آشپزی

طرز تهیه بستنی میوه ای خانگی در نیم ساعت

طرز تهیه بستنی میوه ای خانگی در نیم ساعت | بستنی میوه ای بدون لبنیات

یکی از دسرهای لذیذ و محبوب در فصل گرم تابستان که بزرگ و کوچک از طرفداران آن می‌باشند، بستنی است. این دسر دارای طعم های گوناگونی بوده و افراد آنها را با طعم های میوه ای، وانیلی، زعفرانی، کاکائویی و… میل می کنند. برای این که بتوانید بستنی را در خانه با مزه ای جدید امتحان کنید، می توانید از دستور تهیه بستنی خوش طعم میوه‌ای خانگی استفاده کنید.

بستنی میوه ای خانگی

برای تهیه کردن بستنی میوه ای خانگی به مواد زیر نیاز دارید:

 1. توت فرنگی یخ زده چهار فنجان
 2. موز بزرگ یخ زده ۴ عدد
 3.  شکر ۲ قاشق غذاخوری

برخی از افراد با دیدن این مواد تعجب می‌کنند. چون در این دستور لبنیات وجود ندارد. در صورتی که به شیرینی و خامه حساسیت دارید و یا در رژیم هستید می‌توانید با استفاده از این دستور بستنی را تهیه کنید. بستنی میوه‌ای خانگی را تهیه کرده و از آن لذت ببرید. برای اینکه این بستنی را درست کنید، به بستنی ساز نیازی نخواهد بود. یک غذاساز یا مخلوط کن می‌تواند کار شما را راه بیندازد.

موزها را به قطعات کوچکتر تقسیم کنید و در یخچال قرار دهید و اجازه دهید که یخ بزند. چون وقتی که موز یخ می‌زند به بستنی حالت خامه‌ای می‌دهد. توت فرنگی‌ها را شسته و به اندازه مناسب به آن می‌توانید شکر اضافه کنید. در صورتی که توت فرنگی‌ها شیرین بودند، نیازی به شکر نخواهد بود. دستگاه مخلوط کن خود را آماده کنید.

قبل از اینکه مواد لازم را درون دستگاه قرار دهید بهتر است دستگاه خود را تست کنید. چون در صورتی که برای مدت زمان بیشتری از آن استفاده نکرده باشید، امکان خرابی دستگاه شما وجود خواهد داشت. در صورتی که مخلوط کن سالم بود، می‌توانید کار خود را آغاز نمایید.

توت فرنگی و موز را درون مخلوط کن ریخته و آنها را با یکدیگر حدود پنج دقیقه مخلوط نمایید، تا این ترکیب به قوام خوبی برسد. در این بستنی خوشمزه خبری از مواد نگهدارنده نیست. بنابراین وقتی بستنی را درست می‌کنید، باید فوری آن را در فریزر بگذارید. در صورتی که می‌خواهید زودتر از آن استفاده نمایید، باید آن را در فریزر برای بیست دقیقه قرار دهید. در صورتی که عجله‌ای برای مصرف آن ندارید بهتر است که چند ساعت بستنی درون فریزر بماند.

بستنی

دستور تهیه بستنی میوه‌ای خانگی در ۵ دقیقه

در برخی مواقع که مهمان‌ها به صورت سرزده و یا زودتر می‌رسند و شما برای درست کردن دسر وقت نمی‌کنید، می‌توانید این بستنی میوه‌ای خوش طعم را تهیه کنید. چون این بستنی فقط در مدت پنج دقیقه آماده خواهد شد. برای درست کردن بستنی میوه‌ای خانگی به بستنی ساز نیازی نخواهد بود.

 1. بلوبری یخ زده ۴ فنجان
 2.  شیر نارگیل یک فنجان
 3.  شربت عسل ۲ قاشق غذاخوری

شما در این دستور می توانید به جای بلوبری از توت سفید یا قرمز نیز استفاده کنید. همچنین به جای شیر نارگیل می‌توانید از دیگر شیرهای طعم دار استفاده کنید. توت ها یا بلوبری های یخ زده را به همراه شربت عسل و شیر نارگیل داخل دستگاه مخلوط کن خود قرار دهید و دستگاه را روشن کنید. کار شما تمام است. بستنی شما آماده شده است در صورتی که می خواهید از خامه استفاده کنید و در رژیم هستید، اما دلتان می خواهد که بستنی بخورید، این طرز تهیه بستنی میوه‌ای یک انتخاب بسیار مناسب خواهد بود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر دستگاه صنعتی مرغ سوخاری(هنی پنی)

بستنی میوه‌ای که تهیه نموده‌اید را درون یخچال قرار دهید و اجازه دهید که منجمد شود و سپس بستنی آماده را با میوه های مناسب سرو نمایید.

طرز تهیه بستنی میوه ای یخی بی نظیر

وقتی که از بستنی میوه ای چوبی صحبت می شود بیشتر افراد به یاد بستنی هایی می‌افتند که مادر ها در تابستان درست می کردند. در این بستنی های یخی از شربت های خوشمزه استفاده می‌شد.

مادر ها کمی شکر و شیر را با هم مخلوط می کردند و یا شربت های با طعم های مختلف را داخل قالب های بستنی قدیمی و در گرمای تابستان مورد استفاده قرار می دادند. می‌شود که این دستور قدیمی را کمی به روز کرد. در این طرز تهیه نیز به بستنی ساز نیازی نخواهد بود.

مخلوط کن خود را با سرعت کم روشن کنید و کم کم سرعت آن را بیشتر کنید. در ابتدا مایعات را به دستگاه اضافه کنید و پس از آن میوه ها را بیفزاید. بهتر است که چند دقیقه کار مخلوط کردن را ادامه دهید.

برای تهیه بستنی میوه‌ای یخی قرمز به این مواد نیاز دارید:

 1. توت فرنگی دو و نیم فنجان
 2.  ماست وانیلی سه چهارم فنجان
 3.  عسل ۴ الی ۶ قاشق غذاخوری
 4.  وانیل یک چهارم قاشق غذاخوری
 5.  آب لیمو یک دوم قاشق غذاخوری

مواد لازم برای تهیه بستنی میوه ای یخی بنفش:

 1. زغال اخته ۵ لیوان
 2.  آب سیب سه چهارم فنجان
 3.  عسل ۴ تا ۶ قاشق غذاخوری
 4.  وانیل یک چهارم قاشق غذاخوری
 5.  آب لیمو یک دوم قاشق غذاخوری

مواد مورد نیاز برای تهیه بستنی یخی سبز

 1. سیب سبز پوست گرفته دو فنجان
 2.  آب سیب یک دوم فنجان
 3.  عسل ۴ قاشق
 4. آبلیمو یک دوم قاشق
 5.  اسفناج یک چهارم قاشق

همه‌ی موادی که گفته شد را به ترتیب در دستگاه مخلوط کن خود بریزید و اجازه دهید که مواد خوب با هم مخلوط شوند و ترکیب یک دستی به دست آید و پس از آن درون قالب از هر کدام به نسبت مساوی ریخته و در قسمت فریزر یخچال خود به مدت ۸ ساعت قرار دهید.

با استفاده از این دستور افراد قادر خواهند بود با هر میوه ای که باب میلشان است این بستنی میوه ای یخی را تهیه کنند. استفاده از این دستور بستنی موجب خواهد شد که شما از دسر سالم و خوش طعم لذت ببرید.

بستنی

دستور بستنی زعفرانی

در بازار مزه ها و طعم های فراوانی از بستنی وجود دارد. از کیک بستنی تا بستنی ساده. اما هیچ کدام از بستنی ها طعم و مزه بستنی زعفرانی را نمی‌دهند. در فصل گرم تابستان خوردن بستنی با طعم زعفران بسیار لذت بخش می باشد. در صورتی که از طرفداران دو آتیشه این بستنی خوشمزه هستید، بهتر است که نحوه تهیه کردن بستنی با طعم زعفران را بدانید.

مواد لازم برای درست کردن بستنی زعفرانی

 1. بستنی وانیلی یک پیمانه
 2. گلاب ۲ قاشق چای خوری
 3.  به مقدارلازم زعفران
 4.  ۲۵ گرم پسته
 5.  به مقدار لازم گل رز خشک شده
پیشنهاد آی‌بک امداد :  روش های تهیه قهوه بدون قهوه ساز

در کاسه‌ای بزرگ بستنی وانیلی را ریخته و اجازه دهید که کمی نرم شود، تا بتوانید با دیگر مواد راحت‌تر مخلوط نمایید. البته مواظب باشید که بستنی وانیلی بافت خامه ای خود را از دست ندهد. حدود ده دقیقه برای نرم شدن بستنی وانیلی کافی خواهد بود. در این بین باید آب را بجوشانید و زعفران را دم کنید.

وقتی زعفران دم کشید، صبر کنید که کمی خنک شود. پس از آن روی بستنی وانیلی زعفران ریخته و با هم مخلوط نمایید. حالا نوبت به اضافه کردن گلاب می رسد. این کار موجب می شود بستنی شما بوی بسیار خوبی داشته باشد. اندازه گلاب به ذائقه و سلیقه افراد بستگی دارد. بستنی زعفرانی آماده شده است. حالا باید در حدود ۸ ساعت الی ۲۴ ساعت در قسمت فریزر یخچال خود قرار دهید. برای تزیین بستنی می توانید از گل رز و کمی پسته استفاده نمایید.

بستنی خانگی با گیلاس یخی

برای اینکه بتوانید این بستنی خوشمزه را تهیه کنید، گیلاس ها را خوب شسته و هسته و شاخه آن را جدا کنید. آنها را در یک ظرف مناسب ریخته و با حرارت متوسط روی شعله قرار دهید و شکر و آب را به گیلاس خود اضافه کنید، تا پخته و نرم شدن گیلاس باید حرارت دهید. معمولاً ۱۰ الی ۱۵ دقیقه برای این کار کافی خواهد بود.

پس از آن ماهیتابه را از روی شعله برداشته و اجازه دهید که گیلاس‌ ها خنک شوند. گیلاس و شربت را درون مخلوط کن بریزید و اجازه دهید، که به خوبی یکدست شوند. حالا این مواد را باید در قالب مورد نظر بریزید و چوب بستنی را درون آن بگذارید. بستنی گیلاسی یخی آماده شده است. فقط باید در قسمت فریزر یخچال خود قرار دهید، تا به خوبی منجمد و سفت شود.

با توجه به اینکه در فصل تابستان میوه‌ی خوش طعم گیلاس در دسترس افراد است، به راحتی می‌توان این بستنی را تهیه و در اختیار کودکان قرار داد، تا آنها از بستنی خوش طعم گیلاسی لذت ببرند.

سخن تکمیلی

بستنی از جمله خوراکی های بسیار خوشمزه می باشد که مصرف آن در تمام فصول سال می باشد. اما خوردن بستنی در فصل های گرم سال و در هوای گرم بسیار لذت بخش تر است. چون طبع خنکی دارد.

تهیه بستنی در کشورمان سابقه بسیار زیادی دارد و مردم ایران از مخلوط کردن آب انگور و برف چیزی مانند بستنی درست می کردند، اما بعدها بستنی فروشی در ایران رونق بیشتری گرفت.

بستنی سرشار از مواد معدنی و کلسیم است و انرژی بدن را تأمین می‌کند. همچنین خوردن بستنی موجب می‌شود که هورمون سروتوین ترشح شده و موجب شادی می گردد.

یکی از بستنی های بسیار خوشمزه بستنی میوه ای است، که با میوه های تازه درست می شود و در میان کودکان طرفداران بسیار بیشتری دارد. افراد می توانند با هر نوع میوه تازه ای بستنی میوه ای را در منزل با روش های بسیار آسان و راحت تهیه کنند و از خوردن آن لذت ببرند.

 

 

طرز تهیه بستنی میوه‌ای خانگی در نیم ساعت

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

طرز تهیه بستنی میوه ای خانگی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا