن توالت فرنگی شود دستمال کاغذی می باشد. شاید شما هم جزو افرادی باشید که تصور کنید بعد از استفاده از دستمال کاغذی می توانید آن را داخل توالت فرنگی بیندازید ولی این تصور اشتباه است شاید دستمال کاغذی آب را از خود عبور داده و مشکلی برای تخلیه فاضلاب توالت به وجود نیاورد ولی به مرور باعث خواهد شد که گرفتگی زیاد شود و اگر برای رفع گرفتگی اقدام نکنید امکان دارد گرفتگی سخت شده و به مشکل برخورد کنید.

گرفتگی توالت فرنگی با صابون

اگر شما هم جزو اشخاصی باشید که دستشویی و حمام آنها در یک محیط قرار دارد شاید با مشکل لیز خوردن صابون و افتادن آن در توالت فرنگی روبه رو شده باشید این گرفتگی بسیار پر دردسر تر از گرفتگی های دیگر است زیرا تا صابون را بیرون نیاورید مشکل برطرف نخواهد شد در این صورت استفاده از روش های خانگی جوابگو نبوده و محلول های شیمیایی هم نمی توانند گرفتگی را برطرف کنند در اینصورت برای رفع مشکل باید از فنر برقی استفاده کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای خرید فلاش تانک|انتخاب بهترین فلاش تانک

گرفتگی توالت فرنگی با پلاستیک

یکی دیگر از گرفتگی های توالت فرنگی می تواند گرفتگی به وسیله پلاستیک و یا اشیاء دیگر باشد که بسیار هم رایج است مثلاً ممکن است در هنگام استفاده از شانه ریش تراش، شانه جدا شده و داخل کاسه توالت بیفتد و یا کودکان اسباب بازی های پلاستیکی خود را در داخل کاسه توالت بیندازند. پلاستیک می تواند در داخل لوله فاضلاب باعث گرفتگی های شدید شود در این صورت حتماً باید مشکل را به وسیله فنر برقی برطرف کنید.

گرفتگی توالت فرنگی با نوار بهداشتی

معمولاً اعضای خانواده نوار بهداشتی را داخل لوله توالت فرنگی نمی اندازند ولی امکان دارد این کار به وسیله مهمان انجام شود و مهمان به دلیل شرم و یا نبودن سطل زباله، نوار بهداشتی را داخل توالت فرنگی بیندازد ولی باید این موضوع را یادآور شویم که ۹۹ درصد موارد گرفتگی توالت فرنگی به دلیل نوار بهداشتی می باشد در این صورت حتماً باید نوار بهداشتی را از کاسه توالت بیرون بیاورید تا گرفتگی برطرف شود اگر موفق به بیرون آوردن نوار بهداشتی از کاسه توالت نشدید باید به شرکت های لوله بازکنی مراجعه کنید و با استفاده از فنر برقی مشکل گرفتگی لوله را برطرف کنید.

روش های برطرف کردن گرفتگی توالت فرنگی

در صورتی که با گرفتگی توالت فرنگی رو به رو شدید روش های مختلفی برای رفع گرفتگی وجود دارد که در ادامه می خواهیم شما را با آن آشنا کنیم:

 1. برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب به وسیله اسید و یا محلول های شیمیایی
 2. رفع گرفتگی توالت فرنگی به وسیله سلفون
 3.  رفع گرفتگی توالت به وسیله چسب نواری
 4. استفاده از جاروبرقی تر و خشک
 5. ریختن آب گرم فراوان در توالت فرنگی
 6.  استفاده از مایع شوینده برای برطرف کردن گرفتگی توالت فرنگی
 7.  استفاده از تلمبه های پلاستیکی لوله بازکن
 8.  ساختن قلاب های خانگی لوله بازکن
 9.  برطرف کردن گرفتگی توالت فرنگی با آب گرم و جوش شیرین
 10.  برطرف کردن گرفتگی توالت فرنگی با نمک، آب گرم و جوش شیرین
 11.  رفع گرفتگی توالت با سرکه و جوش شیرین
 12.  استفاده از دستگاه های لوله بازکنی و فنر های برقی

استفاده از محلول های اسیدی یکی از روش های برطرف کردن گرفتگی توالت فرنگی می باشد که توصیه می کنیم به دلیل خطرات و مشکلاتی که اسید به وجود می آورد، از آن استفاده نکنید استفاده از روش های خانگی کم هزینه ترین و بی خطرترین راه برای رفع گرفتگی توالت فرنگی می باشد که در این مقاله می خواهیم شما را با آن آشنا کنیم در صورتی که با استفاده از روش های خانگی، مشکل گرفتگی توالت فرنگی برطرف نشد حتماً باید با شرکت های لوله بازکنی تماس گرفته تا به وسیله فنر برقی و یا دستگاه های دیگر لوله بازکنی مشکل را برطرف کنند.

استفاده از اسید برای رفع گرفتگی توالت فرنگی چه مضراتی دارد؟

توصیه می کنیم در هنگام گرفتگی های لوله فاضلاب توالت فرنگی از اسیدهای موجود در بازار استفاده نکنید بیشتر این اسید ها ۹۹ درصد بوده و می توانند خطرات زیادی به دنبال داشته باشند. اسید می تواند اتصالات لوله های فاضلاب را از بین ببرد و باعث نشت آب در داخل زمین شود  همچنین اسید ممکن است چسب های مخصوص نشت گیری فاضلاب را از بین ببرد و یا لوله های چدنی را سوراخ کند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت سفت شدن شیر اهرمی | چرا شیرآلات اهرمی سفت می‌شوند؟

اسید گازهای سمی از خود منتشر می کند که برای دستگاه تنفسی بسیار مضر و خطرناک است و حتی ممکن است در اثر کوچکترین بی احتیاطی با سوختگی های شدید پوستی هم روبه رو شوید.

استفاده از اسید ها می تواند شما را با مشکلات زیادی روبرو کرده و سلامتی شما را به خطر بیندازد توصیه می کنیم از اسید برای رفع گرفتگی توالت فرنگی استفاده نکنید و اگر مجبور به استفاده از اسید شدید حتماً باید طبق دستورالعمل روی محصول موردنظر عمل کرده و نکات ایمنی را هم کاملاً رعایت کنید تا از بروز خطرات و مشکلات جدی جلوگیری کرده باشید.

برطرف کردن گرفتگی لوله توالت فرنگی به وسیله آب گرم

یکی از روش های رفع گرفتگی توالت فرنگی، استفاده از آب گرم فراوان می باشد دقت داشته باشید هیچگاه برای این کار از آب جوش استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث ترک خوردن کاسه توالت شود برای این منظور یک سطل آب گرم را آماده کنید و آن را با شدت داخل توالت خالی کنید البته اگر آب چاه توالت فرنگی بالا زده است توصیه می کنیم آب گرم را به آرامی داخل کاسه توالت خالی کنید.

اگر مشکل برطرف نشد چندین بار این کار را تکرار کنید. می توانید در هنگام استفاده از آب گرم، کمی هم مایع شوینده داخل لوله بریزید و سپس کمی صبر کنید، بعد از نیم ساعت آب گرم را با فشار داخل کاسه توالت خالی کنید.

 ساختن محلول های لوله بازکنی خانگی

یکی از روش های آسان و بی‌خطر  برای رفع گرفتگی توالت فرنگی، محلول های خانگی می باشند که می توانید در منزل به راحتی آن را آماده کنید. ترکیب جوش شیرین و سرکه می تواند باعث واکنش شیمیایی شود و ۹۰ درصد گرفتگی ها را برطرف خواهد کرد.

برای این منظور ابتدا جوش شیرین را داخل توالت فرنگی ریخته و بعد کمی آب داغ و نصف لیوان سرکه را هم به آن اضافه کنید واکنش حاصل از این محلول به راحتی می تواند گرفتگی های توالت فرنگی را برطرف کند. اگر با استفاده از روش های خانگی نتوانستید مشکل گرفتگی لوله فاضلاب را رفع کنید توصیه می‌کنیم حتماً با شرکت های لوله بازکنی تماس بگیرید این شرکت‌ها دارای دستگاه‌های مخصوصی می باشند که به راحتی شدیدترین گرفتگی های لوله فاضلاب را برطرف می کنند.

گرفتگی توالت فرنگی

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد برای شما روش های رفع گرفتگی توالت فرنگی را توضیح دادیم و همچنین مواردی را که می توانند باعث این گرفتگی شوند برایتان بیان کردیم دقت داشته باشید اگر موارد مهمی را که نام بردیم رعایت کنید هیچگاه با گرفتگی توالت فرنگی روبرو نخواهید شد.

حتماً مراقب کودکان باشید تا اسباب بازی های خود را داخل توالت نیندازند در صورتی که اشیاء و یا اسباب بازی داخل توالت فرنگی افتاد حتماً آنها را در آورید تا مشکل گرفتگی بیشتر نشود. در صورتی که موفق به این کار نشدید باید از لوله باز کن کمک بگیرید تا به وسیله فنر برقی مشکل را برطرف کند.

روش برطرف کردن گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع، دستمال کاغذی و اشیاء

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

استفاده از اسید برای رفع گرفتگی توالت فرنگی چه مضراتی دارد؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا